J. Międlar: „Tu jest Polska a nie Polin! Żałosny filosemityzm…” Za te słowa zostałem skazany na 10 m-cy ograniczenia wolności! W uzasadnieniu sędzia cytuje Żyda Turskiego [WIDEO]

PAP/Maciej Kulczyñski
24

Sędzia Magdalena Gabriel, ta, która w roku 2020 stwierdziła, że wjazd ABW do mojego domu (autor publikacji: Jacek Międlar; zobacz nagranie z kamer – tutaj) jest legalny, bo służby są „legalne”, skazała mnie dzisiaj (20.10.2021) na karę 10 miesięcy ograniczenia wolności polegającą na wykonywaniu prac społecznych w wymiarze 30 godzin miesięcznie. Podobny wyrok usłyszałem 13 września 2021 (12 miesięcy ograniczenia wolności) za „tolerancję wobec talmudycznej nienawiści” (PRZECZYTAJ).

Małgorzata Szymańska, prokurator Prokuratury Rejonowej Wrocław-Stare Miasto, oskarżyła mnie o popełnienie przestępstwa z art. 256 § 1 k.k. (kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2). Dla mniej świadomych: artykuł 256 k.k. to przepis w praktyce służący „pałkowaniu” tych, którzy mają czelność publicznie krytykować i nazywać po imieniu różne przejawy antypolonizmu i zboczenia. Ten akt oskarżenia dotyczy dwóch wydarzeń.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

KSIĄŻKI JACKA MIĘDLAR – TUTAJ

Marsz 11.11.2018

Pierwsze z 11 listopada 2018, kiedy miałem czelność wezwać Polaków do „walki ze złem” i wskazać, że „to jest nasz czas, bo my nie układamy się z komunistami, syjonistami, banksterami, zdrajcami, ze zwykłymi wrogami”. Prokurator Szymańskiej nie spodobało się także, że przypomniałem, iż „jest wielu, którzy mienią się Polakami, jak Róża Thun, jak Donald Tusk i jak ten Dutkiewicz z naleśnikiem na głowie”, a „Polska to nie Polin”.

Spotkanie autorskie

Drugie zdarzenie miało miejsce 4 sierpnia 2018 roku. Wtedy, na wrocławskim rynku, po lewackich groźbach spalenia lokalu, w którym miało odbyć się moje spotkanie autorskie, przenieśliśmy się na wrocławski rynek. Spotkaniu autorskiemu przeszkadzały śpiewające komunistyczne piosenki lewackie środowiska, które bez konsekwencji wyzywały polskich patriotów, zniszczyły sprzęt nagłaśniający, a mnie, w obecności funkcjonariuszy, oblano żrącym roztworem. Po odśpiewaniu hymnu Polski, zagłuszonego przez Martę Lempart i jej akolitów, przedzierając się przez lewacki jazgot, próbowałem poprowadzić spotkanie autorskie, w trakcie którego wyjaśniałem obecnym, czego moja publikacja dotyczy. Tematy poruszone przeze mnie w książce „Moja walka o prawdę”, która jest solą w oku farbowanych lisów i polakożerców, także nie przypadła do gustu rzeczonej prokurator. Uzasadniając akt oskarżenia stwierdziła, że charakter „mowy nienawiści” miało wspomnienie, że założycielem pedofilskiej organizacji NAMBLA był żyd z LGBT. Że potępiam „przemysł Holokaustu”, na który wskazuje Żyd Norman Finkelstein. Że ci, którzy powielają jedwabieńskie kłamstwa to „debile lub ofiary manipulacji”. Na koniec Szymańska stwierdziła, że dopuściłem się przestępstwa, ponieważ  skrytykowałem… „żałosny filosemityzm (…) naszych władz”.

Opinie biegłych

By uwiarygodnić swój akt oskarżenia, prokuratura załączyła opinię biegłego Piotra Nowaka. Biegłego, który w moich sprawach wydał już 10 różnych opinii stwierdzając m.in, że hasło „Czołem Wielkiej Polsce” ma swoje korzenie w faszyzmie/nazizmie, a potępienie banderyzmu to atak na Ukraińców. Nowak twierdzi także, że „dowcipy o blondynkach” to mowa nienawiści. Przypomnę, że to ten sam biegły, który 10 lat temu wydał pozytywną opinię ws. krzyża celtyckiego, ale po groźbach, które w jego stronę wystosowała Antifa, przeszedł na lewacką stronę.

