Unia Europejska wprowadza paszporty covidowe. Otrzymają je zaszczepieni, ozdrowieńcy i osoby z negatywnym wynikiem testu

kontrola paszportu covidowego/ fot. Twitter/Komisja Europejska
15
SKLEP-WPRAWO.PL

W środę (17.03.2021) Komisja Europejska przedstawiła wniosek dotyczący utworzenia zielonego zaświadczenia cyfrowego, które ma „ułatwić bezpieczne swobodne przemieszczanie się mieszkańców Unii w czasie pandemii Covid-19”. Zaświadczenie jest elektronicznym dowodem na to, że dana osoba: 1) została zaszczepiona przeciwko Covid-19, 2) uzyskała ujemny wynik testu, 3) przeszła Covid-19.

Za wydawanie zaświadczeń mają odpowiadać organy krajowe. Mogą je wydawać na przykład szpitale, ośrodki wykonujące testy, czy urzędy ds. zdrowia. Wersję cyfrową można przechowywać na urządzeniu mobilnym. Oprócz tego, na życzenie, można również otrzymać wersję papierową. Obie wersje będą zawierać kod QR z istotnymi informacjami, a także pieczęć cyfrową potwierdzającą, że zaświadczenie jest autentyczne.

Podczas podróży wszyscy posiadający zielone zaświadczenie cyfrowe obywatele UE i obywatele państw trzecich legalnie przebywający w UE powinni być zwolnieni z ograniczeń w swobodnym przemieszczaniu się w taki sam sposób jak obywatele odwiedzanego przez nich państwa członkowskiego. Państwa członkowskie, które będą chciały wymagać od posiadaczy zaświadczenia poddania się kwarantannie lub testowi, będą musiały powiadomić o tym Komisję i wszystkie pozostałe państwa członkowskie oraz uzasadnić taką decyzję.

Komisja zapewnia, że posiadanie zaświadczenia nie będzie warunkiem swobodnego przemieszczania się, które jest jednym z praw podstawowych w Unii. Zielone zaświadczenie ma być okazją dla państw UE do dostosowania istniejących ograniczeń uzasadnionych względami zdrowia publicznego. KE oczekuje, że aby ułatwić podróżowanie, kraje będą uwzględniać status osoby pod względem Covid-19 określony w zaświadczeniu.

Zaświadczenia będą wydawane wszystkim zaszczepionym osobom, niezależnie od tego, którą szczepionkę przeciwko Covid-19 im podano. Jeśli chodzi o swobodne przemieszczanie się, państwa członkowskie będą obowiązane akceptować zaświadczenia o szczepieniu każdą szczepionką, która uzyskała pozwolenie na dopuszczenie do obrotu w Unii. Ponadto będą mogły podjąć decyzję o objęciu tym również podróżnych w obrębie UE, którzy zostali zaszczepieni innymi szczepionkami.

Zielone zaświadczenie cyfrowe będzie zawierać podstawowe informacje, takie jak imię i nazwisko, data urodzenia, data wydania, istotne informacje na temat szczepionki, testu lub przejścia choroby oraz niepowtarzalny identyfikator. W ramach kontroli weryfikowana ma być jedynie autentyczność i ważność zaświadczenia poprzez sprawdzenie, kto je wydał i podpisał. Wszystkie dane dotyczące zdrowia pozostają w gestii państwa, które wydało zaświadczenie.

Wniosek KE ma teraz zostać przyjęty przez Parlament Europejski oraz państwa członkowskie UE. Komisja współpracuje ze Światową Organizacją Zdrowia, aby zagwarantować, że zaświadczenia wydawane w UE będą honorowane na całym świecie. Komisja pozostaje również w kontakcie z ICAO, organizacją międzynarodową do spraw podróży lotniczych.

Mój komentarz: A więc stało się. Pod płaszczykiem dbałości o bezpieczeństwo podróżowania Unia Europejska wprowadza paszporty covidowe. Zapewnia się, że mają one służyć zwolnieniom z ograniczeń w swobodnym przemieszczaniu się, więc zostaną przywitane z entuzjazmem. Argumentacja będzie następująca: to rozsądne rozwiązanie i służy naszemu dobru. Otóż nie! Segregacja sanitarna nie służy naszemu dobru. Służy podtrzymywaniu korona-psychozy. Służy realizacji zasady „dziel i rządź”. Służy zmuszaniu ludzi do wzięcia udziału w eksperymencie medycznym nazywanym szczepieniami na Covid-19.

Komisja Europejska zapewnia, że zaświadczenie nie ograniczy wolności przemieszczania się. Ależ tę wolność już ograniczono. Teraz wprowadza się narzędzie kontroli systemu. Trwa gotowanie żaby. Najpierw żaba ucieszy się, że ma covidowy paszport zwalniający ją z kwarantanny. A z czasem żaba dowie się, że nie będzie mogła zrobić zakupów, jeśli co roku nie przyjmie szczepionki lub co tydzień nie zrobi testu. Oczywiście to wszystko dla dobra żaby.

