Sąd oddalił wniosek Zbigniewa Ziobry ws. Marszu Niepodległości

Marsz Niepodległości 2020/ fot. screen
22

Sąd oddalił wniosek Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry o wstrzymanie wykonania decyzji sądu zakazującej rejestracji MN jako zgromadzenia cyklicznego. Oznacza to, że Stowarzyszenie Marsz Niepodległości ma poważny kłopot w związku z trasą tegorocznej manifestacji.

29 października 2021 roku warszawski sąd apelacyjny utrzymał w mocy uchylenie decyzji wojewody mazowieckiego o rejestracji cyklicznego wydarzenia Marsz Niepodległości. Dwa dni wcześniej Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił decyzję wojewody mazowieckiego o rejestracji tego cyklicznego wydarzenia. Tym samym SO uwzględnił odwołanie warszawskiego ratusza w tej sprawie. W tej sprawie, skargę nadzwyczajną złożył Prokurator Zbigniew Zbigniew Ziobro.

Teraz, 6 listopada 2021, Sąd Apelacyjny oddalił wniosek Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry ze skargi nadzwyczajnej o wstrzymanie wykonania postanowienia Sądu Apelacyjnego z dnia 29 października. Sąd utrzymał wtedy w mocy postanowienie sądu okręgowego o uchyleniu decyzji o rejestracji Marszu Niepodległości jako wydarzenia cyklicznego. O sprawie poinformował dziennikarz Radia Zet, Mariusz Gierszewski.

Prokuratura Krajowa stała na stanowisku, że decyzja sądu ws. MN uderza w konstytucyjne prawo wolności zgromadzeń.
Z uwagi na grożącą nieodwracalną szkodę przejawiającą się w uniemożliwieniu organizacji patriotycznego wydarzenia o bogatej tradycji, w ważną narodową rocznicę, Prokurator Generalny wniósł także o wydanie przez Sąd Apelacyjny w Warszawie postanowienia o wstrzymaniu wykonania decyzji z 29 października 2021 r. – przekazała w piątek Prokuratura Krajowa.

Prezes Stowarzyszenia MN, Robert Bąkiewicz, pisze, że „skarga Nadzwyczajna złożona do Sądu Najwyższego przez Prokuratora Generalnego dalej jest w mocy i czeka na rozpatrzenie SN” i zapewnia, że bez względu na wszystko 11.11.2021 Marsz Niepodległości przejdzie przez stolicę.

Przypomnijmy, że 11.11.2021 o godzinie 17 spod dworca PKP we Wrocławiu wystartuje Marsz Polaków pod hasłem: „Polska antybanderowska”.

Przeczytaj także:

Marsz Polaków 11.11.2021 we Wrocławiu przejdzie pod hasłem „Polska antybanderowska” [PLAKAT, TRASA]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. SKLEP-WPRAWO.PL
 2. Bury mówi

  …no to leżymy i kwiczymy.
  Sądy nie są polskie a polskojęzyczne,więc lewactwo górą

 3. Hammurabi mówi

  Przecież to było z góry wiadome. Sądy są upolitycznione a właściwie są w opozycji do społeczeństwa. Sędziowie oferując wyroki w np. W sprawie Najsztuba, plują Polakom w twarz, jednocześnie porozumiewawczo mrugają do tzw. „opozycji”. Są trzecią władzą i pokazują to w wiarygodny sposób, gwałcąc prawo, którego być powinni strażnikami. Co z tego wyniknie?

 4. verizanus mówi

  Co w tym dziwnego?? Reformy sądów nie było…;)

 5. Kamil mówi

  Nie było i nie bedzie póki kaczynski zajmuje się pierdolami zamiast wykorzystać to że i tak już wojna z brukselka, kacapami, niemieckimi świniami, zyskami tylko że on nie ma jak, jakby miał to Niedzielski już dawno by skomlał w judenstanie w tel awiwie a nie przepychał segregację sanitarna w Poslce

 6. MAREK mówi

  Antypolska żydokomuna nie tylko sędziowska nadal u władzy! Lustracji i dekomunizacji nie było, więc lewaccy zdrajcy i sprzedawczyki obsadzali wszystko swoimi.

  Zdrajcy, antypolscy agenci i dywersanci czują się bezkarni i posuwają się coraz dalej.

  Dla tych, co będą gadali, że to teorie spiskowe i antysemityzm, mam jedno pytanie.

  Jaki jest cel, aby Polak patriota zabraniał manifestowania swoim rodakom, patriotyzmu i przywiązani do Ojczyzny POLSKI kiedykolwiek i gdziekolwiek a w szczególności w NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI!?

 7. Zbyszek mówi

  Oznacza to, ze jezeli marsz sie odbedzie, to niby z sadami jest wszystko po polsku?

  Wszyscy wyzsi zlekcewazyli bicie ludzi pretami zakonczonymi kulka we Wroclawiu i sprawy tocza sie nadal, jak zgnile w srodkujajko.

  Aby to toczenie zgnilzny zatrzymac, w tym niby „nielegalnym marszu” na czele powinien isc DUDA, Kaczynski razem z Bakiewiczem tak aby ochraniac marsz, ludzi przed biciem metalowymi palkami i pokazac dobra wole w walce ze zgnilizna bolszewicko…………..

 8. Zbyszek mówi

  Oczywiscie cala „Solidarna Polska Ziobry”, bysmy widzieli solidarnosc , na czele po wyborach.

