Skandal z udziałem Ukraińców! We Wrocławiu bito rekord świata w śpiewaniu nieformalnego hymnu ludobójców z UPA

Zrzut ekranu: https://www.youtube.com/watch?v=jx5stgxw3Jg&t=1s
19

Pieśń „Czerwona kalina”. Powstała w 1914 roku i w czasie I wojny światowej była hymnem Legionu Ukraińskich Strzelców Siczowych. W czasie II wojny światowej „Czerwona kalina” była jedną z najpopularniejszych pieśni śpiewanych przez członków Ukraińskiej Powstańczej Armii. Dziś nazywana jest nieformalnym hymnem UPA, organizacji odpowiedzialnej za przeprowadzenie ludobójstwa na Polakach w latach 1942-1947. Teraz, bez jakichkolwiek konsekwencji, odśpiewywana jest na ulicach i rynkach polskich miast.

We wtorek, 28 czerwca, na wrocławskim Rynku trwała próba pobicia światowego rekordu w śpiewaniu „Czerwonej kaliny”. Zebrało się 80 osób. Cześć z nich przywdziała tradycyjne ukraińskie stroje. W rękach trzymano także żółto-niebieskie flagi i małe transparenty z napisem „stop war”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nie przez przypadek próba pobicia rekordu odbyła się 28 czerwca. 28 czerwca 1996 r. przegłosowano ukraińską konstytucję. Zatem to ważna data dla państwa ukraińskiego. Tak jak ważne jest dla państwa ukraińskiego upamiętnianie ludobójców z Ukraińskiej Powstańczej Armii, co udowodniono m.in. w grudniu ubiegłego roku. Wtedy to ukraińscy parlamentarzyści poparli projekt uchwały o obchodach rocznic w latach 2022-2023, wśród których znalazła się 80. rocznica powstania UPA.

Ten niewyobrażalny skandal na Facebooku skomentował Jacek Międlar, od kilku lat trudzący się dokumentacją relacji Świadków ukraińskiego ludobójstwa na Polakach:
We Wrocławiu bito rekord w śpiewaniu nieformalnego hymnu ludobójców z UPA, którzy bestialsko zamordowali dziesiątki tysięcy Polaków. I Poliniaki zadowolone. Gdyby w Tel-Awiwie Niemcy odśpiewali „Die Fahne Hoch”,czy także byłoby tak wesoło? Śmierć Polaków to tylko kwestia biologiczna?? To jest niewyobrażalny skandal! Jak można w tak bezczelny sposób pluć na okrutnie zamordowanych naszych rodaków? I to wszystko na oczach całego świata czytamy.

Niektórzy mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska zaczynają pytać: mieszkamy jeszcze we Wrocławiu czy już w drugim Kijowie?

Do kilkudziesięciu wywiadów ze Świadkami ukraińskiego ludobójstwa na Polakach odsyłamy TUTAJ.

Zobacz także:

PILNE! Ukraiński Parlament przegłosował projekt uchwały upamiętniającej ludobójców z UPA!

W Łodzi zaśpiewali „Czerwoną Kalinę” – hymn ludobójców z UPA! [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Hammurabi mówi

  Ktoś dokłada wielu starań, by ułatwić Ukraińcom jednoczenie się na polskich ziemiach.
  Pomijając wyskoki lokalnych kacyków przeznaczających na te cele nie swoje przecież pieniądze trzeba stwierdzić, że problem już jest wielki i będzie narastał z każdym dniem, z każdym „wydarzeniem” tego typu, aż do siłowej konfrontacji.
  Wiadomo, że „polska” policja będzie z maniakalnym uporem broniła swobód potomstwa rezunów. Więcej! Będzie pałować i gazować Polaków którzy się ośmielą protestować.
  Już były rzecznik Bodnar wygłasza teorie, że Ukraińcy powinni się organizować i przejmować miejsca w lokalnych samorządach i władzach: „Uważam, że mieszkający na stałe w Polsce obywatele Ukrainy, podobnie jak obywatele UE, powinni mieć prawo udziału w zbliżających się wyborach samorządowych. Polskie społeczeństwo coraz bardziej zrasta się ze społecznością ukraińskich migrantów i uchodźców, co widzimy w autobusach, teatrach, kinach, szkołach, a także w przedszkolach. Warto postawić kropkę nad „i” „…
  Popieram!
  Warto postawić kropkę nad „i” uniemożliwiając niedorzecznikom wywieranie wpływu na wydarzenia w kraju.

