Skandal! „Polskie świnie” w Muzeum w Auschwitz! Czy będzie reakcja ministra Glińskiego?

Wycieczka Żydów do Auschwitz i ich edukacja nienawiści / Fot. oswiecimonline.pl
41

Nie tylko Muzeum Polin pozwala sobie na przeprowadzanie polakożerczej kampanii. Do przedstawiania Polaków jako zezwierzęconych antysemitów i odpowiedzialnych za holokaust przyłączyło się także Muzeum Auschwitz-Birkenau. W bibliotece muzeum znajduje się komiks, który ukazuje Polaków jako niekoszerne polskie świnie. Nie można przejść wobec tego obojętnie.

Autorem komiksu pt. „Maus: A Survivor’s Tale” jest Itzhak Abraham ben Zeev, występujący pod pseudonimem artystycznym Art Spiegelman. W komiksie Polacy zostali przedstawieni jak „antysemickie świnie” agresywne „świńskie kapo”, które grożą Żydom eksterminacją, co służy podtrzymywaniu fałszywego obrazu mającego na celu przedstawienie Polaków, ofiar II wojny światowej, jako nazistowskich ludobójców.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To sprawa, która czym prędzej powinna zostać wyjaśniona przez dyrektora Muzeum Auschwitz-Birkenau, Piotra Cywińskiego (adres e-mail sekretariatu muzeum: [email protected]) oraz ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego (adres e-mail: [email protected]), który zapowiada że w przyszłym roku przeznaczy 32 miliony złotych na kolejne żydowskie muzea w Polsce.

Zapewne, gdyby w podobnym komiksie, Żydzi zostali przedstawieni jako niekoszerne świnie, w sposób zorganizowany – co jest faktem – wydające swoich na rzeź, interweniowałby cały świat.

Polskie świnie w Muzeum w Auschwitz, komiks Maus
Polskie świnie w Muzeum w Auschwitz, komiks Maus
Polskie świnie w Muzeum w Auschwitz, komiks Maus
Polskie świnie w Muzeum w Auschwitz, komiks Maus
Polskie świnie w Muzeum w Auschwitz, komiks Maus
Polskie świnie w Muzeum w Auschwitz, komiks Maus

Komentarz Jacka Międlara na ten temat:

Przeczytaj także:

Katarzyna TS: Dr hab. Michał Bilewicz to zakompleksiony żydowski antysemita. I sam to przyznaje!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Ada mówi

  Jeżeli ich kilkuwiekowymi i wojennymi wybawcami – co jest absolutnie niekwestionowane – musiały być ” świnie „, znaczyć to musi, że nawet mrówki nie chciały im pomóc. Z jakich to powodów?
  A jak zowią się ich pobratymcy zza wody, którzy nie wpuścili statków z nimi w czasie II wojny światowej ?
  Ach tak, przecież to dzisiejsi ” kochani spadkobiercy „!
  Którzy na lejach od bomb i gruzowiskach ” wy…budowali ” im w Polsce wszystko na nowo od zera i opłacali oczywiście za to przez ponad siedemdziesiąt lat!
  To jak działa golidło na ” świńskiej skórze „? Chyba nie brzydzą te budowle z polskiego potu, te banki i wszelka inna darmocha.

  1. Mietek mówi

   Będzie reakcja glińskiego ksywa techniczny idiota ,kurdupel każe im zwrócić za farbe

 2. jacek mówi

  Warszawa i Kraków stolica Polaków,a żydowskie świnie niech siedzą w Palestynie!

  1. Andrzej mówi

   Ile jeszcze będą nas opluwać? Nacja która przeżyła holokaust dzięki Polakom, nacja która teraz robi holokaust Palestyńczykom…. Czy ktoś w końcu coś zrobi z tym? Czy my nie mamy jak i honoru?

 3. Rafał mówi

  W ramach wprowadzenia przez żydów podatku od miejsc kultu chrześcijańskiego POLSKI (nie gliński) minister powinien cofnąć wszystkie dotacje dla żydowskich instytucji w Polsce do czasu wyjaśnienia sytuacji lub na zawsze.

