Trwa wojna o kopalnię Krupiński! O co dokładnie chodzi? Czy w sprawę zaangażowane jest obce lobby?

Kopalnia Krupiński zostanie sprzedana obcemu kapitałowi? /Fot. Youtube
21

Sprawa kopalni Krupiński budzi duże emocje. Na ten temat rozpisują się media zarówno z lewej oraz prawej strony, ale nikt tak naprawdę nie wyjaśnia czego dokładnie dotyczy spór. Przekazywana jest jedynie informacja, że górnicy nie chcą aby kopalnia została przekazana w ręce obcego kapitału. O co dokładnie chodzi?

Przed rokiem Jastrzębska Spółka Węglowa przekazała kopalnię Krupiński w Suszcu do Spółki Restrukturyzacji Kopalń w celu likwidacji. Tę decyzję argumentowano faktem, że ponoć kopalnia przez 10 lat przyniosła 1 mld złotych strat. Zanim ją jednak zlikwidowano, JSW sprzedało Spółkę Energetyczną Jastrzębie i wałbrzyską koksownię Victoria, tylko po to by kopalnię uratować. Plan się nie powiódł.

Kopalnię zamknięto, a górnicy zostali na lodzie. Aby ratować swoje miejsce pracy górnicy przedstawili szereg rozwiązań, mających na celu uratowanie polskiej kopalni. M.in. sugerowano, by rozpoczęto produkcję węgla koksowego, co sprawi że kopalnia stanie się rentowna. Nic z tego. Rad górników nie wysłuchano i w marcu bieżącego roku kopalnia Krupiński trafiła do spółki restrukturyzacyjnej, co umożliwiło kupno kopalni  zainteresowanego zagranicznego inwestora, brytyjską spółkę Tamar Resources.

Te fakty wzmogły akcję protestacyjną górników i obrońców kopalni, którą dowodzi Krzysztofa Tytko z Forum Patriotów Polskich i komitetu ochrony zasobów naturalnych, który na wizji telewizji internetowej NTV powiedział: Istnieje wielkie zagrożenie, że jeśli dopuścimy do sprzedaży kopalni Krupiński, najbardziej perspektywicznej z punktu widzenia zysków i oddanie jej kapitałowi obcemu, to ME i temu rządowi będzie znacznie łatwiej sprywatyzować całą branżę górniczą. (…) Zaraz po likwidacji zgłosił się brytyjski Tamar Resources, a zarządzający tą firmą ma powiązanie z kapitałem żydowskim i tego się musimy obawiać, bo zachodzi duże prawdopodobieństwo, że gdy dojdzie do wywłaszczenia nas Polaków z zasobów naturalnych, to prawdopodobnie wywłaszczeni zostaniemy na rzecz mniejszości narodowej jaką są Żydzi w Polsce. Odnosimy się do tych nacji z szacunkiem, ale nie możemy sobie pozwolić na to, by przepadło to, o co walczyli Słowianie i może być największym potencjałem podnoszenia życia standardów Polaków. (poniżej cały materiał)

Za te słowa, biznesowi komentatorzy, próbują zrobić z Tytko poszukiwacza żydowskich spisków, co jest równoznaczne z robienie z niego wariata. Okazuje się, że tego typu komentarze są niedorzeczne, bo Krzysztof Tytko prawdopodobnie ma rację, bowiem zaangażowanie międzynarodowej żydowskiej finansjery w brytyjską bankowość i finanse jest ogromne. To prawda, jeszcze kilka miesięcy temu obrońcy kopalni w Suszcu perorowali o próbie wykupu kopalni przez Niemców, a dziś mówią o Brytyjczykach i Żydach. Nic w tym zaskakującego, ponieważ partycypacja Rotschildów w brytyjską gospodarkę jest wręcz porażająca. Wystarczy wspomnieć potężny, międzynarodowy bank „N M Rothschild & Sons”, którego właścicielem są Rotschildowie – żydowscy imperialiści pochodzenia niemieckiego.

