TVN nie publikuje nagrania, a fundacja zrywa współpracę z Bożeną Dykiel po jej słowach: „ta pandemia jest dla nas jakimś obozem” [WIDEO]

Bożena Dykiel w DDTVN
9

Bożena Dykiel w miniony weekend była gościem „Dzień Dobry TVN”. Została tam zaproszona jako ambasadorka kampanii „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję”. Na wizji wypowiedziała się na temat depresji i pandemii, w słowach kompletnie nie wpisujących się w narrację głównego ścieku.

Ostatnie dwa lata to jest walka świata z ludźmi, z bogaczami, którzy chcą nami rządzić. Takie jest moje przeświadczenie. Bo jeżeli nas się zastrasza, ciągle nas się lockdownuje i nie pozwala się spotykać i to i tamto… Grypa szalała przez tyle lat i mnóstwo ludzi umierało, nawet więcej niż w tej pandemii, a ta pandemia dla nas jest jakimś obozem – powiedziała Dykiel po czym prowadząca chciała przekonać swojego gościa, że śmiertelność na grypę nie była tak wysoka jak przy Covid-19, czemu aktorka kategorycznie zaprzeczyła.

W programie poruszono także problem depresji. I w tym wypadku Bożena Dykiel odpowiedziała nie tak jak chciały prowadzące
Wojtek Młynarski też chorował na depresję. To jest brak pierwiastka litu. Nie to, że się go uzupełni, ten lit. Organizm to powinien sam wytworzyć, tylko musimy mu dać do tego materiał. Więc trzeba uważać, co się wpuszcza do pyska, nie jeść byle czego, jeść dobre rzeczy. Poza tym ruszać się, czytać, nie tylko gapić się w telefon i telewizor – zdroworozsądkowo powiedziała aktorka. Następnie wskazała, że ma swój sposób na depresję i w konsekwencji prowadzące zakończyły z nią program.

Teraz Fundacja „Twarze depresji” wydała oświadczenie, w którym poinformowała o zakończeniu współpracy z Bożeną Dykiel. Fundacja poinformowała, że aktorka była ambasadorką akcji od sześciu edycji. Organizacja podziękowała artystce za dotychczasowe wsparcie i zapowiedziała, że nie będzie kontynuować tej współpracy:

Fundacja „Twarze depresji” jako organizator kampanii społecznej „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję.” w porozumieniu z Panią Bożeną Dykiel podjęła decyzję o zakończeniu współpracy. Wybitna aktorka była naszą ambasadorką od sześciu edycji i bardzo dziękujemy Jej za udzielone wsparcie.

Nie dość, że fundacja zerwała współpracę z aktorką, to TVN nie udostępnił nagrania z Dykiel na swoich kontach w mediach społecznościowych, w aplikacjach oraz na swojej oficjalnej stronie internetowej.

I pomyśleć, że jeszcze niedawno, dziennikarze TVN-u oraz ich sympatycy na ulicach wykrzykiwali hasła o wolności słowa. Wystarczyło, że Dykiel wypowiedziała się nie tak jak życzy sobie roszczący sobie prawo do wszechwiedzy establishment i na aktorkę wylał się niewyobrażalny hejt, spotkały ją reperkusje w postaci zerwania współpracy i ocenzurowania.

Przeczytaj także:

Prof. Simonowi grozi pozbawienie praw wykonywania zawodu. Chodzi o udział w reklamie maseczek

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. verizanus mówi

  No przecież to TVN! A p. Dykiel myślała, że gdzie jest? W „Trwam”, że może gadać co chce?? A hasła o wolności słowa to socjaliści w Polsce już w latach 50 tych wykrzykiwali, zresztą Urząd Bezpieczeństwa powstał właśnie po to żeby zabezpieczać wolność wypowiedzi. Tak jak teraz socjalistyczne media ;).

 2. MAREK mówi

  Tak wygląda wolność słowa i myśli w wykonaniu żydokomuny. Jak widać, prawdziwą twarzą tej fundacji jest, twórca wielu depresji i zgonów niejaki zbrodniarz niedzielski.

 3. Rebih mówi

  Można było się tego spodziewać. W istotnych tematach TVP, TVN i Telewizja Republika idą ramię w ramię. A propos Telewizji Republika, zatrzymany materiał przygotowany przez Ewę Stankiewicz został zrobiony na nowo przez Katarzynę Gójską. Na miejsce osoby wymazanej ze społecznej świadomości trzeba przecież kogoś podstawić, by pustka nie wywoływała u proli podejrzliwości. I tak jak Krzywonos zastąpiła Walentynowicz, tak samo Gójska zastąpiła Stankiewicz. A wywiadu Stankiewicz z Naimskim nigdy nie było, przecież wywiad ten przeprowadziła Gójska, można to sprawdzić w departamencie publicystyki u tow. Ssakiewicza. Zapewne ktoś zastąpi też Bożenę Dykiel.

 4. Tolek mówi

  Widzę, że polska szur prawica nie tylko na wirusologii ale i na leczeniu depresji zna się najlepiej.

 5. Kresowiak mówi

  Tolek, ty patolewaku widać, że podoba ci się cenzura tvnazi. Jakie to typowe dla lewactwa, tfu.

 6. ikss67 mówi

  To smutne, ale jakże prawdziwe i potwierdzające, że w telewizji pracują kukły. Nie ludzie. Bez twarzy, bez wyrazu, ze sztuczną moralnością i sztuczną inteligencją.
  Słudzy. Twórcy sztucznej rzeczywistości. Pozoenwj chwały i sławy. Słusznie nazywaniw internecie cwelebrytami. ale mniejsza o to. najwazniejsze moim zdaniem jest to, ze to są osoby słabe, zastraszone. boją się narazic swoim panom. bo skomlą co dzien o twn kawałek kadru do kamery jak pieski za obgryzioną kostką. i to jest smutnw i smieszne zarazem. ta małość u ludzi, którzy myślą ze cos znaczą. a jak umrą, nikt o nich nie będzie pamiętał. A tacy ludzie jak Bożena Dykiel, to są ludzie z historycznego pokolenia aktorów. Gdy były jeszcze uznawane autorytety a nie cwelebryci. ja ją podziwiam. piekna i mądra kobieta. nie rozmienia się na drobne.

 7. H ucj mówi

  Tvn i TVP to jeden vhuj, jedni pseudo lewacy a drudzy pseudo prawica, kara za zdradę narodu polskiego to szubieica albo kula w łeb,

 8. Tomasz mówi

  TVN to jeden wielki fałsz. Kto sądził inaczej jest naiwny!!!

 9. W K mówi

  Jeżeli TVN wiosną nie zorganizuje urodzin Adolfa Hitlera, to się nie liczy.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.