Ukraińcy blokują śledztwo ws. zabójstwa Polaków z Przewodowa!

polscy śledczy badają miejsce wybuchu rakiety w Przewodowie/ fot. screen
10

W listopadzie ubiegłego roku w Przewodowie koło Hrubieszowa wybuchła rakieta, która zabiła dwóch polskich rolników. Pocisk trafił w suszarnię zboża. W wyniku wybuchu zginęło dwóch mężczyzn: 59-letni Bogdan C. i 60-letni Bogusław W. Według polskich i amerykańskich służb była to rakieta wystrzelona przez ukraińska obronę powietrzną. Na żądania Ukraińców, ukraińska prokuratura została dopuszczona do śledztwa w tej sprawie. I jaki jest tego efekt? Ukraińcy blokują śledztwo poprzez brak współpracy z polskimi śledczymi.

Jak informuje RMF FM, kluczowa dla śledztwa jest opinia biegłych, którzy muszą ostatecznie potwierdzić, jaka rakieta eksplodowała w Przewodowie, skąd, a także przez kogo została wystrzelona. Aby zakończyć prace, Polacy potrzebują danych od Ukraińców, którzy nie odpowiadają na przesyłaną korespondencję i wnioski polskiej prokuratury. Istnieje obawa, że jeśli taka sytuacja będzie się utrzymywać, śledztwo może zostać zawieszone.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Prokuratura Krajowa do chwili obecnej nie opublikowała żadnego komunikatu, ani oficjalnego ponaglenia Ukraińców w tej sprawie.

Miejsce wybuchu rakiety na polskim terytorium/ fot. screen/grafika Polsatu
Miejsce wybuchu rakiety na polskim terytorium/ fot. screen/grafika Polsatu

Przeczytaj także:

Ukraińcy wzięli od nas uzbrojenie, teraz nas szantażują

Książka na https://sklep-wprawo.pl
Książka na https://sklep-wprawo.pl

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Alek mówi

  Ta rakieta to jakiś niewybuch, bo traktor tylko przewróciła. Zero ognia???????????

 2. Hammurabi mówi

  „Na żądania Ukraińców, ukraińska prokuratura została dopuszczona do śledztwa w tej sprawie”…
  No nic dodać do tej bezmyślności nie można.
  Na ołtarzyku pozornej przyjaźni, normowania stosunków polskie służby znów poświęciły nie tylko honor ale przede wszystkim zwykłą ludzką sprawiedliwość.
  Ukraińcy zastosowali w tym przypadku w skali mikro dokładnie tą samą metodę jaką od lat stosują z powodzeniem na gigantyczną skalę w sprawie zbrodniczych mordów na Polakach których się dopuszczali latach 1943-1947 na Polakach.
  Śledztwo powinno być w taki przypadku prowadzone bez obecności a tym bardziej „zgody” strony ukraińskiej, z interpretacją każdej wątpliwości na jej niekorzyść. A Polska ma w tej sprawie naprawdę wiele narzędzi którymi może zmusić stronę kraińską do uległości.
  Potrzebne są tylko pomyślunek, chęć i Cohones.

 3. Wladca mówi

  Polska to kurwa,nie obrazajac kurw, bo to porzadne kobiety,tylko pizde maja lajdaczke.
  Polska (panstwo polskie oczywiscie) to kurwa z powolania.Prawdziwa kurwa to tylko ciezko pracuje na zycie.Polska to kurwa z chciwosci i podlosci,kloaczna kurwa dajaca wszystkim pod dworcem,lezaca pijana w krzakach z frajerem i bedaca szambem pelnym frajerow i zdrajcow wlasnego rodu.pfui!!!!!

 4. ad mówi

  Przenieś się władca do Kijowa, będziesz, qwa, wśród swoich podobnie myślących.

 5. anonim mówi

  Patrząc na podłość i cynizm banderowskiej swołowczy na tej upadlinie naiszę coś, co może wywołać hejt na mnie, ale snuję przypuszczenie, że KGP nadinsp. Szymczak mógł paść ofiarą podłej prowokacji ze strony reżimu kijowskiego, kiedy podarowana bazooka wybuchła w siedzibie KGP. Oczywiście nie usprawiedliwiam tutaj złamania prawa i wszelkich procedur, że takich ,,prezentów” nie przemyca się w samochodzie ze statusem ochrony dyplomatycznej. To tylko dowodzi, że ukry pod wodzą ukrojęzycznych przybłęd ze skróconymi skórkami na prąciu oraz oligarchów to państwo totalitarne.

 6. anonim mówi

  Czy coś wam to przypomina? A śledztwo smoleńskie też zablokowane. To jest charakterystyczne dla ruskiego mira, że za naszą wschodnią granicą znajduje się inny świat, w którym prawo, procedury są gówno warte a jedynie interes partii i wodza. To świat turański i chazarski, w którym nie ma obiektywnej prawdy a jedynie prawda sitwy politycznej i wodza. Trzeba oddzielić się kordonem sanitarnym od tego przeklętego ruskiego mira, bo jako naród przepadniemy.

 7. zagłoba sum mówi

  Kiedy szmaciarze z warszawskiego, skrajnie ANTYPOLSKIEGO nierządu przeproszą upadlinę za banderowski atak rakietowy i zamordowanie dwóch polskich obywateli?..

 8. Miodek mówi

  Cała nadzieja w polskiej władzy żeby młodych byczków z banderolandu odstawiała na ukraine w ramach pomocy tzw uzupełnienie kadry wojennej

 9. Tadeusz mówi

  Skąd my to znamy? Ekshumacji też nie pozwalają zacząć, żeby dać pomordowanym godny pochówek. Barbarzyńska społeczność pozbawiona cienia honoru.

 10. doradca mówi

  Do władcy. Jakim śmieciem i chamem trzeba być, aby taką perfidią żygać. Natychmiast proszę tę obrzydliwość usunąć.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.