Katarzyna TS: Huzia na Brauna, czyli kompromitacja Stowarzyszenia Marsz Niepodległości

poseł Grzegorz Braun pokazany w rosyjskiej TV/ fot. screen
31

W niedzielę (2.10.2022) odbył się medialny lincz na pośle Konfederacji Grzegorzu Braunie. Za co? Za rzekome „wystąpienie w rosyjskiej telewizji”. Rozpowszechnianie tego kłamstwa na Twitterze rozpoczął anonim o nicku J.E. Gromota pisząc: Konfederacja dostała w końcu czas antenowy w publicznych mediach na jedynce… w Rosji. Na kanale 1 Grzegorz Braun i „Stop ukrainizacji Polski”. Następnie do akcji włączyło się anonimowe konto Zespól Brauna. Wpis brzmiał: „Zatrzymajcie ukrainizację Polski” apeluje Grzegorz Braun w… rosyjskiej telewizji u naczelnej propagandystki Putina. Fejk newsa o rzekomym wystąpieniu Brauna w rosyjskiej telewizji powielił też Dariusz Szczotkowski, prezes stowarzyszenia „Niskie składki”. Oto jego wpis: Grzegorz Braun wystąpił w… rosyjskiej telewizji, u naczelnej propagandystki Putina. Apelował o „zatrzymanie ukrainizacji Polski”… Koniec kurtuazji… Konfederacja, wypierdalajcie do Moskwy!. Zaraz potem zagrzmiało anonimowe konto Ryszard Swetru: Grzegorz Braun wystąpił w rosyjskiej telewizji, w programie naczelnej kremlowskiej propagandystki. Zdradzieckie antyPolskie kurwy! Konfederacjo, wypierdalaj do Moskwy!

Wystarczyła godzina, żeby wywołać efekt kuli śnieżnej. Wpisy uzyskał tysiące polubień, setki retweetów oraz komentarzy, w których odsądzano Brauna od czci i wiary. W opluwanie posła Konfederacji zaangażował też się minister Adam Niedzielski. Oto jego wpis: Jak widać poseł Braun stanowi nie tylko zagrożenie dla ludzkiego zdrowia swoją agresją antyszczepionkową. Dziś w rosyjskiej tv staje się stronnikiem Putina, niszczącego niepodległą Ukrainę i pokój w Europie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Do boju ruszył też rzecznik koła parlamentarnego Porozumienie Gowina, Jan Strzeżek, który napisał: W związku z prorosyjskimi aktywnościami Posła Grzegorza Brauna, które pokazują ruskie media propagandowe złożę jutro pismo do Ministra Mariusza Kamińskiego oraz szefów służb z prośbą o sprawdzenie tej antypolskiej aktywności Brauna. Zero tolerancji dla ruskiej V kolumny w Polsce.

Do opluwania posła Brauna z zapałem przyłączył się redaktor Mediów Narodowych Michał Jelonek, który podał dalej wpis Zespołu Brauna i opatrzył go następującym komentarzem: Grzegorz Braun od dawna działa na szkodę Polski. Stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa naszego kraju, wpisuje się w narrację rosyjską, a rosyjska propaganda chętnie z tego korzysta. #StopBraunizacjiPolski

A teraz wisienka na torcie, czyli wpis na oficjalnym koncie Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, którego prezesem jest Robert Bąkiewicz: Wschodząca gwiazda… ruskiej tv. Pośle Grzegorzu: Mk 9,42. Werset z Ewangelii św. Marka, do którego odsyła ten wpis, brzmi: A kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą, temu lepiej byłoby kamień młyński uwiązać u szyi i wrzucić go w morze.

