Sąd łaskawy dla starego żydokomunisty. Urban uniewinniony

8

Jerzy Urban, łódzki Żyd, komunista. Redaktor naczelny tygodnika „Nie”. Wyjątkowo obrzydliwy typ. Nie z uwagi na jego odpychający wyraz twarzy i pochodzenie, lecz z uwagi na antypolskie postępowanie. Jako rzecznik komunistycznego rządu pluł na bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. Mszę święte odprawiane przez duchownego określał mianem „seansów nienawiści”, a kilka lat temu opublikował nagranie, na którym pali szalik z polskimi barwami narodowymi. Jego plugastwo nie zna granic. Teraz, oskarżony o znieważanie uczuć religijnych, usłyszał wyrok uniewinniający.

W roku 2012 na okładce Tygodnika „Nie” Urban opublikował karykaturę Jezusa z symbolem Najświętszego Serca Jezusowego. Sześć osób złożyło w tej sprawie zawiadomienie do stołecznej prokuratury. Ich zdaniem grafika naruszyła artykuł 196 Kodeksu mówiący o obrazie uczuć religijnych, ponieważ „zabiegi autora ilustracji nadały jej prześmiewczy, lekceważący i pogardliwy charakter”. Urban określił akt oskarżenia jako „szczyt idiotyzmu”. Powołany przez prokuraturę biegły z zakresu religioznawstwa stwierdził, że ilustracja obraża uczucia religijne katolików. W październiku 2018 sąd pierwszej instancji skazał Urbana na zapłacenie 120 tys. zł grzywny. W marcu 2019 Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił wyrok pierwszej instancji i skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia. Jak komentował to Urban?
Kończę w tym roku 86 lat i nie jestem już zainteresowany końcem tej sprawy. (…) Mogą mnie skazać nawet na dożywocie i mam to w d..  – mówił Urban.

Grafika będąca przedmiotem postępowania przeciwko Urbanowi
Grafika będąca przedmiotem postępowania przeciwko Urbanowi

Żydokomunista dożył ponownego rozpatrzenia sprawy i został uniewinniony.
Opublikowana w tygodniku „Nie” karykatura zdziwionego Jezusa wpisanego w znak zakazu nie obraziła uczuć religijnych – stwierdził Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa. Sąd powołał się na nadrzędność wolności słowa i  ekspresję artystyczną, podobnie jak w sprawie Adama Darskiego, który porwał Biblię i kazał „żreć to gówno”. Szkoda, że takimi standardami sądy nie kierują się, gdy za krytykę polakożerców, po sądach ciągani są polscy patrioci.
Sporna ilustracja zamieszczona w tygodniku „Nie”, choć dziełem artystycznym nie jest, to jest na pewno wyrazem artystycznej ekspresji – stwierdziła w uzasadnieniu wyroku sędzia Katarzyna Balcerzak-Danilewicz. Ekspresja artystyczna – obrazy, rzeźby, instalacje, filmy, fotografie, scenografie sztuk teatralnych, a także karykatury – wywołują i wywoływały w przeszłości i chyba zawsze wywoływać będą rozmaite kontrowersje wśród odbiorców. Jednak nie każde zachowanie naruszające standardy kultury i obyczajów może być traktowane jako znieważające – zaznaczyła sędzia. W uzasadnieniu stwierdziła, że, w tej sprawie występuje kolizja dwóch wolności konstytucyjnych: sumienia i religii oraz wolności słowa i wypowiedzi.

Wyrok nie jest prawomocny. Ciekawe czy takimi samymi standardami kierowałby się sąd, gdyby w miejsce karykaturalnego wizerunku Jezusa wstawiono pejsatych Żydów z Mahometem na czele. Obawiam się, że wraz z wyrokiem skazującym, do skóry redaktora naczelnego dobraliby się semiccy ekstremiści, jak to miało miejsce w przypadku francuskiego redakcji Charlie Hebdo.

Źródło cytatów: Wirtualnemedia.pl

Zobacz:

Żydokomuna to fakt historyczny! Prof. Krzysztof Szwagrzyk dla wPrawo.pl o Żydach w bezpiece, ekshumacjach na Wołyniu oraz „czasie Wyklętych” [WIDEO]

„Aborcja nie jest zabijaniem”, czyli eugeniczna świadomość wymiaru sprawiedliwości w Polsce

J. Międlar: Teatr dla gojów czy państwo z dykty?

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. YWANDA mówi

  Juz im sie wydaje ze Polin jest ich a tu masz ci babo placek na patelni=pan(GB)=panna(S) czyli kod Pan BriT-ish, ish(HBR)=czlowiek a BRiTania to Panna=Virgin-Virgo ale ja-ja bo panna(S)=forehead= brow(poetycko) i Browary.. nawarzyli piwa ze swym cham-elem LooCyFerem a chmiel to kod CH=Szwajcarii i jej gwardi a miel(E)=miod.. oni to lyzka dziegdziu-jew.. gdzie jew tam i qabalah kaga-now i ich NWO=baala-gan a przeciez Wedy napisane przez Lahow; qaba-lah a q to nie tyl glowy a dawna mowa ziem przez nasz opuszczonych choc nazwy wciaz nasze; miasto Ur banow a bylo Panow. Banicja dla Goga Gg=33… i torow-linii liczywiary 6-miel-jonow. Plusy tylko dodatnie !

 2. W K mówi

  Co racja, to racja. Komunistyczna świnia.

