J. Międlar: Koń trojański zadaje ostateczny cios!

40

Jeszcze kilka miesięcy temu, przed wyborami do europarlamentu, internetowi działacze Ruchu Narodowego i szeroko pojętej Konfederacji wylewali na mnie wiadro pomyj, gdyż miałem czelność przestrzec przed Markiem Jakubiakiem, politykiem o wątpliwej wiarygodności. Browarnik, za którym wciąż ciągnie się parlamentarny smród tj. głosowanie za dofinansowaniem żydowskiego cmentarza i wypłatą emerytur dla żydów, oraz sprzeciw wobec normalizacji prawa do życia, był jednym z liderów koalicji, do której pasował jak garbaty do ściany. W formacji Korwin-Mikkego, Winnickiego i Brauna, u boku swego doradcy Andrzeja Bugajskiego, byłego agenta WSW, przesiedział wiele miesięcy. W tym czasie poznał zakulisową politykę Konfederacji, namieszał i podważył wiarygodność liderów tzw. koalicji pro-polskiej, z którymi miał być „na dobre i na złe”, a którym teraz zadaje ostateczny cios. Co dziś, gdy Jakubiak i Liroy porzucają Konfederację powiedzą ci, którzy jeszcze niedawno, za krytykę konia trojańskiego wylewali na mnie wiadro pomyj?

Andrzej Bugajski
Andrzej Bugajski

Niestety, część Konfederacji nie zniosła sukcesu. Sukces im zaszkodził. W związku z tym zaczęły się różne rzeczy dziać. Dzisiaj mogę spokojnie powiedzieć, że czas już minął i oświadczam, że nie przyjmuję już propozycji Konfederacji na wybory jesienne z uwagi na brak transparentności i choćby dobrej woli – podczas konferencji prasowej prowadzonej przez Artura Zawiszę powiedział Marek Jakubiak.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Browarnik, u boku Artura Zawiszy, który kilka tygodni temu zapewniał mnie, że do niedawna polityk Nowoczesnej, homopropagandysta Jacek Bartyzel powinien znaleźć się w szeregach Konfederacji, oraz obok Piotra „Liroya” Marca, niegdyś ziomka Janusza Palikota, zapowiedział że do jesiennych wyborów idzie pod banderą Federacji, a jego program zawiera się w dwóch słowa: Patriotyzm i Wolność.

PRZECZYTAJ: „Kandydaturę Bartyzela oceniam in plus”. Wywiad z Arturem Zawiszą

Dwaj panowie posłowie są niejako personifikacjami tego programu: Patriotyzm – w tym momencie Zawisza wskazał na Piotra Marca – i wolność – wskazał na byłego członka PZPR, Marka Jakubiaka. Obaj ci ludzie są w 100% wiarygodni w obu tych kluczowych dla życia Polaków dziedzinach.

Podczas konferencji prasowej także muzyk zabrał głos. Podważył zasadność istnienia szerokich koalicji, a to czemu przyglądał się podczas ostatniej kampanii wyborczej określił mianem „politycznej agencji towarzyskiej”. Kto z kim i za ile. Jestem przerażony, bo tu chodzi o konkrety. Jeżeli szanujemy obywateli to w dniu dzisiejszym Federacja Jakubiak-Liroy pokazuje, że szanuje obywateli – powiedział Liroy.

PROSIMY O DROBNĄ DAROWIZNĘ (tutaj) LUB ZAKUP W SKLEPIE (tutaj)

Ostrzegałem przed „politycznym nawróceniem” Marka Jakubiaka i Piotra Marca, którzy przystępując do Konfederacji zaczęli lansować się na niezłomnych patriotów reprezentujących interesy środowiska narodowo-konserwatywnego.  Ostrzegałem przed szerokimi koalicjami po prawej stronie, do których przekonywał m.in. Jakubiak! Wielu dało się na to nabrać. W polityce nie ma nawróceń. Tu panuje koniunkturalizm, a ideowość to naprawdę rzadki okaz. A szerokie koalicje? Środowisko narodowo-konserwatywne nie chce rozmiękczonej polityki. Chce jasny, radykalny przekaz, którego przecież nie zapewnią mu miksy liberałów z narodowcami.