 4. icek mówi

  Jak świnia to od razu musi być Polak . Może to Czech

  1. Pola kowalska mówi

   Icek….. to twoja nacja i ludzie spadaj i przestan pir***** bzdury

  2. konrad mówi

   a mnie wiadomo ze,to napewno nie jest Czech,bo doskonale wiadomo od dawna,i wiedza o tym wszyscy w Europie i nie tylko,kogo przedstawiaja postacie swin w wymienionym komiksie.zadna ustawa tego nie zmieni.trzeba spojrzec w na prawdziwe lustrze,wtedy bedzie wszystkim wiadomo kto jest kim.

  3. konrad mówi

   a mnie wiadomo ze,to napewno nie jest Czech,bo doskonale wiadomo od dawna,i wiedza o tym wszyscy w Europie i nie tylko,kogo przedstawiaja postacie w wymienionym komiksie.zadna ustawa tego nie zmieni.trzeba spojrzec w na prawdziwe lustrze,wtedy bedzie wszystkim wiadomo kto jest kim.

 5. Ciemiorek mówi

  Trzeba im dać kolejne 100 mln na jakieś fajne muzeum!

 6. Spostrzegawczy mówi

  Tylko natychmiastowa całościowa implementacja poniższego programu i zjednoczenie wszystkich Polaków wokół niego pozwoli nam się wydobyć spod żydowskiej okupacji :
  1 Pełna Intronizacja Jezusa Chrystusa Króla Polski , 2 Wprowadzenie penalizacji za antykatolicyzm i antypolonizm oraz likwidacja penalizacji za tzw. antysemityzm, bo jest nadużywana przez Żydów do walki przeciw mówieniu prawdy o nich 3 Anulacja wszelkich długów zaciągniętych przez okupantów, 4 Nacjonalizacja dziko sprywatyzowanych, poniżej wartości rynkowych, przedsiębiorstw wraz z gruntami pod nimi a także obcych ośrodków dywersyjno-medialnych, 5 Odszkodowania za zbrodnie na narodzie polskim, za straty materialne i terytorialne od Niemców, Rosjan, Żydów, Ukraińców, Litwinów 6 Wprowadzenie kary śmierci, bez przedawnień, dla zdrajców, malwersantów, morderców, 7 Ścisła współpraca z kresowiakami i „Polonusami”, 8 Efektywne zagospodarowanie polskich bogactw naturalnych, 9 Znaczące obniżenie podatków, 10 Władza, gospodarka, finanse i handel w Polsce dla Polaków

  1. jacek mówi

   ltak powinno byc

 7. Normalny mówi

  Henryk Pająk – najwybitniejszy światowy historyk, dokumentalista i badacz relacji polsko – żydowskich w swojej przedostatniej książce pt. „ Apokalipsa bliżej niż sądzicie” , wydawnictwo Retro, 2016 rok podaje m.in. :
  „ Pomiot Kaina wytracił w ostatnim stuleciu ponad 120 milionów chrześcijańskich Słowian, w tym 80 mln Rosjan i ponad 10 mln Polaków…Od 1939 roku wymordowali na różne sposoby dwa kolejne pokolenia elit narodu polskiego. Zastąpiła je pofolwarczna i popegerowska hołota i wielkomiejskie szumowiny z KPP, PPR i syjonistycznego Bundu… Ich trzypokoleniowa okupacja trwa nieprzerwanie od 1939 roku …” ( str. 5 ).

  Henryk Pająk w jednym ze swoich bestsellerów pt. ” Dyktatura nietykalnych ” wyd ” Retro” , 2006 r. artykułuje m.in znamienne zdanie :
  „Pół – Żyd Hitler i jego żydowska szajka ( m.in. Himmler, Heydrich, Eichmann, Goering, Gebbels, Milch, H. Frank i inni ) zadbali o to , aby radykalnie zmniejszyć ilość wrogów polskich Żydów…. ” ( str. 237 )
  Kto nie zna bestsellerów Pająka, nie zna historii relacji żydowsko – polskich.

 8. Zbulwersowany mówi

  Jak Ziobro z całą prokuraturą nie wkroczą natychmiast do akcji, nie zarządzą najpierw dokładnego badania psychiatrycznego tych antypolskich kłamliwych i znieważających Żydów i poddaniu ich wnikliwej obserwacji psychiatrycznej , którzy stoją nie tylko za realizacją antypolskich obelg, ale i za ich propagowaniem, a następnie nie skierują aktów oskarżeń wraz z żądaniami maksymalnych kar pozbawienia wolności dla tych szubrawców, to Polacy powinni przystąpić do strajku generalnego w Polsce a także do akcji protestacyjnych przed wszystkimi ambasadami i konsulatami za granicą. Dość tej haniebnej żydowskiej hucpy. Tylko strajk generalny może wywrócić cały sanhedryn i jego pachołków , okupujących nasz kraj od min. 1944 roku !!!