Oczywiście przytoczone wpisy nie są jedynymi atakami na Brauna po rozpowszechnieniu nieprawdziwej informacji o jego rzekomym występie w rosyjskiej telewizji. Ale jest to reprezentatywna próbka dokonań ludzi, którzy przeprowadzili lincz na pośle Konfederacji za coś, czego nie zrobił. Bo poseł Grzegorz Braun nie wystąpił w rosyjskiej telewizji! Rosyjska telewizja pokazała fragment nagrania zamieszczonego przez Brauna na YouTube, w którym zapraszał na manifestację Stop Ukrainizacji Polski. Pokazano też krótki filmik z pikiety i marszu. W tym samym programie przywołano też wypowiedzi innych polskich polityków: Michała Kamińskiego mówiącego, że Ukraińcy umierają za prawo do bycia homoseksualistą oraz Jarosława Kaczyńskiego apelującego o to, żeby Polacy kupowali 1,5 tony węgla zamiast 3 ton. Gwoli ścisłości: wypowiedź Kaczyńskiego została zmanipulowana, a tłumaczenie wypowiedzi Brauna zawierało błąd.

Poniżej oryginalne nagranie zamieszczone na YouTube przez posła Brauna oraz materiał wyemitowany w rosyjskiej telewizji.

 

Reasumując: Kamiński i Kaczyński „wystąpili” w rosyjskiej telewizji tak samo, jak „wystąpił” w niej Braun, ale to na nim przeprowadzono lincz. Portal „Niezależna” Tomasza Sakiewicza napisał, że Braun „przydał się rosyjskiej propagandzie”. W artykule w ogóle nie poinformowano o tym, że Jarosław Kaczyński również „przydał się” owej propagandzie.

Portal TVP Info napisał: „Od skrajności w skrajność. Braun i Kamiński cytowani przez rosyjską propagandę”. Oczywiście z artykułu nie dowiecie się, że cytowany był również Jarosław Kaczyński. Tak właśnie wygląda „rzetelność” rządowych mediów. Ale o tym wiadomo nie od dziś. Celem prorządowych propagandystów, tak samo jak i antyrządowych propagandystów, nie jest informowanie lecz nakręcanie emocji i wzajemne szczucie. Jedni szczują na Kaczyńskiego, drudzy szczują na Tuska. A jedni i drudzy szczują na Konfederację, ze szczególnym uwzględnieniem posła Grzegorza Brauna. Od pewnego czasu do tego szczucia włączyły się Media Narodowe, których redaktorem naczelnym jest Robert Bąkiewicz. A w niedzielę w szczuciu na Brauna wzięło udział Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, którego prezesem jest Bąkiewicz.

W 2021 roku organizacje, którymi zarządza Bąkiewicz, otrzymały 3 miliony złotych z Funduszu Patriotycznego utworzonego przez premiera Mateusza Morawieckiego oraz wicepremiera Piotra Glińskiego i zarządzanego przez Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej, którego dyrektorem jest były senator PiS Jan Żaryn. Czy w związku z tym kogoś dziwi, że media zarządzane przez Bąkiewicza i stowarzyszenie, którego jest prezesem przyprawiają ruska gębę konkurencji PiS, czyli Konfederacji? Redaktor Karol Plewa stracił pracę w Mediach Narodowych, ponieważ nie chciał brać udziału w tej hucpie. Gdy Plewa poinformował o tym na Twitterze, Bąkiewicz natychmiast przyprawił mu gębę ruskiej onucy. Tak bawi się „patriota”, który jeszcze niedawno skarżył się, że jest nękany przez ABW. Teraz już się nie skarży. Teraz szczuje na polityczną konkurencję władzy, która sypnęła kasą.