Od dnia przegranych wyborów do europarlamentu z Konfederacji docierają do mnie same złe wiadomości. Tego się spodziewałem i to zapowiadałem. Formacja, w istocie będąca dziwną, nieukierunkowaną politycznie zbitką, zaczęła się rozpadać. Kłótnie, prywatne antagonizmy, wzajemne zrzucanie na siebie winy, wygasające nadzieje na dobry wynik. Nawet gdyby w maju Konfederacja odniosła sukces, to i tak ta formacja nie utrzymałaby się do jesiennych wyborów. Dlaczego? Natężenie megalomanii i przekonania o własnej wyjątkowości w połączeniu z różnorodnością światopoglądów i brakiem ikry zwycięzców, w tej formacji jest tak przerażające, że do jesiennych wyborów koalicja pro-polska, mogłaby przetrwać tylko i wyłącznie na papierze.

Czy odejście Jakubiaka pozwoli Konfederacji powstać z kolan? Wręcz przeciwnie. Na wyrzucenie konia trojańskiego był czas przed majowymi wyborami. Dziś jest za późno! Formacja polityczna, która przez kilka miesięcy lansowała browarnika o wątpliwej przeszłości, a który do idei narodowo-konserwatywnej pasuje jak garbaty do ściany, dziś dla wielu będzie po prostu niewiarygodna.

Mój krótki felieton nie ma na celu wbijać kolejny gwóźdź do trumny Konfederacji. Broń Boże! Tak jak moim zamiarem nie było atakowanie Konfederacji, gdy wiele tygodni temu opublikowałem artykuł o Marku „Koniu Trojańskim” Jakubiaku. Jednak przestańmy mydlić oczy! Konfederacja umiera na naszych oczach, nie ma poparcia polskich rolników, których reprezentuje m.in. Michał Kołodziejczak, lider nowo powstającej partii Prawda, a zwłaszcza nie ma wiarygodności, którą już dawno puściła z dymem.

Polska, środowisko narodowo-konserwatywne zasługuje na reprezentację, ale mogą ją stworzyć tylko nowe elity, nie zaś ci, którzy dają się ograć jak dzieci, a od wyborów do wyborów ponoszą sromotną klęskę. Zasługujemy na formację pozbawioną koniunkturalizmu, z jasnym i radykalnym przekazem. I przyznaję to z bólem serca, Robert Winnicki uwiarygadniający byłego członka PZPR Marka Jakubiaka, ziomka Janusza Palikota czy Janusza Korwin-Mikkego, który zaraz po wyborach do Brukseli kompromitował Konfederację cytując wulgarny wpis o rolnikach tej reprezentacji nam nie zapewni. A szkoda.

Dziś, Marek Jakubiak i jego kompan Piotr Marzec, Konfederacji zadali ostateczny cios. Można było tego uniknąć. Wystarczyło słuchać, tych którzy im dobrze życzą. Teraz żeby Konfederacja powstała z desek, musi się wydarzyć prawdziwy cud.

Przeczytaj także:

J. Międlar: Wyrzucić konia trojańskiego! Adorator Danielsa na listach Konfederacji. Obok żydowski cham i agent WSW [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. jacek Wójcikiewicz mówi

  Na prawo od PIS-u jest i powinno być miejsce tylko na jedną formację prawicowo-narodowo-katolicką.Bądźmy roztropni i mądrzy.Bądźmy uczniami naszego ideowego Ojca Ojczyzny Romana Dmowskiego.Bądźmy realistami jak nas tego uczył.

  1. piotr mówi

   Kaczyński chce usunąć Kukiza. Tajny plan PiS.

