Rzeczniczka PiS: „Marsz Niepodległości przyjmie charakter państwowy”. Czy prezydent i premier wezmą w nim udział?

Marsz Niepodległości 2018/ fot. twitter
21

Marsz Niepodległości przyjmie charakter państwowy – informuje rzeczniczka PiS. Po dwóch tygodniach trudności w organizacji marszu z jakimi spotkał się Robert Bąkiewicz, ostatecznie manifestacja przyjmie charakter oficjalnych obchodów państwowych.

Wczoraj (8.11.2021) sąd oddalił wniosek Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry o wstrzymanie wykonania decyzji sądu zakazującej rejestracji MN jako zgromadzenia cyklicznego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W odpowiedzi na tę sytuację, Marsz Niepodległości, który powstał jako oddolna inicjatywa środowisk narodowych, dzięki interwencji Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, przyjął charakter uroczystości państwowej.

Rzeczniczka PiS Anita Czerwińska podczas briefingu prasowego w Sejmie została zapytana przez dziennikarza WP Patryka Michalskiego o wezwanie szefa resortu sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry do „obywatelskiego nieposłuszeństwa” organizatorów Marszu Niepodległości. Odparła, że marsz się odbędzie i „będzie miał charakter państwowy”. Czerwińska powiedziała, że MN nie traci „społecznego charakteru”.

Czerwińska nie odpowiedziała na pytania dziennikarzy czy w marszu weźmie udział Duda lub Morawiecki. Wiadomo jedynie, że nadanie Marszowi Niepodległości „charakteru państwowego” ma związek z decyzją podjętą we wtorek przez szefa UdSKiOR.

W obliczu niezrozumiałej decyzji Prezydenta Stolicy Rafała Trzaskowskiego odmawiającej legalności Marszowi Niepodległości, a także krzywdzących organizatorów Marszu Niepodległości decyzji sądów, w poczuciu odpowiedzialności za to społeczne wydarzenie i bezpieczeństwo wszystkich, którzy 11 listopada chcą obchodzić w tej formule Święto Niepodległości, podjąłem decyzję, aby nadać uroczystości status formalny, na podstawie art. 2 ust. 1 ustawy Prawo o zgromadzeniach – poinformował we wtorek szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk.

Szef UdSKiOR dodał, że uroczystość rozpocznie się zgodnie z pierwotną wolą społecznych organizatorów wydarzenia o godz. 13.00 na rondzie Romana Dmowskiego. Następnie uczestnicy Marszu Niepodległości przejdą tradycyjną trasą. Natomiast w Parku Skaryszewskim delegacje złożą kwiaty pod popiersiem jednego z ojców naszej Niepodległości Ignacego Jana Paderewskiego. W uroczystości złożenia kwiatów weźmie udział wojskowa asysta honorowa. Bezpieczeństwo uczestnikom obchodów zapewni Policja i Żandarmeria Wojskowa – czytamy w komunikacie.

Sprawę skomentował organizator marszu Robert Bąkiewicz.
W tym roku uczestnictwo w Marszu Niepodległości to wyraz solidarności i wdzięczności dla żołnierzy broniących naszej granicy – czytamy na Twitterze. I zapewnia, że jest po rozmowie rozmowie z UdSKiOR i ma uzgodnione, że marsz nadal będzie miał charakter społeczny.

Zobacz:

Przeczytaj:

11 listopada na Marszu Polaków we Wrocławiu przemówią świadkowie ukraińskiego ludobójstwa na Polakach! Plakaty z zaproszeniem w gablotach MPK

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. z-k mówi

  No i BRAWO!!! Wezmą czy nie wezmą udział ważne, że ściekowy Czaczkowski i kilka dywizji zaprzańców rozmaitych – żydolewackich, pruskich, ruskich, banderofilskich … i pozostałych mogą Marszowi na kant naskoczyć

 2. pazur mówi

  Czyli jak się Polak uprze to nic Go nie zatrzyma. No to teraz pora dokończyć ekshumację w Jedwabnem.

 3. Kajtek mówi

  Raz sierpem raz mlotem czerwona holote moze w koncu ABWehra zajmie sie takimi gnida mu jak czaskoski i jego antifiarze i te baby spod znaku hitlerjugend plus kramki i inne gady na kacapskim garnuszku

 4. Zbyszek mówi

  Bedzie chyba jeszcze jedna okazja aby splaszczyc cistkowskich, brukselke – sprowadzic ich na miejsce bez rozumu i godnosci –

  Wlasciwe haslo bedzie:

  „Sprzedawczyki i zlodzieje,
  cala Polska z was sie smieje”

  Drugi:

  „Jezeli jest zagrozenie zycia Matki, to aborcja jest dopuszczalna”

  I niech sie strajk czarnych, znieslawionych kobiet, kladzie poktem na jezdniach a lepsze miejsce jest w Kosciolach z grzewanymi podlogami.

 5. Zbyszek mówi

  Na bilbardach mozna przypomniec, jak za Tuska, Komorowskieg policja strzelala do Polakow i to 11 listopada.