 2. Ewa-Maria mówi

  Jeżeli chodzi o przyszłe wybory to może być tak że w niektórych gminach mogą wygrać partie ukraińskie. Dla mnie jest to wielkim szokiem i niedowierzaniem że tak może się stać. Od pewnego czasu 'nasi’ rządzący łamią Konstytucje RP. Nosze się więc z zamiarem wypowiedzenia posłuszeństwa obecnej władzy. Formalności już dopełniłam z wypełnieniem dokumentu , teraz tylko kliknąć i wysłać. Jedno co mnie dzisiaj ucieszyło to że pieniędzy Polska nie dostanie. Tą wiadomość zakomunikowała Jurova. Cieszę się z tego powodu bardzo.

 3. Agnieszka mówi

  Chyba faktycznie jesteśmy już na wojnie. Nikt nas nie pyta o zdanie, czy chcemy czerwonej kaliny, czy chcemy dzieci ukraińskie w szkole, czy chcemy ukraińskich samorządowców itd. Narzuca się nam to siłą. Gwałci się nasze prawa! Do tego wielu Polaków nosi przypinki ukraińskie. Bardzo smutne!

 4. Hammurabi mówi

  @Agnieszka.
  To, że nikt nas o zdanie nie pyta wcale nie znaczy, że nam go nie wolno mieć.
  To od naszej masy i jej oporu zależy na ile sobie pozwolą ci, którzy się z nami nie liczą. Od lokalnych kacyków, poprzez dyrektorów szkół po właścicieli interesów i kretynów handlujących i paradujących z przypinkami.
  Na pomniku bohaterów w Birczy widnieje napis: ” Żywi to pamiętają. Żywi dziś czuwają”.
  To powinno być motto dla każdego komu ojczyzna miła.

 5. W K mówi

  Znowu wymordują swoich, którzy chcą żyć spokojnie, a potem zaczną mordować Polaków.

 6. Shadow mówi

  Samo wydarzenie jest policzkiem danym nam Polakom, od tych zdeprawowanych upaińskich sukinsynów. Oni nie są głupi i nieświadomi, oni są wychowywani od małego w kulcie zbrodniarzy. To drugi po eski-mośkach, naród, który powinien mieć mocno ograniczony wpływ na inne nacje. U nas niestety dzieje się odwrotnie, za przyczyną sprzedajnych notabli i durnego poliniactwa.

 7. Xenna mówi

  Zajmują nasze terytorium najłatwiej, jak się tylko da. Bez jednego wystrzału. A u siebie krzyczą wniebogłosy że ktoś im coś zabiera. Nieładnie.

 8. czarny mówi

  To akurat skandalem nie jest. Skandalem jest, że polskie władze na czele z Dudusiem uniemożliwiły penalizację banderyzmu, dopuszczając do tego, że można bezkarnie obrażać Polskę i Polaków, a nasze sądy reagują tylko w odwrotnej sytuacji, kiedy to prawa przesiedleńców z Ukrainy są zagrożone.

 9. Dumny Polak mówi

  No, na REKORD SWIATA, to nie wyglada!
  Zapewne znowu jakis demon poodbieral im glos do spiewania i konieczna do tego, pewnosc siebie!
  Nikomu sie nie uda, ladnie spiewac PRZECIWKO PRAWDZIE i LUDZKIEJ GODNOSCI!