Zbliża się 11 listopada, czyli Narodowe Święto Niepodległości. Ulicami Warszawy przejdzie Marsz Niepodległości organizowany przez stowarzyszenie, któremu prezesuje Bąkiewicz. Platforma Obywatelska usiłowała ów marsz zniszczyć. Prawo i Sprawiedliwość próbowało go przejąć. Platforma poniosła całkowitą klęskę. PiS początkowo przegrał, ale potem wypłacił organizatorom 1,3 mln złotych. Efekt? Można go było zobaczyć w niedzielnych wpisach redaktora MN Michała Jelonka i na koncie Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Miał rację Grzegorz Braun, gdy w 2021 roku ostrzegał, że proces „upaństwowienia” marszu i dalszego „oswajania” go na potrzeby PiS jest mocno zaawansowany. Od tego ostrzeżenia minął rok i organizatorzy marszu, w jednym szeregu z rządowymi propagandystami, opluwają posła Brauna za występ w telewizji rosyjskiej, który nie miał miejsca. To jest kompromitacja Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. To jest kompromitacja prezesa Bąkiewicza, który zasiadł na stołku „pisowskiego narodowca”. Oczywiście nie on jeden, ale to on ma w garści Marsz Niepodległości. I z tej pozycji dyktuje, kto jest „ruska onucą”. Czy tak ma wyglądać debata publiczna w Polsce?

Po raz kolejny zwracam uwagę na fakt, że po publikacji broszury „Stop Ukrainizacji Polski” nikt nie podjął merytorycznej debaty z zawartymi w niej tezami i postulatami. A przecież tak to powinno wyglądać. Tymczasem zamiast argumentów mamy histeryczny wrzask i plucie na posła Brauna. Apogeum tego plucia mogliśmy obserwować w niedzielę. Braun w ruskiej telewizji! Zdrajca! Ruska onuca! Won za Don! Tymczasem już dzieje się to, przed czym ostrzegano w broszurze „Stop Ukrainizacji Polski”, czyli wyłudzanie socjalu przez zorganizowane grupy Ukraińców. Co to ma wspólnego z pomocą dla uchodźców wojennych? Nic! Ale lepiej pomstować na Brauna niż przyznać, że pod pretekstem wojny na Ukrainie Polacy są po prostu dojeni z kasy jak ostatni frajerzy. Każdy, kto jest temu dojeniu przeciwny, zostanie opluty i sponiewierany. I w tym pluciu z ochotą biorą udział „patrioci” od Bąkiewicza organizującego Marsz Niepodległości w Warszawie. Chcecie brać udział w marszu pod takim przywództwem? Na szczęście jest alternatywa. We Wrocławiu marsz organizuje Jacek Międlar. Hasło tego marszu to „Polak w Polsce gospodarzem”. Oby nie było to wołanie na puszczy.

Jeśli podobają się Państwu moje felietony i chcielibyście wesprzeć moją działalność publicystyczną, możecie to zrobić dokonując przelewu na poniższe konto PayPal. Będzie to dla mnie nie tylko wsparcie w wymiarze finansowym, ale również sygnał, że to, co robię, jest dla Państwa ważne i godne uwagi. Z góry dziękuję. Katarzyna Treter-Sierpińska https://www.paypal.me/katarzynats

Zobacz też:

Relacja z marszu STOP UKRAINIZACJI POLSKI. Przemawiała nasza publicystka Katarzyna Treter-Sierpińska [WIDEO]

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. z-k mówi

  Poseł Grzegorz Braun niewątpliwie przejdzie do historii jako obrońca Rzeczpospolitej. Szkoda, że tylko w takiej beznadziejnej roli jak Rejtan. Swoją wiedzą i erudycją a polszczyzną piękną. wyrasta ponad całą Wiejską mizerię i miernotę…. niestety siła zaprzańców jest wielokrotnie większa

 2. MAREK mówi

  Bąkiewicz zawiódł mnie totalnie, przestałem go wspierać. Są dwie opcje albo Bąkiewicz i jego przyboczni sprzedali Marsz Niepodległości za „srebrniki”, albo swoimi działaniami i wypowiedziami meldują, straszymy i mądrzejszym gorliwe wykonywanie zaplanowanych antypolskich dywersji.

