Kolejny list abp Vigano: „Papież Franciszek bronił homoseksualnego duchowieństwa”

papież Franciszek/ fot. twitter
2

W sierpniu arcybiskup Carlo Maria Viganò, były nuncjusz apostolski w USA, wydał oświadczenie, w którym oskarżył papieża Franciszka o to, że chronił homoseksualnego kardynała pedofila Theodore McCarrick’a. Arcybiskup wezwał też Franciszka do ustąpienia z urzędu papieskiego.

Abp Vigano został natychmiast zaatakowany przez publicystę „National Catholic Reporter” Michaela Wintersa, który zarzucił byłemu nuncjuszowi niewiarygodność.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W związku z brakiem odpowiedzi papieża na sierpniowe oświadczenie, abp Vigano opublikował kolejny list, w którym potwierdził wcześniejsze zarzuty pod adresem papieża oraz postawił kolejne. „Ponadto krycie McCarricka przez papieża wyraźnie nie było odosobnionym błędem. Ostatnio prasa udokumentowała jeszcze więcej przypadków, pokazując, że papież Franciszek bronił homoseksualnego duchowieństwa, które dopuszczało się poważnych nadużyć seksualnych wobec nieletnich i dorosłych” – pisze abp Vigano.

Były nuncjusz informuje też, że „rekomendacje dotyczące nominacji biskupich były przekazywane bezpośrednio papieżowi Franciszkowi przez dwóch homoseksualnych przyjaciół”.

Pełne tłumaczenie najnowszego listu arcybiskupa Vigano zamieścił portal Polonia Christiana. Link TUTAJ

Źródło informacji: pch24.pl

Przeczytaj też:

„Papież otacza się homoseksualistami i pedofilami”. Jacek Międlar komentuje list abp Vigano

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. MSW mówi

    Kto się uwziął na Papieża? Czy nie jest to „włoska robota”, żeby następnymi papieżami przez najbliższe 200 lat znów byli Włosi? Vigano może nawet nieświadomie być przez nich wykorzystywany.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.