  Durne, prostackie geby, rozpychajace sie lokciami, nie dbajac ani o swoja godnosc ani o powtorne kaleczenie polskich uczuc i ropiejacych ran!
  Wystarczylaby prosta, ludzka wypowiedz, ze im przykro za bandyckie dzialania ich ojcow i wujkow i ze swoja skromnoscia , postaraja sie stare, haniebne rachunki, wyrownac!
  Wtedy mielibysmy wszyscy cos w reku!
  Na prozno!
  Wposcilismy sobie do domu zmije/ bombe atomowa ze spoznionym zapalnikiem!

  Taka bezczelna, prostacka postawa, nie da sie zaakceptowac i wreszcie wybuchnie, przy pierwszej okazji.

  NIE WOLNO PRZEBACZAC KOMUS, KTO W TAK OCZYWISTY SPOSOB, ZAKLAMUJE SWOJA HANIEBNA WINE, GDYZ:
  1. NIE MA Z ICH STRONY ZADNEJ SWIADOMOSCI TEGO BESTIALSTWA,
  2. NIE MOZE BYC ABSOLUTNIE ZADNEJ GWARANCJI, ZE SIE TA PARSZYWA ZBRODNIA, WKROTCE NIE POWTORZY, I TO NA NASZEJ ZIEMI!
  3. CHRZESCIJANSKIE PRZEBACZENIE WIN, JEST CZYMS CALKIEM INNYM i NIE ZNAJDUJE KOMPLETNIE TUTAJ ZASTOSOWANIA, GDYZ NIE SA SPELNIONE KU TEMU, ZADNE WARUNKI!!!
  4. NIE WOLNO NAM POZOSTAC GLUPIM I NAIWNYM, GDYZ PRZECIEZ NIE TEGO OCZEKUJE OD NASZ STWORCA!
  5. UTRATA NASZEJ GODNOSCI LUDZKIEJ i NARODOWEJ NIE MOZE STC SIE KONIECZNYM WARUNKIEM W ZALATWIENIU TEJ SPRAWY!
  6. JESTESMY ZOBOWIAZANI DO NAJWIEKSZEJ OSTROZNOSCI, JESLI JUZ CHCEMY/ MUSIMY POMOC JADOWITEJ ZMIJI, A NAJLEPIEJ, POZBYC SIE JEJ TAK SZYBKO, JAK SIE DA, Z NASZEJ ZIEMI, GDYZ ONI TUTAJ KOMPLETNIE NIE PASUJA!!!

 10. Hammurabi mówi

  Za „Interią” :
  „Bandera był jednym z tych, którzy walczyli o wolność i niepodległość Ukrainy – powiedział w opublikowanej w środę 29 czerwca rozmowie na kanale YouTube niemieckiego dziennikarza Tilo Junga, ambasador Ukrainy w Niemczech, Andrij Melnyk. – Działał w trudnych okolicznościach, pomiędzy dwoma totalitarnymi systemami: sowieckim i nazistowskimi Niemcami, (…), nie można go stawiać w jednym szeregu z takimi ludźmi jak Hitler. (…) Chciał wykorzystać niemieckich nazistów, by osiągnąć własny cel: niepodległość Ukrainy” – przekonywał Melnyk.
  Jung przypomniał antysemickie i antypolskie poglądy Bandery oraz zapytał Melnyka o masakry, dokonywane przez ludzi Bandery na Polakach i Żydach. – W 1943-44 zabili oni 100 tysięcy polskich cywilów. To fakt historyczny – podkreślił Jung. – Nie wiem nic o tym. Co to za źródło? – dopytywał Melnyk, gdy dziennikarz czytał mu kolejne informacje o antyżydowskich i antypolskich stwierdzeniach Bandery.
  – Nie ma żadnych dowodów, że to ludzie Bandery zamordowali te setki tysięcy Żydów. To rosyjska narracja, utrwalana w Polsce, Niemczech i Izraelu. Nie wiem, skąd pan ma swoje dane – mówił Melnyk. – Bandera nie był masowym zbrodniarzem (wobec) Polaków i Żydów. Tak mówię i mogę to powtórzyć. Nie zdystansuję się od tego. I tyle – podkreślił ambasador”…

  „Nic nas nie dzieli, bo zarówno w Kijowie, jak i w Warszawie jest pełne zrozumienie potrzeby zachowania jedności w obliczu naglących zagrożeń. Słowa ambasadora Ukrainy w Niemczech Andrija Melnyka, wypowiedziane w rozmowie z niemieckim dziennikarzem, są jego osobistym zdaniem i nie odzwierciedlają stanowiska Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ukrainy” – oświadczyło ukraińskie MSZ.

