Rząd PiS nie zniesie socjalu dla Ukraińców. „Nie ma planu, żeby wprowadzać zmiany”

Zamek Królewski w ukraińskich barwach/ fot. screen
3

Na czas kampanii wyborczej, którą w niedzielę (15 października 2023 r.) zwieńczą wybory parlamentarne, z budynków użytku publicznego zniknęły ukraińskie flagi, a rząd PiS nagle zaczął walczyć z zalewem Polski zbożem technicznym z Ukrainy i krytykować Wołodymira Zełenskiego, chociażby za udział w ceremonii uhonorowania ukraińskiego SS-mana w kanadyjskim parlamencie.

Na pierwszy rzut oka można odnieść wrażenie, że takie zmiany zwiastują odmienne podejście potencjalnego rządu PiS w najbliższej kadencji w kwestii socjalu dla Ukraińców przebywających w Polsce, czego oczekuje lwia część Polaków. Radosław Fogiel z PiS przekonuje, że są to złudne nadzieje.
– Polski rząd przyjął prostą zasadę: świadczenia, które przysługują Polakom, przysługują też ukraińskim uchodźcom w Polsce. (…) znacząca większość Ukraińców obecnych w Polsce pracuje, zarabia, płaci podatki, wielu wiąże swoją przyszłość z Polską. Dorzucają się do systemu, w tym systemu ubezpieczeń społecznych. Nie ma planów, żeby wprowadzać zmiany – w wywiadzie dla Wirtualnej Polski twierdzi Fogiel. – Oczekiwanie wdzięczności w relacjach międzynarodowych nie zawsze się sprawdza – dodaje.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

PRZECZYTAJ: Ukraińcy blokują śledztwo ws. zabójstwa Polaków z Przewodowa!

Na sugestię, że najwyraźniej rząd PiS zbyt późno się zorientował, że wdzięczność nie jest walutą w relacjach międzynarodowych, Fogiel wskazał, że działania władz Polski wynikały z troski o polski interes, w którym nie leży zwycięstwo Rosji nad Ukrainą. Dodał, że wdzięczność byłaby mile widziana i uzasadniona, a niewdzięczność w takiej sytuacji nie powinna się zdarzyć.

PRZECZYTAJ: Oficjalne dane: Miliony cudzoziemców pobrało 500+. Ta liczba rośnie!

Książka na https://sklep-wprawo.pl
Książka na https://sklep-wprawo.pl

Przeczytaj także:

K. Baliński: Rżną głupa a nachodźców kupa

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. W K mówi

    Po wyborach Polacy w Polsce zostaną wzięci krótko za twarz.

  2. Wladca mówi

    Trzeba bylo byc skurwysynem,aby Wtedy glosowac na pis.Kto Teraz poprze pis i Morawiecki Szpieg niemiecki,jest hujem do lania. Amen.

  3. AntyPO✡PiS mówi

    I dlatego należy podziękować lewackiemu PiSraelowi za ukrainizację Polski przy urnie wyborczej głosując na jedyną prawdziwą opozycję, czyli na Konfederację Wolność i Niepodległość.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.