Sukces?! Żydzi żądają zakazu wytaczania cywilnych spraw sądowych badaczom Holokaustu

Od lewej Benjamin Netanjahu i Mateusz Morawiecki / Fot. YouTube
21

Oświadczenie premierów Morawieckiego i Netanjahu miało być – według polityków Prawa i Sprawiedliwości – wielkim sukcesem Polski i początkiem nowej epoki w relacjach polsko-izraelskich. „Uzyskaliśmy archimedesowy punkt oparcia do tego, żeby rozpocząć poważną walkę o zmianę obrazu najnowszej historii Polski” – oświadczył Jarosław Kaczyński i dodał, że tylko ignoranci bez elementarnego rozeznania w sferze światowej nie doceniają, jak wielki jest to sukces. Napisałam wtedy felieton, w którym nie podzielałam zachwytów prezesa Kaczyńskiego. „Jak można sukcesem nazwać zgodę na pisanie ustaw pod dyktando obcego państwa w zamian za świstek, który nie ma żadnej mocy prawnej?” – pytałam w felietonie. A teraz zobaczcie, w jaki sposób Żydzi wykorzystali oświadczenie obu premierów do kolejnego upokorzenia Polski. Mówiąc szczerze, gdy pisałam felieton nie przyszło mi do głowy, jak perfidnie Żydzi zagrają tym świstkiem, zwanym Wspólną Deklaracją.

We wtorek 4 września br. Międzynarodowe Stowarzyszenie Adwokatów i Prawników Żydowskich (IAJLJ) przekazało mediom komunikat wraz z apelem do premiera Morawieckiego i ministra Ziobry, w którym domaga się, aby „wystąpili do polskiego rządu z wnioskiem o wdrożenie Wspólnej Deklaracji w instytucjach odpowiedzialnych za egzekwowanie ustawy o IPN, w tym wśród prokuratorów”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jak zaznaczono, chodzi o zapewnienie, że ustawa o IPN „nie stanie się podstawą jakichkolwiek postępowań prawnych dotyczących swobody wypowiedzi na temat historii oraz wolności badań nad wszystkimi aspektami Holokaustu”. Ponadto – jak dodano – „tego rodzaju politykę i sposób wykładni ustawy przyjmie i będzie stosować również IPN”, zaś „rząd, w celu wyrażenia powyższego stanowiska, będzie interweniować w postępowaniach wszczynanych przez organizacje pozarządowe na podstawie ustawy”.

„Za gwarancjami politycznymi premiera Morawieckiego z czerwca 2018 r. powinny iść konkretne wytyczne prawne zapewniające takie same gwarancje w toku praktycznego stosowania przepisów ustawy o IPN” – czytamy w komunikacie IAJLJ.

Globkurier [CPS] PL

Jak zaznaczono w tym komunikacie „stowarzyszenie z zadowoleniem przyjęło uchylenie przepisów karnych ustawy”. Oceniło jednak jednocześnie, że „przy braku wdrożenia w życie deklaracji premiera Morawieckiego z czerwca 2018 r. naukowcy zajmujący się Holokaustem, czy osoby, które publikują swoje wspomnienia przedstawiając odpowiedzialność niektórych Polaków, mogą być nadal bezzasadnie pozwani o odszkodowanie w sądzie cywilnym przez IPN lub organizacje pozarządowe”. „Mogą one tak czynić wbrew publicznej deklaracji premiera Morawieckiego. Tymczasem, Wspólna Deklaracja premierów Polski i Izraela jasno stanowi, że powyższy scenariusz nie może mieć miejsca” – podkreśla komunikat.

Mój komentarz: Brawo! Sukces! Żydzi właśnie oświadczyli, że żądają, aby rząd RP wydał wytyczne dla polskiej prokuratury i IPN pod dyktando Międzynarodowego Stowarzyszenia Adwokatów i Prawników Żydowskich. Najważniejszym postulatem jest ZABLOKOWANIE możliwości występowania przez Polaków do sądów cywilnych z pozwami przeciw „naukowcom zajmującym się Holokaustem”. Chodzi o to, żeby Polacy, opluwani i szkalowani przez takich „badaczy” jak Jan T. Gross i Jan Grabowski, w ogóle nie mieli możliwości wytoczenia sprawy sądowej oszczercom! Mówiąc krotko: PiS dał Żydom palec wycofując przepisy karne z ustawy o IPN, a oni łapią za rękę i żądają wycofania przepisów umożliwiających powództwo cywilne. Tak wygląda ów „archimedesowy punkt oparcia” zachwalany przez Jarosława Kaczyńskiego.