W aktach sprawy znalazła się także opinia biegłego przy Sądzie Okręgowym w Częstochowie z zakresu bezpieczeństwa państwa i ekstremizmu politycznego, Leszka Sykulskiego. Biegły jasno wskazał, że „materiał dowodowy zgromadzony przez Prokuraturę nie wyczerpuje znamion nawoływania do nienawiści (…). W mojej opinii, wszystkie zaprezentowane przez Prokuraturę wypowiedzi, sformułowane poglądy, wygłaszane hasła i okrzyki mieszczą się w pełni w ramach art. 54 Konstytucji RP i formy wyrażania własnych opinii w trakcie zgromadzeń publicznych, w których dopuszczalne jest wykorzystywanie także różnych środków stylistycznych, w tym hiperboli i innych środków wyrazu mieszczących się w pełni w ramach wolności słowa.”

Mimo to sędzia zamiast kierować się opinią biegłego sądowego, który jest specjalistą w tego typu sprawach, to kieruje się opinią Nowaka, którego merytoryka pozostawia wiele do życzenia.

Skandaliczne uzasadnienie

Na tym nie koniec. W trakcie ustnego uzasadnienia wyroku sędzia miała zacytować (ja na ogłoszeniu wyroku nie byłem – szkoda czasu) związanego ze środowiskiem lewicowym w Polsce, Żyda Mariana Turskiego: „Auschwitz nie spadł nagle z nieba. Auschwitz tuptał, dreptał małymi kroczkami, zbliżał się, aż stało się to, co stało się tutaj”. Jaki sąd, takie autorytety.

Zapewniam…,

że odwołam się od wyroku i sprawy tak nie zostawię. Nie może być tak, że byle sędzia traktuje wymiar sprawiedliwości jak swoje prywatne poletko, a (najwyraźniej) nieprzychylne jej poglądom opinie biegłych po prostu olewa. Dzisiaj ja, jutro Wy, a przecież… „tu jest/ma być Polska a nie Polin” – pamiętajcie o tym!

[I tak na marginesie: skoro sędzia Gabriel twierdzi, że wjazd ABW do mojego domu był legalny, bo służby są legalne, to jej zdaniem zabicie Igora Stachowiaka przez policjantów także było legalne?]

Krótki komentarz wideo:

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Zbyszek mówi

  Wsciekamy sie na jakis lewakow, zboczencow, Niemcow, Sorosow a w rzeczywistosci rzadzacy swiatem wielkie koncerny sa w stanie bankructwa – wg prostych obserwacji sytuacji podobnych do bankructw.

  Znalazl sie naukowy wyklad o „stanie desperacji cyfrowego kompleksu finansowego”.
  Wreszcie ktos metodycznie potwierdzil przypuszczenia, ze covid ma likwidowac pusty, wirtualny pieniadz.
  W Niemczech juz zlikwidowano i pandemii juz nie ma a w Polsce „eksplodowala” przy takim podobienstwie biologicznych warunkow jak w jednym kraju – wiec co jest?

  https://www.youtube.com/watch?v=hNapcB0tSl0&t=116s

 2. . mówi

  Euro to jest polaczenie DM z rublem?

 3. Hammurabi mówi

  Troszkę czasu minęło od ukazania się tego tekstu…
  Cisza.
  Jakoś nikt nie znalazł „sposobności”, by Cię wesprzeć w tej walce.
  Wychodzi na to, że wciąż pokutuje w ludziach strach – jakże ludzka rzecz…
  Masz rację Jacku, pisząc „dzisiaj ja jutro Wy”. Nie mylisz się również twierdząc, że art. 256 § 1 k.k. zwłaszcza poddany swobodnej interpretacji (lub raczej nadinterpretacji) jest „kijem samobijem” walącym w łeb każdego kogo wskażą tzw. „obrońcy”.
  Może już czas, by zebrało się 15 obywateli i zebrano te 1000 podpisów obywateli posiadających prawo wyborcze?
  Przecież Wrocław to na 31 XII 2020 r. to 641,9 tys. ludzi… Przecież to niemożliwe, by wszyscy byli pozbawieni rozumu i instynktu.

