Stwierdziła, że „Polacy to mordercy Żydów”. Teraz władze Wrocławia wydadzą miliony, by wyremontować jej podarowaną willę

Olga Tokarczuk/ fot. youtube
30

W ubiegłym roku (2019) informowaliśmy Państwa, że Olga Tokarczuk, laureatka literackiej Nagrody Nobla, powoła we Wrocławiu swoją fundację. Władze Wrocławia przekazały na ten cel willę na Krzykach, która teraz  zostanie gruntownie wyremontowana. Gazeta Wrocławska poinformowała ile będzie kosztować remont nieruchomości podarowanej autorce skandalicznego stwierdzenia: „Polacy to mordercy Żydów„.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W przyszłym roku przebudowy i remontu doczeka się Willa Karpowiczów przy ul. Krzyckiej – przyszła siedziba Fundacji Olgi Tokarczuk. Powstanie tam kawiarnia, sala spotkań oraz pokoje gościnne i biurowe. Z miejskiej kasy pójdzie na to ok. 4,5 mln złczytamy na portalu gazetawroclawska.pl.

To nie pierwszy raz kiedy prezydent Wrocławia Jacek Sutryk w nieracjonalny sposób szasta pieniędzy polskich podatników. W roku 2019 blisko 44 tysiące zł kosztowało szkolenie wierchuszki wrocławskiego magistratu w Kudowie-Zdroju. Wybrano jeden z najdroższych hoteli. Jacuzzi, basen, grota solna to niektóre z luksusów, którymi chwali się hotel – informuje dziennik „Fakt”. Tematem szkolenia był mobbing oraz tzw. mowa nienawiści. W szkoleniu wzięło udział 74 urzędników. Koszt udziału 1 osoby to 590 zł.

Na tym nie koniec. W grudniu 2019 we wrocławskim magistracie wybuchła awantura spowodowana przydzieleniem gigantycznych nagród dla kierownictwa. Urzędnicy wrocławskiego ratusza byli wściekli na kierownictwo i żądali wprowadzenia w regulaminie urzędu przepisów określających górną wysokość sumy nagród, jakie pracownik może otrzymać w roku kalendarzowym. Była to reakcja na informację o wysokości nagród przyznanych przez prezydentów Wrocławia Rafała Dutkiewicza i Jacka Sutryka w 2018 roku. Wiceprezydenci i dyrektorzy otrzymali nagrody w wysokości od ponad 30 do ponad 60 tys. zł. Sutryk jako dyrektor departamentu otrzymał ponad 25 tys. zł. Sutryk nie chciał ujawnić wysokości wypłaconych nagród. Został do tego zmuszony przez sąd. Szczegóły podaliśmy TUTAJ.

Przeczytaj także:

PILNE! Sąd uznał, że wrocławski magistrat złamał prawo rozwiązując Marsz Polaków 11 listopada 2019

J. Międlar: Hodowanie konfidentów i szkolny ołtarzyk dla Adamowicza

Kpiny z podatników! Wrocławscy urzędnicy na szkoleniu z „mowy nienawiści” w luksusowym hotelu

Awantura we wrocławskim ratuszu! Gigantyczne nagrody dla kierownictwa, głodowe pensje dla urzędników

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. verizanus mówi

  Jakie władze Wrocławianie wybrali takie mają 😉

 2. Matka Polka mówi

  W sumie to też takie same manipulacje, jak w książce Jacka Międlara, wbrew temu, co napisał w tweecie. Niektórzy Żydzi mordowali Polaków, niektórzy Polacy mordowali Żydów. Niektórzy – słowo klucz, którego ciężko jest niektórym zrozumieć. Tylko Olga Tokarczuk powiedziała to w nieco innym kontekście. a poza tym jest noblistką i ma za sobą „nieco większy dorobek literacki” niż książkę z co głupszymi cytatami o Żydach sprzed wieków albo „Mein Kampf o prawdę”.