Co teraz? Czy rząd RP posłucha apelu żydowskich prawników i wprowadzi wytyczne całkowicie pozbawiające Polaków możliwości prawnej reakcji na żydowskie kłamstwa? A jeśli tak zrobi, to co wtedy usłyszymy? Że to kolejny sukces w „walce o zmianę obrazu najnowszej historii Polski”?

Źródło informacji i cytatów: pap

Przeczytaj też:

Katarzyna TS: Wojna żydowsko-żydowska czy teatrzyk dla gojów?

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. MSW mówi

  Tak Żydzi jak i Polacy mają prawo do własnej interpretacji Holokaustu i historii. Prawnicy żydowscy nie mogą nic narzucić innemu krajowi wbrew jego konstutucji. ZABLOKOWANIE możliwości występowania przez Polaków do sądów cywilnych z pozwami przeciw „naukowcom zajmującym się Holokaustem” jest wbrew Konstytucji RP.
  Jest taka stara, chrześcijańska i mądra zasada: “Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe”. Tego się trzymajmy!

 2. ZbulwersowanyL mówi

  Każdy kij ma dwa końce. Ja rozumiem ten zapis też tak, że ma być wolność badań nad Holocaustem, a to oznacza, że polscy naukowcy, badacze, a może nim zostać praktycznie każdy będzie miał wolną rękę A także pełną wolność co do badań nad holocaustem zwłaszcza żydowskim. A najprawdopodobniej za to przyplacil życiem m.in. śp dr Ratajczak.

  1. Katarzyna TS mówi

   Panie Zbulwersowany, proszę dokładnie wczytać się w treść żydowskiego apelu. Im nie chodzi o wolność badań nad Holokaustem. Im chodzi o zablokowanie jakiejkolwiek możliwości sądowego ścigania naukowców i osób przypisujących Polakom współsprawstwo w Holokauście. Sprytnie nazwano to “przedstawianiem odpowiedzialności niektórych Polaków”, żeby współgrało z deklaracją obu premierów. Chodzi więc o to, żeby zakazać cywilnych pozwów przeciw osobom pokroju Grossa i Grabowskiego. Przy okazji Polska znowu dostała w twarz, ponieważ Żydzi pokazują światu, że mają prawo przekazywać rządowi RP wytyczne co do treści ustaw i ich wykładni. Takie są skutki SUKCESU odtrąbionego przez PiS po wycofaniu się z zapisów ustawy o IPN dotyczących odpowiedzialności karnej za szkalowanie Polski i Polaków.

  2. Hammurabi mówi

   Tak, “znowu Polska dostała w twarz” Aż trudno zliczyć który to już raz.
   A my? My zmuszeni jesteśmy rozcierać spostponowany policzek… Pytam sam siebie i innych przy okazji, kiedy w końcu oddamy?

 3. The indoraptor mówi

  Jak sądzę Pani Katarzyno i wiatraki i wszelkie inne ustawy prożydowskie zostaną pospiesznie przegłosowane i podpisane przez prezydenta Jude. Ciekawe co na to szanowny poseł Andruszkiewicz? Poza tym bardzo byłbym wdzięczny gdyby Pani napisała kiedyś felieton o politykach którzy dla niepoznaki zmienili imiona i nazwiska na polskie. Kiedyś nawet na internecie pojawiła się lista tych polityków którzy się przebrali za Polaków ale potem uznano to za fake news. Ale ja nie jestem do końca pewien czy ten fake news nie zawierał w sobie kilku ziaren prawdy. Czy mogłaby Pani napisać felieton który by ostatecznie ukazał czy jest to prawda czy nie?