 3. Marcin Malik mówi

  Tak, ale co na to Polacy, a nie tylko wąskie grono patriotów / nacjonalistów? Mają to w dupie, i właśnie dlatego tak się dzieje. Gdy muzułmanom coś się nie podoba to organizują rewolucje i palą ulice. Murzyni palą całe miasta i tygodniami nie ma spokoju. Żydzi w Izraelu wychodzą na agresywne marsze, i krzyczą „śmierć Izraelowi”. Cyganie kradną w biały dzień i sa dorobieni, mimo że nie potrafią pisać i czytać.

  …..a Polacy? Siedzą cicho jak mysz pod miotłą i czekają aż przejdzie. Polacy sami przyznali że są szczęśliwi za PISu bo choć tyrają to mają co jeść, a wyrzej wymienieni nie mają tych problemów bo jeśli nie dostaną za darmo to sami sobie wezmą. Polska mentalność to mentalność poddanych i wdzięcznych za jedzenie.

  Co do samego Urbana, to przypomnę że młodzież w Polsce witała go brawami.

 4. wilk mówi

  SMIERC WROGOM OJCZYZNY,TYLE W TEMACIE

 5. Leszek mówi

  Bardzo dobry Wyrok? Teraz i my możemy spalić szalik w kolorach tęczy? Wymalować zdziwioną figurę Mahometa lub Mojżesza ? itd..
  A może chodzi o napędzanie ludzi na ludzi… Niech coś się dzieje… Niech się… naskaczą sobie do Gardeł?
  Gdzie tu MIŁOŚĆ do bliźniego.
  KOLEJNA POMYŁA SĄDOWA. a może tak ma być… ?

 6. anonim mówi

  Stara obleśbna gnida szarogęsząca się tylko dlatego że jego współplemieńcy zasiadają w tzw. wymiarze sprawiedliwości, oczywiście sprawidedliwosci dziejowej.

 7. anonim mówi

  Ty stary oblesny parchu zakpij sobie z talmudu tak dla symetrii

  1. hens mówi

   Z talmudu to my mamy obowiązek kpić. Ale jesteśmy zbyt posrani ze strachu, prawda?

   I zacytuję raz jeszcze siebie ;

   „PIS ᴘᴏᴘᴀʀł ᴘʀᴏᴊᴇᴋᴛ ᴅᴏᴛ. ᴋᴀʀᴀɴɪᴀ ᴢᴀ „ʜᴏᴍᴏғᴏʙɪę”

   Pᴏsłᴏᴡɪᴇ ᴘᴀʀᴛɪɪ ʀᴢąᴅᴢąᴄᴇᴊ ᴘᴏᴘᴀʀʟɪ ᴘʀᴏᴊᴇᴋᴛ ᴢᴀᴋᴀᴢᴜᴊąᴄʏ ᴢɴɪᴇᴡᴀżᴀɴɪᴀ ɢᴇᴊóᴡ ɪ ʟᴇsʙɪᴊᴇᴋ. Mɪᴀłᴏʙʏ ɢʀᴏᴢɪć ᴢᴀ ᴛᴏ ᴀż ᴘɪęć ʟᴀᴛ ᴡɪęᴢɪᴇɴɪᴀ – ɪɴғᴏʀᴍᴜᴊᴇ „Rᴢᴇᴄᴢᴘᴏsᴘᴏʟɪᴛᴀ”.

   Gᴀᴢᴇᴛᴀ ᴘɪsᴢᴇ, żᴇ 23 ᴡʀᴢᴇśɴɪᴀ sᴇᴊᴍᴏᴡᴀ ᴋᴏᴍɪsᴊᴀ ᴅs. ᴘᴇᴛʏᴄᴊɪ ᴡɴɪᴏsłᴀ ᴘʀᴏᴊᴇᴋᴛ ᴘʀᴢᴇᴡɪᴅᴜᴊąᴄʏ ᴢᴍɪᴀɴę ᴡ ᴀʀᴛ. 257 ᴋᴏᴅᴇᴋsᴜ ᴋᴀʀɴᴇɢᴏ, ᴋᴛóʀʏ ᴏʙᴇᴄɴɪᴇ ᴢᴀᴋᴀᴢᴜᴊᴇ ᴘᴜʙʟɪᴄᴢɴᴇɢᴏ ᴢɴɪᴇᴡᴀżᴀɴɪᴀ ɢʀᴜᴘʏ ʟᴜᴅɴᴏśᴄɪ ᴀʟʙᴏ ᴘᴏsᴢᴄᴢᴇɢóʟɴᴇᴊ ᴏsᴏʙʏ ᴢ ᴘᴏᴡᴏᴅᴜ ᴊᴇᴊ ᴘʀᴢʏɴᴀʟᴇżɴᴏśᴄɪ ɴᴀʀᴏᴅᴏᴡᴇᴊ, ᴇᴛɴɪᴄᴢɴᴇᴊ, ʀᴀsᴏᴡᴇᴊ, ᴡʏᴢɴᴀɴɪᴏᴡᴇᴊ ᴀʟʙᴏ ᴢ ᴘᴏᴡᴏᴅᴜ ʙᴇᴢᴡʏᴢɴᴀɴɪᴏᴡᴏśᴄɪ.”

   =⃫=⃫=⃫=⃫=⃫=⃫=⃫=⃫=⃫=⃫=⃫=⃫=⃫=⃫=⃫=⃫=⃫=⃫=⃫=⃫=⃫=⃫=⃫=⃫=⃫=⃫=⃫=⃫=⃫=⃫=⃫=⃫

   A za obsrywanie kościoła i katoli zboczeńcy otrzymają grant na „równość”! Właśnie Gliński zabrał się za przyznawanie zboczeńcom pieniędzy, które ukradł nam, katolom.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.