 2. Jurek Ogórek mówi

  Konfederaci z tego co już zauważyłem, dalecy są od jakiejkolwiek działalności wspierających działania patriotyczne…na końcu tunelu widzą tylko korytko, o którym nieśmiało nie wspominają, a jak już to tylko w kontekście konkurencji.

 3. maciek mówi

  I jeszcze ten Zawisza.. przecież On ewidentnie wygląda na zawodowego rozbijacza… Niby odszedł z polityki żeby wrócić jak trzeba było trochę pomieszać.
  Po pierwsze za przegrane wybory powinny polecieć głowy i koniec. Taka powinna być zasada w każdej poważnej partii. Liderzy powinni ustąpić dobrowolnie. Dla mnie Winnicki i Bosak których nawet można lubić prywatnie powinni ponieść odpowiedzialność za porażkę i koniec.

 4. Piotr mówi

  Jaki cios ostateczny Panie Miedlar? To nie cios ostateczny, a były już przecież słuchy, że Mikke traktuje Jakubiaka i Marca w sposób ostentacyjny. Może dobrze, może niedobrze. Nie wiem. I Ty też nie wiesz.

  Brakuje wodza. Bo od czasu do czasu poszłaby zjeba i ustawiaby się im prawidłowa Północ, a tak to wisiują. Ten jest za ważny, by słuchać tego. Tamten nie będzie się czymś zajmował. Ten się obraził.

  Zachowują się jak pizdy, a wyglądają na mężczyzn. I przepełnia ich duma. Zbyt dumni, by czasami odpuścić, by ppgratulować komuś ponysłu. Ja, ja, ja i ja, a nawet jak robią coś dla narodu i odkładają ja na potem, to przejmują się, że ludzie im narzekają, bo nie powinni być miętcy i spolegliwi w stosunku do „innych” polityków. Kliki w klikach.

  I dlatego brakuje wodza. Wódz zniszczyłby układy, ich zasadność. I to by był ten świerzy powiew w polityce. Nie świerza krew wychowana na tych samych dojtrynach, a nowy powiew Duch Polskiego.

  Ci tam bardziej przeżarci tym politycznym kupskiem zapomnieli już dlaczego tam poszli. Wypadałoby od czasu do czasu ich zlustrować i poddać dyacyplinie. To by się im nawet podobałO. Znowu byłaby jednia.

  Ale to najpierw trzeba wiedzieć jak grać na takim instrumencie, a nie tylko chcieć to robić. No niestety. W szkole takich rzeczy nie uczą.

  Bóg da, to pojawi się taki zuchwalec. Na to liczę. Czas już ku temu najwyższy.

 5. Andriu mówi

  Tam jedyny normalny i świadomy to jest Grzegorz Braun cała ta reszta cały czas nie rozumie o co chodzi i jak ważne dla naszego narodu mogą być tegoroczne wybory parlamentarne. Niestety zanosi się na to, że PIS zgarnie całą pulę następnie myślę, że doprowadzą i zaprowadzą oni nas kraj do takiego upadku głównie przez uległość przed żydami, że dojdzie w naszym kraju do powstania, a PIS wyląduje na śmietniku historii co będzie po tym? Tego już nie wiem.

 6. Spostrzegawczy mówi

  Uważam, że odejście tych dwóch panów z Konfederacji wzmocni Konfederację, a nie ją osłabi. Wzmocni ideowo. Bez przesady. Jeśli Pan uważa, że Grzegorz Braun czy Kaja Godek nie mają charyzmy i ideowosci to jest Pan w błędzie. Rzadko kto w Polsce takowe mają. Lepiej być w mniejszym sprawdzonym gronie niż w większym niepewnym. Kołodziejczak natomiast prezentuje się jak polejwoda. Radzę posłuchać wywiadu z nim u Roli. Facet, który nie robi przecinkow w gledzeniu. Nie ma co się cieszyć, bo jeśli Konfederacja nie wejdzie na jesieni do sejmu to Polacy mają pozamiatane. Ostatni zgasi światło. A najlepiej to rzucać kłody pod nogi i się zarzekac, że nie jest się przeciw.

