To już totalitaryzm! Rząd rozważa wprowadzenie „kar za dezinformację” i… podaje przykład Rzezi Wołyńskiej [WIDEO]

Stanisław Żaryn
27

Stanisław Żaryn, sekretarz stanu w KPRM i zastępca Ministra Koordynatora Służb Specjalnych. Pełnomocnik Rządu ds. Bezpieczeństwa Przestrzeni Informacyjnej Rzeczypospolitej Polskiej, wyznał, że rząd rozważa wprowadzenie ustawy „cenzorskiej” służącej karaniu za „dezinformację”. Mając doświadczenia z lat ubiegłych, a zwłaszcza z okresu „pandemii”, kiedy to np. wmawiano nam, że maski na twarzy chronią przed śmiertelnym wirusem, a wszelkie odmienne stanowiska traktowano jako „dezinformację”, możemy być mocno zaniepokojeni. Na naszych oczach przepycha się dyrektywy typowe dla dla krajów o ustroju totalitarnym.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Nie wiem, czy przyjmie to formę ustawy, ale mogę powiedzieć, że analizowane są różne możliwości penalizowania takich działań – w rozmowie z Krzysztofem Berendą z RMF FM mówił Żaryn. Redaktor dopytywał, czy karą za „dezinformację” powinno być więzienie. Były takie przypadki znane nam na zachodzie, u naszych sojuszników. Nie wiem, czy takie rozwiązanie będzie najlepsze, ale jak mówię – rozważamy różne opcje – tłumaczył Żaryn. – Jeżeli jakieś przepisy ustawowe byłyby wymyślane i opracowywane, to właśnie w związku z identyfikowaniem ludzi, którzy celowo włączają się w kolportowanie czy wykorzystywanie kłamstwa do tego, żeby wykorzystać je przeciwko państwu polskiemu. Do wakacji pewne założenia zostaną opracowane – mówił Żaryn.

Żaryn mówił także o przypadkach „wrzucania różnego rodzaju fałszywych narracji czy fałszywych dyskusji, które mają polaryzować społeczeństwo”. W tym kontekście podał przykład rzezi wołyńskiej. – To jest temat ciągle żywy i naturalny w polskim społeczeństwie, ale Rosjanie robią z tego już swój użytek, przekonując, że Polska nie powinna współpracować obecnie z Ukrainą, póki ta sprawa nie zostanie wyjaśniona i rozliczona – zaznaczał. Ile osób w Polsce zostało skazanych za sianie dezinformacji? – dopytał Krzysztof Berenda. – Mieliśmy przypadki stricte kontrwywiadowcze z naszego punktu widzenia, kiedy osoby zatrzymywane za współpracę z rosyjskimi czy białoruskimi służbami, były także zadaniowane w obszarze siania dezinformacji – mówił.

Z wypowiedzi Żaryna wynika, że rząd szykuje nam ustawę penalizująca poruszanie kwestii, które nie wpisują się w narrację władzy i głównego nurtu, do, których zalicza się m.in. upamiętnianie Świadków i ofiary Rzezi Wołyńskiej. To już nie jest pierwszy krok do totalitaryzmu. To już jest totalitaryzm, zwłaszcza, że już ofiarą ataków bezpieki padły serwisy internetowe takie jak NCzas.com.

CAŁY WYWIAD – TUTAJ

Źródło cytatów: RMF FM

Zobacz także:

Katarzyna TS: ABW blokuje „Najwyższy Czas”. Najwyższy czas zablokować PiS

Świadek Rzezi Wołyńskiej z apelem do polskich władz, o pomocy Ukrainie i zakłamywaniu historii!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Mieczysław S.Kazimierzak mówi