 4. Misiek13 mówi

  Skandal,a na ostatniej demonstracji Tuska i Bakiewicza,jeden z posloe KO czy PO nazwal ludzi ze zgromadzenia Bakiewicza nazistami i co,czemu nikt nie podal tego Pana do sadu?

 5. verizanus mówi

  Być może sąd uznał, że jest to głoszenie nieprawdy ;). Podobnie jak za pierwszej komuny istniał dowcip, że ktoś powiedział głośno, że Jaruzelski jest głupi (czy jakoś tak) i został skazany za zdradzenie tajemnicy państwowej ;).
  A to jak ktoś tam twierdzi, że Auschwitz nie spadł z nieba to prawda, antypolonizm istniał w wielu kręgach już przed II wojną (twierdzenia, że Polacy są organicznie niezdolni do budowania państwa, że mają zły wirschaft itp.). Podobnie antykatolicyzm, który doprowadził do śmierci św. Maksymiliana Kolbe i wielu innych Polaków katolików.

 6. verizanus mówi

  @ Misiek Bo reforma sądownictwa się nie udała. Niemcy nie pozwolili 😉

 7. Marcin Malik mówi

  ANGLIA:

  – Muzułmanin spalił Biblię i czerwone maki (symbol poległych angielskich żółnierzy), i nawoływał do podpalenia Anglików (którzy płacą mu zasiłki). Angielski sędzia dał mu karę w wys, £50, po czym muzułmanin zeznał że był bardzo zdziwiony tak niską karą, gdyż więcej płaci za złe parkowanie.

  – W odwecie były angielskich żółnierz publicznie spalił Koran, i poszedł do więzienia na 70 dni. Oto podwójne standardy w UK.

  Widzę, że w Polsce jest dokładnie tak samo?

 8. anonim mówi

  Lewactwo ma parasol żydostwa, a samo żydostwo jest ponad prawem. Ta ogólnoświatowa zaraza jest nieomal w każdym zakątku Ziemi. Bierność ludzi dobrej woli sprawiła, że ten społeczny nowotwór rozlał się na cały świat. Tylko pomoc Wszechmocnego Boga może sprawić że to opętane plemię i jego poplecznicy zastaną powstrzymani.

 9. Tomasz mówi

  Ta sędzia i prokurator to dowód na to że jedna jest warta drugiej. Obie mają Polskę za nic. Wyroki dobierają do swoich upodobań. Czemu nikt im się bliżej nie przyjrzy ktoś z instytucji wyższych? To śmiech na sali. Czy Wrocław to jeszcze Polska?

 10. anonim mówi

  Tomasz- Wroclaw moje rodzinne miasto zaczyna być a może już jest kondominium niemiecko-zydowskim zich zarzadem pod ukrainskim spolecznym zasiedleniem. Za moich mlodych lat miasto bylo bardzo przyjemne, podworza pelne bawiacych sie dzieci, parki pelne spacerujacych ludzi, rodzin z dziećmi. Obecnie to zaglebie lemingow i multikulti. Do tego doprowadzil parch dutki i jego pozniejszy nastepca sutri.

 11. Adam mówi

  Wroclaw ma sady niestety takie jakie ma. Wyroki widac ze zapadaja na konkretne zamowienie osob trzymajacych wladze. W lewackim miescie bez zasad niestety takie cos sie zdarza. W mojej ocenie sedzia popelnila blad czym narazila wroclawski wymiar sprawiedliwosci na smiesznosc

 12. mario mówi

  Jacku!Gdybyś potrzebował wsparcia Patriotów z Warszawy to daj znać! Kasa i pięść czekają!!!!!!

 13. Zbyszek mówi

  UE ma problemy i probuja nas tym zarazic – to ze niby Lukaszenk jest face, gdyz to jest to wszystko do czego sluzy Timmermans.

  Sprobowalem wytlumaczyc albanowi, ze 25 lat temu imigracja opanowala stare centra duzych miast a w malych miasteczkach panowali Niemcy, Francuzi, Holendrzy. Probowalem wytlumaczyc, ze zyjac w starych centrach nie sa wyjatkiem, gdyz w malym miasteczku w centrum byli tylko imigranci.

  Zdziwil mnie gdyz jak zrozumial to wydawalo mi sie, ze sie przestraszyl, przygnebil, no bo chociaz urodzny we Francji doskonale zna przyszlosc wg tego co widzi w kraju rodzicow: przemoc, bieda, bezrobocie, zero perspektyw.