 7. Krzysztof mówi

  politycy -n oszuści i złodzieje . Brzydzę się wami i wy macie czelność , udając narodowców prosić o wsparcie – wy gnoje nie przyorane.

 8. robert mówi

  Klub Idź Pan Stąd: Kowalski i Bąkiewicz, czyli przybłędy w środowisku narodowym. nacjonalista.pl

  1. Ireneusz mówi

   Co masz do Bąkiewicza?

 9. Krzysztof Zieliński mówi

  Jacek moim zdaniem za ostro krytykuje Konfederacje. Oczywiście Konfederacja popełniła błąd biorąc tego Jakubiaka, który mówi jedno a robi drugie, ale ocena całej Konfederacji powinna być bardziej obiektywna. Po pierwsze Konfederacja to nie jeden Jakubiak, ale też np. Grzegorz Braun, Kaja Godek, Krzysztof Bosak, Robert Winnicki i wiele innych osób które zwyczajnie zasługują na szacunek. Po drugie ocena Konfederacji powinna być robiona w odniesieniu do innych ugrupowań biorących udział w wyborach. Konfederacja była najlepsza z tego co mieliśmy do wyboru. Po trzecie robiąc jakiekolwiek oceny zawsze trzeba zaczynać od tego że wszystko jest ustawione i bez względu na to czy z Jakubiakiem czy bez Jakubiaka media i tak zrobiłyby z Konfederatów faszystów i ruskich agentów a odpowiednie służby wydrukowałyby odpowiednie wyniki wyborów.

 10. Tomek mówi

  Koń trojański? A kto zostaje na pokładzie? Pan Janusz, standardowy przegrany wszystkich wyborów, strzelający raz po raz gafy o Hitlerze i tym podobne? Pani Godek, która może i morlanie słuszną walkę w sprawie aborcji prowadzi, ale wspiera antyszczepionkowe oszołomstwo? Panowie narodowcy nakręcający kampanię wokół Żydów, co może podoba się czytelnikom tego portalu, ale naprawdę większość reaguje z lekkim niesmakiem widząc takiego Berkowicza biegającego z jarmułką. Jedynym poważnym politykiem z kierownictwa tej formacji (bo wśród mniej znanych osób sensownych jest znacznie więcej) jest pan Bosak.

  1. marju73 mówi

   Tomuś zwolennik szczepień i żmijowego plemienia i jak widać na powyższym komencie aktualnej mądrości etapu „może i moralnie słusznej walki w sprawie aborcji”.
   Jak Tomusie wypełzają to znak że żydownia szykuje jakąś akcję propagandową.

  2. Tomek mówi

   Mariuszku, owszem, że jestem zwolennikiem XXI wiecznej nauki i ty, stary, blisko 50-letni chłop, byś się przestał wreszcie wydurniać i pisać tak głupie komentarze niczym prosty nierozumny chłop chodzący do znachora w XIX wieku. Już raz i drugi przyznawałeś mi rację, przepraszałeś, że bzdury piszesz, po co w to bezrozumnie brniesz – pamiętasz prawy.pl?

   A jak ktoś pisze w komentarzu, że czyjaś krytyka, to znak tego, że „żydownia” coś robi, to powiem tyle – wyjątkowy z niego debil, pośmiejemy się.

  3. Tomek mówi

   Mariuszek, przeciwnik XXI wiecznej wiedzy naukowej, zwolennik szamanów z XIX wieku i lekko na rozumie pier…ty gość, co wierzy, że wszelka krytyka, jaka go w życiu spotyka, od „żydowni” pochodzi.

