Matteo Salvini stanie przed sądem! Nawet 15 lat więzienia za sprzeciw wobec przyjęcia nielegalnych imigrantów

Fot. Facebook
1

Matteo Salvini został pozbawiony immunitetu i stanie przed sądem. Powodem decyzji jest przetrzymywanie uratowanych na morzu 131 imigrantów. Imigranci przetrzymywani byli na statku włoskiej Straży Przybrzeżnej, za zgodą lidera Ligi. Sprawa dotyczy zeszłorocznej sytuacji. Salvini sprzeciwił się zejściu na ląd imigrantów, choć pięć krajów UE oraz episkopat Włoch zadeklarowały swoją gotowość, aby ich przyjąć. Mężczyzna zgodził się na wypuszczenie migrantów na ląd dopiero po 6 dniach. Od tej pory Matteo Salvini stał się celem ataków mediów w wielu krajach Europy.

Otrzymałem kolejny wniosek procesowy, ponieważ w sierpniu zablokowałem lądowanie nielegalnych imigrantów ze statku hiszpańskiej organizacji pozarządowej – napisał na Twitterze. – Od tej pory wszyscy próbują mnie zatrzymać i przestraszyć: obiecuję, że się nie poddam i nigdy się nie poddam!  Następnie mężczyzna opublikował film na Facebooku: Czy zaryzykuję kolejny proces za ochronę włoskich granic? Zrobiłem to, zrobiłbym to jeszcze raz i zrobię to ponownie: jeśli będę musiał bronić swojego kraju, nie boję się niczego ani nikogo (…) 12 lutego, będzie to środa, Senat zdecyduje o pierwszym z tych procesów (…) Poproszę o wysłanie mnie na rozprawę, stawię się tam elegencki i dobrze ogolony, aby wysłuchać słów sędziego (…) Osąd ludu to nie jest dwóch sędziów z tysięcy i tysięcy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Senat pozbawił go immunitetu, aby móc postawić przed trybunałem. Grozi mu nawet 15 lat więzienia, za oskarżenie o rzekome porwanie. Jako Minister Spraw Wewnętrznych, Salvini pochwalał działania Polski względem imigrantów. Uważał nieustępliwość rządu za atut, w przeciwieństwie do unijnych entuzjastów nawały „inżynierów” z Bliskiego Wschodu. Strasznym jest, iż żyjemy w czasach, gdy patriotyzm karany jest więzieniem. To jednak pokazuje wiele o strukturze i działaniach Unii, dla której obywatel UE – jego życie, bezpieczeństwo i prawa – nie jest żadnym priorytetem. Władze już nawet przestają się z tym kryć.

Źródło informacji: kresy.pl, Facebook

Przeczytaj również:

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. Leszek mówi

    Wspaniały CZŁOWIEK. BRAWO!!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.