Dziś (5 kwietnia 2018) przed Ministerstwem Energii zebrało się kilkadziesiąt osób, protestujących przeciwko możliwości przejęcia kopalni Krupiński przez zagraniczny podmiot. Protestujący podkreślali, że „surowce są dobrem narodowym” z czym ciężko się nie zgodzić. Data pikiety nie była przypadkowa. Dziś w siedzibie resortu odbyły się rozmowy z ministrem energii Krzysztofem Tchórzewskim, przedstawicielami górniczej Solidarności i brytyjską spółką Tamar, która po dzień dzisiejszy nie przedstawiła poważnej oferty w sprawie ewentualnego kupna kopalni. Jakie będą dalekosiężne wyniki rozmowy? Ciężko powiedzieć. Na dzień dzisiejszy wiadomo jedynie, że został podpisany list intencyjny pomiędzy spółką Tamar a stroną polską. Aby wykupić kopalnię, potrzeba wyłożyć – jak zaznacza Tchórzewski – 1 mld złotych.

Nie da się ukryć, że wiele wskazuje na to, iż kopalnia w Suszcu przygotowywana jest pod sprzedaż obcemu kapitałowi, a to źle wróży naszej ojczyźnie. I prawdę mówiąc nie ma wielkiego znaczenia czy jest to lobby niemieckie, żydowskie czy rosyjskie. Żaden obcy kapitał nie powinien mieć prawa, by zawłaszczać sobie lasy, kopalnie, wody i kruszce, które są dobrem narodowym WSZYSTKICH POLAKÓW. A zatem, jeżeli to dobra wszystkich Polaków, żaden minister nie powinien mieć prawa, by je sprzedawać. W innym wypadku grozi nam utrata suwerenności w przestrzeni gospodarczej, co jest marzeniem imperialistów. A na to przecież pozwolić NIE WOLNO!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Spostrzegawczy mówi

  Bardzo dobrze, że Pan Jacek poruszył ten palący temat. Żydzi chcą za 1 miliard złotych przejąć kopalnię Krupiński z otaczającymi minerałami o wartości według ekspertów górniczych ponad 2 000 razy większej !!!
  PIS tajemniczo milczy w tej sprawie mimo, że dostał wiele petycji w sprawie bogactw kryjących się w bezpośrednim otoczeniu tej kopalni. I Kaczyński i minister Tchórzewski i Beata Szydło i Morawiecki są doskonale o tym fakcie poinformowani. Czyżby skok tysiąclecia w wykonaniu „polskich patriotów ” z PIS- u na kasę wszystkich Polaków ?! Według ekspertów do tej pory okradziono Polaków na ok 10 bilionów złotych. Teraz „dobra zmiana” przygotowuje poprzez KW Krupiński ścieżkę do skoku na bogactwa Polski oszacowane na kilka tysięcy bilionów złotych, bo Polska jak żaden inny kraj na świecie stoi wszelkiego rodzaju pierwiastkami, które odpowiednio zagospodarowane i przetwarzane mogłyby wysforować Polaków na najbogatszy naród na kuli ziemskiej. Sprawa z KW Krupiński cuchnie na odległość !!!

  1. Jacek Międlar mówi

   Dziękuję za komentarz. Starałem się przedstawić sprawę możliwie prosto i obiektywnie.

  2. Normalny mówi

   Widać z tego, że Kaczyński ze swa ekipą chcą każdego statystycznego mieszkańca Polski z samego Krupińskiego wyszlamować na 50 000 zł. Absolutnie na to się nie godzę !

  1. Ania mówi

   Dla 5-cio osobowej rodziny to 250 000 zł plus oboje rodziców i oboje teściów to kolejne 200 000 zł. A jeszcze inni krewni ?! Nie damy sobie tego wyrwać !

  2. Piotrx mówi

   Dziekuje ! podpisałem i podałem dalej

   1. Hammurabi mówi

    1855 podpisów… Tylko tyle? Ludzie przecież Polak może i powinien być mądry przed szkodą!
    „Górnicze skarby pod ziemią
    Głęboko ukryte drzemią.
    Na ścianach, filarach górnicza już wiara
    Wykuła do skarbów drogę”.
    Tak, wykuła i udostępniła a teraz jakieś parszywe towarzystwo wzajemnej adoracji chce oddać gotowy tort obcym za marne okruchy?