   Naprawdę, Mariuszku? Nie chcesz zmądrzeć, zanim głos w sieci zabierzesz?

  4. chrysler mówi

   zacznijcie otwarcie mówić kto jest na utrzymaniu jakiej agentury bo nic z tego nie będzie , oni rozbiją wszystko , czas z nimi skońcczyć

  5. Tomek mówi

   Mariuszek zwolennik XIX- wiecznych znachorów, paranoik widzący Żydów nawet w swojej lodówce. Bez wątpienia nieradzący sobie z życiem w XXI wieku.

  6. zyg mówi

   Sorki, ale to nieopierzony neptek z wielkimi ambicjami oraz równie dużym brakiem umiejętności międzyludzkich i przywódczych!

  7. markusl mówi

   Przepraszam, ale musze zwrocic uwage: Co jest nielogicznego , albo nieprawdziwego w wypowiedzi Korwina o Hitlerze? Prosze dokladnie wytlumaczyc. Dlaczego tak latwo przyjmujecie Panstwo cudza narracje? Cy to tak trudno poddac wypowiedz wlasnemu osadowi?

  8. Tomek mówi

   Już odpowiadam. Korwin miał kilka wypowiedzi o Hitlerze, zacznijmy od ostatnich:

   1. Wizyta Irvinga, Korwin go broni mówiąc, nie ma dowodów by Hitler wiedział o Holokauście – otóż Korwin p….li głupoty, bo dowodów jest szereg. Począwszy od raportów SS z mordowania Żydów składanych od 41 roku bezpośrednio na ręce Hitlera, poprzez wypowiedzi Hitlera zanotowane przez wielu rozmówców, które wyraźnie potwierdzają, że wiedział, poprzez znalezione bezpośrednie rozkazy likwidacji obozów koncentracyjnych. Korwin to nieuk, jeśli głosi takie tezy. Przy okazji – pluje w twarz Narodowi polskiemu, bo Irvin zaprzecza też mordowaniu Polaków gazem w Oświęcimiu

   2. Po drugie, Korwin ma szereg wypowiedzi nawiązujących do Hitlera i faszyzmu, w stylu – nawet za Hitlera było lepiej, zapinanie pasów to przejaw faszyzmu itp. To dobitnie pokazuje, że jest podstarzałym facetem, acz o duszy 8-latka, który nie wie, kim tak naprawdę był Hitler i co zrobił Polakom.

   Mam nadzieję, że wytłumaczylem. W razie czego, chętnie rozwinę, podyskutuję.

  9. Alll mówi

   Bosak, ten tancerz i celebryta lecący do TVNu na skargi, karierowicz jak Tusk, nierób i leń. Przegrali, bo grali w jedną trąbę z ruskimi, tylko stołki im w głowie a nie dobro Polski, ruscy patrioci i tyle w temacie.

 11. Jarek mówi

  Czekam aż ks. Jacek Międlar założy partię i przyciągnie te nowe elity.

 12. Robert mówi

  Siananana,siananana liroj Marzec marichuana,siananana siananana,wszędzie Polska,ale nie bez siana

 13. Bo mówi

  Ruch Narodowy i Pan Braun powinni razem startowac… nie mozna zaprzepascic szansy w wyborach do Sejmu 2019

  1. Janusz I mówi

   Ale bez Korwina!!!!!!!!!!!!!!!

 14. Janusz I mówi

  Ale bez Korwina!!!!!!!!!!!!!!!

