„To kpina z pacjentów poszkodowanych przez NOP”. Konfederacja o rządowym Funduszu Kompensacyjnym Szczepień Ochronnych [WIDEO]

Krzysztof Bosak, Jakub Kalus i Jacek Wilk/ fot. screen
6

W czwartek (19.08.20221) Konfederacja przedstawiła swoje stanowisko w sprawie rządowego projektu ustawy wprowadzającej Fundusz Kompensacyjny Szczepień Ochronnych (druk 1449). – Ustawa 1449 to kpina i żart z polskich pacjentów poszkodowanych przez niepożądane odczyny poszczepienne – stwierdził Jakub Kalus, prawnik i działacz Ruchu Narodowego.

ZOBACZ: Brak odszkodowania za zgon na skutek szczepienia i 30 tys. zł kary za odmowę donosu do sanepidu. Rządowy projekt ustawy trafił do Sejmu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kalus podkreślił, że projekt przedstawiony przez rząd nie przewiduje możliwości odszkodowań za zgon, czyli za najgorszą konsekwencję NOP. Projekt wyklucza też odszkodowania dla osób, u których w dniu hospitalizacji zostanie stwierdzono pozytywny wynik testu na kowid.

– Ten projekt to jest także koń trojański. On przemyca kilka niebezpiecznych mechanizmów. Wprowadza policję sanitarną, która będzie karać za brak donosu na osoby, z którymi się spotkaliśmy. Wprowadza on również szczepienia przez osoby niemające wykształcenia medycznego – wskazał Kalus. Poinformował, że oprócz druku 1449 Sejm ma również procedować poselski projekt ustawy pozwalający pracodawcy sprawdzać, czy jego pracownicy zostali zaszczepieni. – Jest to furtka do segregacji sanitarnej. To jest skandal – dodał.

Jacek Wilk wskazał, że ustawa jest skonstruowana w taki sposób, aby jak najmniej osób otrzymało odszkodowania i żeby były one jak najniższe. Projekt przewiduje rekompensaty za szok anafilaktyczny lub pobyt w szpitalu przez minimum 14 dni. – Jeśli ktoś trafi do szpitala w ciężkim stanie, ale nie będzie w nim 14 dni, to rekompensata mu nie przysługuje – podkreślił Wilk. Wskazał też, że górna granica rekompensaty w wysokości 100 tysięcy złotych jest kwotą niewystarczającą w przypadku, gdy efektem NOP będzie utrata zdrowia wymagająca wieloletniego, a nawet dożywotniego leczenia i rehabilitacji.

Poseł Krzysztof Bosak powiedział, że zapisy ustawy 1449 stoją w sprzeczności z oficjalną propagandą optymizmu i poczucia bezpieczeństwa głoszoną przez rząd. – Gdyby rząd miał pełne przekonanie, że szczepienia to tylko formalność, wszystko jest bezpieczne i właściwie nic nikomu nie grozi, to stworzenie sprawnie działającego systemu ewidencjonującego wszystkie niepożądane odczyny poszczepienne, a następnie stworzenie sprawnie funkcjonującego funduszu kompensacyjnego byłoby po prostu czystą formalnością. Jeśli wszystko jest bezpieczne, to przecież nikt nie zgłaszałby NOP do systemu, a taki fundusz nikomu nie wypłacałby odszkodowań. Tymczasem gdy czytamy artykuły tej ustawy, to widać, że rząd rękami i nogami broni się przed skonstruowaniem przepisów efektywnie ewidencjonujących to wszystko i efektywnie wypłacających odszkodowania – powiedział Bosak. – Interes obywatela nie jest tym, czym kieruje się minister zdrowia – dodał. – Minister Niedzielski do dymisji – podsumował.

Źródło cytatów: Konfederacja/Facebook

Zobacz też:

Katarzyna TS: Jak naruszyłam zasady Twittera

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Misiek13 mówi

  Caly rzad to kabaret,jesli sie nie obudzimy i nie postawimy oporu tym bandyta,to marny nasz los

 2. Blady mówi

  Nic nie będziesz miał,i będziesz szczęśliwy.do tego zmierza świat,normalnie SF.policja sanitarna,dochód dla wszystkich taki sam,ubrania z wypożyczalni,rowery dla wszystkich,,elizjum;-)

 3. George mówi

  Minister Niedzielski nie tylko do dymisji, ale i przed pluton egzekucyjny. To przecież zbrodniarz, który swoimi psychopatycznymi decyzjami przyczynił się do śmierci wielu osób!

 4. Nsjsn mówi

  Odsuńmy pis od władzy, oni są niebezpieczni dla społeczeństwa, media głównego ścieku im wtórują

 5. verizanus mówi

  Jak genealodzy. zaczęli sprawdzać pochodzenie rządzących a dawnym resorciarzom i europejskim przekręciarzom coraz trudniej było się maskować w społeczeństwie to wprowadzono RODO. A teraz jak trza brać społeczeństwo za twarz to nagle się okazuje, że żadnych. tajemnic a zwłaszcza medycznych być nie może 😉

 6. Zbigniew mówi

  Verizanus Mówi /genialne spostrzezenie!) – Fundamentalna sprzecznosc na ktorej oparte sa ich wypowiedzi o potrzebie, bezpieczenstwie i skutecznosci szczepien.

  Jedyne pewne, to to ze nie maja innego sposobu, ze Lookdaun byl niepotrzebny, smierc ludzi z powodu niemoznosci leczenia rowniez i to w dziesiatkach tysiecy a teraz te reformy niby wzrost gospodarczy wg ich statystyki warte jest to co zauwazyl Verizanus.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.