  1. Katarzyna TS mówi

   Żeby napisać taki felieton musiałabym mieć dostęp do dokumentów potwierdzających zmianę nazwisk. W swoich felietonach nie opieram się na internetowych wrzutkach – wszystko weryfikuję. Ponieważ w tym przypadku nie mam możliwości weryfikacji informacji, więc taki felieton nie powstanie.

  2. Kwal mówi

   A czy Pani słyszała o Jakubie Bermanie i jego tajnej dyrektywie wygłoszonej do żydów na posiedzeniu egzekutywy Komitetu Żydowskiego w Kwietniu 1945 roku ?
   A czy Pani wie, że żona Gomułki pracowała w urzędzie gdzie żydzi zmieniali nazwiska ? A czy to, że dzisiejszy żyd Adam Michnik kiedyś nazywał się Aaron Schechter też Pani musi weryfikować ? Czego się Pani boi ? Pani też żyje w ułudzie jak prawie wszyscy Polacy…po prostu boimy się prawdy mimo, że trzeba przyznać, akurat Pani, pisze bardzo odważne komentarze…Pozdrawiam
   K.w.

  3. bapona mówi

   Proszę się postarać o taki dostęp. Wówczas Polacy będą wiedzieć, kto jest kim.
   Teraz kręcimy się jak g*wno w przeręblu, bo wielu polityków z eskimoskim pochodzeniem udaje rodowitych Polaków.
   Pozdrawiam Panią

 4. Goj mówi

  Warto o ten “sukces” zapytać zbrodniarza Andruszkiewicza na jego kanale. Pamiętam, że piał z zachwytu nad tym “sukcesem” i podkreślał, że tępe goje mogą wytoczyć pozew cywilny.

  1. Kwal mówi

   Mało tego…Pajac Andruszkiewicz mówił przed nowelizację ustawy, że ten kto zmienił by ustawę o IPN będzie wycieraczką…potem odtrąbił wielki sukces szmaciarz…

 5. jacek mówi

  to było do przewidzenia, PISowcy mają tak tańczyć jak im żydowska orkiestra zagra, ale czego się spodziewać po żydoPISie?

 6. George mówi

  Obawiam się, że żydopis w podskokach spełni żydowskie żądania. Żal ściska, że Hitler nie miał dość czasu, żeby ostatecznie rozwiązać kwestię żydowską. Ludzkość pozbyłaby się wyjątkowych pasożytów.

 7. Krzysztof mówi

  Przerażając e jest to , że nie ma w tym kraju (w rządzie) ludzi odważnych , którzy walczyliby o dobre imię Polski i Polaków . To sami szmaciarze i sprzedawczyki. Ale co w tym dziwnego ? – u władzy sami żydzi i to oni śmią mówić o miłości do Polski . Niedobrze się robi !

 8. Janusz I mówi

  Niedawno słyszałem, jak Morawiecki mówił coś w rodzaju tego, że teraz Żydzi jedzą nam z ręki.

  1. piotr p mówi

   Widocznie ma psa i nazwał go Zyd.

 9. ja jako pies jedzący z żydem ...Talmud mówi

  Cierpliwy Stwórca jest niewyobrażalnie nad tym narodem … Tylko Panie nie pomyl się tym razem i oszczędź polaków

 10. Dariusz mówi

  Morawiecki ,,krzywy ryjek,, jest jednym z nich.Jako Polacy nie stanowimy dla ,, ścierwa żydowskiego,, żadnego przeciwnika,ponieważ większość myśląca Polaków,użera się z debilizmem na ,,wygnaniu,, w Polsce zostało myślących Polaków w moim mniemaniu 10%.Reszta niestety to MOM.(mięso odmóżdżone medialnie) i imigranci.

 11. sulka mówi

  Jedno jest pewne POTRZEBNY JEST RZĄD ZŁOŻONY Z POLAKÓW Z KRWI I KOŚCI. Dość, dość kłamstwa arogancji tej nacji!!!! JESTEŚMY PONIEWIERANI WE WŁASNYM KRAJU.

  1. bapona mówi

   Problem w tym, że nie wiesz, kto jest Polakiem z krwi i kości…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.