 15. LucyLucenta mówi

  Moim zdaniem Jakubiak i Liroy nie niosą więcej niż 50K głosów ich bark będzie niezauważalny natomiast, kampania wyborcza wymaga pewnej chytrości, której nie przejawiali liderzy Konfederacji w kampanii europejskiej. Nie krytykujemy USA do imentu, ale zwracamy uwagę na niebezpieczeństwa płynące z amerykańskiej polityki kierowanej przez żydów, w sposób bardziej widoczny podkreślamy, że droga którą idzie Rosja wiedzie do sinalizacji w ciągu dwóch do trzech pokoleń. Ludzie w Polsce lubią prostych „ruskich” i prostych amerykańców. Nie lubią zaś ruskich żydów i żydów z ameryki, ale nie są przyzwyczajeni do ostrej krytyki obu nacji, co wynika z tresury w ostatnich 70 latach. Dlatego przyjęcie pozycji PIS BIS w kampanii czyli PISOWEGO NKWD – czyli oddziałów zaporowych, które nie pozwolą PIS się cofnąć jak to PIS robił do tej pory w sprawach istotnych dla POLSKI jest moim zdaniem kluczowe i daje miejsce w POLSKIM PARLAMENCIE

 16. michu mówi

  Konfederacja na zasadzie wolność gospodarcza i ograniczenie biurokracji- Korwin, patriotyzm- Ruch Narodowy, Kościół, szkoła, strzelnica, mennica- Braun i bez żadnych pzprowców i innych UWniarzy itp. WTEDY TAK 😉

 17. michu mówi

  Jest taki portal fronda. Moim zdaniem nieco lewoskrętny. Nie sprzyja on Konfederacji i działa na nim cenzura. Ci co nie lubią Konfederacji nie przepuszczają też takich wpisów : ” Państwa poważne kierują się zawsze racją stanu. Inne słuchają różnych wytycznych, albo komisji, albo przejmują się niezobowiązującymi opiniami różnych polityków, albo sugestiami mediów kierowanymi do „rozgarniętych inaczej”. A to co cechuje pewnego rodzaju dziennikarzy to nieustanne dziwienie się i stwierdzanie, że to skandal bo przecież propaganda mówiła, że będzie inaczej. Propagandyści przynajmniej lansują swoje tezy szczerze, mówią np, że Polska armia jest silna i koniec, bo „mądrzy inaczej” i tak nie zapytają z jakiego powodu ;). ’ To odpowiedź na jeden z artykułów, gdzie po raz kolejny się dziwią, że są państwa co prowadzą samodzielną politykę ;).

 18. Sowa mówi

  Interesujące że nikt nie ostrzega przed krypto-żydem JKM. Ten facet notorycznie miesza prawdę z kłamstwem żeby uwiarygodnić swoje kłamstwa i namieszać wśród środowisk prawicowych. Gdy KONFEDERACJA zdobyła spore poparcie to po wyborach natychmiast zaczął dążyć do jej rozbicia. Chciał nawet sojuszu z PSL XD. To Mikke jest głównym zagrożeniem a nie Liroy który o polityce nie wie jeszcze zbyt dużo.

 19. jacek mówi

  niestety ale wydaje mi się że Konfederacja na jesieni dostanie nie więcej niż jeden procent, szkoda….

 20. finka mówi

  No to módlmy się o cud, Jakubiaka, po jego głosowaniach w sejmie i deklaracji, ze nigdy z Konfederacją, też uważałam za konia trojańskiego mimo to część jego ludzi o tym nie wiedziała i miała szanse wesprzeć Konfederatów. Co do Liroya to postać niejednoznaczna, szkoda, że okazal sie koniunkturalistą, bo co do rozbijach talentów Zawiszy wątpliwości nie miałam.

 21. Wojciech mówi

  Zawisza to rozumiem, poleciał na kasę Jakubiaka bo bieda zajrzała w oczy ale Liroy??? Scyzoryk kuźwa, bój ty się Boga!