  Feliks Koneczny, autor opisu oryginalnego podziału na CYWILIZACJE, nie przez przypadek ewolucyjne osiągnięcia ŁACIŃSKIEJ zamieścił w CYWILIZACJA BIZANTYJSKA, a w NASTĘPSTWIE WYBRAŃSTWA wyeksponował też ŻYDOWSKĄ, nazywając ją CYWILIZACJĄ PODWÓJNEJ MORALNOŚCI.
  Michael E. Jones : ŻYDOWSKI DUCH REWOLUCYJNY I JEGO WPŁYW NA HISTORIĘ ŚWIATA. Trzeba mówić o EKONOMII ŻYDOWSKIEJ w procesie od ŻYDOBOLSZEWIZMU, który przejął w działaniu rosyjski rasizm, do ŻYDOBANDERYZMU, który zintensyfikował militaryzację handlu wojną i pokojem w ramach trwającej WOJNY O PIENIĄDZ. Taką wojnę opisał Song Hongbing jako doskonalenie sztuki wywoływania kryzysów, aby na nich zarabiać.
  Grzegorz Rossoliński-Liebe : „BANDERA. FASZYZM. LUDOBÓJSTWO. KULT. Życie i działalność ukraińskiego nacjonalisty”. Polska ANTYROSYJSKOŚĆ przez pryzmat uznania dla ANTYPOLSKICH, banderowskich, bandyckich korzeni?! ANTYAMERYKAŃSKOŚĆ rosyjska to UKRAINA, natomiast chińska to TAJWAN, co z tego wyniknie?!
  Dziś spadkobiercy wojennego komunizmu, czyli ŻYDOBOLSZEWIZMU walczą z ŻYDOBANDERYZMEM, a Polska jest płatnikiem w tej krwawej konfrontacji na tle globalnej rywalizacji AMERYKAŃSKO-CHIŃSKIEJ.

 2. Włościanka mówi

  No to J. Międlar za swe opracowanie dostanie zapewne dożywocie. A każdy kto mówi na ten temat gułag na kilka lat…

 3. lolo mówi

  no to zaczniemy eliminować aparatczyków systemu. permanentnie

 4. Быдлошевский Л.З. mówi

  Program 1 telewizji rosyjskiej o Banderowcach, Banderolandii i obłędzie Banderowskim w całym kraju…. Polski sojusznik w 95 % … Sojusznik Banderolandii … 20 minut z unikalnymi zdjęciami …

  https://youtu.be/4rs2-QFcVzE

  ❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗💓💓💓

 5. Razemsilni mówi

  Do póki się nie zjednoczymy, będziemy przegrywać. W pojedynkę będziemy ginąć jak dotychczas np; A. Lepper, gen. Petelicki, prof. Jan Szyszko i wielu innych znakomitych ludzi. Jest nas wiele milionów…

 6. z-k mówi

  Przed wyborami ustawy nie uchwalą ale wyłuskiwanie i sądzenie niepoprawnych wypowiedzi trwa nieprzerwanie. Po wyborach ustawa o cenzurze będzie i to niezależnie które żydo-okrągłostołowe stronnictwo wybory wygra

 7. Demokryta mówi

  Z ostatniej chwili; telewizja internetowa Pl1-tv zablokowana! Taką mamy wolność.