  1. j-da mówi

   To ty manipulujesz gudłajska mamełe owym słowem – kluczem – niektórzy. Jeśli Polak zamordował żyda to zawsze był to jakiś pojedynczy bandzior i bardzo często został ukarany śmiercią przez polskie władze podziemne. Natomiast żydzi stworzyli mordercze instytucje masowych eksterminacji Polaków takie jak NKWD< SMIERSZ czy UB nie mówiąc już o organizacjach hitlerowskich (Żagiew, Ordnungsdienst, oddziały szmalcowników) stworzonych nie tylko w celu eksterminacji Polaków ale też swoich biednych współbratymców. "Dorobku" Tokarczuk nam nie reklamuj.

  2. Matka Polka mówi

   Oj, głupiutki srulu…

   W przypadku pogromu zawsze brało w nim udział kilkadziesiąt osób, a nie pojedynczy człowiek. Tak, wiem, że to niemal zawsze były lumpy, najgorsze męty, których moralność i intelekt można porównać najwyżej do paru tu najgłupszych uczestników forum, że zwykle było to z podburzenia np. Niemców czy Sowietów, ale – taka ciemnota się znajdywała i nadal funkcjonuje. No, do tego możesz sobie kilka pogromów doliczyć w czasach II RP, przy udziale wojska także. Do tego doliczyć sobie możesz też pogromy w czasach dawniejszych, zabijanie ludzi pod fałszywymi oskarżeniami o mordy rytualne. Choćby jeden biskup-morderca, którego Tokarczuk opisała – jaki był kwik, że no jak można…. Owszem, skala naszej ciemnoty czy zapędów do zabijania Żydów nie odstawała od ciemnoty gdzieś indziej, no i gdzie nam do Rosjan, Niemców, czy Ukraińców równać.

   A co do struktur bezpieczeństwa ZSRS czy PRL – nie, nie Żydzi je założyli. Akurat założycielem i pomysłodawcą masowych zbrodni to był Polak (i wielu Polaków też, jak Rosjan, Żydów i innych narodów w zbrodniach czerwonego terroru brało udział). W czasach NKWD natomiast, po czystkach Stalina, Żydów był już tam jednocyfrowy procent. Większość to byli Rosjanie, więcej od Żydów było Gruzinów, ale jakoś nie widzę, by tutejsze oszołomy na równi się Gruzinami czy Rosjanami ekscytowały, co Żydami.

   W UB – początkowo owszem, wśród najwyższej kadry duża nadreprezentatywność Żydów, ale nie większość. I to nie Żydzi nam okupację po 1944 nie zorganizowali, tylko Sowieci, w większości znacznej Rosjanie. Żydów w UB nie była większość, nawet wśród oficerów (o zwykłych UBekach nawet nie mówię – tam był drobny procent). Ale wciąż ekscytacja akurat Żydami, co?

   Oczywiście, Tokarczuk nie będę ci reklamować, na głowę chyba upadłeś. Gdzie tobie do czytania jakiegokolwiek noblisty, ty z „Ala ma kota” miałbyś trudność, by zrozumieć.

  3. verizanus mówi

   Jest taka książka R. Patlewicza „Mord rytualny Rzeszowie” wiele wyjaśnia. Jeśli chodzi o pewne stosunki międzynarodowe warto zadać sobie pytanie kto kogo tak naprawdę krzywdził. Np Kto dawał schronienie na swej ziemi i z jaką spotkał się wdzięcznością itp itd 😉

  4. Matka Polka mówi

   Ta, pan Patlewicz. Youtuber znany z obśmiewania szurów Jabłonowskiego czy Chojeckiego, a teraz historyk-amator, nawet wśród narodowców nieraz rodzący uśmieszek… Ale potraktujmy go na moment poważnie, nie ad personam.

   Po pierwsze, tytuł jego książki to „Mord rytualny w Rzeszowie?”, a nie „Mord rytualny w Rzeszowie”. Znak zapytania to jednak istotna różnica, co nie?

   Po drugie, Patlewicz stawia tezę, że skoro coś nie jest do końca wyjaśnione, to nie można mordu rytualnego wykluczać. I to są jakieś jaja. Równie dobrze nie można wykluczać, że na tę dziewczynkę napadł smok – przecież opowieści o smokach pochodzą z tych samych średniowiecznych legend, co opowieści o mordach rytualnych i są różnie poważne. Zresztą, dziewczynka miała obrażenia typowe dla mordu dokonanego przez mordercę – dewianta, a nie żadną ofiarę mordu rytualnego.

