Szwecja: strzelanina w dzielnicy „uchodźców”. Martwy mężczyzna i bezsilna policja

0

Późnym wieczorem w sobotni wieczór młody mężczyzna został zastrzelony w związku ze strzelaniną w zdominowanym przez imigrantów obszarze – podaje szwedzki portal samnytt.se. Teren został zakwalifikowany przez służby jako „szczególnie drażliwy.” Jest to dzielnica Skaggetorp w Linkoping. Policja twierdzi, iż postrzelony żył jeszcze w momencie przyjazdu funkcjonariuszy. Zmarł z powodu obrażeń odniesionych podczas strzelaniny.

Według funkcjonariuszy, zmarły nie był w przeszłości skazywany za przestępstwa. Ma być zbyt wcześnie, na orzekanie przyczyny morderstwa. Istnieje jednak duża szansa, iż jest ono powiązane – jak i wiele innych ataków w regionie – z walkami gangów. Późnym popołudniem w niedzielę, policja nadal nie aresztowała nikogo w związku z morderstwem. Skaggetorp zdominowany przez imigrantów klasyfikowany jest przez służby jako „obszar szczególnie podatny na zagrożenia”. Media tłumaczą, iż problemy związane z „przestępczością i antyspołecznością są niezwykle duże.”

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W praktyce oznacza to, iż na teren ten obawia się zapuszczać nawet policja. Ze względu na agresję mieszkańców, praktycznie niemożliwe jest złapanie przestępców. Szwecja doszła do momentu w swojej historii, gdy to imigranci z zagranicy są na jej terenie „u siebie” – w przeciwieństwie do samych Szwedów.

Źródło: samnytt.se

Przeczytaj również:

Niemcy: Tunezyjczyk udusił Niemkę, ratownicy znaleźli żywe dziecko przy martwej matce

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.