Izrael: Netanjahu unika rozprawy za korupcję i zakazuje opuszczania domów! „To nie jest prośba!”

Benjamin Netanjahu / Fot. YouTube
0

W 8-milionowym państwie położonym na terenie Palestyny, zanotowano już niemal 700 zakażeń koronawirusem. Trzech pacjentów zmarło, a stan 14 jest określany jako krytyczny. W związku z zaistniałą sytuacją wprowadzane są kolejne restrykcje. Premier Benjamin Netanjahu, który w tym tygodniu miał stanąć przed sądem i odpowiedzieć na zarzuty korupcyjne, zarządził zakaz wychodzenia z domów. Zaznacza, że „to nie jest prośba”.

Zgodnie z tymi nakazami, wy, obywatele Izraela, musicie pozostać w domu. To nie jest już prośba, nie jest to zalecenie, to obowiązkowa dyrektywa, która będzie egzekwowana przez organy ścigania – powiedział Netanjahu i zaznaczył, że mieszkańcy będą mogli wychodzić z domów, ale tylko w celu zrobienia zakupów w sklepach spożywczych i aptekach.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Przypomnijmy, że 21 listopada 2019 roku premier Izraela został formalnie postawiony w stan oskarżenia przez Prokuratora Generalnego Awichaja Mandelblita w związku z podejrzeniem o korupcję, płatną protekcję i nadużycie władzy. Netanjahu grozi nawet 10 lat więzienia.

ZOBACZ: Ważny apel kolejnego kandydata na Prezydenta RP ws. zmiany terminu wyborów! „Tu chodzi o ludzkie zdrowie!”. Jakie jest Państwa zdanie? [SONDA]

Premier Izraela oskarżony jest o to, że zawarł nieformalną umowę z jednym z izraelskich dzienników, aby przedstawiał go w pozytywnym świetle w zamian za korzystne rozwiązania prawne dla tej gazet. Netanjahu miał też doprowadzić do zmian w prawie, dzięki którym telekomunikacyjny gigant Bezeq zarobił setki milionów dolarów i odwdzięczył się pozytywnie opisując Netanjahu na swoim portalu informacyjnym Walla. Trzeci zarzut dotyczy pomocy, jakiej Netanjahu udzielił kilku biznesmenom w załatwianiu spraw w USA (np. uzyskaniu amerykańskiej wizy). Miał za to otrzymać drogie prezenty na kwotę 264 tys. dolarów.

17 marca miała odbyć się pierwsza rozprawa, jednak z uwagi na panującą sytuację epidemiczną, rozprawa została odroczona.

Czy z uwagi na stan zagrożenia epidemicznego termin wyborów prezydenckich winien zostać przesunięty na późniejszy?

View Results

Loading ... Loading ...

Źródło informacji: wPrawo.pl, New York Times

Przeczytaj także:

PILNE! Tym zdjęciem zmanipulowano świat. Winni śmierci chłopca to trzej Turcy! Zostali skazani na 125 lat więzienia!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.