 2. Piotrx mówi

  Polska najbogatszym krajem świata – gdyby nie sprzedajna władza

  http://www.eprudnik.pl/tematycznie/bogactwa-naturalne-polski/

  http://www.eprudnik.pl/zatajone-przed-polakami-bogactwa-polski-czyli-najwieksze-oszustwo-prl-bis-tzw-iii-rp/

  Nic tak nie pokazuje niewyobrażalnej podłości rządów „warszawskich” przez ostatnie 25 lat, ich świadomego antypolskiego charakteru, świadomej eksterminacji i zmuszania do emigracji naszego narodu jak sprawa zatajanych niezwykłych bogactw Polski.

  Złoża metali w okolicach Suwałk

  1,5 mld ton rudy = 1 000 000 000 000 dolarów (bilion)

  Złoża molibdenu, wolframu, miedzi pod Myszkowem
  726 milionów ton = 14 520 000 000 dolarów (14,52 mld)

  Złoża niklu pod Ząbkowicami Śląski
  14 mln ton = 4 000 000 000 dolarów (4,00 mld)

  Węgiel kamienny na Lubelszczyźnie „zanieczyszczony” złotem
  40 mld ton = 4 800 000 000 000 dolarów (4,8 biliona)

  Węgiel brunatny pod Legnicą
  15 mld ton = 87 000 000 000 dolarów (87 mld)

  Złota w różnych lokalizacjach
  350 ton = 14 000 000 000 dolarów (14mld)

  Złoża miedzi i złota w okolicy Bytomia Odrzańskiego
  Miedź –8 mln ton, Złoto – 100 ton kruszcu = 62 500 000 000 dolarów (62,50 mld)

  Złoża gazu ziemnego

  1,7 bln m3 = 510 000 000 000 dolarów (510 mld)

  Razem 5,847 BILIONÓW dolarów.

 3. Claire mówi

  A ja myślałam, jak rządziła PO, PSL, SLD, że nic Polakom gorszego nie mogło się przytrafić, ale złodziejstwo pod sztandarem PIS przechodzi już moje najśmielsze oczekiwania! Wobec sprzedaży (oby nie doszła do skutku) kopalni Krupiński, dobra narodowego Polaków, na którą to sprzedaż NARÓD POLSKI NIE WYRAŻA ZGODY, wobec sprzedaży wodociągów Żydom (SKANDAL!!!), podpisania traktatu Lizbońskiego, podpisania ustawy o GMO, przymusie szczepień (jak nigdzie w Europie), podpisania ustawy 1066 o obcych wojskach na terenie RP, z 500+ mogą się cieszyć jedynie idioci z klapkami na oczach. W obliczu tego, co nas czeka, my, Patrioci, musimy się zjednoczyć i popędzić to dziadostwo z Naszej OJCZYZNY!!! Nigdy nie jest za późno.

 4. Fundacja VIS VERITATIS mówi

  Kochani, razem możemy uratować tę kopalnię – i nie tylko – to dobry pretekst do PRZEBUDZENIA NARODU!
  Proszę, podpisujcie się pod wnioskiem do PREMIERA i informujcie o tej akcji każdego,
  kogo uda się nią zainteresować – każdy głos, natychmiast po podpisaniu, trafia mailem do Kancelarii Premiera.

  TO NASZA WSPÓLNA SPRAWA:
  http://www.citizengo.org/pl/signit/159730/view

  1. Zbulwersowany mówi

   Tylko ponad 1000 Polaków podpisało się pod tą jakże ważną petycją na chwilę obecną. A reszta to kto ? Żenada !

 5. rychu mówi

  Zgadzam sie ze dobr narodowych nie oddaje sie w obce ręce ale dba sie o nie nie kradnie nie kombinuje i nie doprowadza do ruiny

 6. Przebiśnieg mówi

  I znowu Żydzi za symbolicznych parę szekli przejmą kolejny olbrzymi skarb narodowy Polaków.