 9. Zbyszek mówi

  Wlaciwie politycznie lepszej sytuacji nie mozna sobie wyobrazic – a przed wyborami bedzie jeszcze jedna okazja ale to jest tak ze Zyd Zydowi nie bedzie szkodzil.

  Pozywiom uwidim

 10. Zbyszek mówi

  A po tym marszu PIS moze przeprowadzic dekmunizacje sadownictwa zlecajac to Ziobrze.

 11. Zbyszek mówi

  Wykrakalo sie, tak to jest oczywiste`:


  Solidarna Polska zaprasza na Marsz Niepodległości!
  08.11.2021 14:00 „”

  Zajebiscie

 12. Hammurabi mówi

  Drogi Marku zadałeś pytanie retoryczne.
  Niestety, wszystko wskazuje na powolny upadek polskości. Zostaliśmy wmanewrowani w poprawność polityczną i żeby cokolwiek zmienić potrzeba rewolucji.
  Niestety dziś, kiedy w kraju stadami łażą półgłówki nawołujące ***** PIS zamiast pomyśleć samodzielnie, kiedy połowie uprawnionych tępaków nie chce się pójść i zagłosować już nie mówiąc o zapoznaniu się z opiniami i życiorysami kandydatów a stada opłacanych zadymiarzy bezkarnie jeżdżą po polskich miastach by „manifestować” o rewolucję jest trudniej niż o zaspy śnieżne na Saharze.
  Panujący marazm, jakieś otępienie jak w „chocholim tańcu” jest nie do przerwania marszami, przykładem czy wydarzeniami kulturalnymi.
  Wygląda to tak, jakby Polacy tworzyli stado, które napadnięte przez wilki tępo patrzy na rozrywanie niedawnego członka stada.

  Ot masz przykład niejaka Iwona Śledzińska Katarasińska była członkini PZPR, „Akcji Demokratycznej”, „Unii Demokratycznej” i „Unii Wolności” a od 2001 członkini PO jest od 1991 posłanką na Sejm I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII i IX kadencji i jak nie umrze (a ma 80 lat), to będzie jeszcze X, XI, XII i XIII kadencję, o ile prędzej tego burdelu szlag nie trafi! Słyszałeś kiedykolwiek, by się odezwała??? Przecież reprezentuje zawrotną liczbę Polaków, bo głosowało na nią „aż” 17 254 osób ale na zasadzie „chybił trafił”.

 13. Buran mówi

  Takich „chybił trafił” jest znacznie więcej. Są i w Sejmie, i w Senacie, a także w Europarlamencie. Nieraz się zastanawiam jak to jest możliwe i kto na „toto” głosował ????

 14. Nie ma takiej siły by Polakom zabronić naszego Święta mówi

  Marsz Niepodległości w Warszawie idzie tak czy inaczej. Wrocław także. Będą dwa piękne Marsze Polaków! CWP!

 15. Hammurabi mówi

  @Buran
  No właśnie kto a raczej CO na COŚ takiego głosowało albo…
  Albo ordynacja wyborcza ta „proporcjonalna” powinna ulec zmianie i system list partyjnych, gdzie liczą się właśnie te „biorące” miejsca na nich!
  Kto je zajmie jest w polskich koteriach – boć przecież nie partiach – przedmiotem wewnętrznych walk, kopania się po kostkach i zawierania układów. To ostatnie jest najgorsze bo powoduje, że patrząc na obrady sejmu widzimy wciąż te same gęby, pomimo wcześniejszych kompromitacji.

 16. z-k mówi

  No to wszyscy jedziemy do Warszawy!! Warszawiacy nie siedzieć w domu, flagi w garść i niech zaprzańcy, żydofile, germanofile i banderofile zobaczą ile nas

 17. Tolek mówi

  Zamiast pajacować bez sensu na ulicach lepiej jedźcie na granicę bo tam muślinskie mozlemy ojczyznę atakują.

 18. W K mówi

  Skoro mazowiecka policja pilnuje granicy, kto obroni Trzaskowskiego?

 19. Zbyszek mówi

  Hammu rabin .

  To co wymieniasz jest mala kropla dziegciu.

  Soros oficjalnie przyznaje sie do uczestnictwa wraz z rodzina w ograbianiu wegierskich Zydow i wysylaniu w setkach tysiecy do obozow zaglady a teraz jest ich glownym Elitem, bo ma pieniadze.

  I tak wlasnie wyglada (z pela na szyi) te 30 % niby Polakow.

  Generalnie chyba Polakow do nich nie mozna porownywac

 20. Tomasz mówi

  To pokazuje jak te nasze sądy są zakłamane i fałszywe. To banda która wymaga głębokiej reformy!

 21. Kunegunda mówi

  Rodacy na Kalisz 1/11/2021 nptv.pl

 22. Greg mówi

  a co ten marsz daje? pomaszeruja pomaszeruja i pojda glosowac na stary uklad………..

 23. Hammurabi mówi

  @Zbyszek
  Cosik nie tak, bo póki co to jest nie beczka a cysterna dziegciu, miodu zaś tyle co brudu za paznokciem!
  Polacy zaś… Cóż Polacy śpią. Kolebią się leniwie z boku na bok i oby się nie okazało, że „ostał im się jeno sznur”.
  Z tembru Twego wpisu wnioskuję, że nie głosowałeś albo oddałeś głos na Jachirę bądź Spurek…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.