  Trudno o bardziej wyrazisty dowód na to, że polska bezmyślność granicząca z serwilizmem, jedynie rozzuchwala potomstwo banderowskich zbrodniarzy.
  Wszędzie, po takowym dictum przedstawiciela – jakby nie było – rządu doszłoby do znaczącego ochłodzenia a nawet zamrożenia stosunków.
  Wychodzi na to, że dopiero posmakowanie tej samej „miłości” z użyciem takich samych narzędzi otworzy oczy ukraińskim draniom.

 11. Piotrx mówi

  Społeczne ogólnopolskie upamiętnienie Ofiar Ukraińskiego Ludobójstwa Polaków, 3 – 14 lipca

  Zaproszenie
  Nie o zemstę, lecz o pamięć i prawdę wołają Ofiary Ludobójstwa!

  Szanowni Państwo! Drodzy Przyjaciele!
  Na prośbę Rodzin Ofiar Ludobójstwa oraz organizacji patriotycznych i kresowych zamieszczam informację o najważniejszych tegorocznych upamiętnieniach.

  Na mojej stronie
  http://isakowicz.pl/spoleczne-ogolnopolskie-upamietnienie-ofiar-ukrainskiego-ludobojstwa-polakow-3-14-lipca/

  oraz wydarzenie na FB
  https://www.facebook.com/events/1065050674388872/

  Uwaga: Program stale uzupełniany.

  Nowe informacje można przesyłać na e-mail [email protected]

  Gorąca prośba o rozpowszechnienie wśród znajomych.

  Serdecznie pozdrawiam. Szczęść Boże!

 12. Piotrx mówi

  Przepraszam ale umknął mi podpis

  Zaproszenie

  Nie o zemstę, lecz o pamięć i prawdę wołają Ofiary Ludobójstwa!
  Szanowni Państwo! Drodzy Przyjaciele!
  Na prośbę Rodzin Ofiar Ludobójstwa oraz organizacji patriotycznych i kresowych zamieszczam informację o najważniejszych tegorocznych upamiętnieniach.

  Na mojej stronie

  http://isakowicz.pl/spoleczne-ogolnopolskie-upamietnienie-ofiar-ukrainskiego-ludobojstwa-polakow-3-14-lipca/

  oraz wydarzenie na FB

  https://www.facebook.com/events/1065050674388872/
  Uwaga: Program stale uzupełniany.
  Nowe informacje można przesyłać na e-mail [email protected]

  Gorąca prośba o rozpowszechnienie wśród znajomych.

  Serdecznie pozdrawiam. Szczęść Boże!
  Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski
  http://www.isakowicz.pl

 13. Piotrx mówi

  Hymn UPA wybrzmiał w zamojskim domu kultury
  https://kresywekrwi.blogspot.com/2022/04/hymn-upa-wybrzmia-w-zamojskim-domu.html#more

