Mieszkańcy Izraela protestują! “Netanjahu wykorzystuje koronawirusa do inwigilacji i wprowadza dyktaturę!”

7

Po zamknięciu granic, sądów i wydaniu dyspozycji bezpiece, by namierzać wszystkich podejrzanych o kontakt z nosicielami koronawirusa, mieszkańcy Izraela nie wytrzymali. Wyszli na ulice, by zaprotestować przeciwko dyktaturze, którą pod pretekstem walki z koronawirusem ma wprowadzać premier Benjamin Netanjahu.

Mieszkańcy Izraela sprzeciwiają się polityce, którą realizuje uwikłany w aferę korupcyjną premier Benjamin Netanjahu. Zarzucają mu gwałcenie zasad demokracji, której ma się dopuszczać m.in. nakazując bezpiece użycie tajnej bazy danych telefonów komórkowych obywateli w celu wyśledzenia osób, które mogły mieć kontakt z nosicielem koronawirusa, przyznając w ten sposób przed światem, że informacje na temat obywateli izraelska bezpieka zbiera od dawna. Decyzja o głębokiej inwigilacji zapadła we wtorek.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

ZOBACZ: PILNE! Tym zdjęciem zmanipulowano świat. Winni śmierci chłopca to trzej Turcy! Zostali skazani na 125 lat więzienia!

To na tyle rozzłościło mieszkańców Izraela, że mimo ogólnokrajowej kwarantanny wyszli na ulice, by publicznie sprzeciwić się “dyktatowi Netanjahu”. – Jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy jedyną demokracją na Bliskim Wschodzie i chcemy ją utrzymać w ten sposób dla New York Times powiedział Shikma Schwartzman, fizyk z północnego Izraela, który był inicjatorem protestu.

Protest polegał na stworzeniu potężnego konwoju z przypiętymi czarnymi flagami. Następnie manifestanci przemaszerowali ulicami Jerozolimy. Doprowadzono do zablokowania autostrady, zaś policja zamknęła drogi otaczające Parlament i Sąd Najwyższy. Protestujący wskazywali, że nakaz inwigilacji obywateli Netanjahu wydał w środku nocy, bez konsultacji z innymi demokratycznymi organami. Manifestanci zaznaczają, że Netanjahu wprowadza dyktat wykorzystując do tego koronawirusa. Kilka osób zostało aresztowanych. W odpowiedzi na protesty Netanjahu wprowadził kolejne restrykcje: zakaz opuszczania domów.

Mój komentarz: Zgodnie z tym, co tłumaczyłem wczoraj w wideo-felietonie. W sytuacjach granicznych, do których z pewnością należy epidemia, opadają maski i poznajemy kim my jesteśmy oraz ci, którzy nas otaczają. Na przykład już wiemy, że feministki w fińskim rządzie nie są personifikacją siły, a nieudacznictwa, a UE, która w dobie komfortu żeruje na społeczeństwach dziś potwierdza konieczność istnienia państw narodowych. Teraz mamy jasność, że oskarżony o korupcję Benjamin Netanjahu to miłośnik dyktatury, a równocześnie mecenas ludobójstwa w Strefie Gazy.

Źródło informacji: New York Times

Przeczytaj także:

Izrael: Netanjahu unika rozprawy za korupcję i zakazuje opuszczania domów! „To nie jest prośba!”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. piotr mówi

  Tajna operacja izraelskiego Mosadu. Skupowali testy na koronawirusa na całym świecie. | forumdlazycia tradycji katolickiej.pl

 2. robert mówi

  Dr. Michał Siudak: Koronawirus – pandemia, eksperyment czy nowoczesna wojna? | wolna-polska.pl

 3. szalom mówi

  Żydofaszyzm pokaże jeszcze swoje zbrodnicze oblicze. Pokazał już Rosji w postaci bolszewickiej rewolucji pokazał Palestyńczykom a nawet swoim biednym chasydom. W najbliższej przyszłości pokaże Ukraińcom a także i nam

 4. piotr p mówi

  Duda i Morawiecki robią to samo co Netaniahu.

 5. Zbigniew mówi

  Wykrywanie zakazen w Palestynie jest na polskim poziomie – prawie zero.

  Granice na zewnatrz sa faktycznie zamkniete, ale w inny sposob:

  Kto przyjedzie do kraju na kwarantanne pod “opieka” ZUS ?

  Z Kraju zrobili jakas umieralnie – 20 tys maseczek z Chin sukces Dudaczewskich, bo natanjahu polski musi wygrac wybory. (Natanjahu polski czy w ogole sam Natanjachu??)

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.