  1. hahah mówi

   okupuja nas od dawna a nie od XX wieku to raz, a dwa Ziobro jest czlowiekiem Kalksteina wiec zapomnij, że oprocz lizania dupy USraelowi cokolwiek innego zrobi

  2. bolo mówi

   A Morawiecki to jakie ma pochodzenie,a zona Dudy to jakie ma pochodzenie.Do kogo wy macie pretesie do siebie.Kto ich wybrał …

 9. Przebiśnieg mówi

  To jest wojna wypowiedziana Polakom przez Żydów. To ewidentne kłamstwo oświęcimskie ! To zniewaga narodu polskiego, a także Polaków zakatowanych przez niemieckie, rosyjskie, żydowskie, ukraińskie i litewskie bestie ! To pohańbienie wszystkich ofiar i więźniów obozu koncentracyjnego Auschwitz ! Niezbędne jest natychmiastowe działanie rządu i służb w tej makabrycznej sprawie, jeśli mają w sobie choć za grosz honoru i poczucia odpowiedzialności. Inaczej trzeba zrobić wszystko, aby odbyły się przyspieszone wybory.

 10. Ania mówi

  Jako Polacy powinniśmy zacząć kierować na masową skalę indywidualne pozwy z powództwa cywilnego do sądów z żądaniami po np. 100 000 zł zadośćuczynienia od autora tego znieważającego tekstu i od Piotra Cywińskiego za dopuszczenie tego tekstu i jego propagowanie w Muzeum Auschwitz – Birkenau. Ja zamierzam to zrobić. Kto jeszcze ?! 10 000 pozwów po 100 000 zł od każdego ze sprawców zrekompensują nam choć w części straty moralne poniesione z takimi hucpiarskimi wybrykami.

 11. Robert B. mówi

  Żydostwo to bezwzględna nacja, która chce sobie podporządkować świat. Taka Polska to dla nich tylko aperitif. To oczywiście skończy się dla nich tragicznie, tak jak holokaustem skończyła się próba położenia łapsk na świecie za pomocą komunizmu.

 12. ZOFIA BISIGNANO mówi

  BEZ KOMENTARZA NAJWYŻSZY CZS ZAKOŃCZYĆ TO NAGONKIE NA POLAKÓW

 13. Roza mówi

  Zydostwo od zarania dziejow zeruje na gojach.Czas zakonczyc mafii chazarskiej DOJNA KROWE a zydek niech pracuje na goja.KIEDY POLACY DOSTANA ODSZKODOWANIA OD PEJSOW!

 14. Cyrulik mówi

  Myślę, że miarka się przebrała. Należy jak najszybciej opublikować wszystkie dokumenty pokazujące zbrodnie Żydów w mundurach funkcjonariuszy Urzędu Bezpieczeństwa i NKWD, popełnione na polskich patriotach w latach 1944 – 1956 Niech świat się dowie kto był katem a kto ofiarą, dosyć zakłamywania historii

  1. Malina mówi

   [Cyrulik] w latach 1944 – 1956 —- Chwileczke. A co sie dzialo po 17 wrzesnia 39′ na Kresach okupowanych przez sowietow? Tam to dopiero dali popis swojej nienawisci do Polakow! Poprawmy wiec date. Od 17 wrzesnia 1939 do….. i tu mam dylemat………. 1956 albo…… do poznych lat 60-tych.