  …..Wypełniając statutowe cele Stowarzyszenia ….. zgłaszamy niniejszym podejrzenie popełnienia przestępstwa propagowania banderyzmu przez pracowników Zamojskiego Domu Kultury.
  W dniu 9-04-2022 o godz. 17:10 na profilu społecznościowym facebook zamieszczony został klip pod tytułem „Czerwona kalina” wykonywany przez młodzież ukraińską i polską.
  Link: https://www.facebook.com/zamojskidomkultury.official/ Ma on duży zasięg, obserwuje go 9378 użytkowników, 94 udostępnienia, 167 polubień.
  Klip ten przez organizatorów tej prowokacji jest anonsowany jako cyt. „wsparcie i solidarność dwóch narodów”, do tej wersji napisano słowa, a nazywany jest ukraińską melodią ludową. W istocie wykonywany utwór jest hymnem UPA. Oprócz czerwono-czarnej flagi i okrzyku „Sława Ukrainie – herojam sława – smert Lachom” jest atrybutem ukraińskiej ideologii nazistowskiej D. Doncowa zwanym też w Polsce potocznie banderyzmem. Hymn ten, okrzyki, barwy i paniczny strach były ostatnimi jakich doświadczali Polacy mordowani w niezwykle okrutny sposób przez Ukraińców.
  Wykonanie w Zamojskim Domu Kultury „Czerwonej kaliny” traktujemy jako niezwykle groźną prowokację. Jako testowanie na ile Ukraińcy w Polsce mogą się posunąć z banedryzmem w Polsce i czy fakt jego wykonywania będzie penalizowany. Przy tym jest analizowana i testowana wiedza historyczna o ludobójstwie Polaków dokonanych przez ukraińskich nacjonalistów oraz świadomość społeczna. Dla takich eksperymentów sprzyjającą przykrywką jest aktualne poczucie krzywdy napadniętego narodu ze strony Ukraińców i okazywana im przez Polaków naturalna solidarność……

  ….

  Przypomnijmy, że „Czerwona kalina”, pochodząca z czasów I wojny światowej, to nie tylko hymn Strzelców Siczowych, ale również jedna z najważniejszych pieśni UPA, czasem określana mianem jej nieoficjalnego hymnu. Była ona bardzo popularna wśród upowców i często przez nich śpiewana. Z UPA wiąże ją również to, że jest wykonywana przy okazji rocznic związanych z tą zbrodniczą organizacją. Była również nieraz grana przez ukraińską orkiestrę wojskową podczas corocznego marszu Ukraińców ulicami Przemyśla.

  W klipie zespołu Haydamaky w kilku kadrach widać, że zespół gra ten utwór w rockowej aranżacji m.in. na tle portretu Romana Szuchewycza, głównodowdzącego UPA.

  Do gloryfikacji banderowskich ludobójców i ich ideologii w postaci promocji hymnu zbrodniczej UPA dołączyli muzycy zespołu Pink Floyd! Jeszcze do niedawna ulubiony zespół wszystkich lewicowo liberalnych środowisk w całej Europie kreujący się całymi latami na niezłomnego bojownika o prawa Palestyńczyków i przeciwnicy syjonizmu, okazali się wielkimi sprzymierzeńcami ukraińskich nacjonalistów spod znaku OUN – UPA. Pink Floyd wspierając nie tyle Ukraińców, co środowiska ukraińskich szowinistów, nagrał specjalny utwór, w który wplótł banderowski hymn Czerwoną Kalinę, w wykonaniu ukraińskiego rappera nacjonalisty Andrija Chływniuka.

  P.S.
  Ponoć synowa D.Gilmoura , jednego z członków Pink Floyd, jest Ukrainką

 14. Piotrx mówi

  Krytyczne uwagi na temat ukraińskiego hymnu
  http://przemysl.wkki.pl/przemysl/dzieje/rus/Hymn/hymn.html

  ….Słowa ukraińskiego hymnu w wersji oryginalnej budzą kontrowersje. Głównie dotyczą one dwóch fragmentów. Jeden mówiący o krwawym boju „Od Sanu …” a więc sugrujący odebranie ziem polskich. Drugi mówi o wezwaniu do „swiętego dzieła”. Znajdziemy tu zwrotkę:

