„Śmierć wrogom Ojczyzny!” Polska policja walczy z pamięcią o Żołnierzach Wyklętych!

7

Rok temu Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda w swoim liście do uczestników obchodów 75 rocznicy powstania Narodowych Sił Zbrojnych zapisał: żołnierze konspiracji narodowej należeli do najwartościowszych bojowników o wyzwolenie Polski spod władzy i terroru obu okupantów. „Walcząc mężnie przeciwko dwóm wrogom stawali zarazem w obronie ludności przed infiltracją sowiecką i pospolitym bandytyzmem. Swoimi działaniami bojowymi zapisali chlubne karty podczas powstań – Warszawskiego i antykomunistycznego. (…)”. Jednocześnie prezydent wyraził podziękowanie wszystkim, którzy upowszechniają wiedzę o NSZ: Ten trud przynosi dobre owoce, dzięki państwa wysiłkom zwłaszcza młode pokolenie coraz chętniej odwołuje się do czynów NSZ, dostrzegając w ich żołnierzach kontynuatorów najlepszych polskich tradycji patriotycznych i depozytariuszy naszej narodowej tożsamości. Jestem przekonany, że prawda o NSZ i pamięć o ich żołnierzach dobrze służy budowaniu etosu i aktywnemu zaangażowaniu obywateli na rzecz niepodległej ojczyzny1. Również Sejm RP z okazji zeszłorocznych obchodów powołania NSZ wydał ustawę dotyczącą upamiętnienia tej formacji podkreślając ich heroiczną walkę, za którą często (…) żołnierze NSZ płacili najwyższą cenę. Byli męczeni i mordowani przez komunistycznych oprawców, a miejsca pochówków wielu z nich nadal pozostają nieznane. Dlatego też Sejm RP uznał (…) że formacja ta dobrze zasłużyła się Ojczyźnie2.

Jednym z tych żołnierzy był Mieczysław Dziemieszkiewicz, znany powszechniej pod pseudonimem „Rój”. Za swoje zasługi dla Ojczyzny został decyzją Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego odznaczony Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski3, jednocześnie w tym roku 5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej przyjęła jego imię4. Ten niezłomny żołnierz podziemia antykomunistycznego narzuconego Polsce na bagnetach sowieckich, jak wspominał Leszek Żebrowski był pierwszym, który nosił naszywkę z hasłem „Śmierć wrogom Ojczyzny”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dlaczego o tym wspominamy? Po niedzielnym marszu we Wrocławiu idącym pod hasłem: „Życie i śmierć dla Ojczyzny” zatrzymano sześć osób przez antyterrorystów za transparenty: „Życie i śmierć dla Narodu” oraz „Śmierć Wrogom Ojczyzny”. Czy Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, któremu podlega Policja zdaje sobie sprawę z postępowania swoich służb, które zatrzymują osoby z hasłami, będącymi hasłami osób wchodzących w skład NSZ – organizacji uznanej przez Sejm RP za zasłużoną dla Ojczyzny, a uznaną przez prezydenta: (…) pamięć o ich żołnierzach dobrze służy budowaniu etosu i aktywnemu zaangażowaniu obywateli na rzecz niepodległej ojczyzny5. Jeżeli nie, świadczy to o tym, że do walki o pamięć historyczną władze lokalne wykorzystują autorytet policji ponad ogólnopolską świadomość narodową uznaną przez przedstawicieli narodu polskiego w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej w roku 2017. Potrzebna jest rzetelna odpowiedź przedstawicieli władz państwowych, które ostatecznie muszą zadeklarować się czy utożsamiają się z poświęceniem Narodowych Sił Zbrojnych. Jeśli tak, czy potrafią wyciągnąć konsekwencje wobec tych, którzy uważają, że stoją ponad prawem? Jeśli jednak dotychczasowe słowa nt. NSZ były tylko pustymi słowami czy przestaną ostatecznie wykonywać tylko symboliczne gesty pamięci w celu zwiększenia słupków procentowych?

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jurek Ogórek mówi

  nic sie nie wydarzy…PAD nie odpowie na żadne z tych pytań !! Dlaczego? Ponieważ jego drugie wcielenie…wcielenie jarmułkowca mu na to nie pozwala..ot i cała tajemnica…no i co by na to powiedział tow. J.Daniels ??

 2. Krzysztof mówi

  Policja to największe głupki jakich mamy w polskich służbach , a może się mylę , bo jak spojrzę na nich to 90% to są żydzi (potomkowie czerwonej gwardii , którzy prijechali na sowieckich tankach). Czego tu więc oczekiwać? To samo jest w mediach , prokuraturze , sadownictwie (wszyscy mośki- przyglądnijcie się im ) opanowali jak szczury cały kraj , dlatego trzeba ich piętnować , pokazywać i pozbawiać pracy bo nas zeżrą żywcem.

  1. sten mówi

   Powiem więcej w 101 % masz geny khazarskie. ,, Mamo ja wariat kup mi komisariat,, Taki obrazek rok 93 peryferie Sztutgartu, sklep Aldi – prking . Rozmawiam z kumplem , przygląda się nam , typ. Podchodzi i zaczyna jest czechem, żyd , żyd żyda żydem , wszystko to żydy wasz Walza to żyd, Havel to żyd ,wszystko to żydy , żyd żyd żyd . Itak w koło na okrągło . Czy wszystkim pomieszało rozum ?
   Podaj na jakiej podstawie – dane…. że 90% to żydzi w policji ??? dlaczego nie 45 % albo 168 % wszak może są potrujni albo do kwdratu sześcianu żydami ? Mam znajomego w policjanta … !
   Skrajny niemerytoryczny tępy Jad w poglądach to obraz umysłowej pustyni !!!

   Czy każdy portal to wentyl bezpieczeństwa dla wariatów ?
   Też mnie wqrwiają bydlaki hazarskie , ale mam też najlepszego przyjaciela jeszcze z dzieciństwa i jest żydem.

  2. Andrzej Józef mówi

   Hej Sten.
   Ubawiłeś mnie tym “(Mamo ja wariat “).
   Popularne powiedzenie w latach szkolnych.
   Ps.
   Koncówka- komisariat I bombę atomowo.
   2) popularnym powiedzeniem.
   Dlaczego salceson zmienili nazwę na Cwaniak.
   Nie dał się wywieśc do Rosji.

 3. michu mówi

  Polska policja, jak każda tylko wykonuje rozkazy ;).

 4. lolo mówi

  Policja policją, ale kto im wydał rozkaz ?? Zważmy, że rośnie dystans między retoryką patriotyczną, a działaniami stricte anty-patriotycznymi. Co przypomina, że Polskość to przede wszystkim czyn, a nie słowa…

 5. Greg mówi

  rozkaz poszedl z gory wiadomo od kogo

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.