Światowy Kongres Żydów gratuluje Andrzejowi Dudzie! Liczą na dalszą walkę z „antysemityzmem”

Ronald S. Lauder, szef WJC/fot. screen
7

Społeczności żydowskie w całej Europie, w tym w Polsce, bezpośrednio skonfrontowały się z niepokojącym odradzaniem się antysemityzmu. Prezydent Duda wypowiedział się przeciwko tej nienawiści i mamy nadzieję, że nadal będzie to robił – napisał w liście gratulacyjnym przewodniczący Światowego Kongresu Żydów Ronald S. Lauder. Słowa Laudera, który niedawno poganiał Polaków, by oddali „dzieła sztuki zrabowane Żydom w czasie wojny” i polskie rządy krytykował za niezrealizowane bezprawne roszczenia ws. mienia bezspadkowego., są zgoła inne od tych, które przeczytać można w izraelskich mediach.

Szef żydowskiej organizacji mającej siedzibę w Nowym Jorku uznał, że Polska stanowi „olbrzymi skarbiec żydowskiej historii”. Światowy Kongres Żydów wyraził wdzięczność za wsparcie Andrzeja Dudy dla ochrony dziedzictwa i żydowskiej społeczności w Polsce.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zdaniem Laudera Andrzej Duda „uznaje znaczenie celebrowania tysiącletniego dziedzictwa polskich Żydów” oraz „fakt, że wnieśli oni ogromny wkład w Polskę, współdzieląc jej triumfy i tragedie”, co jest wierutną bzdurą, gdyż każdy kto choć trochę zaznajomił się z historią stosunków Żydów względem państwa polskiego, ten wie, że Żydzi jako społeczność prędzej dopuszczali się zdrady, dezercji i wywrotowych działań, aniżeli lojalności względem Polaków, co szczegółowo wytłumaczę Państwu w mojej najnowszej książce, której premiera już na przełomie lato/jesień. Z pewnością moja publikacja, gdzie wyjawiam jakich infernalnych metod od wieków imają się Żydzi, nie przypadnie do gustu lewactwu oraz wiadomemu plemieniu.

Przypomnijmy, że Światowy Kongres Żydów dał się poznać jako wyjątkowo obrzydliwa i polakożercza, żydowska organizacja, której szef Israel Singer w 1996 roku powiedział: Ponad trzy miliony Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. My nigdy na to nie pozwolimy. (…) Będziemy im to powtarzać dopóki Polska ponownie nie zamarznie. Jeśli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań będzie publicznie atakowana i upokarzana na forum międzynarodowym.

Przeczytaj także:

Izraelskie media szczują po wyborach: „Zwyciężyła retoryka antysemicka i anty-LGBT. Zwyciężył sojusznik rządzących Polską nacjonalistów”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Hammurabi mówi

  „Znaczenie celebrowania tysiącletniego dziedzictwa polskich Żydów” … A to dobre! Tysiąc lat temu, kupcy żydowscy przybywali na ziemie Słowian po niewolników, których później sprzedawali w krajach muzułmańskich. Tu ten stary Żyd udowodnił, że tak naprawdę fakty są dla takich jak on jedynie nic nie znaczącą okolicznością „objawienia”.
  Dopiero w XiV wieku schronienie w Polsce znajdowały całe tabuny wypędzanych z całej Europy.
  Jak się Polsce odwdzięczali przez kolejne wieki kolaborując z najeźdźcami, monopolizując handel i działając na szkodę państwa wiedzą historycy i czas, by te informacje ujrzały wreszcie w większym wymiarze światło dzienne!
  Ekshumacja w Jedwabnem, powinna stać się początkiem rewizji innych „przyklepanych” przez World Jewish Congress kłamstw i pomówień.

  1. PiotrG mówi

   Dokladnie. Niestety pseudo polskie rządy nigdy nie prowadziły jakiejkolwiek pro polskiej polityki historycznej. Obecnie na świecie żadne fakty historyczne nie mają znaczenia, a Polska staje sie powoli chłopcem do bicia za IIWŚ. Smutne to ale nasze krajowe niepolskie media ani rząd nie chce wcale uświadamiać Polaków żyjących w kraju o swojej dywersyjne polityce która prowadzi MSZ od lat w oparciu o działanie niezmiennie tych samych pracowników, których korzeni trudno szukać w rodzinach polskich patriotów.

  2. piotr mówi

   Ziemkiewicz: Pierwsza Rzeczpospolita rajem dla Żydów.

 2. robert mówi

  hahahah no własnie Eskimosi , z jednej strony chwalą z drugiej ganią, słynna taktyka.Takie to były wybory miedzy mlotem a kowadlem.

 3. Antyparch mówi

  Panie Jacku,nie partia,nie ruch,czy jak by to zwałto co w Pana przekonaniu bedzie torowac droge do ubiegania sie o stanowisko prezydenta miasta? Taki zamiar o ile dobrze pamietam na stronie fanskask,Roman Zielinski dawno u siebie na stronie taki scenariusz rysowal. Wtedy tez Pan bedzie ponad partia,ruchem?

 4. Jaca mówi

  Dlatego też nie ma co się dziwić, że ludzie „ich” nie lubią a nawet nienawidzą. Sami są sobie winni. Uważają się za naród wybrany, co jest wierutną bzdurą i za lepszych od innych. To „oni” są najbardziej rasistowskim narodem, widać to po ich owocach i kreciej robocie.

 5. ikss67 mówi

  To prawda. Nawet ONZ przyznało, że politycznie Izrael to obecnie jedno z najbardziej rasistowskich państw na świecie.
  Można zaryzykować twierdzenie, że politycy Izraela udoskonalił to co rozpoczęły hitlerowskie Niemcy.
  Taka ironia losu. I tylko fakt, że media głównego nurtu, czyli zależne od żydowskiego kapitału przemilczają te oczywiste fakty dostępne w sieci powoduje że mało kto o tym słyszy. Ale takie są fakty, taka jest prawda.

  Dlatego poważanie Izraela na międzynarodowej arenie to alegorycznie poważanie bandyty, który z pistoletem wtargnął na przyjęcie i wymachuje innym nad głowami żądając od nich portfeli.

  Pomimo tego żal mi Izraela i szczerze im współczuję obecnego położenia. USA prze do wojny z Iranem aby odzyskać pozycję hegemona w regionie. Natomiast rozpoczęcie takiego konfliktu oznacza koniec Izraela jaki znamy. Iran posiada przecież niejawnie rosyjskie rakiety hipersoniczne, więc amerykańskie systemy obronne i izraelskie nie obronią tego małego plemienia w afryce przed eksterminacją w wyniku odwetu. To nawet nie są kwestie kilku dni konfliktu, tylko godzin. I to jest przerażające. Oby do tego nie doszło, bo jednak zwykli ludzie nie mogą odpowiadać życiem za niezrównoważonych psychicznie polityków.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.