Sanitarny apartheid coraz bliżej! Państwa UE uzgodniły specyfikacje techniczne paszportów szczepionkowych

fot. pixabay
10

W czwartek (22.04.2021) rzecznik Komisji Europejskiej ds. gospodarki cyfrowej Johannes Bahrke poinformował o postępie prac w sprawie tzw. paszportów szczepionkowych. – Przedstawiciele państw członkowskich uzgodnili wytyczne opisujące główne specyfikacje techniczne dotyczące wdrażania systemu paszportów szczepień. Jest to kluczowy krok w tworzeniu niezbędnej infrastruktury na szczeblu UE – powiedział Bahrke.

Specyfikacja techniczna obejmuje strukturę danych i mechanizmy kodowania, w tym kod QR, żeby wszystkie certyfikaty – cyfrowe i papierowe – mogły być odczytywane i weryfikowane w całej UE.

ZOBACZ: Unia Europejska wprowadza paszporty covidowe. Otrzymają je zaszczepieni, ozdrowieńcy i osoby z negatywnym wynikiem testu

– Jednocześnie zachęca się państwa członkowskie do wdrażania niezbędnych rozwiązań technicznych na szczeblu krajowym. Niezwykle ważne jest przyspieszenie prac nad wdrożeniem technicznym równolegle z trwającym procesem legislacyjnym, aby zapewnić wprowadzenie cyfrowych zielonych certyfikatów w całej UE do czerwca 2021 roku – oświadczył rzecznik KE.

SKLEP-WPRAWO.PL

– Wytyczne te, przyjęte jednogłośnie przez ekspertów krajowych, pokazują zaangażowanie i gotowość państw członkowskich oraz dostarczą im specyfikacji niezbędnych do szybkiego wdrożenia. Ze strony Komisji będziemy gotowi do 1 czerwca. Jesteśmy gotowi wspierać państwa członkowskie w ich wysiłkach na rzecz jak najszybszego wprowadzenia niezbędnej infrastruktury technicznej – poinformował Thierry Breton, komisarz UE ds. rynku wewnętrznego.

Sanitarny apartheid zbliża się wielkimi krokami. Mieszkańcy Unii Europejskiej zostaną wkrótce podzieleni na zaszczepionych nadludzi i niezaszczepionych podludzi. Na razie likwiduje się swobodę podróżowania. Potem przyjdą kolejne restrykcje, co już zapowiedział wicepremier Jarosław Gowin. Niezaszczepieni podludzie nie będą mogli zjeść obiadu w restauracji, pójść do kina, czy na basen. Zaszczepieni nadludzie będą mogli korzystać z przysługujących im przywilejów, ale pod warunkiem, że będą regularnie przyjmować kolejne dawki eksperymentalnego preparatu. Zważywszy na fakt, że szczepionki nie eliminują wirusa, a osoby zaszczepione mogą zakażać i zostać zakażone, cała ta operacja nie ma nic wspólnego ze zdrowiem publicznym. To po prostu inżynieria społeczna oparta o zasadę „dziel i rządź”. Tylko tyle i aż tyle.

Źródło cytatów: PAP

Zobacz też:

Katarzyna TS: Tylko dla zaszczepionych, czyli ustawy norymberskie wicepremiera Gowina

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Rebih mówi

  Jak na razie wygląda to na straszak, który służy do napędzania sprzedaży śmierci w ampułkach. Dlatego sądzę, że coraz więcej będziemy o tych paszportach słyszeć, ale żadnych konkretnych kroków nie będzie. Jak naprawdę będzie, zobaczymy. Jakkolwiek przeszkody prawne i lewackie „normy europejskie” nie są do pogodzenia z istnieniem takich paszportów i przepisów ograniczających prawa niezaszczepionych, to pamiętajmy, że prawdziwego liberalnego lewaka poznaje się po tym, że prawo, prawdę, życie czy idee traktuje bardzo elastycznie – zgodnie z aktualnymi potrzebami politycznymi.

 2. Bydło zostało wyszczepione, więc bydłu przyczepi się żółty klips. mówi

  Żółty, jak żonkil.

  Czy bydłu to przeszkadza? Aleszskont, przecież bydło samo się znakuje, tatuuje, bydło uważa, że dzięki temu jest członkiem wyższej warstwy, elity. I nawet z poderżniętym gardłem nie skuma co to ubój rytualny, bo to przecież tępe bydło. Więc jakim cudem może cokolwiek pojąć.

 3. Maciej mówi

  Szanowni Państwo, terror segregacji sanitarnej niestety, zgodnie z przewidywaniami staje się faktem także w odniesieniu do polskich studentów. Dziś do studentów jednej z uczelni w Sopocie, dotarła wiadomość, że bez przedstawienia dowodu zaszczepienia dwiema dawkami szczepionki nie zostaną dopuszczeni do praktyk z zakresu fizjoterapii, mających rozpocząć się w maju. Studenci nie mają więc wyboru, albo nie skończą studiów, albo muszą ryzykować wzięcie udziału w eksperymencie medycznym… Co robić, jak ratować nasze dzieci….??!

  1. Motta mówi

   Oczywiście podeprzeć się prawem Konstytucją RP,w której jakikolwiek przejaw dyskryminacji jest zabroniony,po drugie wszystkimi prawami krajowymi i międzynarodowymi, o dobrowolnej zgodzie na udział w eksperymencie medycznym i fakcie ,że nacisk czy przymus w tym zakresie jest absolutnie zabroniony.Dziwi mnie,ze studenci,ludzie inteligentni są w takiej sytuacji bezradni?Kto nie korzysta i nie domaga się swoich praw,ten nie ma ich wcale.

   1. Maciej mówi

    Ja oczywiście wiem o Konstytucji RP i innych prawach, problemem jest jednak fakt, że studenci, którzy się nie zaszczepili, są w przytłaczającej mniejszości, zaś władze uczelni, które wprowadziły segregację sanitarną, zapowiedziały, że w ogóle nie dopuszczą ich do ćwiczeń i to uniemożliwi im zaliczenie roku akademickiego, co właściwie oznacza koniec studiów ludzi będących już na 4 roku!!!
    Moim zdaniem, w takiej sytuacji bardzo przydałby się jakiś rodzaj wsparcia z zewnątrz (np. nagłośnienie problemu w mediach), bowiem powoływanie się pojedynczych studentów na ich prawa i wolności obywatelskie, które władze uczelni mają gdzieś, da tyle, co wszystkie dotychczasowe demonstracje antyplandemiczne razem wzięte – czyli NIC !!! Pozdrawiam.

 4. JerzyS mówi

  Negatywne skutki najbardziej w kraje które żyją z turystyki.
  Ja wolę nieszczepiony chodzić w Polsce po lesie, niż zaszczepiony siedzieć w all inclusive przy paśniku i pocić się gdzieś pod palmą!

  1. Szczur mówi

   To prawda. Tyle tylko, że nie wiadomo co ci psychopaci jeszcze wymyślą. Być może w ogóle będziesz miał, jako niezaszczepiony, zakaz poruszania się po własnym mieście, o ile nie idziesz na zakupy, lub do pracy.

   1. LoL mówi

    to zacznę eliminować pachołków systemu. permanentnie

 5. Filemon mówi

  A co będzie jesienią, jak okaże się że szczepienia nie przyniosły zamierzonego skutku? Szpitale otoczone zostaną otoczone drutem kolczastym a posiadanie amantadyny będzie karane więzieniem. Wtedy zostaną nam dwie rzeczy gorzała albo Bóg.

 6. LoL mówi

  HEIL UJNIA JEWROPEJSKA! hitler jest z was dumny..

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.