Skandaliczne zachowanie wicemarszałek Gosiewskiej. Wyłączyła mikrofon posłowi Braunowi i nazwała go „ruską onucą” [WIDEO]

wicemarszałek Małgorzata Gosiewska/ fot. screen
25

W środę (16.11.2022) wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska (PiS) w skandaliczny sposób zwróciła się do posła Konfederacji Grzegorza Brauna, nazywając go „ruska onucą” i pytając, czy modli się po polsku, czy po rosyjsku. Wcześniej wyłączyła mu mikrofon, gdy krytycznie ocenił rządowy projekt nowelizacji ustawy o podatku od niektórych instytucji finansowych oraz ustawy o finansach publicznych.

– To jest ustawa blankietowa, czek in blanco, dla rządu. Nie ma kontroli nad wydatkami. Ponieważ pretekstem do tego wszystkiego jest wojna i piszecie to w uzasadnieniu, to pytanie jest o horyzont czasowy – mówił Braun. – Jeśli dzisiejszy stan jest dla państwa stanem wyższej konieczności, to kiedy ten stan ustanie? Jakie warunki, na którym froncie wojennym, mają być spełnione, żebyście stwierdzili, że czas wracać do normalności? – zapytał. Gdy Gosiewska wyłączyła mu mikrofon, poseł Braun skomentował jej postępowanie słowami: Jakie to prostackie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Prawda? A pan to jeszcze modli się po polsku czy już po rosyjsku? – zapytała Gosiewska.  – Pani marszałek Gosiewska, bo może młodzież nie notuje. – odparł Braun. – I największy cham Rzeczypospolitej, ruska onuca. Ten poseł to cham – powiedziała Gosiewska.

Wicemarszałek Gosiewska znana jest ze swojego bezkrytycznego uwielbienia dla Ukraińców. W 2014 roku udała się z wizytą na linię frontu, gdzie fotografowała się z członkami ochotniczego batalionu Ajdar. Według raportu Amnesty International członkowie tego batalionu dopuszczali się porwań, kradzieży, szantaży, a także przeprowadzali egzekucje. Ukraińska agencja UNIAN informowała o wszczęciu spraw karnych wobec 13 ochotników Ajdara podejrzewanych o bicie i uprowadzanie cywilów, rozboje i kradzieże. Natomiast Gosiewska określiła ich jako „wspaniałych, dzielnych chłopców walczących o wolną Ukrainę”. W takim towarzystwie Gosiewska czuła się znakomicie, ale przeszkadza jej poseł Braun, który apeluje, żeby Polska kierowała się interesem polskim, a nie ukraińskim. Jakie to wymowne.

Źródło informacji: Twitter, fakt.pl

Zobacz też:

Katarzyna TS: „Polacy zgodzili się zapomnieć Rzeź Wołyńską”

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Ewa mówi

  Kto dopuścił taki „stan „do bycia marszałkiem sejmu? Co to znaczy =ruska onuca” ,krórym rzuciła za Posłem Grzegorzem Braunem???

 2. Arx mówi

  Jeny i pomyśleć, że ja kiedyś takiej antypolskiej wrednej ukrze współczułem straty męża w Smoleńsku – oba jak się wybiła na śmierci męża i w piórka obrosła.

 3. Marcin mówi

  Grzegorz Braun powinien odpowiedzieć Gosiewskiej że jest „ukraińską podpaską” i byłoby po sprawie..:)

 4. Marianna mówi

  Może ta marszałkini ma pochodzenie banderowskie? Może jej przodkowie zostali przesiedleni w akcji „Wisła” i geny jej się odzywają? Jakby poseł Braun był porównawczo do pani poseł kulturalny, to mógłby ją nazwać ukrofilską ścierą? Pani Marszałek proszę zapanować nad swoim chamskim zachowaniem, bo to w Polsce nie godzi się!

 5. Wiesław mówi

  No cóż, Kaligula chciał mianować swojego konia konsulem, a PiS przebił Kaligulę i mianował coś marszałkiem, co ma mniej taktu, rozumu i kultury, niż klacz. Ale jest zbieżność z Kaligulą, z oczu tego coś bije nienawiść i sadyzm, aż strach. Jest poza tym dobrym odbiciem naczelnika i innych z rządzących, ale odzwierciedleniem poziomu umysłowego większości klasy politycznej, bowiem nikt z tzw. opozycji totalnej nie wystąpił z odwołaniem tego coś z funkcji marszałka, ani nie protestuje. Wszy i inne insekty obeszły głowy Polaków, a Polacy siedzą cicho.

 6. Arkadiusz mówi

  Może ona taką „kulturę” wyniosła z domu?

 7. adam mówi

  juz w innym miejscu pisalem ze ta marszalkini to bezmozgi gnom i pierwszy cham Rzeczypospolitej.nie dorasta nawet do piet Poslowi Braunowi ,ktory kultura i wiedza przewyzsza ja jak Mont Everest najglebsza doline w Himalajach!!!

 8. z-k mówi

  Gdy rozbawiona i wystrojona w przygłupiasto wymyślny mundur „wojskowy” kręciła się wśród rezunów AZOWA zastanawiałem kto jest bardziej dumny ze swojego wyboru? Wyborcy Jachiry czy wyborcy Gosiewskiej??

