Sejm przyjął tarczę antykryzysową. Wprowadzono zmiany w kodeksie wyborczym

premier Morawiecki i marszałek Witek/ fot. Twitter
7

Po wielogodzinnym głosowaniu w nocy z piątku na sobotę (27/28.03.2020) Sejm przyjął tarczę antykryzysową, czyli pakiet ustaw mających pomóc gospodarce w związku z negatywnymi skutkami epidemii koronawirusa. Za przyjęciem tarczy głosowały PiS i PO. Przeciw było PSL i Lewica. Konfederacja wstrzymała się od głosu. PiS poparł część poprawek Lewicy, PSL i PO i odrzucił wszystkie poprawki Konfederacji.

Podczas głosowania poprawek do projektu okazało się, że PiS wprowadził też zmianę do kodeksu wyborczego. Zmiana umożliwia głosowanie korespondencyjne osobom przebywającym na kwarantannie lub w izolacji i osobom, które ukończyły 60 lat.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Wiem że o 2:30 w nocy kompletnie nikogo nie interesuje jakaś tam praworządność i jakieś tam regulaminy, ale PiS łamie właśnie regulamin Sejmu RP. Wrzucili poprawkę do kodeksu wyborczego, bez zachowania 14 dniowego terminu. O 2:30 w nocy. Głosowanie jest o 3:00. Miło – skomentował poseł Jakub Kulesza.

– Głosowania zaplanowane na 2:30. O 2:25 wjechały poprawki. W punkcie 177 widzimy zmiany prawa wyborczego, których nikt wcześniej nie znał, doklejone do tarczy antykryzysowej, omijające specjalne reguły obowiązujące przy nowelizacji Kodeksu wyborczego (art. 89 Regulaminu Sejmu) – napisał poseł Krzysztof Bosak.

Źródło informacji: Twitter

Zobacz też:

Tarcza biurokratyczna, a nie pomoc dla przedsiębiorców! Konfederacja ocenia projekt rządowej ustawy antykryzysowej [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Dar mówi

  No cóż to było do przewidzenia……na samym początku próbowano rozpocząć posiedzenie zdalne Konfederacja sprzeciwila się temu na podstawie przepisów obowiazujących,towarzyszy z pis mało szlak nie trafił ale musieli przystać na ten sprzeciw i na ich polecenie podzczepiła się platforma do konfederacj popierając ich wniosek.Echa decyzji po szybko dały znać szkalowaniem przez przedstawicieli sejmu i głównychaparatczyków pis że Konfederacja wspólnie z po blokuje ich świetlane reformy pomocowe dla obywateli,póżniej na drugi i trzeci dzień czyli do godzin rannych trwała chucpa głosowań nad tzw poprawkami opozycji gdzie prawie wszystkie zostały odrzucone przez jaśnie oświeconą większość.Mał tego gdy poseł Braun zwrócił się z wnioskiem formalnym do pani marszałek o zmianę loginów dla posłów odmówiono mu grubiańsko.Faktem jest to że niewiadomo ilu posłów głosowało i czy byli to faktycznie ci posłowie ktorzy oddawali głosy,bo dobrze 1 osoba z klubu mająca 50 zalogowanych laptopów mogła by obsłużyć takie głosowania,dlatego wniosek posła Brauna był zasadny.Pozatym jeżeli fakt taki mógłby mieć miejsce to nic nie stoi na przeszkodzie by to samo zrobić z WYBORAMI 2020 na Prezydenta R.P. Można tylko obserwować do czego jeszcze dojdzie w najbliższej przyszości z tym tzw Sejmem,Senatem,Rządem ,CZAS JEST MATKĄ PRAWDA CÓRKĄ pozdrawiam wszystkich prawych i uczciwych.

 2. Dar mówi

  ZMIANY W KODEKSIE WYBORCZYM ZOSTAŁY PRZEGŁOSOWANE PRZEZ PIS I PO KONFEDERACJA WSTRZYMAŁA SIĘ OD GŁOSU i słusznie bo znając beneficjentów Pisowskich widzą w jakim kierunku to wszystko zmierza HISTORIA LUBI SIĘ POWTARZAĆ JUŻ KIEDYŚ BYŁY PODOBNE WYBORY tzw. 3X TAK.

 3. W K mówi

  Tarcza nie pomoże. System się zawali. Zwiększy się bezrobocie.
  Właściciele banków i ich zausznicy do tego nie dopuszczą, lecz na świecie należałoby zrobić tak:
  1) likwidacja banków
  2) Anulowanie długów
  3) Kto ma zbyt na swoje produkty, produkuje, sprzedaje, zarabia, inwestuje
  4) Kto nie ma zbytu na swoje produkty albo przestawia produkcję albo zwija biznes

  Zło w gospodarce dzieje się dlatego, że banki są dogadane z politykami. Bez likwidacji banków nie ma możliwości, żeby coś zmieniło się na lepsze.

  1. W K mówi

   Dopisek: Ktoś może zapyta, skąd pieniądze? Coż, dokładnie tak, jak dzisiaj, czyli z drukarni. Współczesna komunikacja i moce obliczeniowe umożliwiają przeliczanie w czasie rzeczywistym, ile pieniędzy ma pokrycie w usługach / produkcji, czyt. ile pieniędzy powinno być w gospodarce.

  2. marju73 mówi

   5) suwerenny pieniądz nie kontrolowany przez ekipę bandy Rotszylda.

  3. Tomek mówi

   6) Ludzie o IQ 73 i niższym bez prawa do zabierania głosu w Internecie i propagowania swoich idiotyzmów

  4. Tomek mówi

   Ale błyskotliwy plan… Coś pomiędzy Kononowiczem (patrząc na jego wybitność), Czerwonymi Khmerami w Ludowej Republice Kampuczy (patrząc na postulaty) a człowiekiem jaskiniowym (patrząc na to, gdziebyśmy się w rozwoju cofnęli).

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.