11 listopada na Marszu Polaków we Wrocławiu przemówią świadkowie ukraińskiego ludobójstwa na Polakach! Plakaty z zaproszeniem w gablotach MPK

3

11 listopada 2021 roku, ulicami Wrocławia przejdzie Marsz Polaków. To największa patriotyczna manifestacja w stolicy Dolnego Śląska. W całym mieście można zobaczyć plakaty promujące wydarzenie, nawet w gablotach na przystankach MPK. Czyżby pracownicy komunikacji miejskiej zaangażowali się w promocję wydarzenia?

Hasło

W tym roku manifestacja przejdzie pod hasłem „Polska antybanderowska”. Dlaczego pod tym hasłem?
Po pierwsze domagamy się ekshumacji polskich ofiar ukraińskiego ludobójstwa – bez niej nie ma mowy o prawdziwej niepodległości. Po drugie to nasza odpowiedź na szerzącą się w zastraszającym tempie banderowską ideologię na Ukrainie. To odpowiedź na ogłoszenie na Ukrainie roku 2022 rokiem ludobójców z UPA, a także na bierność polskiej władzy w zakresie upamiętniania Polaków pomordowanych przez ukraińskich zbrodniarzy – wskazuje jeden z organizatorów wydarzenia, Jacek Międlar. – To, że ludobójcy są gloryfikowani na Ukrainie, której obywateli gościmy w naszym kraju, a polska władza w tym zakresie nie interweniuje, oznacza, że naszą niepodległość należy postawić pod znakiem zapytania i musimy o nią nieustannie zabiegać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Świadkowie ludobójstwa

– W tym roku, w trakcie marszu, przemówią świadkowie ukraińskiego ludobójstwa na Polakach – dodaje Jacek Międlar. – Ich świadectwo jest stokroć cenniejsze niż wszelkie inne przemówienia, które mają miejsce podczas manifestacji.

Trasa i rozpoczęcie

W tym roku manifestacja wystartuje spod Dworca PKP i i dotrze na Plac Katedralny na Ostrowie Tumskim. Marsz wystartuje o godzinie 17.

Zapraszamy!

W marszu mogą wziąć udział wszyscy, którym leży na sercu dobro naszej Ojczyzny i – w tym roku szczególnie – pamięć o Polakach pomordowanych przez ukraińskich ludobójców w latach 1939-1947.
Zapraszamy rodziny z dziećmi, kombatantów, patriotów, nacjonalistów oraz kibiców z całej Polski – mówią organizatorzy.

Plakaty promujące wydarzenie rozwieszono w całym mieście. Plakaty znalazły swoje miejsce nawet w gablotach MPK.
Czyżby pracownicy obsługi przystanków MPK włączyli się w promocję Marszu Polaków we Wrocławiu, który 11.11. przejdzie pod hasłem #PolskaAntybanderowska? Jeśli tak, to dziękuję Wam, że można na Was liczyć! – na Twitterze napisał Jacek Międlar.

Wydarzenie na Facebook’u – TUTAJ

Pobierz plakat i PODAJ DALEJ

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Misiek13 mówi

    Jak swiat swiatem Polak ukraincowi nie bedze bratem

  2. Kwal mówi

    TY się chyba pomyliłeś Misiek ! To jest zupełnie odwrotnie… Ukrainiec Polakowi nie będzie bratem…nigdy bo to hajdamak !

  3. Buran mówi

    Po tym „braterstwie” zostały na Wołyniu, i nie tylko, dziesiątki tysięcy ofiar w bezimiennych dołach i studniach.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.