 3. Maksio mówi

  To samo spotkało Radosława Sikorskiego. Shakowali mu tweetera, a wszyscy Huzia! Najwięcej w tej sprawie miał do powiedzenia ten ciul minister środowiska Jacek Ozdoba, który najwidoczniej bardziej interesuje się tweeterem Sikorskiego niż ochroną przyrody, czystości rzek i utylizacją chemikaliów w glebie na przykład. W ogóle ministrowie w Polsce uwielbiają komentować wszystko, szczególnie nie ze swojego obszaru obowiązków. Nagle głupieją jak się do rządu dostają, limuzyna z kierowcą, darmowe podróże, itd.

 4. ZioMzB4 mówi

  Cieszy każdy głos rozsądku :), choć ma niepomiernie mniejszy zasięg…

 5. Nela mówi

  Jestem w szoku termincznym po przeczytaniu wpisów p.Jelonka i p.Bąkiewicza.Oni nie mają zielonego pojęcia kim naprawdę jest Poseł Grzegorz Braun.Jak ważną rolę pełni w polskiej polityce.Ktos taki zdarza się raz na setki lat w naszym nieszczęsnym kraju. O zdgrozo!!
  Widać dokładnie skąd płynie kasa na marsze…

 6. Buran mówi

  Murem za Posłem Grzegorzem Braunem!
  Daj nam Panie Boże jak najwięcej takich polskich patriotów.

 7. negro mówi

  No to Braun został „oczernion łajnem i obrzucon g.wnem”. Ciężko to będzie odkleić przed wyborami. Może o to chodziło obrzucającym?

 8. Wladca mówi

  Panie posle Braun!
  Niech sie Pan nie przejmuje.To tylko poltony.
  Polton to bydlo , co nie rozumie niczego.
  Zdechnie zapomniany i hak mu w smak.

 9. Iwonka mówi

  https://www.globalresearch.ca/doctor-who-promoted-covid-shots-tv-calls-global-stop-covid-19-vaccines-study/5795289……..niech szczepionkowiec pan Niedzielski przeczyta ten artykuł i zobaczy ze nie tylko pan Braun nie wierzy w szczepionki. Ten lekarz był głowa adept intensywnej terapii w 18 szpitalach , zaszczepił sie on i jego ojciec tez lekarz i namawiał innych do szczepień. Jednak po śmierci ojca zaczal dochodzić prawdy. Niedzielski dalej siedzi w ciemnicy.

 10. George mówi

  Bąkiewicz to zwykła prostytutka, która da d. każdemu, kto zapłaci. PiS zapłacił, więc teraz żąda i wymaga. Tym samym PiS został zwykłym alfonsem i sutenerem, który ciągnie kaskę od swoich sprzedajnych dziwek.

 11. ubawiony mówi

  Z Grzegorzem Braunem nie udało się nam skontaktować.

  Mateusz Dolak, dziennikarz Wirtualnej Polski
  tak wyglada wolnosc slowa u tego skurwysyna.

 12. ubawiony mówi

  Zauwazyliscie tumany ze TS juz nie puentuje”moj komentarz”?
  co takiego sie stalo?

 13. ubawiony mówi

  ty Sierpinska,otworz oczy tumanom i pochwal sie frekwencja w Sanoku jak belkotalas do budynkow na sanockim rynku.
  szczesc bize
  ]ebac Grisze Brauna.

 14. ubawiony mówi

  Hetman Zamoyski fundowal szkolnictwo,walczac z ciemnota.
  Mikke,choc Zamoyskiemu moze buty czyscic jako multimilioner nawet najwyzszego czasu,nie mowiac o CEPie,czy tego portalu nie zasponsoruje?
  Za to zebractwo i to najprymitywniejsze promuje.

 15. negro mówi

  @ Ubawiony
  To nie była Sierpińska, tylko niejaka Katarzyna Pikuła należąca do ugrupowania Brauna.

 16. ubawiony mówi

  szczesc boze
  bedziesz pan wisial.
  to juz nie zaplona stosy inkwizytora Griszy Brauna?