 15. Hammurabi mówi

  Ta sprawa nie powinna być „natychmiast wyjaśniana” przez Cywińskiego. To Cywiński powinien złożyć wyjaśnienia i pożegnać się z lukratywnym stanowiskiem, wraz z wszystkimi urzędnikami z nim żerującymi na polskiej niewydolności, podobnie jak cały sztuczny twór zwany Międzynarodową Radą Oświęcimską. Póty będziemy tolerować takie skur… syństwo, aż obudzimy się jako oficjalni twórcy tej machiny śmierci. Przez lata pozwalano Żydom praktycznie na wszystko. DOSYĆ TEGO!
  „W związku z godzącą w polską pamięć historyczną, konsekwentną działalnością dyrektora Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau, wzywamy władze Rzeczypospolitej do usunięcia dra Piotra M.A.Cywińskiego ze stanowiska dyrektora Muzeum Auschwitz. Ponadto żądamy przywrócenia Mszy św. i hymnu państwowego pod Ścianą Straceń w Narodowym Dniu Pamięci Polskich Ofiar Niemieckich Obozów Koncentracyjnych 14 czerwca 2018 r.” – pisze autor pierwszej petycji.

 16. TK mówi

  Niestety min. Gliński jest gnidą, która daje na prawo i lewo, Bogu świeczkę a diabłu ogarek. Dopóki ktoś nie chwyci go z uzdę, nie ściągnie popręgu, nie złapie z pysk to będzie rozdawał pieniądze na na lewackie przedstawienia z profanowaniem Papieża, krzyża, NMP włącznie.

 17. Andrzej Karpinski mówi

  Nie uważam Żydów za nację – to naród przybłędów , Wszędzie gdzie się pojawiali panował wyzysk . cichy mord i zniszczenie . Popieram Palestyńczyków jako Naród walczący o swoją ziemie , Sam Izrael bez Amerykanów nic nie znaczy tam mają kryjówkę i z Ameryki rządzą a my ulegamy jak inni . Polacy powinni wystąpić z Nato połączyć się z Rosją i przegonić z kraju Żydowskich zdrajców . Jakoś od Rosjan nie starają się wyłudzić odszkodowań wojennych tak jak od Polaków .

 18. Constancja mówi

  Jest rzecza znamienna, ze wiekszosc nazistowskich dygnitarzy byla pochodzenia zydowskiego. Njawazniejsi z nich to minister Rzeszy Rudolf Hess, Marszalek Rzeszy Hermann Goering, Gregor Srtasser, dr Josef Goebbels, Alfred Rosenboerg, Hans Frank, Heinrich Himmler, ministrowie Rzeszy von Keudell…. (i inni zydowskiego pochodzenia) i sam wodz III Rzeszy Adolf Hitler. Powazni historycy uwazaja, ze ojciec Hitlera Alois, byl nieslubnym synem zydowskiego bogacza i jego sluzacej – babki Adolfa. Co ciekawe fuhrer po dojsciu do wladzy rozkazal zniszczyc wszelkie dokumenty, ktore moglyby o tym swadczyc. Zachowal sie jednak wpis w ksiedze parafialnej, ktory wskazywal na niepewne pochodzenie Aloisa Hitlera.
  Ideologia hitlerowskiego rasizmu swoimi korzeniami siega wschodniej duchowosci reinkarnacji i kastowosci. Czolowi ideolodzy hitlerowcy wyznawali reinkarnacje, rasistowska gnoze, byli okultystycznymi magami nalezacymi do filii masonerii tak zwanego stowarzyszenia Thule. Do jego czlonkow nalezeli wszyscy przewodcy rezimu: Hitler, Hess, Himmler, Rosenberg, Frank, Borman (A. Zwolinski, Tajemne niemoce).
  W ksiegach hinduskich jest zapisane, ze Polacy byli we wczesniejszym wcieleniu swiniami.
  Pamietam jeszcze dobrze filmy wojenne, gdzie Polak byl wyzywany przez faszyste jako swinia.
  Wiec nic sie nie zmienilo. Wyzsza kasta zydowska pozbyla sie najbiedniejszych i najmniej wartosciowych czlonkow swojej nacji, a rowniez zeruje do tej pory na ich tragedii zgrabnie grajac karta antysemityzmu. A przedstawianie Polakow jako swin dalej trwa.
  Komiks Maus, dzielo Szpigelmaana znajduje sie dzis w kazdej szkolnej bibliotece w USA.
  Czeslaw Milosz: „Polak musi byc swinia, poniewaz Polakiem sie urodzil”.
  Owsiak co roku kapie mlodziez polska w blocie ku uciesze wyzszej kasty rzadzacej tym swiatem.
  Faszyzm i hitlerowska teoria o nadczlowieku ciagle trwa i rzadzi tym swiatem.