   Po trzecie, wystarczy myśleć. Wszędzie (Kielce, Kraków, Rzeszów) pogromy działały tak, że bezpieka rozprowadzała plotki o żydowskich mordach nie mających nic wspólnego z rzeczywistością. Sam Fejgin o tym mówił, co co to było potrzebne. I zawsze znaleźli się prymitywni ludzie z rynsztoka, męty o intelekcie ameby i bez moralności, którzy się rzucą mordować. Spójrz na niektórych tu komentujących – jakieś AntyPOPiSy, Bogusławy, co to poprawnie zdania sklecić po polsku nie potrafią, za to zawsze w zdaniu musi być „żyd” (bo nie „Żyd” przecież, za głupie toto by ortografię ogarnąć), albo na Halinkę co to pisze, że Żydzi na śmierć zasługują. Ty w legendy o smokach czy mordach rytualnych wierzysz, a nie wierzysz, że niektórzy ludzie to po prostu debile i szmaty.

   Po czwarte – ani z tą gościnnością dla Żydów zawsze różowo nie było, bo i były pogromy, była dyskryminacja, były ONRy różne. Ani też nie było tak, że Żydzi się tylko złem odpłacili – obok garstki UBeków żydowskiego pochodzenia były tysiące Żydów rozwijających gospodarkę, walczących o Polskę w powstaniach, wojsku, artystów, naukowców. Ale to trzeba włączyć myślenie, a wyłączyć uprzedzenia, by o tym normalnie dyskutować.

  5. LOL mówi

   masz poważne problemy, mamuśka… :)))
   całe gremium nie wydoli :))))

  6. Matka Polka mówi

   Obcowanie z takimi jełopkami, jak ty, tu na forum, nazywasz problemem? Nie no, luzik, ja się tu dobrze bawię, śmiejąc się z różnych głupiutkich „Vigerytów”. Po co bym was miała do jakichś gremiów lekarskich kierować, zabawy by nie było.

  7. Boguslaw mówi

   Bardzo jestes grzeczny, cierpliwy i dyplomatyczny!
   Ja natomiast plunalbym jej najchetniej w morde, do jakichkolwiek wysilkow, aby grzecznie argumentowac, mi sie juz absolutnie NIE CHCE!
   Ona jest i innej galaktyki i ma w swojej gruszce CALKIEM INACZEJ ( nie) poukladane!!
   Nie sposob tych swiatow ze soba polaczyc, naprawde szkoda naszego wysilku i czasu!
   Gowno pozostanie gownem, i wcale nie musisz z tege ukrecac bata! ;-))
   Pozdrawiam mocno Rodaka!
   Pozostanmy wierni naszej slowianskiej duszy, o reszte zatroszczy sie juz nasz SLODKI TATA!

  8. Matka Polka mówi

   Ty to, Boguś, najchętniej w gacie możesz jedynie kolejny raz narobić z emocji.

   A jak będziesz takim nienawistnym człowiekiem, będziesz pisał, że chciałbyś zobaczyć mordowanie ludzi albo znowu będziesz fantazjował o seksie ze świnkami, to już „SLODKI TATA” zatroszczy się, żebyś trafił tam, gdzie jest miejsce takich ludzi. Uważaj więc lepiej.

  9. Boguslaw mówi

   W C I A Z T O S A M O !
   Nie da sie tego czytac!

  10. Matka Polka mówi

   @Bogusław

   To nie czytaj. Sam, błaźnie, komentujesz, a potem kwiczysz niczym wieprzek przy szlachtowaniu, bo się z ciebie śmieją.

 3. W K mówi

  Olga Tokarczuk szerzy antypolonizm. Jeśli jest kobietą, jest to przykład złej kobiety.