 8. Jsjsisi mówi

  To jest zdrada Polski, na szubuenice powinni trafić gamonie

 9. bogdan mówi

  CEL JEST NADRZĘDNY =CAŁKOWITE WYPROWADZENIE FUNKCJONOWANIA =RZĄDZENIE „POLIN” POZA OBSZAREM EMOCJI BĘDĄCYCH IDEOWĄ KONTYNUACJĄ WPISANĄ W WODZA NACZELNEGO POLSKICH SIŁ ZBROJNYCH na ZACHODZIE GEN. ARMII KAZIMIERZA SOSNKOWSKIEGO OKREŚLONĄ W ROZKAZIE NR. 19 ! OD 1945 r. GEN. ARMII K. SOSNKOWSKI JEST WYKREŚLONY Z RZECZYWISTOŚCI POLAKÓW ! OD BIERUTA I CYRANKIEWICZA DO DUDY I MORAWIECKIEGO JEST TO WSPÓLNOTA INTERESU : ŻYDÓW , SZABAS GOI I SZMALCOWNIKÓW W TAKIM SAMYM WYMIARZE JAK OBECNY WSPÓLNY FRONT WEPCHNIĘCIA KRWI POLSKIEJ DO TYGLA NIE NASZEJ WOJNY ! „POLIN” WŁASNEJ KRWI NIE MA ! OBECNA SKALA OKRADANIA POLAKÓW JEST RÓWNOCZEŚNIE SKALĄ OKREŚLAJĄCĄ GDZIE JEST ” POLIN” W SWOICH INTERESACH ŻYDOWSKIEJ MIĘDZYNARODÓWKI , A GDZIE POLSKA I POLACY , OKREŚLENI HONOREM i PRAWOŚCIĄ GEN. K. SOSNKOWSKIEGO ! DZISIAJ „POLIN” ,POLINIAKÓW , CHCE NAS WSADZIĆ DO SWEJ ” CZERWONEJ DUPY ” ! ROBIĄC Z NASZEGO „OJCA” ŚW. JANA PAWŁA II SUTENERA ! WIDZIMY WAS „WAMPIRY” I MIEJSCA W NASZYCH PIWNICACH DLA WAS NIE BĘDZIE !

 10. verizanus mówi

  A kto będzie stwierdzał i na jakiej podstawie co jest dezinformacją a co informacją??? Kto i w jaki sposób będzie to weryfikował??? Chodzi o teoretyczne podstawy. Jak oni to sobie teoretyczne wyobrażają.

 11. Hammurabi mówi

  @Verizanus
  Przecież to proste!
  Wszystko to, co będzie różniło się od oficjalnej narracji „głównego ścieku” będzie nieprawomyślne.
  Czyli jedynie prawdziwe informacje będą przekazywały te media, które będą powielały rządową narrację. Inne na mocy „ustawy” pożegnają się z koncesjami a zwyczajni ludzie z wolnością.
  Więcej!
  Przykład prewencyjnego aresztowania Jacka Międlara pozwala mniemać, że podobne działania mogą być zastosowane wobec szerokiego ogółu.
  I naiwnością byłoby oczekiwanie tych represji jedynie wobec Polaków kultywujących pamięć o wołyńskich zbrodniach.
  Oślepieni fajerwerkami rządowej miłości do Ukraińców zapominamy o wielu innych tematach stojących rządowi i jego animatorom kością w gardłach.
  Ot przykład kłamstwa z Jedwabnego czy działalność stowarzyszenia „Wizna 1939” a nawet krytyka działalności IPN-u czy „Muzeum” polin.
  Każda działalność jest siłą rzeczy oparta o informacje a te na zasadzie człowieka i paragrafu zawsze mogą dać pretekst do prześladowań.

 12. W K mówi

  Żaryn wypowiada Polakom wojnę. Niepotrzebnie. Polacy niczego od niego nie chcieli.

 13. Realista mówi

  Won kiepski trollu z nadania tych co nadali Olszańskiego. Jątrzysz prowokujesz manipulujesz co będziesz robił ze sznurem na szyji?

 14. Adam mówi

  A kim jest jakis tam zaryn? Chloptas do bicia. On gaciami swoimi nawet nie zarzadza. Dlatego olac to bo jego gledzenie nie ma pokrycia w rzeczywistości.

 15. anonim mówi

  Kim jest ten filobanderosemita szkolony najprawdopodobniej przez parchaty terrorystyczny mossad? Ten chloptas ma jakies chore obsesje na temat ruskich onuc. Kazdego co nie podziela tej agresywnej propagandy proukrainskiej napietnowuje jako wroga Polski. A on to kim jest, taki patriota co przejmuje sie ukraina a nie Polska. Juz bezczelnie zaatakowal dr L. Sykukskiego choc nie dorasta mu pod wzgkedem wiedzy i doswiadczenia do piet. Zachowuje sie jak niedojrzaly gowniarz, ktory nie rozumie co to jest wolnosc slowa i przekonan.

