[SONDA i PREZENTACJA KANDYDATÓW] Kampania wyborcza na ostatniej prostej! Na kogo oddasz głos?

Kandydaci - WYBORY PREZYDENCKIE 2020
13

Pierwsza tura wyborów prezydenckich odbędzie się 28 czerwca 2020. Kto walczy o fotel prezydencki? Poniżej prezentujemy sylwetki kandydatów na prezydenta. Zachęcamy także do wzięcia udziału w naszej ankiecie (zaznaczamy, że można głosować tylko raz).

Na którego z kandydatów oddasz głos w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 roku?

 • Krzysztof Bosak (34%, 6 104 Votes)
 • Szymon Hołownia (33%, 5 966 Votes)
 • Andrzej Duda (22%, 3 959 Votes)
 • Rafał Trzaskowski (6%, 1 161 Votes)
 • Marek Jakubiak (1%, 253 Votes)
 • Stanisław Żółtek (1%, 221 Votes)
 • Robert Biedroń (1%, 126 Votes)
 • Władysław Kosiniak-Kamysz (1%, 118 Votes)
 • Mirosław Piotrowski (1%, 111 Votes)
 • Paweł Tanajno (0%, 75 Votes)
 • Waldemar Witkowski (0%, 5 Votes)

Total Voters: 18 099

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Loading ... Loading ...

Robert Biedroń (44 lata)– radykalny neomarksista, kandydat wystawiony przez Lewicę z Włodzimierzem Czarzastym na czele. Walczy o legalizację „małżeństw” homoseksualnych i zaprowadzenie głębokiego socjalizmu. Ma 44 lata, żyje w związku gejowskim z Krzysztofem Śmiszkiem, który jeszcze niedawno groził więzieniem Polakom potępiającym ideologię LGBT.

Krzysztof Bosak (38 lat) – od kilkunastu lat zadeklarowany narodowiec i działacz społeczny. Ma poglądy konserwatywne. W mowie i działaniu zachowuje zdrowy rozsądek. Nie kłamie. Zapewnia stawanie w obronie tradycyjnych wartości, rodziny. Wzywał do wypowiedzenia pakietu klimatycznego i opowiada się za normalizacją dostępu do broni. Kandydat z ramienia Konfederacji.

Andrzej Duda (47 lat) – w 2015 w wyborach prezydenckich w spektakularny sposób zwyciężył z Bronisławem Komorowskim. Gorący zwolennik lokacji wojsk amerykańskich na terenie państwa polskiego. Zgodnie z obietnicą doprowadził do obniżenia wieku emerytalnego. W relacjach polsko-żydowskich notował wpadki, do których zaliczyć należy m.in. przeprosiny za Marzec ’68 czy pogrom kielecki będący stalinowską prowokacją. Nie udźwignął ciężaru pierwotnego zapisu nowelizacji ustawy o IPN, która została zbojkotowana przez Żydów i Amerykanów. Zwolennik kompromisu aborcyjnego. W odpowiedzi na pytanie naszego dziennikarza stwierdził, że nie podpisałby się pod ustawą o związkach partnerskim, czego nie wykluczał jeszcze w lutym bieżącego roku. Kandydat z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Szymon Hołownia (43 lata) – prezenter TVN-u, a zarazem były mówca rekolekcji dominikańskich. Lansuje się na znawcę teologii katolickiej, z którą niewiele ma wspólnego. Zapowiada ściągnięcie ze ścian krzyży w Pałacu Prezydenckim oraz ze ścian szkolnych, jeśli choćby jeden uczeń tego by sobie zażyczył. Ślepo wpatrzony w Angelę Merkel. Sam o sobie twierdzi, że jest doskonałą alternatywą wśród upartyjnionych kontrkandydatów. Proponuje 75% udział OZE w polskiej energetyce.

Marek Jakubiak (61 lat) – przedsiębiorca z wielkim doświadczeniem. W ramach podatkowego „haraczu” Skarb Państwa zasilił o 250 milionów złotych. Jeszcze niedawno aktywista przy Konfederacji, z którą rozstał się w nieelegancki sposób. Sam o sobie mówił, że jest narodowcem, czego nie potwierdzają sejmowe głosowania. W okolicznościach budzących wątpliwości zebrał podpisy pod swoją kandydaturą. Razem z Bosakiem w debatach wypada naprawdę.