 7. Ania mówi

  W Wolnej Polsce rozliczymy wszystkie przekręty okraglostolowe i znacjonalizujemy grunty i zakłady przejęte poniżej rzeczywistej wartości.

 8. Hammurabi mówi

  Problematyka strategicznych zasobów naturalnych kraju została uregulowana w ustawie z dnia 6 lipca 2001 r. o zachowaniu narodowego charakteru strategicznych zasobów naturalnych kraju (Dz. U. nr 97, poz. 1051 ze zm.). Zgodnie z jej art. 1 DO STRATEGICZNYCH ZASOBÓW NATURALNYCH kraju zalicza się:
  wody podziemne oraz wody powierzchniowe w ciekach naturalnych i w źródłach, z których te cieki biorą początek, w kanałach, w jeziorach i zbiornikach wodnych o ciągłym dopływie w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne (t. j. Dz. U. z 2005 r. nr 239, poz. 2019 ze zm.),
  wody polskich obszarów morskich wraz z pasmem nadbrzeżnym i ich naturalnymi zasobami żywymi i mineralnymi, a także zasobami naturalnymi dna i wnętrza ziemi znajdującego się w granicach tych obszarów w rozumieniu ustawy z dnia 21 marca 1991 r. o obszarach morskich Rzeczypospolitej Polskiej i administracji morskiej (t. j. Dz. U. z 2003 r. nr 153, poz. 1502 ze zm.),
  lasy państwowe,
  złoża kopalin niestanowiące części składowych nieruchomości gruntowej w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. Prawo geologiczne i górnicze (t. j. Dz. U. z 2005 r. nr 228, poz. 1947 ze zm.),
  zasoby przyrodnicze parków narodowych.
  Gospodarowanie strategicznymi zasobami naturalnymi jest prowadzone zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju w INTERESIE DOBRA OGÓLNEGO.
  Dla osiągnięcia powyższego celu właściwe organy administracji publicznej oraz inne podmioty, sprawujące na podstawie odrębnych przepisów zarząd nad zasobami naturalnymi, o których mowa wyżej mają obowiązek:
  utrzymać, powiększać i doskonalić zasoby odnawialne,
  użytkować złoża kopalin zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju.
  Zasoby naturalne wymienione powyżej, stanowiące własność Skarbu Państwa, NIE PODLEGAJĄ PRZEKSZTAŁCENIOM WŁASNOSCIOWYM, z zastrzeżeniem przepisów zawartych w ustawach szczególnych.
  W oparciu o wskazaną wyżej normę prawną Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 5 października 2007 r. (I CSK 223/07) stwierdził, że przy ocenie dobrej wiary posiadania – w rozumieniu art. 231 § 1 k.c. – nieruchomości położonej na terenie parku narodowego nie można pomijać celów ustawy z dnia 6 lipca 2001 r. o zachowaniu narodowego charakteru strategicznych zasobów naturalnych kraju, a w konsekwencji nie powinno się traktować jako posiadacza w dobrej wierze osoby, która wzniosła budynek na takiej nieruchomości.

  Świadczenia pozaprodukcyjne zasobów naturalnych Skarbu Państwa na potrzeby własne ludności, szczególnie rekreacja oraz niekomercyjny zbiór runa leśnego, są nieodpłatne.

 9. henry mówi

  zydzi rzadza Polska juz odkonca 1944 roku.Wykradali Polske co sie dalo.Upanstwowili majatek Polaków.Tzn.co panstwowe-zydowskie,niby „PANST%WOWE” alebedace w rekach zydowskich.Wykatrupili polska inteligencje,NKWD to sami zydzi,jak UB i SB.W Izraelu trzy miliony zydów ma polski paszport nie zznajac jezyka polskiego czekaja tylko na znak wjazdu paradisuj judeorum..Jeszcz jak rzad polski przyjmie tzw muzulmanskich imigrantów to koniec z Polska.A trzeba nam pamietac,muzulmanin strzelal do Oj.Swietego ,którym byl wtedy Polak.Polska zguba lezy w Jerozolimie a nie w Rzymie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Secured By miniOrange