Dymisja za uhonorowanie członka SS-Galizien w kanadyjskim parlamencie. A na Ukrainie nadal kwitnie kult zbrodniarzy

Anthony Rota, przewodniczący kanadyjskiej Izby Gmin/ fot. screen
6

We wtorek (26.09.2023) przewodniczący kanadyjskiej Izby Gmin, Anthony Rota, odpowiedzialny za zaproszenie i uhonorowanie w kanadyjskim parlamencie Ukraińca Jarosława Hunki, służącego podczas II wojny światowej w Dywizji SS-Galizien, poinformował, że podaje się do dymisji i w środę odejdzie ze stanowiska.

– To publiczne uhonorowanie spowodowało wielki ból u wielu osób i społeczności, w tym społeczności żydowskiej w Kanadzie oraz na całym świecie, a także u osób, które doświadczyły nazistowskiego okrucieństwa w Polsce. Biorę pełną odpowiedzialność za moje działanie – powiedział Rota.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Do skandalicznego hołdu dla ukraińskiego weterana 14 Dywizji Grenadierów Waffen SS doszło w piątek (22.09.2023) podczas wizyty prezydenta Wołodymyra Zełenskiego i premiera Justina Trudeau w kanadyjskim parlamencie. Rota przedstawił siedzącego na galerii Hunkę jako „ukraińsko-kanadyjskiego weterana II wojny światowej, który walczył o ukraińską niepodległość z Rosjanami”. Hunka otrzymał owacje na stojąco. Dopiero w niedzielę (24.09.2023) profesor Uniwersytetu w Ottawie, Ivan Katchanovski, zamieścił na Twitterze informację o tym, że kanadyjscy parlamentarzyści, kanadyjski premier i ukraiński prezydent uhonorowali członka zbrodniczej jednostki ukraińskiej podległej niemieckiemu dowództwu. Co należy podkreślić, członkowie Dywizji SS-Galizien wstępowali do niej na ochotnika.

Anthony Rota podał się do dymisji, gdy sprawa ukraińskiego weterana został nagłośniona przez media na całym świecie i wywołała powszechne oburzenie. Jak można uhonorować członka Waffen-SS? Jeśli obywatelom Kanady i innych państw Zachodu nie mieści się to w głowie, to najwyższa pora, żeby zauważyli, iż na Ukrainie gloryfikuje się właśnie takie osoby. Zbrodniarze mordujący Polaków, Żydów i osoby innych narodowości są ukraińskimi bohaterami, a ten kult jest budowany przez ukraińskie władze. Czym różni się ukraińskie uwielbienie dla zbrodniarzy z SS-Galizien oraz OUN-UPA od rosyjskiego uwielbienia dla bandziorów pokroju Stalina? Niczym!

Źródło informacji: CBC News

Zobacz też:

Katarzyna TS: „Bracia w biedzie”

 

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. dsa mówi

  …tacy sami bohaterzy (od metra… ot pierwszy z brzegu – założyciel tej satanistycznej organizacji, pierwszorzędny bandzior i morderca, pontifex maximus, cesarz rzymski Konstantyn, a jakże: śwynty!) w satanistycznej organizacji zwanej KK, na dodatek nazywani przezeń później śwyntymi – mordowanie w imię „chrystianizacji” a potem likwidowanie „heretyków”, to ichniejsze „bohaterskie” dokonania… dzisiaj łamy portalu udostępniane są szaleńcom katolskim, którzy wprost dopuszczają się gróźb wobec obrońców chrześcijaństwa i prawdziwej nauki Mesjasza… vide https://wprawo.pl/co-katolik-powinien-zrobic-w-obliczu-zblizajacego-sie-synodu-o-synodalnosci/?publisher-theme-comment-inserted=1#comment-190186
  …kiedy P. Jacku za to mnie oraz innych chrześcijan Pan przeprosi?