  My to oceniamy inaczej, gdyz migrujac za praca chcielibysmy aby bylo tak jak w dawnym np RFN i stekamy, ze strefa € jest bankrutem.

  Oni widza przyszlosc, widzac, ze likwidowana jest tradycja bogatych krajow – nie dostali sie do raju, lecz znowu sa u siebie.

  Z tej perspektywy zabiegi Morawieckiego o dotacje ze strefy € wydaja sie jak plyniecie pod prad, jak pstragi, wiec stajemy sie zdrowym, smacznym kaskiem dla amatorow dobrych rybek, takze dla grubych ryb np ten byly premier Czech.

  Cala UE pod prad nie poplynie, zgina na pierwszej przeszkodzie: imigracja i upadek tradycji a za tym strefy €.

 14. Zbyszek mówi

  Na scianie powiesilem symbl krzyza – ciekawe sa reakcje: doslownie parzy ludzi w oczy, ale tez jest nadzieja, ze bedzie w Europie tradycyjnie dostatnio.

  Timmermansy zwalczajac glosno polskie tradycje tworza imigracji zludzenie, ze jak wygraja to bedzie lepiej, ale to jest tylko ich nadzieja i nadzieje, miraze naplywajacych nowych imigrantow.

  Oni o te zludzenia beda walczyc do konca ale tak jak podaje Wolff przekraczaja czerwona linie i wystarczy, ze nasze media zajma sie losem, przyszloscia imigrantow na zachodzie UE – ta tragedie zludzen trzeba pokazywac.

 15. Zbyszek mówi

  https://www.youtube.com/watch?v=hNapcB0tSl0&t=116s

  Wolff naukowo, metodycznie uzasadnil to co zaledwie odczuwalem, podejrzewalem i tak jakby mi sie we lbie rozjasnilo, wszystko zaczyna miec racjonalny ciag.

  Na koniec Trumpf obwiescil tworzenie portalu walczacego z sitwa bankrutow, ktore opisuje Wolff.

 16. Goj mówi

  Mario, nie wiem czy nie trzeba by zbudzić człowieka czynu: Eligiusza Niewiadomskiego. Parchy śmieją się nam w twarz, boją się naszego zjednoczenia i… działania.
  Kara i tak ich dosięgnie, ale jak długo jeszcze trzeba to oglądać i tolerować…?

 17. Marek mówi

  I dobrze niech się pan nie poddaje. Panie Jacku a od pierwszego wyroku tez sie pan odwołał? Mam od pana dwie książki i od zawsze kibicuje ludziom prawym. Życzę zdrowia i wytrwałości.

  Pozdrawiam

  1. Jacek Międlar mówi

   Jeszcze nie otrzymałem uzasadnienia. Odwołam się. Oczywiście.

 18. szalom mówi

  Czytając świetną a przerażającą książkę Krzysztofa Balińskiego „Polska czy Polin” można się załamać. Istotnie to jest chyba Polin a rządzi nami kahał sprzedajnych zaprzańców

 19. Wiesiek mówi

  ale mozna chyba wnosic o nagranie z rozprawy o uzasadnienie i upublicznic

 20. Boguslaw mówi

  Jacku!
  Nie przyszlo Ci na mysl, aby w Twoje sprawie nie dopuscic do wydanie STRONNICZEGO wyroku, tej krowy?
  Zasada mowi, ze KAZDY ma prawo do obiektywnego i BEZSTRONNEGO procesu i w przypadku watpliwosci, ten wyrok musi zostac anulowany.
  Nie jestem prawnikiem, ale napisz po prostu, ze proces ten jest nieobiektywna farsa, prowadzona przez kogos o jednoznacznych politycznych sympatiach i sam wyrok, nie moze , jako taki, zostac przyjety za obiektywny i sprawiedliwy i nijak sie ma do rzeczywistosci.!
  Sedzina, przez swoje polityczne wypowiedzi i decyzje, w oczywisty sposob, nie byla zdolna do prowadzenia w pelni bezstronnego procesu sadowego.

 21. anonimowy mówi

  Szalom. To tylko przejściowe panowanie synagogi szatana które właśnie dobiega końca. Pozdrawiam.

 22. Jacku, nie bój się dyskusji mówi

  O, Jacek wszystkie krytyczne komentarze pokasował.:)

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.