 22. Piotr mówi

  Rozumiem, że wieczny przegrany JKM jest tym zdradzonym? A nie wpadło Panu do głowy CZEMU JKM od lat przegrywa wszystko co może? Czemu JKM mówi rzeczy mądre i rozsądne o gospodarce a potem wyskoczy a to z wiernopoddańczym apelem wobec Kacapii i Putina, a to skrytykuje siatkarskich mistrzów świata i każe się zachwycać 158 miejscem szachistów na turnieju w Pumpa-Pumpa albo innym zadupiu, a to powie- niby mądrze- że woli pedofila klepiącego córkę od seks edukatora…. Potem doda że pedofilowi można od razu połamać to i owo, ale co z tego. Niby taki mądry, niby taki bystry, a nie wie że takie wypowiedzi szkodzą, że reżymowe me(r)dia nadmuchają je go granic możliwości….. Ostatnie jego „osiągnięcie” to tekst o tym że Indianie Północnoamerykańscy i Aborygeni powinni być wdzięczni kolonizatorom za gumowe buty i mleko skondensowane…. Ciekawym, jaki p. JKM przyjął przelicznik- dziesięciu martwych Irokezów za parę gumofilców i sześciu martwych Aborygenów za puszę skondensowanego mleka? Dał me(r)diom idealną pożywkę którą jak amen w pacierzu wykorzystają jesienią…. Ciekawe czemu taki bystry człowiek wali takie gafy? Przypadek? A jeśli nie? Podobny przypadek- niejaka Magda Ogórek, lewicowa działaczka, kandydatka SLD na prezydenta RP nagle dostaje kilka tłuściutkich synekur w me(r)diach publicznych- choć taka z niej dziennikarka jak z zawodnika sumo baletnica….. Jasne, że dostała te synekury jako zapłatę za pokazowe rozwalenie SLD. Wcale by mnie nie zdziwiło gdyby PiS w jesiennych wyborach zdobył większość konstytucyjną (co nie daj, Panie Boże)- a JKM otrzymał jakąś ciepłą posadkę. Bo jeśli PiS tak znacząco wygra będzie w tym spora zasługa JKM!!
  Teraz p. Jakubiak- „browarnik”…. On przynajmniej sprawdził się w biznesie, coś osiągnął a co osiągnął JKM? Odpowiem Panu- NIC!!!!! Rozczarował tylko do siebie kolejne roczniki młodych- nie przypadkiem JKM ma rekordowe poparcie wśród młodych- oni nie pamiętają jego kolejnych porażek. A między byłym działaczem PZPR a byłym działaczem SD nie widzę specjalnej różnicy.

  1. TomaszMistrz mówi

   Nie będzie w wygranej PiSu żadnej zasługi JKma, no chyba że chodzi o sabotowanie własnego ruchu. I szczerze mam nadzieję, że wygra tą większość konstytucyjną, i może wreszcie ktoś pokusi sie o system dwupartyjny – jakiekolwiek zmiany w tym kraju są niemożliwe własnie przez rozczłonkowanie w parlamencie (swoją drogą, można zminimalizować ilość posłów i senatorów) i takie ugrupowania kanapowe jak partyjki JKMa, które nie robią nic, tylko sieją ferment, rzucają populistycznymi frazesami i … w sumie tylko tyle potrafią, ukradna na wyborach … 4.66% (pamiętam jak nawoływali do licznego pójścia na wybory, a potem płakali, że frekwencja była ich wrogiem) które można by było wydać na któreś mocne ugrupowanie i skończyć z tym status quo właśnie poprzez większość konstytucyjną. Co do „reżimowych mediów” cięzko mi uznać argument o rozdmuchaniu głupot Korwina, bo po prostu żadne duże medeium sie tym nie interesuje. Jak JKM się pojawi w jakiś mediach to zazwyczaj jest bardziej libertariańskim (niektórzy stwierdzą nawet że prawicowym) Jerzym Urbanem i to szczerze Urbana uznałbym za bardziej „ideowego” choć go nie cierpię z wiadomych przyczyn. Jakubiak faktycznie rzetelnie wygląda jako przedsięborca i za to go autentycznie lubię, a że trafił do ugrupowania, gdzie największym przedsiębiorstwem lidera jest.. bycie (no i pisanie w NC) to nie mogli się dogadać. Ktoś swoją drogą wie, dlaczego Korwin nie chciał zeznawać, kiedy został pchnięty nożem i dlaczego nie wyjaśnił nigdy poprawnie, co zaszło między nim, Stonogą, i samochodem tego drugiego? To bardzo kapitalistyczne, wolościowe, przywłaszczyć sobie czyjąś własnosć 😀
   https://wmeritum.pl/stonoga-uderza-korwin-mikkego-publikuje-zapis-rozmowy-prosze-podstawic-dzis-moj-dom-bmw-ktorym-pan-jezdzi-ktore-nigdy-pan-zaplacil-audio/181264
   to est paradne swoją drogą, będąc dwadzieścia lat umoczonym w aparaty PRLowskie, zarzucać komuś udział w służbach albo PZPR, zresztą o kim mówimy, osobie która zasabotowała ustawę lustracyjną z 92′ poprzez liczne niedbałości w jej stworzeiu 😀

