Katarzyna TS: ABW blokuje „Najwyższy Czas”. Najwyższy czas zablokować PiS

Tomasz Sommer/ fot. screen
22

O tym, że każda władza deprawuje, wiadomo nie od dziś. Tempo tej deprawacji bywa różne, ale następuje zawsze. Rządzące drugą kadencję Prawo i Sprawiedliwość osiągnęło już poziom deprawacji uprawniający do określenia tej partii mianem „dno i dwa metry mułu”. Ale rekordy są po to, żeby je bić i PiS nie ustaje w staraniach o to, żeby zejść poniżej owych przysłowiowych dwóch metrów. Najnowszym wykwitem myśli politycznej PiS jest walka z czytelnictwem toczona pod przykrywką zagrożenia dla obronności, bezpieczeństwa państwa oraz porządku publicznego.

Wykorzystując to, że Rosja napadła na Ukrainę, PiS postanowił napaść na krytyczne wobec rządu portale, które wrzucono do worka z napisem „prokremlowska propaganda”. O tym, który portal znajdzie się w tym worku decydują politycy PiS, przy czym przejawem owej „prokremlowskiej propagandy” jest to, co owi politycy uznają za „prokremlowską propagandę”. Czyli hulaj dusza, piekła nie ma!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W maju 2022 roku do worka z „prokremlowską propagandą” trafił min. portal wRealu24.pl. Natomiast 10 lutego 2023 roku do tego worka trafił „Najwyższy Czas”, o czym poinformował na Twitterze redaktor naczelny Tomasz Sommer. Na początku nie było wiadomo, co się właściwie stało i dlaczego portal przestał być widoczny dla części użytkowników Internetu. U jednego operatora wszystko działało, u innego – wszystko zniknęło. A potem zniknęło również tam, gdzie wcześniej działało. Operatorzy sukcesywnie wyłączali stronę w ogóle nie informując o przyczynach tego działania. A więc Sommer wysłał zapytania do operatorów i otrzymał informację, że podstawą blokady jest art. 180 prawa telekomunikacyjnego, który mówi, że „przedsiębiorca telekomunikacyjny jest obowiązany do niezwłocznego blokowania połączeń telekomunikacyjnych lub przekazów informacji, na żądanie uprawnionych podmiotów, jeżeli połączenia te mogą zagrażać obronności, bezpieczeństwu państwa oraz bezpieczeństwu i porządkowi publicznemu, albo do umożliwienia dokonania takiej blokady przez te podmioty.”

Jaki „uprawniony podmiot” zażądał nałożenia blokady na „Najwyższy Czas”? Zagadka wyjaśniła się dziś, czyli 17 lutego 2023 roku, gdy na pytanie Sommera o przyczyny blokady odpowiedziała Netia wskazując Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego jako podmiot, który objął blokadą niektóre serwisy internetowe. Oczywiście na podstawie przepisów dotyczących zagrożenia dla obronności i bezpieczeństwa państwa.

Tak właśnie wygląda „wolność słowa” pod rządami zdeprawowanej władzy, która przecież miała być „dobrą zmianą”. Tymczasem na zlecenie owej „dobrej zmiany” ABW wprowadza cenzurę prewencyjną, co w Polsce jest niezgodne z prawem, ale PiS już dawno pokazał, że prawem się nie przejmuje. Co do blokady „Najwyższego Czasu”, to jest oczywistym, że działanie władzy wobec tego portalu nie ma nic wspólnego ani z prawem, ani z obronnością i bezpieczeństwem państwa. Jest to klasyczne czyszczenie pola przed wyborami, które ma na celu nastraszenie osób krytycznie odnoszących się do poczynań władzy. Przesłanie jest następujące: lepiej zamknąć dziób i nie krytykować rządzących niż narażać się na blokadę ze strony ABW.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości najwyraźniej zapomnieli, że takimi metodami jeszcze nikt z Polakami nie wygrał. I tym razem też to się nie uda. Zacznijmy od tego, że blokadę nałożoną na „Najwyższy Czas” można obejść kilkoma kliknięciami w ustawieniach wyszukiwarki. Jest to proste jak konstrukcja cepa, a instrukcję znajdziecie w krótkim filmiku poniżej.

Druga rzecz to zapowiedziana przez Tomasza Sommera ofensywa prawna, którą można wesprzeć poprzez zrzutkę TUTAJ. Sommer zapowiedział pozwanie Skarbu Państwa oraz operatorów telefonii komórkowej: My żadnego przestępstwa nie popełniliśmy, natomiast siedzą nam na karku jakieś służby, blokują nam dostęp, co oczywiście wpływa na renomę czasopisma „Najwyższy Czas” oraz jego portalu. Renoma jest, jak wiadomo, bezcenna, w związku z czym będziemy żądać od Skarbu Państwa zadośćuczynienia za tego typu atak cenzorski (…) Także pozwiemy wszystkie telekomy, które blokują nasz portal, łącznie ze Skarbem Państwa, solidarnie ich pozwiemy. Niech oni już między sobą ustalają odpowiedzialność, kto jest i w jakim stopniu zaangażowany w tę całą sytuację.