 19. Kris mówi

  Trzeba olać ich biadolenie o antysemityzmie i walić do nich oskarżając ich o wrodzony antypolonizm. Tego żydowskiego dyrektora z Oświęcimia trzeba wsiąść wywieźć na gnoju z muzeum i dać mu kopa w dupę. Dość tego żydowskiego panoszenia sie w Polsce. My jesteśmy u siebie oni byli, sa i zawsze będę obcy dla nas i naszej Ojczyzny.

 20. Darek mówi

  A może tak trzeba było od razu na obiadek w muzeum zaprosić i w piecu rozpalić żeby cieplej było.
  Dość tego żeby żydowskie świnie nas obrażały. Zakaz wstępu do Polski.

 21. Ania mówi

  Mimo tego skandalu nie widać ani nie słychać o działaniach służb i władz. A na Piotra Rybaka czy na Jacka Miedlara rzucili się z szewska pasją. Jaką narodowość oni reprezentują?

 22. jol mówi

  dzięki koniowi trojanskiemu jakim jest judeochrzescijanizm wprowadzono na teren Europy wypaczoną semicką religię, która z wolnych i dumnych plemion zrobiła swoich przydupasów, popatrzcie ilu dzisiaj biskupow polskich ma zydowskie pochodzenie podobnie jak inne elity: sędziowie, politycy, naukowcy, popatrzcie się na nazwiska kilkunastu biskupow zdradzajacych nas w Targowicy, zastanowcie się dlaczego pomimo tej zarazy przetrwały dawne poganskie zwyczaje we wszystkich swietach tradycyjnie przez nas obchodzonych – zadne z tych swiat nie bylo przez pierwotnych chrzescijan obchodzone, to byla inkulturacja wierzeń europejskich naszych dziadów na modlę semicką – obudzcie się, czytajcie i kształcie się zanim znowu wyrzna wyedukowanych

 23. jol mówi

  kto tu moderuje, ze usuwa wpisy od patrioty? judeochrzescijanizm to podstepna zaraza, dzięki której przestalismy być potęgą, dekonstrukcję Rzeczpospolitej Wielu Narodów przeprowadzili zdrajcy Targowicy polscy biskupi zydowskiego pochodzenia – tylko za Jagiellonów było chwile wytchnienia bo na zachodzie Europy działy się cięzkie sprawy, a pozniej Jezuici zabrali się naszą Ojczyznę, otworzcie oczy – obudzcie sie
  nawet jesli to znowu ktos z moderatorów usunie – nic to nie zmieni
  prawda i tak wyjdzie na jaw, coraz wiecej ludzi ja zauwaza

  1. Zbulwersowany mówi

   Judeochrzescijanstwo to zaraza, katolicyzm to droga do Pana Jezusa Chrystusa.

 24. ZJ mówi

  Dopóki PIS nie wyda w łapy arabów glińskiego,nie uwierze że ma na celu dobro POLSKI.

 25. LECH mówi

  78 lat temu do Katynia ruszyły transporty śmierci z polskimi jeńcami. XI Katyński Marsz Cieni w Warszawie „To milczący hołd dla blisko 22 tys. polskich oficerów” zamordowanych przez rosyjsko- żydowskie NKWD.
  O tych zbrodniach komunistów z NKWD/KPZR na elicie Polski w Katyniu i inych miejscach kaźni ZSRR/PRL nie wolno nam nigdy zapomnieć.
  CZEŚĆ I CHWAŁA POLSKIM BOHATEROM
  http://www.tvp.info/36705892/xi-katynski-marsz-cieni-w-warszawie

 26. Teresa Garland mówi

  Mamy to na co się godzimy. Naród który nie szanuje siebie samego, nie może żądać dla siebie szacunku od innych. Uszanujmy również nasze prawo do godnego zycia poprzez zniesienie ZUSu abyśmy mogli uczciwie żyć.

 27. Piotr mówi

  Daleko im do świń. Żyd sprzeda żyda żeby tylko zarobić. Przykro mi…

 28. Remik mówi

  Wydaje mi sie ze na jakiekolwiek rozmowy juz dawno jest za pozno.Oni to wykorzystuja.Ich trzeba tluc na kazdym kroku gdzie sie da.Morduja w Palestynie dzieci a u Nas pilkarz Piatek boi sie wykonac swojego gestu po strzeleniu Izrealowi gola.