Władysław Kosiniak-Kamysz (38 lat) – medyk z wykształcenia, polityk z zawodu. Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego. Minister pracy i polityki społecznej w rządzie koalicyjnym Donalda Tuska i Ewy Kopacz. To on podpisywał ustawę o podwyższeniu wieku emerytalnego, którą dziś uważa za błąd. Jackowi Międlarowi udzielił wywiady, w którym potępił żydowskie roszczenia i stwierdził, że nie podpisałby karty LGBT. Po wywiadzie, pod dyktando swojego rzecznika, wpisując się w narrację lewactwa uważającego Międlara za untermensch, twierdził że z redaktorem wPrawo.pl rozmawiał, bo go nie poznał.

Mirosław Piotrowski (54 lata) – profesor, historyk, nauczyciel akademicki, wykładowca uczelni o. Tadeusza Rydzyka – Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Poseł do Parlamentu Europejskiego VI, VII i VIII kadencji (2004–2019).

Paweł Tanajno (44 lata) – lansuje się na przywódcę przedsiębiorców i ojca oddolnego ruchu oburzonych. Od lat próbuje coś wskórać m.in. w wyborach na prezydenta Warszawy. Z mizernym skutkiem. Teraz, w dobie kryzysu począł budować struktury, by na niezadowoleniu Polaków, a zwłaszcza przedsiębiorców, wcisnąć się do świata polityki. Pojawiał się przy Platformie Obywatelskiej, Januszu Palikocie. W wyborach samorządowych był wspierany przez Partię Kobiet postulującą swobodę w dokonywaniu aborcji.

Rafał Trzaskowski (48 lat) – dubler Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, która nie poradziła sobie w wyborczym wyścigu. Jako pierwszy prezydent Warszawy oficjalnie wsparł paradę homoseksualistów, transseksualistów… Jolancie Gontarczyk (TW „Panna”) i jej fundacji promującej LGBT z Urzędu Miasta przydzielił 3 miliony złotych. Narcyz. Zapowiada zamknięcie publicznych mediów informacyjnych.

Waldemar Witkowski (66 lat) – do walki o fotel prezydencki wskoczył dopiero w czerwcu. Aktywista Unii Pracy. Długoletni członek PZPR.

Stanisław Żółtek (64 lata) – wieloletni działacz Unii Polityki Realnej, w latach 1997-1998 wiceprezydent Krakowa, deputowany do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji. Zwolennik wyjścia Polski z Unii Europejskiej.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. WIR to podstawa mówi

  TYKLO Tanajło i Jakubiak mówią o WIR – więc reszta kandydatów dla prawdziwego Polaka Patrioty odpada Jacku – doucz się z WIR-u

  1. Marzanna mówi

   Tylko K.Bosak Prezydentem!!!! 2020

  1. Sp mówi

   No i dobrze 😊

 2. Mario mówi

  Duda twierdzi że jest w Polin, a ja twierdzę że tu jest Polska nie Polin. Oddaję głos dla Krzysztofa Bosaka Konfederacja 🇵🇱

  1. Ewa mówi

   Pozdrawiam ja też na Bosaka

 3. antyPOPiS mówi

  Choć miałem obawy po prawyborach, z racji irracjonalnych wypowiedzi Korwina, a i sam bardziej widziałem Grzegorza Brauna jako kandydata, to Krzysztof Bosak wykorzystuje jak najlepiej szansę jaką dostał. Jest najlepszym kandydatem i ma głos mój, rodziny i znajomych…

 4. Krzysztof mówi

  Jest jedynym odpowiednim kandydatem by rozpierdolić ten postkomunistyczny beton antyobywatelskich partii po okrągłostołowych . Dla mnie już wygrał

 5. bartek mówi

  skąd Hołownia ma tyle poparcia i kto Go finansuje, bo sam nie uzbierał na kampanię ! dobre pytanie 🙂

 6. kici kici KOCUR mówi

  Pod rozwagę tym którzy zamierzają oddać głos na obecnie urzędującego prezydenta:
  Andrzej Duda, jak to słusznie zauważył autor tego artykułu jeszcze niedawno szedł na kompromis z sodomitami, chciał rozważyć wprowadzenie związków partnerskich i druga sprawa, przed wyborami do sejmu w ubiegłym roku obecny prezydent opowiadał się za wpisaniem do polskiej konstytucji preambuły o „nierozerwalnej więzi” z Unią Europejską.
  Pamiętajmy o tym!
  Przynajmniej w pierwszej turze.

 7. Paweł mówi

  Dlaczego nie mozna oddać głosu?

 8. marju73 mówi

  Wiele musi się zmienić aby wszystko zostało po staremu.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.