Czas pokaże, jaki będzie efekt tego pozwu. Ale już dziś należy wyciągnąć wnioski z całej tej hucpy urządzonej przez ABW na polecenie polityków PiS. A wnioski są następujące: tak jak Platforma Obywatelska ostatecznie skompromitowała się atakiem ABW na redakcję „Wprost”, tak Prawo i Sprawiedliwość ostatecznie skompromitowało się atakiem ABW na portal „Najwyższy Czas”. Ale nie chodzi tylko o kompromitację. Po prostu nie można robić takich rzeczy bezkarnie. Skoro rządzący są już tak zdeprawowani, że uznają, iż mogą robić, co chcą, to taką władzę należy odsunąć od rządzenia, ponieważ nie jest godzien sprawowania władzy ten, kto jej nadużywa. Skoro ABW blokuje „Najwyższy Czas”, to najwyższy czas zablokować PiS. Pamiętajcie o tym podczas wyborów.

Jeśli podobają się Państwu moje felietony i chcielibyście wesprzeć moją działalność publicystyczną, możecie to zrobić dokonując przelewu na poniższe konto PayPal. Będzie to dla mnie nie tylko wsparcie w wymiarze finansowym, ale również sygnał, że to, co robię, jest dla Państwa ważne i godne uwagi. Z góry dziękuję. Katarzyna Treter-Sierpińska https://www.paypal.me/katarzynats

Zobacz też:

Katarzyna TS: Raport o tezach zbieżnych z rosyjską propagandą

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jedrzej mówi

  Patrioci , zmartwieni i walczący o losy Polski i Polaków powinni być nagradzani..mówiąc to, czego nie mówią/robią Politycy a nie karani vide Wojciech Olszański

 2. H mówi

  JAK JUZ TO PIS PODNOSI PROCENTY PRZYSZLEGO KOALICJANTA DO KORYTA !!!! ALE RACZEJ ZYDOWSKI NCZAS SAMEMU CHCE SIE UWIARYGODNIC W OCZACH KILKU WYBORCOW HAHA

 3. Ewa-Maria mówi

  PiSiory nie zdają sobie sprawy z tego że kręcą bat na siebie, Należy walczyć z tym bezprawiem i nie odpuszczać. Oczywiście dołożę się do zrzutki. Kupujmy również gazetowe ,, Najwyższy Czas,,

 4. Ewa-Maria mówi

  @H tobie bardziej po drodze jest z Adasiowa koszerną?

 5. verizanus mówi

  Trochę to chyba śmieszne to odwoływanie się do niezależnych sądów, jak przecież jednym z gwarantów tego, że są one niezależne jest ABW ;).

 6. myślącypowierzchownie mówi

  bardzo trafny komentarz – brawo,brawo,brawo.

 7. myślącypowierzchownie mówi

  taka z ciebie ewa jak z niego adam , ale H dał super trafny komentarz , a jak ktoś nie rozumie podstaw , to powinien siedzieć cicho.My Rodacy Kamraci już dawno odsłoniliśmy tę antypolską retorykę.

 8. Maniek mówi

  Oj Panie Lato, a od kogo Pan pieniążki bierzesz na ten Nczas? Podejrzewam że takich akcji będzie więcej, żeby Polakom zamydlić oczy.

 9. zagłoba sum mówi

  1) Problemem nie jest banda skrajnie ANTYPOLSKICH kryminalistów znanych pod dowcipną nazwą „prawo i sprawiedliwość”. problem to całkowita DEGENERACJA moralna i serwilizm wobec obcych ośrodków wrogich Polsce i Polakom tzw. klasy politycznej, równie dowcipnie nazywanej „elYtOM”. W związku z tym nader wątpliwe jest czy wymiana pisjudeomarksistów na pojudeomarksistow lub jakieś inne gangi cokolwiek zmieni ( oby nie na gorsze). 2) Jeśli w W. Brytanii tytejsze 'nkwd” blokuje jakąś stronę, po prostu otwieram jąprzez proxy serwer i miejscowej ubecji pokazuję środkowy palec w stanie zdrowego wzwodu.

 10. ZiomZB4 mówi

  opcje zmienione 🙂
  nczas.com uwolniony.

 11. verizanus mówi

  @ Ziom ZB4 Z tego wynika, że wolnego internetu nie ma, a ten co nim rządzi w każdej chwili może zmienić opcje 😉

 12. M.K. mówi

  Kolejny o jakże polskim nazwisku.