  1. Boguslaw mówi

   Zgadza sie!
   Sam wyroslem w Rzeszowie i mialem bezposrednio relacje od mojego wujka, cioci i moich wlasnych rodzicow, o wszystkich tych glosnych faktach!
   Im, jako wlasnej rodzinie ufam, ta krowe z ukradzionym polskim imieniem, natomiast, nie chce ruszac, bo znowu bedzie smierdziec!
   Ona jest agentka i wyznawczynia szatana, chociaz mocno to ukrywa, jak oni wszyscy!
   Zatruwanie studni, mordy rytualne, ( slowianska krew do produkcji koszernej macy), rozpijanie, zdrada na kazdym polu, utrzymywanie w biedzie przez astronomiczne procenty od splat!
   Sam moj ojciec ulegl koscielnemu wezwanie ” kochania blizniego” i utrzymywal przy zyciu cala pasozydowska rodzina, w swojej stodole, w wykopanym dole, przez 6 lat, narazajac zycie swoje, calej rodziny i calej wsi, przed Niemcami
   Uznal to, pozniej, jak dowiedzial sie, co oni zrobili Palestynczykom, ze byl to najwiekszy blad jego zycia, bo wciaz nie rozumial, ze sa to WROGIE BADZIEWIE, ktorych nie wolno nazywac LUDZMI, bo nie maja ludzkiej / bozej duszy, tylko szatanska i gardza gojami!
   Sa jak zmije, ktore, jak je juz wypielegnuje z odniesionych ran, TO CIE UKASZA! ( przepraszam, nie mam polskich trzcionek),
   Tata/ Stworca tego swiata ich rozliczy i to juz niebawem!
   Postarajcie sie znalezc talmud babilonski, to spadniecie z krzesla, jak bardzo ich obecne i przeszle zachowanie jest przewidywalne! Dla kogos wychowanego w slowianskiej duszy, jest to niewyobrazalne!
   NIE BADZMY JUZ WIECEJ NAIWNI! WROGOM NIE NALEZY POMAGAC, ANI ICH JUZ WIECEJ RATOWAC!
   NIGDY WIECEJ!
   POGARDA ZA POGARDE!

  2. Matka Polka mówi

   Zatruwanie studni, mordy rytualne – Boguś, ja to myślałam, że tak wyjątkowo durni ludzie to tylko w jakichś dowcipach występują, a ty jesteś jeden wielki, chodzący dowcip.

  3. Boguslaw mówi

   Szkoda, ze ” durnych ludzi” jest cala masa, naleza do mojej rodziny, a wiec im ufam, a ty jestes ze swoja bandycka swolocza, jako wrog wszystkich innych, chcacych godnie zyc, ludzi, przekleta grupa lucyferianskich wykolejencow i psychopatow, ktorej nikt juz nigdy nie bedzie ufal, bez zadnej wartosci!
   I z ktorych nikt nigdy wiecej, czegos nadajacego sie do zycia, nie stworzy!
   Od razu sie powiescie! Tylko szkoda, zescie sie w ogole urodzili!
   Nikomu tu nic po was, wszyscy natomiast sie uciesza, jak was wreszcie stad zabiora!
   To bedzie najpiekniejszy dzien mojego zycia!

  4. Matka Polka mówi

   Chyba ciemna masa, a nie cała masa, Boguś, ale fakt, szkoda. W takim razie to geny, skoro twierdzisz, że masz durniów w rodzinie. Ale też tacy skończeni durnie, co to o lucyferianach gadają, czy ty jesteś jednak wyjątkowy. Chyba to drugie, bo teoria ewolucji przeczy możliwości, by takie geny, jak twoje, mogły jednak być dalej przekazywane. Ciekawe, czy ta twoja rodzina w próbie pogromu w Rzeszowie też brała udział? UB zwykle największe męty do prowokowanych pogromów wybierała, takie właśnie, co to w mordy rytualne uwierzą.

   A „najpiękniejszego dnia” nie doczekasz. Tacy, jak ty, zawsze smutno kończą, w dużej frustracji.

 4. tuszyn mówi

  Tak powiedziała bo bez takich wypowiedzi żadnej nagrody by nie dostała, nie hołubił by jej prusko – żydo – banderowski układ wrocławski ani wicepremier Gliński – naczelny mecenas celebrytów, lewactwa, kirkutów i zarządów fundacji

 5. Egil mówi

  Książka sie jeszcze nie ukazała, a nasza mamełe już wie co tam Jacek w niej napisał. Cud jasnowidzenia.

