„To była prowokacja”. Dokumentalny film o tzw. pogromie kieleckim [WIDEO]

grób ofiar tzw. pogromu na kieleckim cmentarzu żydowskim/ fot. wikipedia
7

4 lipca 1946 roku miał miejsce tzw. pogrom kielecki, podczas którego zginęło 37 Żydów, a 35 zostało rannych. Zginęło też 3 Polaków. Wydarzenie to jest przedstawiane jako dowód polskiego antysemityzmu i bestialstwa. Światowa opinia publiczna jest epatowana wizjami oszalałych z nienawiści Polaków-morderców i służy jako argument do przypisania narodowi polskiemu współwiny za Shoah: skoro Polacy mordowali Żydów po Holokauście, to znaczy, że mordowali ich też w czasie Holokaustu. Ale czy to faktycznie był pogrom?

Instytut Pamięci Narodowej prowadzi w tej sprawie śledztwo, które jeszcze nie zostało zakończone. Ale dotychczasowe ustalenia dowodzą, że to, co wydarzyło się w Kielcach, nie było pogromem, ale prowokacją i mordem przeprowadzonym przez funkcjonariuszy komunistycznej milicji i wojska na rozkaz Sowietów. Kiedy prawda dotrze do międzynarodowej opinii publicznej? Czy w ogóle kiedyś dotrze?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz też:

Zakazany film dokumentalny „Jedwabne”. Zadaje kłam żydowskiej propagandzie! [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. piotr mówi

  Antysemicki tłum, antysemicka milicja. Jak doszło do pogromu kieleckiego? (autorka książki „Pod klątwą” wywiad)

  1. robert mówi

   Haniebne antypolskie wystąpienie Dudy – Kielce 4 lipca 2016. gazetawarszawska.com

 2. szalom mówi

  Oto grupa skoszarowanych kibucników szkolona na terrorystów i ogrodników oświadczyła, że ma dosyć wojny i do Arabów strzelać nie będzie a jałowej palestyńskiej ziemi uprawiać nie zamierza…… to im swoi pokazali skąd im wyrastają nogi a to, że użyto do tego paru naszych pijaczków …..to już taki mają zwyczaj. Wyjazdy 1968 też sami zaplanowali i zrealizowali i to tak, że Duda ich dwa razy w roku przeprasza a gdy wstydzili się swoich chasydów to też sfinansowali takiego co za nich czarną robotę zrobił….. trochę im się rozbrykał po 1942 roku i źle potraktował także tych, których miał bezpiecznie dostarczy7ć do Palestyny

 3. Robert B. mówi

  Rzygam już tymi opowieściami o tych Żydach i ich nieskończonych cierpieniach. Jak im tak źle wśród gojów, to niech uwolnią ich od swojego towarzystwa. Jednym i drugim będzie lepiej. No chyba jeżeli chodzi o coś innego, czyli o ŻYDOWSKIE CYWILIZACYJNE PASOŻYTNICTWO, co wydają się potwierdzać fakty, że nigdy nie unoszą się honorem i się nie wynoszą nawet po tych ich niekończących się holokhałstach. A jeżeli taki, jeżeli to jest cywilizacyjne pasożytnictwo, to kolejne rozliczenia z nimi, i kolejne, i kolejne to tylko kwestia czasu. To coś w rodzaju związku przyczynowo-skutkowego… Każdy żywiciel musi w końcu przedsięwziąć drastyczne kroki, żeby pasożyta z siebie strząsnąć. Ciekawy jestem, jak skończy się dla Żydów ich pasożytnictwo na Amerykanach. Nic dobrego im nie wróżę i życzę im tego, na co zasłużyli…

 4. Sybilla mówi

  przedsięwzięcie rekonstrukcji plenerowej w tym temacie – oczywiście ku pamięci – wyszłoby nam na dobre

 5. robert mówi

  nacjonalista.pl ,,Pogrom Kielecki” – akcja NKWD i syjonistów.

 6. ZZ mówi

  KIELCZANIE DUDZIE W 2016 ROKU WYKRZYCZELI, ZE TO BYŁ POGROM UB-CKI A NIE KIELECKI A UB-CY TO W 99% ŻYDZI! I TO MA BYĆ PREZYDENT POLSKI!? POTEM ZAWETOWAL USTAWY SĄDOWE CO SPOWODOWAŁO UMOCNIENIE SIE ZYDOSTWA W SĄDACH I LATALI POTEM PO ULICACH ZE ZNICZAMI, KTÓRE PRZYSŁALI IM NIEMCY, KTÓRZY TO NIEMCY POTEM SFINANSOWALI IMPREZĘ OKOLICZNOSCIOWĄ RZEPLINSKIEMU! SZABESGOJE I ICH WŁAŚCICIELE PSIA ICH MAĆ I ONI WEPCHNĘLI SIĘ DO RZĄDZENIA POLSKĄ! TERAZ REZYGNUJĄ Z IZBY DYSCYPLINARNEJ, I Z INNYCH KWESTII BO SIĘ JUDEJCZYKOM W PE NIE PODOBA!! SZABESGOJE I ICH WŁASCICIELE PSIA ICH MAĆ!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.