 6. anonim mówi

  Teatr hipokryzji w wykonaniu nierządu Partii Interesu Syjonistycznego. Gdy trzy lata temu mieliśmy okrągłą 100 rocznicę odzyskania niepodległości polskojęzyczna jaczejka pomijała i ignorowała Narodowców, a w swojej gebbelsowskiej telewizorni pokazywali tylko żoliborskiego hodowcę kotów, belwederskiego długopisa i jego ferajne oraz pinokia i jego ferajnę. Na uroczystość nie zaprosili tych prawdziwych patriotów i organizacje, ale np. aferzystkę żydowską tzw. hgw i jej całe zaplecze polityczne. Rok temu ci sami hipokryci kazali swoim psom strzelać z gumowych kul do ludzi, a zaprzańcy np ten filosemita i filorezun z Wrocławia kazał bandytom w kominiarkach bez dystyngcji pałować ludzi metaloowymi pałkami. Alkoholik z mswia wzruszał ramionami i nie widział problemu. Teraz apalują i ,,jednaczą” społeczeństwo jak wilki które ubiearają owcze skóry, bo chcą nadal trwać przy korycie i niszczyć od wewnątrz Polskę. Już zamknęli kopalnie, teraz chcą zamknąć elektrownie i zrobić kolejny locdown zeby ostatecznie dobić polską gospodarkę, a potem będzie tak jak w restauracji Sowa i Przyjaciele pinokio dopnie swego i Polacy będą zapierdalać za miskę ryżu. Chrzeczeni scyzorykiem już na to czekaja żeby za bezcen przejąć polskiego bankruta i zrobić sobie tutaj polin na wzór tego z Palestyny.Żygać mi się chcew patrząc na ten teatr polityczny w Polsce.

 7. Repatriant mówi

  Doraźna korzyść. Marsz Niepodległości już przegrał.

 8. szalom mówi

  Kapitalny plakat zrobił prezes Bąkiewicz na Marsz Niepodległości. Bomba. Niech zorganizuje jego druk w wielkim nakładzie to będą zapewnione środki na przyszłoroczny Marsz Niepodległości

 9. Tomasz mówi

  I bardzo dobrze że tak sprawa się rozwinęła.

 10. Rdk mówi

  I cyk! Po marszu. Bąkiewicz ty sprzedajna ruro! Prezes dał Ci kota pogłaskać?

 11. Marek z Warszawy mówi

  Morda buraku. Od Roberta Bąkiewicza to trzy kroki w bok. Butów mu nie jesteś godzien czyścić.

 12. Shadow mówi

  Na obecny stan rzeczy to jedno z najlepszych rozwiązań.Zresztą ten marsz od początku powinien być ogólnonarodowy i oficjalny.11 listopada, to jedno z niewielu świąt przypominający radosne chwile naszej nowszej historii . I to wcale nie musi oznaczać w tym marszu dominację władz, ani też to że wszyscy gremialnie polecą głosować na PIS,

 13. anonim mówi

  Shadow problem w tym ze polskojezyczne filosemickie wladze w PL nie chca identyfikowac sie z narodem ale interesuje ich wylacznie opinia srodowisk zydowskich, dla ktorych Prawdziwi Polscy Patrioci sa urojonym zagrozeniem.

 14. anonim mówi

  Wladze PiSemitow zachowuja sie jak kiedys stolzman vel kwasniewski, ktory na ukrainie podczas wizyty upamietniajacej poleglych Polakow byl pijany jak rasowe bydle, natomiast w Jedwabnem podczas zydowskiego spektaklu byl powazny jak nieboszczyk w trumnie i jeszcze bezczelnie przepraszal w imieniu Polakow. Taki talmudyzm w praktyce.

 15. Ayax mówi

  Marsz powinien zostać społeczna inicjatywą. To co zrobiono uważam za pocałunek Judasza, bo za chwile pan Bakiewicz będzie sobie sam z pisem maszerował a naród zrobi nowy marsz. I nie chodzi tu o to, ze to skłócanie Polaków, czy coś tam. Tak jak ja nie pójdę w paradzie równości tak nie życzę sobie iść na „swojej” imprezie z partyjnym planktonem. Ale teraz nie jest już moja….ludzi, którzy tam pójdą nie oceniam. Uważam, że jeśli ktoś zabronił to powinna być nielegalna, bo to mi śmierdzi ustawką w stylu dobry i zły policjant a PoPis na to stać! Jak byłem tak tam nie pójdę już.

 16. Ayax mówi

  Za chwile „Wiadomości TVP” pokażą, ze „państwo” zorganizowało obchody i wbrew sądom i Trzaskowskiemu i przybyły setki tysięcy ludzi żeby wyrazić sprzeciw…itd itd… ja w tej szopce udziału brać nie będę. Wrocław wydaje się lepsza alternatywą.

 17. Maksymilian mówi

  Robert Bąkiewicz dostaje miliony od PiS-u, nie dziwne więc, że Marsz Niepodległości będzie miał charakter rządowy.

 18. aster mówi

  Komentator Anonim właściwie ocenił tę całą ustawkę. Bolkiewiczowski marsz został przejęty i wprzęgnięty w poczynania Partii Interesów Syjonistycznych.

 19. Baldwin mówi

  Gówniorze a nie patrioci. Kochacie Ojczyzne tak jak dewotki pana Boga. Ale zapominacie o drugim Przykazaniu, które w naszej ziemskiej i beznadziejnej sytuacji jest ważniejsze. A Bąkiewicz kocha Ojczyzne za te miliony, które dostaje od PiS-u.

 20. Ewa-Maria mówi

  Ci co tak negatywnie wypowiadają się pod adresem p. Bąkiewicza to widać że są to nieudacznicy życiowi, kalectwo intelektualne. Każdy z was mógł podjąć się tego co zrobił p. Bąkiewicz. Najlepiej to siedzieć na d…,nic nie robić i tylko atakować tych co mają zasługi dla Polski. Wstyd mi za takich rodaków.

 21. aster mówi

  Na szczęście jako nieudacznicy życiowi nie podaliśmy na tacy tak zwanego marszu niepodległości Partii Interesów Syjonistycznych. Zastanów się nad sobą co tu piszesz bo za jakiś czas będzie ci wstyd stanąć przed lustrem pamiętając jak gardłowałaś tu za kolaborantem.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.