 2. Flex mówi

  Wznoszenie na Ukrainie piedestałów dla „bohaterów” i „bohaterskich” formacji to wg mnie świadome wprowadzenie tego kraju na tor polityki bez odwrotu. Ma to zapewnić trwały rozjazd i wrogość z Rosją. Kładąca się cieniem na relacje RP – UA ta sprawa jest jest również korzystna dla naszych sąsiadów DE i RU, którzy mogą na tym ciągle tlącym się zarzewiu wzniecać animozje gdy jest im to tylko na rękę. Skoro najkrzykliwsze w tych sprawach lobby żydowskie siedzi jak trusie, wniosek może być tylko jeden. Jest globalny Megageszeft do zrobienia i tylko to się liczy. W Kanadzie sprawę trzeba było jakoś załagodzić, bo od licznego lobby ukraińskiego bardziej wpływowe finansowo, a przez to politycznie jest lobby żydowskie. Z polską i jej głosem nie liczy się w skali międzynarodowej już chyba nikt. Zbieramy „plony” POPISowego dawania d… na wszystkich frontach. Jesteśmy tylko frajerem do wydojenia, który w amoku podstawia się kolejnym „dojarzom”. Wczoraj się załamałem, PISOKowskie oszołomy chcą sobie na nasz koszt zafundować olimpiadę w 2036 r. Oczywiście koszty będą „minimalne, bo to dużo czasu, a kasy mamy w bród”. aSasin z MAPem już pewnie zaplanował, że „ciemny lud” zapłaci „niezauważalnie za to” via Orlen, LOTTO i firmy energetyczne. Ten historyczny (mgr historii) wazeliniarz Kaczyńskiego jest już gotowy jak do pocztowych wyborów. Ta banda ignorantów wiedzionych przez bankstera na smyczy międzynarodowej finansjery prowadzi nas w objęcia „cudotwórców” finansowych z MFW i Banku Światowego.Ile kosztowała nas fanaberia EURO 2012? – Stokilkadziesiąt mldów zabranych przez Tuska z OFE. Ukraina zapłaciła za to przy braku kasy Krymem, Donieckiem i ofiarami obecnej wojny. I przykład lustrzany do naszego czyli Grecja! Rozdający hojnie socjal za kredyty wyłudzane z zachodnich banków i ukrywający fatalny stan budżetu PASOK Papandreu do Igrzysk w Atenach w 2004 roku! Po tych igrzyskach nastąpiła katastrofa gospodarcza, a Niemcy za długi przejęli bez Wehrmachtu gigantyczny Grecki majątek. PIS bez przytomnego „hamulcowego” koalicjanta wykolei naszą gospodarkę koncertowo. DE i RU zacierają łapy bo z bankrutem nikt nie będzie się liczył, a lądowej „potęgi militarnej” nie będzie stać na amunicję do HIMARSów i serwis tego całego używanego amerykańskiego sprzętu. O obsłudze kredytów na jego zakup już nie wspomnę. Reasumując: PAD i PIS już odlecieli i kompletnie stracili kontakt z rzeczywistością. Gotują nam los światowego żebraka jak dziś Ukraina! Przepraszam za tą obszerną dygresję od tematu artykułu, ale ostatni, wyborczy „chleb + igrzyska” PISu mnie zagotował. Patentowani głupcy nie wiedzą, że poza związkami sportowymi (prawa do transmisji TV) wszyscy organizatorzy są na nich do tyłu?!