 17. Zasmucony mówi

  Ubawiony: to ty piłeś? Najwidoczniej ci zaszkodziło. Mógłbyś pani Katarzynie czyścić buty. Heejtować jest bardzo prosto, ale napisać coś mądrego, to już nie każdy potrafi.

 18. ubawiony mówi

  Na kazdego newslettera MN Bakiewicza i stowarzyszenia Marszu Niepodleglosci,odpowiadam wplata na ich konto!
  I Was o to prosze!
  Za zycia SP. Romka Zielinskiego-tez mu kase na urzdzane imprezy dawalem.
  W zamiach za to chociaz relacje na fanie przeczytalem.
  A tu jak bym dal to nawet pustego rynku sanockiego gdzie kicala Sierpinska bym nie zobaczyl.

 19. Krużganek-Pajac mówi

  Przecież Bąkiewicz to szabesgoj i antypolak. Pamiętamy jak się zachował przy okazji protestów Polonii w USA w sprawie ustawy #447.
  Agentura Kalkstaina.

 20. ubawiony mówi

  Społeczna gospodarka rynkowa – forma gospodarki, która rozwinęła się w Niemczech Zachodnich po II wojnie światowej i w założeniu stanowi połączenie gospodarki rynkowej i dużego zabezpieczenia socjalnego pracowników. Według tej koncepcji polityka gospodarcza powinna służyć realizacji celów o charakterze ogólnospołecznym oraz zagwarantować zabezpieczenia socjalne, tak aby zmniejszyć ryzyko utraty środków do życia przez obywateli. Bezpośrednim celem społecznej gospodarki rynkowej jest zapewnienie pełnego zatrudnienia, wspieranie regionalnej mobilności siły roboczej (walka z bezrobociem strukturalnym), ochrona pracy przez regulacje stosunku pracy między pracodawcą a pracownikiem, poprawa na rzecz sprawiedliwego podziału dochodu narodowego, przy jednoczesnej dbałości o wzrost wydajności w gospodarce.
  Progran niemieckiej AfD

  A tu cos od Mikke

  Monopolista kierując się własnym interesem maksymalizacji zysku ustali cenę na poziomie wyższym, niż cena, która mogłaby się ukształtować na rynku konkurencyjnym. Będzie to prowadziło do przechwycenia przez monopolistę części nadwyżki konsumenta, czyli zwiększenia własnych zysków kosztem konsumentów

  Z takim scierwem jak niemciecka AfD Braun sie pokazuje a potem TS POmstuje ze Grisze w TVRossija Tuday pokazuje.
  jak idiota nie wiem z kim trzymac i jak sie promowac to niech asystenta sabine zaspokaja sexualnie.

 21. MAREK mówi

  „Wykorzystanie przez rosyjską propagandę słów polskiego parlamentarzysty skomentował na Twitterze minister zdrowia. „Jak widać poseł Braun stanowi nie tylko zagrożenie dla ludzkiego zdrowia swoją agresją antyszczepionkową. Dziś w rosyjskiej tv staje się stronnikiem Putina, niszczącego niepodległą Ukrainę i pokój w Europie” – napisał Adam Niedzielski”

  Nadmiarowe zgony dzięki totalitarnym procedurom zbrodniarza Niedzielskiego i jego siepaczy to 68,9%!!!, gdzie w Szwecji to 4,4% a tragiczna sytuacja we Włoszech nagłaśniana w mediach przyniosła nadmiarowe zgony w wysokości 8,2%. Bezkarność zbrodniarzy+ oraz zwalczanie i linczowanie takich ludzi jak Braun, którzy domagają się ukarania zbrodniarzy, trwa nadal.

 22. Shadow mówi

  @ Ubawiony- to gnida ludzka, która również za pieniądze jest gotowa dać dupy każdemu. Teraz daje dupy PIS- dzielcom i innym dewiantom parlamentarnym. Swój do swojego ciągnie. –Gdybym miała nieprzyjemność cię trollizno, judaszu za nędzne srebrniki, spotkać, to nawet bym ci w parchaty ryj nie napluła, bo szkoda na takie coś mojej śliny. Dla ciebie ci co mówią i piszą prawdę, to twoi wrogowie, Taka z ciebie kreatura.