  1. Matka Polka mówi

   Egil, czy tam J-Da wstydliwie pod innym nickiem piszący – wystarczy poobserwować, jakie idiotyzmy Jacek M. wypisuje tutaj, na Twitterze, wykrzykuje na wiecach, jak się kompromituje (z tego była niezła beka) twierdzeniem, że go Mossad w Londynie zatrzymał i jak bardzo jest to człowiek opętany nienawiścią. Wystarczy mieć odrobinę IQ, a nie daru jasnowidzenia, by wiedzieć, że tak jak z g…na nie zrobisz tulipanu, tak taki człowiek ani niczego mądrego, ani niczego obiektywnego nie napisze. Albo cię to przerasta, albo może bardziej taki poziom to twój poziom, więc i nie rozumiesz, o co mi chodzi.

  2. cohen mówi

   Yossi Cohen , dyrektor: – Co do udziału Mo$$adu – potwierdzam!

  3. Matka Polka mówi

   Weź, nie rób sobie jaj, Jacek znowu uwierzy, nie łapiąc żartu:)

  4. Boguslaw mówi

   Dajby cie obsralo, po sama morde! Ze takie bydydlo sie narodzilo i teraz my wszyscy musimy to znosic! Nie da sie jej tu jakos zablokowac?
   To juz nie sposob wytrzymac!

  5. Matka Polka mówi

   Nie możesz wytrzymać, to popuść – co to za różnica czy dzisiaj 3 czy 4 już raz w gacie ze złości narobisz.

   Jesteś debilem, to się z ciebie ludzie śmieją, Boguś. Takie życie. Przecież nie ja jedna tylko, bo z takiego kretyna to całe osiedle musi mieć chyba codziennie ubaw.

 6. verizanus mówi

  LITERACKA i POKOJOWA nagroda nobla już dawno się skompromitowała przez wyraźnie i nie najmądrzejsze upolitycznienie. Nauki ścisłe jedynie ją żyrują ale na dłuższą metę to się nie da. Jak tak dalek pójdzie to jedynie kompletni id…ci będą uważać że naprawdę wskazuje na wielkość bo już nawet nie id..ci 😉

  1. Boguslaw mówi

   Tak samo jak Obama , zanim jeszcze objal urzad, zostal wybrany przez elitarne pasozydowskie grenium do laureata nagrody Nobla!
   A potem wzniecil 6 wojen, smierc, zniszczenie i koniecznosc ucieczki, milionow bezbronnych ludzi!!
   Tak samo z ta pinda w pasozydowskich okularkach!

  2. Matka Polka mówi

   Pomijając już te bzdury o Obamie, to Markusz tak samo wznieciła 6 wojen, śmierć, zniszczenie i ucieczkę milionów bezbronnych ludzi? Boguś, jaki ty trep jesteś….

  3. Boguslaw mówi

   Moglbym ci o tym opowiadac 6 miesiecy, bez przerwy dzien i noc, o waszych podlosciach i bezecenstwach, jakich sie dopusciliscie w stosunku do innych narodow.
   Bebechy mi sie wywracaja, jak sobie ciebie musze wyobrazic!
   Nie ma nic parszywszego dla swiata, jak wasza lucyferiansko-syjonistyczno-komunistyczna banda zwyrodnialcow!
   Przykro mi, juz nie potrafie inachej!
   Na dzisiaj ci wystarczy, jutro przeciez tez jest dzien!

  4. Matka Polka mówi

   Ja wiem, że mógłbyś, bo zafiksowani na bzdurach kretyni zazwyczaj koniecznie chcą swoją głupotą na siłę zainteresować innych. Ale jednak 6 miesięcy śmiania się z debila to bym nie wytrzymała.

   Dobrej nocy, ćwoku, niech ci się Mędrcy Syjonu przyśnią:)

 7. mario mówi

  Żydówka o ukraińskim pochodzeniu za te słowa powinna wylądować w pierdlu na 25 lat.Ale przecież jej koleżanka mająca takie same korzenie jest żoną prezydenta Polski więc tej podłej żydzinie nic się nie stanie!!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.