 13. Shadow mówi

  Cytat z autorki tekstu- ” Po prostu nie można robić takich rzeczy bezkarnie. Skoro rządzący są już tak zdeprawowani, że uznają, iż mogą robić, co chcą, to taką władzę należy odsunąć od rządzenia, ponieważ nie jest godzien sprawowania władzy ten, kto jej nadużywa. „——— Dodam od siebie,że prawdopodobnie PIS, albo zechce przełożyć wybory wprowadzając, np. stan wojenny, albo totalnie będą te wybory fałszować. W takiej sytuacji będzie można to badziewie polityczne wyrzucić wszelkimi dostępnymi środkami.——— I na marginesie——-Nie wszystko co pisze nCzas przypada mi do gustu, ale to nie powód, aby konserwatywnemu medium zamykać gębę na kłódkę, a tym co tutaj są temu przeciwni,wymyślać od ” KOSZERNEJ NAGANIACZKI”. Pozdrawiam autorkę tekstu i P. Ewę- Marię oraz kilku myślących panów ( Verizanus, Zagłoba Sum).——– Ja też zmieniłam opcje przedwczoraj, dzięki wskazówkom uczynnych ludzi.

 14. Marcin Malik mówi

  … ale wprawo.pl jakoś się trzyma, czyli nie trzeba koniecznie zgodzić się z PISem i koniecznie kochać Ukraińców.

  „Czas odsunąć PIS od władzy” – a jaka jest realna alternatywa bo przecież PO jest znacznie gorsze.

 15. krzyś mówi

  Wystarczy zmienić DNS w kompie na np amerykański nie śledzony 1.1.1.1 i zapasowy 1..1.1.2 i z głowy strona działa normalnie. Jak to zrobić to dośc proste Sommer o tym mówi i inni na you. Więc bez paniki amożna jedynie zyskać dziięki zmianie dns.

 16. Hammurabi mówi

  Cieszcie się, że w swej łaskawości rządzące „elity” nie biorą przykładu ze swoich poprzedników, kiedy to powielana w podziemiu bibuła była jedyną formą informowania o wydarzeniach i podłości władzy.
  Póki co, „władza” knebluje, by po wyborach wyrywać języki i wrzucać je w ogień wzorem średniowiecznych oprawców.
  Proces tego upośledzania wolności wypowiedzi trwa już przecież tak naprawdę od dłuższego czasu.
  Przykładowo tuby propagandowe dla niepoznaki zwane „portalami internetowymi” po wcześniejszym usuwaniu niewygodnych komentarzy i częściowym ich blokowaniu , teraz zablokowały całkowicie możliwość komentowania wypocin swoich „wybitnych” pismaków.
  Raczą nas więc gniotami o wyższości zielonej energii ponad wszystko, o zdrowym trybie życia bez własności, newsami jaką który celebryta zrobił kupkę, ozdabiając bezkarnie to wszystko nowotworami typu „ekspertki”, „żołnierki” czy „lożki”.
  Stara prawda o tym, że kto ma media ten ma władzę się kłania.
  Teraz nadchodzi czas na reglamentację możliwości swobodnego drukowania wpierw książek potem gazet by dojść na koniec do obowiązkowego rejestrowana drukarek i kserokopiarek, połączoną z reglamentacją papieru…

 17. Bronek mówi

  Ale peszek… jak rozbijali „Uważam Rze”, to było dobrze, bo przejmował tę gazetę pewien Szmulek związany z korwinistami… Ale jak nam to zrobili, to jest be…

 18. AntyPO✡PiS mówi

  @Marcin Malik

  Jedyną realną alternatywą do postkomunistycznego lewactwa z „Magdalenki” , czyli PiS, PO, PSL i SLD jest prawdziwie prawicowa i propolska 💪 KONFEDERACJA Wolność i Niepodległość! 👍

 19. Dante mówi

  Strony takie jak rt i nczas działają na przeglądarce tor browser. (android)

 20. andrzej mówi

  Najwyższy czas nie tylko ” zablokować ” ,ale całkowicie wyp——ć tą chazaro -masońską synagogę szatana z UkroPolińskim rezydentem Judą na czele – co na ściągnęli najgorszych rzeźników naszych wrogów do Rzeczpospolitej w liczbie oki 8-9 milionów ! Pracujmy nad jednością i budzeniem uśpionych ignorantów i sprane mózgi mediami reżimowymi Kurwizji ! i jak powiedział juz 5 lat temu Grzegorz Braun , dr Leszek Sykulski i Jacek Hoga oraz Konfederacja Korony Polskiej ; ZBROIĆ SIĘ PO ZĘBY I FORMOWAĆ W SWOIM OTOCZENIU GRUPY U STOWARZYSZENIA SAMOOBRONY !

 21. celeron486 mówi

  tak oczywiście,zemsta przy urnie. jak się głosy na pis przestaną zgadzać to bedą dostawiać krzyżyki aby unieważnić głosy opozycji,wtedy pis wygra. niestety ale partia polityczna pis dąży do…

  całkowitej cenzury w mediach,prasie,internecie
  ograniczanie praw człowieka i praw obywatelskich.
  stworzenie silnego państwa totalitarnego.

  z biegiem czasu wprowadzą na wzór Chin system kredytu zaufania.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.