“To przejaw zła!” Papież Franciszek o ideologii gender. W jego przypadku to nie są słowa oczywiste

papież Franciszek/ fot. twitter
6

Jednym z głównych przejawów zła we współczesnym świecie jest ideologia gender – powiedział papież Franciszek. Zaznaczył, że idea ta “chce zniszczyć u korzeni stwórczy zamysł Boga”.

Ideologia gender to niebezpieczna, przesiąknięta relatywizmem ideologia próbująca wyeliminować „klasy płciowe” (sex classes), które uwarunkowane są biologicznymi różnicami między kobietą i mężczyzną, by w ich miejsce wstawić podział na płeć zależny od subiektywnych odczuć i wychowania danej osoby. Ideologia ta, od wielu lat taranuje polskie i zagraniczne uczelnie oraz opinię publiczną, równocześnie promując seksualnej dewiacje, z transseksualizmem na czele. Papież zaznaczył także, że z gender wypływa “atak na różnorodność, na kreatywność Boga, na mężczyznę i kobietę” oraz, że “usiłuje ona podkopać fundamenty ludzkości we wszystkich środowiskach i na wszystkich szczeblach edukacji”. Wskazał na fakt, iż ideologia gender stała się pewnego rodzaju “dyktatem państwowym” próbującym bezpośrednio wpływać “w sposób podstępny” na rzeczywistość, a zwłaszcza na edukację.

Krytyczne słowa papieża padają w wywiadzie rzeka o św. Janie Pawle II, który w formie książki już za kilka dni ujrzy światło dzienne.

To jedne z niewielu sensownych słów w kwestii niebezpiecznych ideologii, które od początku pontyfikatu padły z ust Franciszka. Wypowiedź papieża na temat ideologii gender zdaje się być próbą odbudowania zaufania po ujawnieniu faktów, iż ten zaangażowany jest w “obronę homoseksualnego duchowieństwa” (więcej TUTAJ) oraz otacza się duchownymi promujących deprawację (więcej TUTAJ).

Przeczytaj także:

Jezuita z Watykanu: „Homoseksualizm to szczególny dar” a „w niebie przywitają nas geje”

„Nowy Testament nie potępia homoseksualności”, czyli jak próbuje się wypaczyć Pismo Święte

J. Międlar: Franciszek młotem na rodzinę i przyszłość ludzkości

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Marek mówi

  Jeżeli lpg+ twierdzą że są dyskryminowani to może niech sprzątaczki zaprotestują przeciwko niskim zarobkom, w końcu są dyskryminowane finansowo, a ma być równość no nie?

 2. rebih mówi

  Franciszek zwykle głosi lewackie ideologie, ale co pewien czas zaskakuje sprzeciwiając się im. Moim zdaniem to jedynie element lewackiego destabilizowania społeczeństwa Kościoła, ciągłego rozhuśtywania emocjonalnego i moralnego z nowymi metodami prowadzenia rewolucji zalecanymi przez Szkołę Frankfurcką. Dzięki temu uniemożliwia integrację Kościoła przeciw sobie.

 3. Robert mówi

  Pamiętacie cały ten cyrk z prezydentem Obamą,że nie wiadomo skąd przybył,że ma przeszłość nieznaną żeby kierować usraelem…po jego wyborze świat stał się wzorowym przyjacielem nachodzców z Afryki,nie ważne kim jesteś,czy spełniasz wymogi,masz inny kolor,możesz robić karierę,żyć w Europie bez diagnostyki.Pamiętacie jak w tym czasie Benedyktowi się postarzało,Ten dzisiaj wciąż trzyma się świetnie,tylko Frankowi się pomieszało,pod jarmułką

 4. Bogdan mówi

  “równocześnie promując seksualnej dewiacje, z transseksualizmem na czele”? Co? Ze słownika sjp PWN: transseksualizm «rozbieżność między psychicznym poczuciem płci a biologiczną budową ciała, połączona z silnym pragnieniem zmiany płci» To jest problem psychiczny, który wymaga leczenia, ale nie potępienia, trzeba uświadamiać ludzi i pomagać tym z gender dysphoria (ang.), którzy i tak czują się często wykluczeni

 5. Ana mówi

  Lgbtq+, mądralu. Lpg+ to możesz sobie do auta zostawić

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.