 23. Mar mówi

  Szkoda że taki syf wychodzi. Mi bardziej nie podobało się to że w prawie wszystkich okręgach wyborczych , jak nie wszystkich na listach kandydatur na europosła powtarzali się nazwisko Korwin-Mikke. Czyli co całą swoją rodzinę chciał wcisnąć? I te układy , ukladziki zniszczą to formacje, której kibicuje mocno. Niestety ale nie ma w Polsce czystej formacji konserwatywnej katoloicko-narodowej.

 24. TomaszMistrz mówi

  „W 1957 należał do Związku Młodzieży Socjalistycznej[12]. W latach 1962–1982 należał do Stronnictwa Demokratycznego, z którego wystąpił w okresie stanu wojennego, na znak protestu przeciwko poparciu przez SD w Sejmie ustawy o przymusie pracy (tzw. ustawa anty-pasożytnicza)[13]. Dwudziestoletni okres członkostwa […]” – wiecie, o kim to? O Kowrinie, o tym co najgłośniej krzyczy w PZPR, i jego wyznawców, którzy się nawet nie zająkneli, jak ten sam korwin, nienawidzący socjalistów, pochwalał działania Jaruzelskiego i Koszczaka i chciał dla nich honorów. Albo jak wyciągnął swoje łapki po europejski socjal (dietę europosła) bo jakoś nie gryzła mu się z wyznawanymi ideałami. Zwinął się wcześniej ze stołka bo marzyło mu sie wjechanie na kolejnych wyborach na białym koniu, ale niestety Tusk go wcześniej zajeżdżił także trochę smuteczek. W każdym razie, z taką przeszłością „lidera”, wytykanie komuś przeszłości w PZPR (które dobre nie było) jest po prostu hipokryzją i świadczy o środowisku. Akurat Jakubiak z tego całego kółeczka był najbardziej konkretny bo jako jedyny zarabiał pieniądze na konkretnej działalności, a nie tylko na politykowaniu, czy szczuciu na innych w jakiś biuletynkach, akurat na tych na których dziwnym trafem mainstreamowa moda wskazywała walić. No niestety nie zapunktowali za dużo, bo lyder nie jest wiarygodny, szczerze mówiąc już nawet w swoich wykładach pełych frazesów i jednozdaniowych hasełek, coby były łatwe do zapamiętania. Jeśli środowisko to chce coś zrobić dla kraju, to całe otoczenie (ale całe, nie na raty) powinno się od niego ostatecznie odciąć, bo inaczej na zawsze zostanie marną kanapą, którą było zawsze, niezależnie od tego, jak źle to brzmi. W końcu ktoś ten ruch sabotuje, a nie robią to „źli socjaliści”(bo po prostu nie zauważają tej siły, której już nie zatrzymacie) ani nie robią tego media, bo przecież jesteśmy w dobie internetu, i tu już sobie Pan JKM dobrze radzi.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.