Izraelskie media szczują po wyborach: „Zwyciężyła retoryka antysemicka i anty-LGBT. Zwyciężył sojusznik rządzących Polską nacjonalistów”

Reuven Rivlin i Andrzej Duda 12/04/2018 / Fot. Youtube
17

Andrzej Duda zwycięzcą II tury wyborów prezydenckich. Tak wynika z podliczenia głosów 99,98 proc. obwodów wyborczych. Andrzej Duda osiągnął wynik 51,1 proc, a Rafał Trzaskowski 48,9 proc. Państwowa Komisja Wyborcza podkreśliła, że brakujące głosy nie wpłyną znacząco na wyniki wyborów. Wynik wyborów prezydenckich w Polsce komentowany jest na całym świecie, także w izraelskich mediach. Jak wynik wyborów komentują Żydzi?

Portal Haaretz pisze o zwycięstwie „sojusznika Trumpa i rządzących Polską nacjonalistów”, który „Prawu i Sprawiedliwości pomoże przeprowadzić reformy sądownictwa, które zostały skrytykowane przez Unię Europejską” oraz i pomoże wdrażać kolejne projekty socjalne. Wskazano także, że opozycja zbiera informacje o nieprawidłowościach w głosowaniu, sugerując tym samym, że mogły zostać sfałszowane.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Z kolei portal Times of Israel pisze o reelekcji „konserwatywnego prezydenta”, który prowadził kampanię populistyczną opartą o obronę tradycyjnych wartości, retorykę „antysemicką i anty-LGBT”. Piszą, że w czasie kampanii Duda ostrzegał wyborców, że jego liberalny oponent będzie sprzedawał polskie rodziny żydowskim interesom. Wskazują, że Duda „ledwo wygrał drugą turę” z Trzaskowskim, który walczy o praworządność i „demokratyczne wartości”.

Krótki komentarz: Mam nadzieję, że ten krótki przegląd żydowskiej prasy ocuci polityków Prawa i Sprawiedliwości, którzy rzekomych izraelskich „sojuszników”, w istocie okupantów Palestyny, zaczną traktować w taki sposób, na jaki sobie zasłużyli. A pamiętajcie, że narracja żydowskiej prasy, na którą się powołuję, niczym nie różni się od stosunku tamtejszej władzy do narodu polskiego, czemu dowiedli już wielokrotnie. Przestańcie płaszczyć się przed Żydami, nie piszcie ustaw pod ich dyktando jak to miało miejsce w przypadku noweli ustawy o IPN, wszelki antypolonizm niszczcie w zarodku, Grossowi odbierzcie order i przeprowadźcie ekshumację w Jedwabnem!

Zobacz:

PAD o Żydach jako obrońcach Rzeczypospolitej! Konferencja prasowa prezydentów Polski i Izraela podczas uroczystości w muzeum Auschwitz [WIDEO]

Raport Departamentu Stanu USA! Oskarżenia o antysemityzm, jak naciska się na Polskę ws. roszczeń i akapity poświęcone politykom i Jackowi Międlarowi [WIDEO]

J. Międlar: „Rebbe” Cywiński z błogosławieństwem „rebbe” Glińskiego. Na czym polega „dobra zmiana”?

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Prawyobywatel mówi

  Niech sobie Żydzi pojazgotaja, a my róbmy swoje👍

 2. Dzeta-Rho mówi

  Jacku! Co Ty! Sądziłem, że mylisz racjonalnie, a widzę, że ulegasz wyborczej propagandzie! Przecież P[artii]i[nteresów]S[yjonistycznych] ma niewiele wspólnego z patriotyzmem!

  1. piotr p mówi

   Jest taki film o patriotach z patrią czyli ojcem w tytule, „Ojciec chrzestny”. Patria to ten, który dawał rękę do całowania a patrioci to ci, którzy tą rękę całowali.

  2. Jacek Międlar mówi

   To jest „nius” a nie felieton :-). Zdrowia

 3. piotr p mówi

  Czyli żydzi robią reklamę Dudzie.

