Sytuacja graniczna, czyli poznamy kim jesteśmy [WIDEO]

6

Jeśli już się nie znaleźliśmy, to znajdziemy się w sytuacji granicznej. W okolicznościach, które zmuszą nas do wytężonej pracy emocjonalnej, intelektualnej czy fizycznej. Epidemia, która z pewnością do sytuacji granicznej należy, nie ustanie w kilka tygodni. To będą miesiące, w których będziemy musieli się odnaleźć. Karl Jaspers, słynny egzystencjalista, mówił, że to sytuacje graniczne wymuszają na nas „przeobrażanie siebie”, „samowychowanie” i to właśnie wtedy dowiadujemy się kim naprawdę jesteśmy. W sytuacji komfortu łatwo jest odgrywać rolę. Przykład? Feministyczny rząd w Finlandii, którego premier boi się podejmować trudne decyzje, czy zbudowana na ideologiach apersonalistycznych Unia Europejska, która potwierdza potrzebę istnienia państw narodowych, wobec których ta stoi w opozycji (sic!). Sytuacja w jakiej się znaleźliśmy tylko potwierdziła, że fińskie feministki zamiast „siłą” są personifikacją nieudolności, a brukselski aparat, w okolicznościach komfortu żeruje na społeczeństwach. Jaką postawę przyjmą Polacy w dobie sytuacji granicznej, która cały czas się pogłębia? Czy starczy nam siły i cierpliwości? Nie wiem, ale na pewno poznamy kim jesteśmy. O tym wszystkim w najnowszym nagraniu.

LUB NA CDA:

ZOBACZ POPRZEDNIE NAGRANIA – TUTAJ

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Przeczytaj:

Wojewoda wielkopolski unieważnił „kartę LGBT”. Jej przepisy łamią prawo!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Bryan mówi

  Kiedy będzie dostępna aplikacja? Może Pan Jacek powiedzieć od jak dawna „Sklep Play” ją weryfikuje? Czy w ogóle będzie?

  1. Jacek Międlar mówi

   Nie tylko sklep Play, ale Apple Store też weryfikuje. Gdyby nie sklep już można by ją pobierać…, ale niestety na Androidach to niemożliwe :(. Przepraszam, że to tyle trwa…, ale to naprawdę ode mnie nie zależy.

  2. Felek mówi

   Czy Pan Jacek poleca w tak ciężkich czasach spowiedz.

  3. staho mówi

   W 1938 nadano w radio w USA Wojne Światów …. Wellesa . W tej chwili leci drugi odcinek międzynarodowy ogłupiania świata .
   Lekarz z włoch twierdzi że we włosz,ech nikt nie umarł na Korona Wirusa !!!! Przypadki śmierci to powikłania pogrypowe u starszy ch ludzi , zawały itp . TV non stop tam pokazuje sznury wojskowych aut niby wiozące trupów ….ciekawe to wygląda jak by jedna trumna na nedną ciężarówke…? W telewizji non stop filmy katastroficzne na przemian z horrorami… Ktoś ewidentnie ,zastrasza całe społevzeństwo , 360 trumien to sfałszowane foto z 2013 roku po utonięciu emigrantów …. historia oszustwa gdyby ną spisać to zabrakło by miejsca w galaktyce . Tu idzie o gigantyczną kase

 2. Leszek mówi

  App Gallery Huawei, przyjmują wszystko. To całkiem sporo telefonów w Polsce. Polecam

 3. piotr mówi

  Tajna operacja izraelskiego Mosadu. Skupowali testy koronawirusa na całym świecie. | forumdlazycia tradycji katolickiej.pl Prof. Marcin Król: Ujawni się ukryte barbarzyństwo.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.