Terlecki: Zarząd komisaryczny dla samorządów odmawiających zorganizowania wyborów

Ryszard Terlecki/ fot. twitter
15

W niedzielę (29.03.2020) wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS) był gościem Radia Kraków. Zapowiedział wprowadzenie zarządów komisarycznych w miastach i gminach, których włodarze odmówią zorganizowania wyborów prezydenckich 10 maja.

– Samorządy są też częścią władzy państwowej. On [burmistrz Kęt – przy. red.] nie może sobie działać poza prawem. Oczywiście są przepisy, które umożliwiają postępowanie wobec takich osób, które chcą się ustawić ponad prawem. Można wyznaczyć komisarzy. Niech ci samorządowcy, którzy teraz buńczucznie zapowiadają, że złamią prawo, liczą się ze stratą stanowisk – powiedział Terlecki odnosząc się do decyzji burmistrza Kęt, który oświadczył, że nie przyłoży ręki do narażania na niebezpieczeństwo swoich urzędników i mieszkańców i odmówił podpisania zarządzenia wskazującego osoby odpowiedzialne za pracę przy majowych wyborach.

Terlecki stwierdził, że wybory odbędą się, jeżeli „skala pandemii będzie malała”. – Wybory będą możliwe, gdy sprawdzą się optymistyczne prognozy i epidemia zacznie słabnąć. Jak skala zachorowań będzie rosła, wtedy będzie trzeba podjąć odpowiednie decyzje. To nie są decyzje na dziś. Uważam za idiotyzm i działanie antydemokratyczne deklaracje wzywające do bojkotu wyborów – powiedział.

Odnosząc się do zmiany w kodeksie wyborczym, wprowadzonej podczas nocnego głosowania nad tarczą antykryzysową, Terlecki oświadczył, że nie doszło do złamania prawa, ponieważ jest to wyłącznie zmiana techniczna. – Okoliczności są nadzwyczajne. To uprawnione. Decyzje i ustalenia TK czy polskie prawo tego nie wyklucza. Chyba do 5 dni przed wyborami można dokonać zmian technicznych – stwierdził wicemarszałek.

Źródło informacji i cytatów: Radio Kraków

Zobacz też:

Katarzyna TS: Korespondencyjny wirus wyborczy

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. cadyk z lelowa mówi

  Panie Jacku,możne jakiś komentarz o koalicji PO z RN_K_W?

  1. cadyk z lelowa mówi

   Panie Jacku,wg mnie to łagodnie się Pan z Konfederacją obszedł. Czytałem Pańskie mocniejsze felietony.
   Serdecznie Pozdrawiam.
   Bóg zapłać.

  2. antyPOPiS mówi

   @Cadyk z Lelowa, o jakiej koalicji PiSzesz? Za każdym razem gdy Konfederacja nie klakieruje PiSowskiej nowo_bolszewi reformowanej syjonizmem, szczujnie kulasa kreują rzekomą “narodowo_totalniacką koalicję” . Gdy PiS głosuje ramie w ramię z starą komuną i dewiantami, mówienie o koalicji jest atakiem na “uczciwy” PiS. No bo przecież dojna zmiana krytyce nie podlega…

  3. cadyk z lelowa mówi

   Nitras-cytuje pamięci,a zostało nagranie przedstawione na profilu trockisty Zandberga-” my zajmiemy się Polska a wami zajmie się Konfederacja”. I gdzie tu jakaś spiskowa teoria dziejów? Wątpliwości raczej,zresztą Mikke nawet się nie kryje z rozmowami prowadzonymi z PO,a tak gardzi rozmowami prowadzonymi w Magdalence czy Okrągłym Stile. Hipokryzja,co nie?
   Oczywiście starej komuny w PO nie ma. Bez tej komuny w PO,wokół Walesy,Michnika nie byłoby komuny w PiS. Czy takie to trudne do ogarnięcia?

  4. antyPOPiS mówi

   @Cadyk, gdzie w tym co podajesz widzisz głos Konfederacji? Jakim tytułem urojenia Nitrasa mają dowodzić kacPiSkich pomówień. Inna sprawa że rzeczony POlszewik potwierdza strachy czerwono_tęczowej zarazy przed Konfederacją… A czy troska PiSraelitów o komuchów nie potwierdza ich wspólnoty interesów? Korwin jest tylko jednym z liderów, bez wątpienia rozczarowanym z przebiegu prawyborów, i niestety stwarzającym wrażenie szkodzącego wielu wypowiedziami własnej formacji…

  5. cadyk z lelowa mówi

   Nitras ma urojenie ale nie Ty? Paradne.

  6. AntyPOKonfederacja mówi

   Konfederacja PO jedno zło!

  7. marju73 mówi

   Powinien być nadzór komisaryczny narodu nad pisożydostwem.
   Ten wielce oświecony pisożyd gdy dostał pytanie od Pana Nikt (filmik dostępny na YouTube obrócił się na pięcie i dał dyla.

  8. Tomek mówi

   Na twoim miejscu bardziej martwiłbym się o właściwy nadzór lekarski nad twoją terapią. Nie idzie to w dobrym kierunku…

 2. Małgorzata, mówi

  NIE WIERZĘ, ŻEBY KONFA WESZŁA W JAKIEŚ UKŁADY Z TAKIM D…LEM JAK NITRAS, MOIM ZDANIEM KONFA – ZYSKUJE, DLATEGO BANDA CZWORGA PRZYPRAWIA JEJ GĘBĘ NA RÓŻNE SPOSOBY.
  CZAS POWIERZYĆ STERY PAŃSTWA MŁODYM, MERYTORYCZNIE PRZYGOTOWANYM LUDZIOM, DBAJĄCYM O INTERESY NASZEGO NARODU, NASZYCH POLSKICH PRZEDSIĘBIORCÓW, ZMUSIĆ WIELKOPOWIERZCHNIOWE SKLEPY DO PŁACENIA PODATKÓW W POLSCE, POGONIĆ OBCE BANKI, KTÓRE, CHĘTNIE UDZIELĄ KREDYTÓW ABY PÓŹNIEJ ZA BEZCEN PRZEJĄĆ MAJĄTKI, ZADBAĆ O POLSKICH PRACOWNIKÓW, A NIE O IMIGRANTÓW ZE WSCHODU AZJI CZY AFRYKI, ORAZ UWOLNIĆ SIĘ OD SKRETYNIAŁEJ UE, ALBO CHOCIAŻ SPRÓBOWAĆ NAPROWADZIĆ JĄ NA WŁAŚCIWE TORY

  1. antyPOPiS mówi

   @Cadyk, jaką funkcję pełni w Konfederacji Nitras, i jakim tytułem wypowiada się w jej imieniu. Wiesz co PiSzesz?, łżesz w żywe oczy, i jeszcze wydaje ci się że jesteś zabawy. Paradne to masz kacPiSkie pejsy, którymi tak się afiszujesz na forach…

  2. Dar mówi

   W 100% się zgadzam ale ad vocem nie wchodzi się w dyskusję z takimi ludżmi im chodzi właśnie o taką narrację należy milczeniem i brakiem reakcji eliminować takie indywiduum .Pozdrawiam

  3. JJS mówi

   Nitras jest w PO, nie Konfederacji, błaźnie.

 3. Leszek mówi

  “Chyba do 5” ….
  Marszałek Państwa musi być pewny tego co mówi publicznie…
  a nie GDYBAĆ.
  KPINA!!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.