Źródło informacji: ec.europa.eu

Zobacz też:

Katarzyna TS: Covidowy patyk w dupie

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Robert mówi

  Kolejne państwa zawieszają szczepienia Astra Zeneca. Prof. Gut: „Kupmy go, ile się da”

 2. Meg mówi

  Teraz paszport dotyczy trzech „kategorii” ludzi, potem rozpocznie się medialno-polityczna gadka o tym, że przechorowanie już nie wystarczy, a po jakimś czasie (już dłuższym, bo trzeba zarobić na testach), będzie mowa o tym, że największą pewność (i większe pieniądze) daje „szczepionka”, a więc tylko zaszczepieni. Następnie zacznie się dyskusja o tym, na jak długi czas wystarczy „szczepionka” i czy ta sama, czy inny wariant w każdym sezonie i okaże się, że obowiązuje jedynie „szczepionka” i to z terminem ważności wynoszącym rok albo pół roku. Następnie dojdą jeszcze kolejne rewelacje. Dobre gotowanie trwa długi czas, to jak z rosołem – im dłużej gotowany tym lepszy, pewnie z rosołem z żaby tak samo..

 3. W K mówi

  Segregacja sanitarna. Testy są płatne. Szczepienia są bezpłatne. Dodatkowa dyskryminacja.

 4. YWANDA mówi

  Ja ja aber das ist ihre PECH sagt Polin=tak tak ale to jest wasz pech mowi Polka. 17 III dzien Sw. Patryka a jego kolor jest zieliny; die Seele=Dusza.. czas do Zielonych Swiatek 23 V; gematria St. Test. Patryk= 3 K + P=K(11), Q(19), K(23), P(17)=70 razy wybaczone Kainowi; czas miecza=7 razem 77. Gematria angielska Q=17 w wyrazie Queen=Krolowa a Q w St. Test. to tyl glowy czyli po Katyniu maski; mask(S)=worm(GB)=robak Izajasza 66:24(SW:M). Syny Goga wraz z ber-gog-lio na gorze wg 'as above so below’ kaba-£y czyli Apok. 19:19 ! Biada !

 5. Zbigniew mówi

  he he he he…………………..Nam jest potrzebna swoboda swiadczenia uslug a nie ta Komisja, jak klapa od klozetu.

  „Komisja zapewnia, że posiadanie zaświadczenia nie będzie warunkiem swobodnego przemieszczania się, które jest jednym z praw podstawowych w Unii.”

  To jest podstawa egzystencji tej smutnej pasozytniczej KE.

  Korniki jeszcze nie zzarly Puszczy?

  Za to zycze tej KE aby zzarla sama siebie wtracajac sie w sprawy narodowe, do czego nie maja kompetencji ani uprawnien – jak sami pisza.

 6. Ewa-Maria mówi

  Ja mam w d…ich wszystkich i te ich paszporty.Teraz już nigdzie się nie wybieram.Nie ten czas i wiek.Lata temu to bywałam tu i ówdzie, trochę tego się naskładało.Teraz już mogę spocząć na laurach.

 7. Matka mówi

  „Otóż nie! Segregacja sanitarna nie służy naszemu dobru. Służy podtrzymywaniu korona-psychozy. Służy realizacji zasady „dziel i rządź”.”

  Jejku, jejku, pani Kasiu. A weźcie wy się, świrusy, od normalnych ludzi odwalcie. Chcecie się nie szczepić bo łykacie byle kit z netu, wasza wolność, jak to mówicie. Jest decyzja, są i konsekwencje – nie dziwcie się, że normalny człowiek co się zaszczepi czy ozdrowieniec będzie np. podróżować normalnie, a wy będziecie latać robić testy. I wy będziecie żyć „w psychozie”, że wami sterują, chipy chcą wszczepić, czy Bóg wie co. Normalni o wirusie już nawet myśleć nie będą.

  Wy macie prawo do głupich decyzji, mądrzejsi mają prawo oczekiwać ochrony. Takie paszporty szczepionkowe to zresztą nic nowego – w czasie kiedy walczono z chorobami zakaźnymi szczepionkami zaświadczenia i szczepieniu były obowiązkowe w wielu miejscach. To, że tego nie widzieliście od kilkudziesięciu lat jest, moje drogie szury piszące o Gatesu czy Sorosie, zasługą wyeliminowania de facto wielu chorób szczepionkami właśnie.

  1. SzMatka mówi

   Jak zwykle z prawdy robisz kłamstwo a z kłamstwa prawdę parchu.

  2. Matka mówi

   Cicho tam, trollujący, zakompleksiony przygłupie.

  3. Ojciec mówi

   bla ble ble bla ble bla bla ble ble bla ble

  4. Matka mówi

   Trzymasz poziom w dyskusji, jak widzę.

  5. piotr mówi

   Uwaga trol! spuszczamy Go wraz z wodą sedesu.

  6. Matka mówi

   Ale z dużej litery – jest szacunek znaczy się – co za śmieszny z ciebie przygłup, Piotruś.

  7. Boguslaw mówi

   Prosze, nie czytajcie jej juz wiecej!
   To jadowita, pasoZYDnicza, zdradziecka zmija! Jej mozna JEDYNIE ZDEPTAC LEB!
   NA NIC WIECEJ SOBIE NIE ZASLUZYLA!
   Ignorujcie calkiem ta prowokatorska pizde!

  8. Matka mówi

   Boguś, „prowokatorska pizdo” to możesz sobie na swoją mamę mówić, wiecznie zasrany, sfrustrowany przygłupie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.