Skandal! Polskie Radio promuje ideę Marszu Niepodległości „pod wspólną banderą Polski i Ukrainy”

Marsz Niepodległości/ fot. screen
9

We wtorek (4.10.2022) Dorota Kania prowadząca audycję w Polskim Radiu poinformowała słuchaczy, że tegoroczny Marsz Niepodległości będzie odbywał się „pod wspólną banderą Polski i Ukrainy”. Według Kani taką informację miał podać na Twitterze Robert Bąkiewicz.

Jeden z gości programu, Jakub Pacan z „Tygodnika Solidarność”, stwierdził, że jest to „odważna decyzja organizatora”. – Inicjatywa Roberta Bąkiewicza jest bardzo na miejscu, zwłaszcza ze względu na to, co się dzieje obecnie na świecie – powiedział Pacan.

Drugi gość redaktor Kani, publicysta Miłosz Lodowski, zaapelował do Bąkiewicza, żeby na Marszu Niepodległości pojawiły się też flagi białoruskie. – Aby ten marsz tak naprawdę był marszem wolności i radości z tej wolności – dodał Lodowski.

Udało mi się wysłuchać tej części audycji. Piszę „udało się”, bo audycja i jej opis już zniknęły ze strony Polskiego Radia. Dlaczego? Dlatego, że pomysł „wspólnej bandery Polski i Ukrainy” na Marszu Niepodległości pochodził z fejkowego konta oznaczonego jako Robert Bątkiewicz. To był trolling, ale Kania i jej goście połknęli haczyk i pełni entuzjazmu przekonywali słuchaczy, że to wspaniała inicjatywa. I to pokazuje, w jakim kierunku idzie myślenie polskich ukrainofilów, którzy nadają ton dyskusji w mainstreamie. „Wspólna bandera” Polski i Ukrainy jest dla nich „bardzo na miejscu”. A kto przeciw, ten „ruska onuca”, tak?

W Internecie nic nie ginie. Pomimo usunięcia audycji jest screen artykułu z jej opisem. Tak wygląda oswajanie Polaków ze „wspólną banderą Polski i Ukrainy” w wykonaniu dziennikarzy, którzy z entuzjazmem propagują fałszywą informację.

Co na to Robert Bąkiewicz? Dopiero gdy Kania i jej goście wyrazili zachwyt nad „odważną decyzją organizatora”, a użytkownicy Twittera wyśmiali Polskie Radio za podanie fejk newsa, Bąkiewicz odciął się od informacji podanej przez fałszywe konto i zapewnił, że marsz będzie szedł pod flagą biało-czerwoną.

I teraz mam pytanie: jak to jest, że gdy poseł Grzegorz Braun apeluje, aby przy wejściu do Sejmu zamienić miejscami wiszące tam flagi Polski i Ukrainy, aby to polska flaga wisiała na miejscu przeznaczonym dla gospodarza, to jest opluwany jako „ruska onuca”, a gdy Robert Bąkiewicz odcina się od pomysłu, aby Marsz Niepodległości szedł pod „wspólną banderą Polski i Ukrainy”, to Bąkiewicz jest patriotą, a Polskie Radio kasuje artykuł i audycję, w której chwalono ten „odważny pomysł”? Wiecie, co by się działo, gdyby Braun skrytykował pomysł „wspólnej bandery” na Marszu Niepodległości? Oczywiście zostałby zlinczowany jako „ruski agent”. I na tym cała ta zabawa polega.

Źródło informacji: Polskie Radio, Twitter

Zobacz też:

Katarzyna TS: Huzia na Brauna, czyli kompromitacja Stowarzyszenia Marsz Niepodległości

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. W K mówi

  Nadejdzie dzień, w którym Ukraińcy dostaną miesiąc na dożywotnie opuszczenie Polski. Już mogą zacząć się pakować.

 2. Olo mówi

  Do “ubawionego pacana”: Zmien czytelnie i nie sil sie na zlosciwosci. Kazdy twoj wpis to jakies zalosny wypociny.

 3. Jozef mówi

  Bakiewicz zyd, za pieniadze… pacholek wrog Polakow i POLSKI!

 4. Rebih mówi

  Wygląda na to,że żydobanderowcy z PiS nie byli w stanie zmusić Bąieiwcza do uległości, więc zorganizowali taką prowokację.
  Jedyne, co jest zaskakujące, to że Bąkiewicz nie uległ. Cieszy chociaż tyle. W ponurych czasach PiS-owskiego zaprzaństwa, złodziejstw, banderyzmu, i ludobójstwa trzeba się cieszyć z każdej dobrej wiadomości.

 5. Ewa-Maria mówi

  Żydów jeszcze powinni zaprosić do wspólnego marszu . Przecież to już UKROPOLIN jest. Decyzja p. Bąkiewicza jest dla mnie wielkim szokiem. A tak pokładałam w nim nadzieje że to polski patriota.

 6. negro mówi

  Jak Polskie Radio promuje ideę marszu pod wspólną banderą, jak red. Sierpińska sama napisała że to był fejk.
  Może też tego nie zauważyła? I jacy ukrainofile, jak dziennikarze dali się wkręcić. Znowu Sierpińska zrobiła nagonkę i dąży do skłócenia Polaków z Ukraińcami? Z tego wynika, że taki obrót sprawy jest wam na rękę
  i właściciela tego fejkowego konta należy szukać wśród członków lub sympatyków Konfy.

 7. zagłoba sum mówi

  Bąkiewicz to znany sprzedawczyk. Pisjudeomarksiści sypnęli mu ponad milionem zł z pieniedzy podatników, więc szczeka, jak mu zydobanderowski pan każe. To taka fałszywa Bandera…

 8. z-k mówi

  To szatański pomysł na rozpieprzenie MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI POLAKÓW. Chodzę regularnie ale razem z banderowcami – za cholerę……

 9. bogdan mówi

  PATRON MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI 2022 r. GEN ARMII KAZIMIERZ SOSNKOWSKI ! ON JEDEN NAPLUŁ W RYJA RABINOM Z TEHERANU I JAŁTY , KTÓRZY SPRZEDALI NAJSTARSZEGO ALIANTA ZWYCIĘSKIEJ KOALICJI W JARZMO ŻYDOWSKIEJ BOLSZEWII SOWIECKIEJ ! USUNIĘTY SPISKIEM ,JAKO WÓDŹ NACZELNY POLSKIEJ ARMII na ZACHODZIE , ZOSTAŁ INTERNOWANY W KANADZIE DO 1950r. bez prawa opuszczania powiatu ! Nieujarzmiony , NIEPOKONANY POLAK ! ZAMKNĄŁ FRONT BITWY WARSZAWSKIEJ ZAMYKAJĄC ZA DRUTAMI WSZYSTKICH ŻYDÓW Z ARMII POLSKIEJ i BYŁ TO KLUCZ DO ZWYCIĘSTWA ! BRAM ZDRADY NIE BYŁO !

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.