 29. JANUSZ mówi

  SĄ GRANICE,, KTÓRYCH NIE WOLNO PRZEKROCZYĆ , TUTAJ PRZEKROCZONO!
  • Chyba największa ZARAZA I ZAKAŁA świata?
  • 1012 rok – Cesarz Niemiecki Henryk II wypędza Żydów z Moguncji
  1288 rok – Regent Królestwa Neapolu Robert d’Artois nakazuje wypędzenie Żydów z całych południowych Włoch
  1290 rok – Król Anglii Edward I wydaje edykt o wygnaniu Żydów (wszystkich Żydów, w liczbie ok. 16 tys., załadowano na statki i odesłano na kontynent, dotarli tylko nieliczni, bo większość Anglicy najpierw obrabowali, a potem potopili)
  1346 rok – wygnano Żydów z Bazylei w Szwajcarii
  1360 rok – wygnano ich z Węgier
  1394 rok – z Francji
  1421 rok – z Austrii
  1491 rok – wygnanie Żydów z Rawenny
  1492 rok – Królowie Hiszpanii Izabela I Kastylijska i Ferdynand II Aragoński wydali edykt nakazujący wypędzenie Żydów z Królestwa Hiszpanii i wszystkich jej posiadłości
  1493 rok – Król Sycylii Ferdynand II Aragoński wyrzuca Żydów ze swojego królestwa
  1495-1503 Żydzi zostali wygnani z Litwy
  1496 rok – Żydów wypędzono z Portugalii (edykt Króla Manuela I Szczęśliwego), również w tym samym roku Cesarz Rzymski Maksymilian I Habsburg wypędził Żydów ze wszystkich swoich dziedzicznych ziem
  1510 rok – Żydzi zostają wygnani z Brandenburgii
  1547 rok – Car „Wszech Rusi” Iwan Grozny odmawia Żydom prawa zamieszkania w Rosji, a nawet przejazdu przez swoje państwo!
  1550 rok – Żydzi zostają wygnani z Genui
  1571 rok – Republika Wenecka podejmuje decyzje o wygnaniu wszystkich Żydów z Wenecji i z wysp adriatyckich
  Kiedy w 1528 roku Niderlandy dostają się pod władzę Cesarza Rzymskiego Karola V Habsburga wszyscy Żydzi zostają wypędzeni
  1590 rok – Król Hiszpanii Filip II nakazuje wyrzucenie Żydów z Lombardii…
  …wszystkim wygnaniom Żydów towarzyszyły krwawe pogromy i powszechne prześladowanie… uciekali głównie do Polski, która sami nazwali „Paradisus Ludaeorum” (Żydowski Raj). W XVI wieku 3/4 wszystkich Żydów żyjących na świecie mieszkało w Polsce! Teraz doszło do tego, ze ich premier, Benjamin Netanjahu w przemówieniu wygłoszonym w dniu 14.02.br., na terenie Polski, w gmachu Muzeum Historii Żydów Polskich (wybudowanym przez Polaków kosztem 300 mln zł i utrzymywanym przez Polaków kosztem ponad 10 mln zł rocznie!), oskarża nas, czyli cały Naród Polski, o to ze współpracowaliśmy z nazistowskim reżimem w zabijaniu Żydów w ramach Holokaustu!• I TO NIEMAL ZE WSZYSTKICH EUROPEJSKICH KRAJÓW- POZBAWIAJĄC ICH MAJĄTKÓW! SPEKULUJĘ, ŻE MUSIELI BYĆ JAK JAKAŚ NAJGORSZA ZARAZA! POLSKA IC H PRZYJĘLA I JAK SIĘ ZA TO ODWDZIĘCZAJĄ! https://www.facebook.com/photo.php?fbid=653858901707731… DEDYKUJĘ DLA ZYDOWKIEJ NOBLISTKI SZKALUJĄCEJ POLAKÓW/-https://www.facebook.com/photo.php?fbid=539180953497274&set=p.539180953497274&type=3&theater/

 30. Marcin mówi

  Szczerze mówiąc to ja nie wnioskowałbym z tych tekstów że chodzi o Polaków. Jest tylko wzmianka że z niemieckiej części Polski.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.