 16. Kaziu mówi

  Krótko Orwell i komuna +. Jakbym 1984r. czytał. Chyba się na tym wzorują.

 17. Shadow mówi

  Towarzyszu Żaryn państwo to wy, czy państwo to my, łachudro?

 18. zagłoba sum mówi

  Czego spodziewać się mozna było po zydomarksistach zamaskowanych dowcipną nazwą „prawo i sprawiedliwość”? Chociaz…gdyby udało się wyrwac polskę z brudnych łap ukrozydomarksistów z pisu, taki paragraf przydałby się w rozliczaniu pisowskich zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu…

 19. zagłoba sum mówi

  WK. Żaryn czy jak on się tam NAPRAWDĘ nazywa w języku swojego plemienia to tylko tępe narzędzie. Antypolskimi gnidami z knesejmu, knesenatu i knenierządu kręcą namiestnicy judeoamerykańscy: morawiecki, kaczyński ( czy jak oni się tam NAPRAWDĘ nazywają) lub – w opcji brukselskiej a raczej berlińskiej – tusk, rózne zandbergi, hołownie, biedronie czy kosiniaki.

 20. zagłoba sum mówi

  Hammurabi. Największe kłamstwo i oszustwo minionych lat, czyli przekręt covidowo-„szczepionkowy” zapewne równiez podpadał będzie pod pisjudeobolszewickie prawo. To samo czekazapewne przekręt z globalnym ocipieniem… A ciemna biomasa, zwana „narodem polskim” bije brawo piszydomarksistowskim ścierwom…

 21. Dumny Polak mówi

  Czy to nie najwyzszy czas zainstalowac Ministerstwo Prawdy!?
  Ktos przeciez musi okreslac, co jest ta, prawda, , a co juz nia, nie jest, oraz, jaka wypowiedz jest juz tak odmienna, ze zasluguje na pierdla…
  Prawdziwie mila perspektywa, a szczegolnie dla nas Polakow!
  A juz najlepsze jest, ze to akurat ci najgorsi z najgorszych, ktorzy zdradzaja i sprzedaja nasz kraj, beda ta prawde okreslac!
  Ludzie, „czlowiek” nie bylby w stanie takiego koszmaru wymyslic i stworzyc, niech mi ktos powie, ze nie jest to jedno z dziel samego diabla!

 22. Marta mówi

  No to swietnie, teraz mozemy skarzyc rad za dezinformacje w sprawie swirusa. Kin ma dwa konce.

 23. anonim mówi

  Nie mozna poddac sie tym szatanskim namiestnikom udajacym pasterzy Narodu, ktorzy z wyrachowana bezwzglednoscia daza do podpalania swiata, choc dla oglupionej biomasy ludzkiej sa tymi co ealcza ze zlem. Po czynach ich poznacie a nie po slowach. To zorganizowana perfidna i bardzo bogata grupa przestepcza, ktora uknula spisek przeciwko ludziom dobrej woli, zeby spelnic swoje egoistyczne marzenia rzadzenia swiatem. Trzeba ich zidentyfikowac i wypowiedzuec im bezwzgledba wojne, a potem poslac ich tam skad przyszli czyli do piekla.

 24. Reakcjonista mówi

  Neonazista Żaryn, podwładny neogestapowca Morawieckiego, może sobie, a raczej mi trzewiki czyścić. To bydlę powinno walczyć pod Bachmutem za swoją ukochaną upainę!!! Maks 4 dni i mielibyśmy problem z głowy. 333.

 25. Misiek13 mówi

  Ciekawe jak ci zdrajcy Polski,jak jeszcze gleboko wejdu ukraincom w dupe?

 26. Vis mówi

  Jak na takich wielkich patriotów Polaków to bardzo słabo piszecie po polsku. Mówiąc o Polsce i polskości wypadało by to robić po Polsku. Wstyd.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.