 9. Stanisław mówi

  Powyższe komentarze są nie do podrobienia, ta gadzina musi pojechać na front, jako marketanka, może coś dla wygłodniałych banderowców. I tak oto odwieczny wróg i kat Polaków -Rosja nie jest konkurencją w podłości i bandytyzmie w porównaniu z Ukrainą, coraz bardziej to widać. A chciałbym, żeby tak nie było…

 10. ikss67 mówi

  Kobiety w polityce to dramat obecnych czasów. Celowo zostały wpuszczone na salony przez banksterską dzicz chazarską. I jaki tego efekt? Znamy to z domu z kłótni małzeńskich. Tylko, że ekstrapolowanie tego w Sejmie to już jest umniejszanie roli i powagi urzędu. Tak, zachowanie tej kobiety jest skandaliczne i faktycznie jak uznał Pan poseł Braun- prostackie. Ujął to bardzo grzecznie w odróznieniu od „prostaka” w tej wymienie zdań, czyli pani Gosiewskiej pełniącej rolę Marszałka i tym samym niszczącą powagę urzędu. Takie osoby niezorientowane w polityce i kierujące się prostymi emocjami, to jest kategoria uzytecznych durni. Dlatego nie umniejszając wyjątkom od reguły, ale kobiety w polityce sa celowo popierane. Zobaczcie co się dzieje. Włochy, Francja, Finlandia, szydobolszewicka unia europejska. Chazarscy banksterzy którzy pociągają za sznurki preferują bezrefleksyjnie sprawujące urzędy kobiety. Są bardziej przewidywalne i z natury bardziej przekupne. Idealne do sprawowania marionetkowych urzędów w czasach pozornej demokracji.

 11. Mirosław mówi

  Jeżeli takie pospolite chamstwo mianuje się jako marszałka sejmu to w czrnych barwach widzę przyszłość naszego biednego kraju-oczywiście chodzi mi o Polskę ,nie ukropol

 12. cccpsucks mówi

  babcię już do końca pogięło. czyje interesy prezentujesz ukraińska onuco gosiewicz?

 13. Marcin Malik mówi

  W polskiej polityce chodzi tylko o pieniądze, a PIS wie że Polacy dadzą się kupić. W 2023 roku PIS może przegrać wybory ale obieca 700+ i będzie miał większe poparcie. Jeśli 700 nie pomoże, to da 1000zł aby tylko wygrać, a potem opodatkuje Polaków tak że VAT wyniesie 25% a cała reszta podrożeje o kolejne 20%.

  Będą marsze, sprzeciwy, gloryfikacja Ukraińców i Żydów i pomiatanie Polakami – ale Polacy tak wybiorą i wezmą za to pieniądze. Wygra ten kto obieca więcej, a potem mogą zmienić zdanie i zrobić co chcą.

  Na wprawo.pl skarżycie się na Ukraińców i Żydów. Napiszcie coś o Polakach.

 14. Dumny Polak mówi

  Lepiej, zeby juz reszte zycia przesiedziala w schronie, albo w oborze,bo inaczej, bedze musiala nieustannie tylko wycierac plwociny ze swojej prostackiej geby, jak tylko kogos spotka!
  Jak to sie wogole stalo, ze ktos ja wyrwal z jej pierwotnego zajecia z widlami!
  Tam przynajmniej byla pozyteczna i odpowiednia do swoich zdolnosci!

 15. M.K. mówi

  Uberszur Braun pierwsza i ostatnia kadencja.

 16. Buran mówi

  @Dumny Polak- A więc przy następnych wyborach trzeba zrobić wszystko żeby wróciła skąd przyszła.

 17. W K mówi

  Ta kobieta nadaje się na sanitariuszkę dla Ukraińców. Dobrze by się odnalazła na froncie wschodnim.

 18. Jozef mówi

  Gosiewska banderowska prostytutka ukrainska–..

 19. Wiktor mówi

  Niesamowity obraz Marszałkowskiej władzy POPISowego Sejmu 3RP, bo żadna przysłowiowa KUCHTA nie zachowałaby się jak Owa p.G. ( żeby nazwiska śp. męża nie kalać) w bolszewickim ZMP-UFFki sznycie ZRUGAŁĄ NAJbardziej pro-polskiego, NAJ-taktowniejszego, Naj-mądrzejszego i Naj-prześladowanego Posła tej sejmickiej tłuszczy wyzwiskami Chama i ruskiej onucy.
  Jak Owej szefowa czysto bolszewickie Kołchoźniczki

 20. Kamil mówi

  Marcinie Malik duuuuuzo w tym racji lecz zauważ jedna rzecz, to nie są POLACY to polaczki, polusy, europejczycy bądź sługusy .
  Polaków jest jak mówiłem może z 21mln reszta to scierwo przez które Polacy maja kolokwialnie mówiąc „przesrane”.

 21. anonim mówi

  To głupie tempe babsko, kolor w tym przypadku nie przypadek. Myśli, że siedząc w fotelu marszałka debatuje z koleżanką w kuchni, tłukac gary i gadając o tym co mówią w poranku z tvn.

 22. anonim mówi

  @Kamil trzeba dodać ścierwo przywiezione zza Buga ze stepów Ukrainy i Rosji, które nauczono mówić i pisać po polsku i nobilitowano na stanowiska jako nową elitę, w miejsce tej polskiej wymordowanej przez żydobolszewików z zemsty za nieudany pucz komunizmu w latach 20 tych ubiegłego wieku.

 23. NeilAmstrong mówi

  Pani Marszałek postąpiła bardzo delikatnie. Ja bym zrobil na pewno cos mniej delikatnego, ale nie mogę napisać co, bo od razu byłoby to „nawoływanie do nienawiści”. braun jest zwykłym pal.antem, dokładnie jak jego tęczowy putinek.

 24. Krzysztof mówi

  Mam nadzieję ,że pan poseł G. Braun wytoczy proces sądowy temu czemuś .

 25. Krzysztof mówi

  Brawo KAMIL – zgadzam się z Tobą w 100% .

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.