  Nałewajko, Zalizniak i Taras Triasiło
  Z domowyny kłyczut nas na świateje diło

  Do jakiej to „świętej pracy” wzywają herosi, z których dwaj pierwsi zamordowali swoje matki za to, że były Polkami i rzymskimi katoliczkami? Czyż nie do rzezi Polaków? Bohaterowie zwrotki kierowali antypolskim ruchem hajdamackim w chwili słabości Rzeczypospolitej. Pod ich nożami zginęło wówczas ok. 200 tys. ludności polskiej na Ukrainie, Podolu, południowo-wschodnim Wołyniu. W samym Humaniu w 1768 r. okrutnie wymordowano prawie całą ludność (w większości polską i żydowską) liczącą 20 tys. osób. Z pochwyconych zdzierano żywcem pasy skóry, wkopywano ich w ziemię, a potem ich głowy koszono kosą, rozpruwano brzuchy, a dziećmi wypełniono 3 studnie. Przy gościńcach wznoszono szubienice, a na każdej wisiał szlachcic polski, ksiądz, Żyd i pies, a nad nimi był umieszczany napis: „Polak, Żyd i pies – jedna wiara” (Lach, Żyd i sobaka – wira odnaka). Podobne postępki opisywał wieszcz ukraiński Szewczenko w poemacie Hajdamacy. Znane są przypadki przyjmowania przez członków OUN-UPA w czasie ostatniej wojny pseudonimów: „Hajdamaka”, „Rizun”, „Hołoworiz”, „Krwawyj Wyszatil”, „Polakożer” „Żydożer”… Opisywanie i gloryfikowanie okrucieństwa w wierszach i pieśniach bojówek UPA, wznawianych nota bene do dziś, stanowiły więc nawiązanie do długiej i mrocznej tradycji.

  W wieku XIX pod zaborem austriackim „Zoria Hałyćkaja” zachęcała do wytępienia „polskich panów”, pouczała chłopów, jakich narzędzi mają używać do walki – pali, drągów, toporów i siekier. Dnia 31 lipca 1848 r. na posiedzeniu unickiej Rady Świętojurskiej we Lwowie użyto po raz pierwszy jakże popularnego później hasła: Lachy za San. Z takim bagażem Ukraińcy weszli w przełomowy dla dziejów tej części Europy Środkowej okres wojen światowych…..

 15. Flex mówi

  „…są jego osobistym zdaniem i nie odzwierciedlają stanowiska Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ukrainy” – oświadczyło ukraińskie MSZ….” Problem w tym, że oficjalne stanowiska MSZetów, a ukraińskiego w szczególności kreuje bieżące zapotrzebowanie i polityka. Po stokroć gorsze jest to, co siedzi w głowach ukraińskich oficjeli i rządzących (czyli ich „osobiste zdanie”, a skrzętnie to ukrywają. Ambasadorowi Melnykowi rozwiązał się język i dzięki temu mogliśmy je poznać! Na placówki wysyła się sprawdzonych „towarzyszy”, szczególnie jeśli chodzi o „kręgosłup i poglądy. Tak więc to może nie jest oficjalne stanowisko ich MSZ, ale jest to z pewnością obowiązująca ich polityków polityka historyczna. A propos nazwiska tego „excelencji” to po wkroczeniu na polskie kresy Niemcy zdaje się chętnie wykorzystywali Melnykowców do pogromów i eksterminacji Żydów. OUN UPA nie ufali nawet w tym zakresie (choć mieli zapał), ze względu na dążenia niepodległościowe.

 16. Grzech mówi

  Powinni skurwieli oblać czerwoną farbą.

 17. Dumny Polak mówi

  Ludzie, jakby nie ufnosc w Stworzyciela i Jego boskie poczucie sprawiedliwosci, przyszloby nam chyba sie, za nasza, goscinnosc i dobra serce, wiedzac to wszystko, kompletnie zalamac!
  Teraz wylacznie dzieki Niemu nie jestem jeszcze agresywny i nie pluje za kazdym spotkanym upowcem!
  Pozdrawiam serdecznie wszystkich dzielnych i cudownie cywilizowanych, Rodakow!
  Za samo to, co Panstwo ostatnio dokonaliscie, przytuli Was Pan Bog, OSOBISCIE, jednego po drugim i zapewni wreszcie godne zycie w cudownej, wolnej, zasobnej i pelnej milosci, Polsce!
  Zajebiscie jestem z Was dumny i ogromnie sie ciesze, ze tez jestem Polakiem!
  Jeszcze tylko troche wytrzymac, bo Bozia zapowiedzial dla nas wszystkich, wreszcie cudowne czasy!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.