 4. Bogusława mówi

  jestem zdziwiona Pańskim komentarzem pod tekstem. Co świat zrobił w sprawie Palestyny? co Pan zrobił w tej sprawie? Rzuca Pan po prostu w powietrze swoje oceny polskich polityków, jakby to oni byli winni temu, co wyprawia Izrael. Dlaczego nie ma reakcji na to, co pokazywał w PE przedstawiciel Węgier, że Izrael anektuje kolejne tereny Palestyny? Dlaczego wy, media, tylko krytykujecie, a nie macie siłe przebicia, by realizować jakieś konstruktywne wnioski (trzeba je najpierw mieć) dla ulepszenia tego swiata? Pustosłowie, proszę Pana, pustosłowie, ale rozumiem, faktury trzeba płacić…

  1. Jacek Międlar mówi

   Pani Bogusławo, Świętowanie razem z politykami Izraela 70. rocznicy „powstania państwa Izrael” jest świętowaniem na grobach pomordowanych palestyńskich dzieci… Co W TEJ sprawie zrobiłem? Tyle co mogę na swoim odcinku, piszę, publikuję, uświadamiam.
   Pustosłowie? Proszę działać tyle co ja :), wtedy będziemy mogli się licytować na czyny :)).
   Moc pozdrowień.

 5. W K mówi

  Teraz ciekawsza będzie gospodarka. Inflacja, podatek katastralny, Polska bezgotówkowa, i inne atrakcje. W ciągu paru tygodni dowiemy się, ile pieniędzy brakuje w polskim budżecie i co potem się wydarzy. Kto zarabia w PLN i może kupić trochę CHF, warto kupić.

 6. antyPOPiS mówi

  „Oficjalne gratulacje dla polskiego przywódcy pojawiły się na stronie internetowej Światowego Kongresu Żydów.
  Organizacja wyraża wdzięczność za wsparcie Andrzeja Dudy dla ochrony dziedzictwa i żydowskiej społeczności w Polsce.
  W komunikacje zacytowano szefa WJC Ronalda Laudera: „Podczas pierwszej kadencji prezydent Duda okazał zrozumienie dla wyzwań stojących przed Żydami w Polsce i pracował, by poprawić relacje z polskimi i międzynarodowymi żydowskimi społecznościami oraz z Izraelem”.
  Zdaniem Laudera, Andrzej Duda „uznaje znaczenie celebrowania tysiącletniego dziedzictwa polskich Żydów” oraz „fakt, że wnieśli oni ogromny wkład w Polskę, współdzieląc jej triumfy i tragedie”. Dodatkowo szef WCJ docenia starania prezydenta Polski na rzecz zachowania pamięci „ku przestrodze przyszłych pokoleń” na temat zbrodni Niemców dokonanych w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau.
  „Społeczności żydowskie w całej Europie, w tym w Polsce, bezpośrednio skonfrontowały się z niepokojącym odrodzeniem się antysemityzmu. Prezydent Duda wypowiedział się przeciwko tej nienawiści i mamy nadzieję, że nadal będzie to robił” – wskazał szef Światowego Kongresu Żydów.”…

  1. Jacek Międlar mówi

   ŚKŻ to nie izraelskie media, ale dziękuję za komentarz :))!

  2. antyPOPiS mówi

   Cóż, Panie Jacku, powieliłem tylko informację za innymi mediami, bo jestem przekonany że ŚKŻ stoi wyżej w hierarchii żydowskich wpływów, od ichnich mediów. A prasowe połajanki wobec Dudy i PiS, to raczej gierka na uwiarygadnianie kamaryli Kaczyńskiego i jego maliniaka w oczach judeo_sceptyków…

  3. MACIEJ mówi

   Panie Jacku,
   A które media nie są izraelskie? 😛
   Tak ja wiem, że Światowy Kongres Żydów to nie są media, tylko kolejna organizacja do wywierania nacisku na gojów w celu realizacji swoich planów, ale które media nie są izraelskie? 🙂 Pomijam oczywiście niezależne serwisy propagujące „fake newsy” 😉

 7. Felek mówi

  Prez. Duda wygrał wybory.
  Co z tymi flagami Izraeliskimi?
  Goebbels by pozazdrościł tej propagandy.

 8. marju73 mówi

  Uwiarygadniają poliniaka. No ale niech no tylko lud pisowski kątem ucha usłyszy to w tefałenie czy ktoś mu doniesie że tak w gównie wyborczym stoi to będzie miał najprawdziwsze i słuszne potwierdzenie że właściwie wybrał i nie jest kierowany do rzeźni na przerób.

 9. Zdzisław Dyrmand (zasadniczo) mówi

  Żydzi mają szefa rządu z wyrokami za oszustwa i jakoś im to nie przeszkadza 🙂

 10. MACIEJ mówi

  Ale wszystkim zrzędną miny jak w końcu dojdzie do ekshumacji w Jedwabnem, a tam się okaże, że od dawna leżą spreparowane dowody na winę Polaków. Widzę, że naprawdę mało kto bierze taki scenariusz pod uwagę.. Wtedy wszyscy „patrioci” z ręką w nocniku zaczną bić się w pierś, a żydki jak to żydki będą górą.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.