Rzecznik ONR o wyroku więzienia dla narodowców za antysyjonistyczny okrzyk [WIDEO]

Krzysztof Szałecki / Fot. eMisjaTv
7

Tegoroczne lato otworzyła informacja, która wywołała poruszenie w środowisku narodowców. Oto Sąd Okręgowy w Białymstoku na podstawie wniosku złożonego przez Rafała Gawła – ukrywającego się przed polskim wymiarem sprawiedliwości aktywisty lewicy, założyciela Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, wydał wyrok w pierwszej instancji skazujący dwóch mężczyzn za wznoszenie antysyjonistycznych okrzyków. Rzecz dotyczyła sprawy z 2016 roku, kiedy przez stolicę Podlasia przeszedł marsz z okazji rocznicy utworzenia Obozu Narodowo-Radykalnego, podczas którego miały padać „nienawistne hasła”.
PRZECZYTAJ:
Zbrodnicza ideologia pod ochroną prawa? Rok bezwzględnego więzienia za hasło: „A na drzewach zamiast liści będą wisieć syjoniści”!

Ku zdziwieniu wszystkich obserwatorów, sędzia Sławomir Cilulko orzekł, że dwóch spośród siedmiu oskarżonych jest winnych głoszenia „mowy nienawiści”, której nośnikiem miało być hasło „A na drzewach zamiast liści będą wisieć syjoniści”. Zapadły wyroki: pół roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata oraz rok bezwzględnego więzienia.

Nie tylko sam fakt skazania za wznoszone hasło wzbudził głosy oburzenia i protestu, ale też wymiar kary, który przekraczał nawet żądania oskarżycieli. Okazało się, że okrzyk tyczący się konkretnego zjawiska politycznego, jakim jest syjonizm, został zinterpretowany przez sędziego jako mowa nienawiści wobec grupy narodowej, między innymi ze względu na historię ONR.

Czy to sygnał, że państwo PiS będzie prześladować narodowych radykałów? I czy zwolennicy syjonizmu mają korzystać z szerszej ochrony niż przedstawiciele innych nurtów politycznych? Na to pytanie odpowie Krzysztof Szałecki, rzecznik Obozu Narodowo-Radykalnego, jeden z oskarżonych w procesie białostockim.

Przeczytaj:

Czy ONR można nazywać organizacją faszystowską? Oświadczenie Zarządu Głównego ONR ws. postanowienia wyroku Sądu Najwyższego

Zbrodnicza ideologia pod ochroną prawa? Rok bezwzględnego więzienia za hasło: „A na drzewach zamiast liści będą wisieć syjoniści”!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. MAREK mówi

  Totalitarna antypolska lewica zawsze nienawidziła i zwalczała Polskich patriotów.

 2. Makaveli mówi

  Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź, kogo nie wolno Ci krytykować.

 3. *****Konfederacje mówi

  Blazen Braun ksiazke reklamuje w sejmie zamiast zajac sie grodzkim i zydami w jakim celu sie spotkali o o czym pogadali.

 4. Grzegorz mówi

  przecież nie ma paragrafu dotyczącego tej mowy nienawiści, to na jakiej podstawie zostali skazani?

 5. Pani M. mówi

  I słuszny wyrok. Choć może zamiast więzienia dla tego debila lepsza będzie kara ograniczenia wolności w postaci prac społecznych. Niech popracuje w Auschwitz, to może zrozumie, dlaczego był takim debilem i czemu taki okrzyk słusznie jest karany.

 6. Marcin Malik mówi

  Nie martwcie się. Narodowiec nie odsiedzi ani jednego dnia. W drugim posiedzeniu sędzia go uniewinni za krytykę systemu politycznego. To jest legalne. Przecież on nie krzyczał, że będzie wieszał Żydów, tylko że ludzie wyznający pogląd polityczny będą kiedyś wisieć. NIEWINNY!

  W Izraelu Żydzi krzyczą podobne hasła na Syjonistów i palą flagi Izraela. Syjoniści to głównie żydzi, ale nie tylko.

 7. Boguslaw mówi

  Zgdz sie, tym brdziej, ze jk widomo, prwie wszyscy polscy sedziowie s SYJONISTAMI

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.