 23. Shadow mówi

  Panie Grzegorzu dużo sił i zdrowia, opieki stwórcy i wsparcia przyzwoitych, odważnych ludzi. Tego Panu z całego serca życzę.

 24. Danuta Elżbieta mówi

  Dziękuję Pani za ten komentarz.
  A wszystkim, którym emocje nie pozwalają myśleć logicznie polecam słowa Józefa Mackiewicza:
  Całkowitej prawdy nie zna żaden człowiek na tym świecie. To co my, ludzie, nazywamy „prawdą” jest zaledwie jej szukaniem. Szukanie prawdy jest tylko możliwe w wolnej dyskusji. Dlatego ustrój komunistyczny, który tego zakazuje, musi być siłą rzeczy – wielką nieprawdą. Znalazłszy się tedy w świecie uznającym wolność jednostki i wolność myśli, winniśmy czynić wszystko, aby nie zacieśniać horyzontów myślowych, ale rozszerzać; nie zacieśniać dyskusji, a ją poszerzać.

  I pozdrawiam Cię serdecznie.

 25. negro mówi

  @Ubawiony
  W Sanoku do pustego rynku przemawiała niejaka Karolina Pikuła, która należy do ugrupowania Brauna. Sierpińskiej tam w ogóle nie było. A w ogóle co tak jedziesz i bluzgasz po Braunie i Konfie?

 26. Anty mówi

  Zauważyliśmy ciebie pisdzielski ubawiony tumanie.

 27. Marek z Warszawy mówi

  Brawo poseł Grzegorz Braun, bąkiewiczenko szkoda słów.

 28. Negro mówi

  Zaczęło się. Braun ma zostać pozbawiony dostępu do informacji niejawnych z racji tego, że okazał się być prorosyjskim posłem. Ponadto Omzrik zbiera kasę na pozwanie go do sądu za buntowanie Polaków przeciwko Ukraińcom.

 29. Shadow mówi

  @ Negro– poseł Braun nie jest posłem prorosyjskim, tylko propolskim i takie mendy jak OMZRIK i jego działacze niech zaczną naprawę od siebie samych, bo to hołota, ale i przestępcza szajka. Do niektórych nie dociera, że duża część Polaków nie zgadza się na nadmierne przywileje dla banderstanu i jego pomiotów. I właśnie na ukrainizację Polski. Ludzie myślący to wiedzą, reszta zaś to albo skrajni debile, albo zdrajcy Polski. A za to powinna być kula w łeb, albo stryczek.

 30. Flex mówi

  Niedawno zmarł synonim najobrzydliwszej propagandy z PRL. To co media bandy4 wyprawiają wokół Grzegorza Brauna pokazuje, że „uczniowie” przerośli zmarłego „mistrza. W tym wszystkim jest jeden wielki plus. Widać jak panicznie banda4 boi się Grzegorza Brauna i silnej jednością Konfederacji. Mam nadzieję, że te wszystkie gnidy, które wypełzły i usłużnie plują jadem na walczącego z kłamstwami Posła, nie doczekają medialnie nawet dojścia do stadium wszy! Argument, że pokazanie przez jakąś telewizję pozycjonuje polityka jest idiotyczny. Fakty TVN pokazują co dzień PJK i PMM – czyli są ukrytymi agentami opcji reprezentowanej przez tą stację? Urzędniczyny z PIS nie mogą znieść popularności jaką ma Grzegorz Braun i jego poglądy. Mało diabli ich nie wzięli, gdy po ukaraniu finansowym przez Witek i resztę ludzie w kilka dni zebrali ponad 100 tys. zł na zbiórce internetowej. Ciekawe ile zebrałby jakiś poseł PIS?! To ich boli, bo intelektualnie i moralnie nie sięgają jego pięt!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.