 3. Hammurabi mówi

  Kolejny przykład „niewiedzy” na zamówienie!
  Niewielu wie, że Hitler wręcz obsesyjnie nie dawał zgody na stworzenie ukraińskich formacji wojskowych.
  Jedyne ustępstwo na jakie poszli Niemcy, to (w obliczu znacznych niemieckich strat ludzkich) właśnie stworzenie ukraińskiej dywizji SS, jako jednostki o charakterze policyjnym bo służba w Wermachcie była dostępna wyłącznie dla Niemców.
  Warunkiem postawionym przez Niemców było to, że dywizja nie może nosić w nazwie słowa „ukraińska” i walczyć będzie mogła wyłącznie na froncie wschodnim.
  Tak powstała dywizja SS „Hałyczyna”, czyli SS-Schutzen-Division-Galizien, której niedobitki około 3 tys ludzi poddało się Amerykanom 6 maja 1945 roku.
  I tu mamy coś niepojętego dla każdego znającego „dokonania” Ukraińców Polaka.
  Oto generałowie Kutrzeba i Anders przeciwstawili się wydaniu ukraińskich zbrodniarzy Rosjanom. Powodem miało być… polskie obywatelstwo!
  Mało?
  To jeszcze jedno. Mianowicie w 1961 roku „nieważny” (bo urzędujący wbrew przepisom Konstytucji Kwietniowej z 1935 roku) od 1954 roku Prezydent RP na emigracji August Zalewski dzięki staraniom gen. Andersa udekorował Srebrnym Krzyżem Orderu Virtuti Militari dowódcę SS Hałyczyna, niejakiego Pawło Szandruka.
  Takie to były „kwiatki” na uchodźctwie. Nawet polscy komuniści protestowali!
  Wiadomo powszechnie, że uratowani zbrodniarze masowo emigrowali do Kanady właśnie, gdzie stworzyli doskonale zorganizowaną i finansowaną organizację o znacznych wpływach politycznych.
  W 2020 roku sąd ukraiński uznał, że… symbole Dywizji SS Galizien NIE SĄ związane z nazizmem i dlatego nie mogą być zakazane w ICH kraju.
  Czyli „Panów” z rządu emigracyjnego niewiele bądź właściwie nic nie obchodziły niepoliczalne wręcz zbrodnie dokonane przez ukraińskich sadystów w niemieckich mundurach a dzisiejsi „zarządcy” wolą się obściskiwać z ich potomstwem.

 4. dsa mówi

  #hammurabi
  ..dokładnie – długie rence londyńskiej zarazy realizowały swoje interesy… ale na to poszli „narodowcy” w Wersalu – „niepodległe” państwo za cyrograf od syjonistów i stała kontrola; ta akcja angoli nazywała się bodaj „promethey”, a polegała na stałej obsadzie najwyższych, decydenckich stołków powolnymi im kukłami… po zamachu z 2010r. stracili na chwilę stery, ale odzyskali je już i znów jesteśmy sługami ukrów…

 5. Dumny Polak mówi

  Pamietajmy, ze niezbedne pieniazki na to, aby potem emigrowac po wojnie do Kanady, pochodza z polskich zagrod i wlascicieli, ktorzy po ich bestialskim zamordowaniu, a zanim zostaly spalone, byly z regoly. dokladnie spladrowane i na furmankach, wywiezione!
  Mieli na to jednoznaczne przyzwolenie swoich nikczemnych dowodcow, prawdziwych heroi i spieniezali je pozniej, miedzy swoimi, kanalie!
  Jesli sie to wie, to cala ta sprawa przyjmuje jeszcze pikantniejszej podstawy!

  Taki skurwiel, ktory sie przed swoja nikczemna i haniebna smiercia, razem z tym stadem kanalii i kompletnych idiotow, zebranych na sali, cieszyl i wymachiwal z radosci, jeszcze swoimi morderczymi lapami!
  Oby was wszystkich wnet pieklo pochlonelo za wasza niewyobrazalna ignorancje i bestialstwo!

  Ludzkopodobne scierwo, niewarte Laski Stworcy, gdyz wytrwale i konsekwentne w swojej demonicznosci.

 6. Krzysztof7 mówi

  Rota zachował się honorowo , to ,że jest głupcem to inna sprawa , nasi tzw. politycy są bardziej głupi , ale na taki ruch ich nie stać np : ryży uj – sprzedawca jarmarczny polskiego majątku narodowego i tworzący kraj niewolniczy z Polaków , Nowak – jego przydupas – złodziej oszust i kanciarz , żeby nie ukrowskie służby nic byśmy nie wiedzieli . Pisiory kolejna banda złodziei – sasin , uj i ssyn komunistycznego generała z PZPR -wybory kopertowe , uj ponokio zajmując stanowisko premiera robi biznes życia , maski , covidowe , szpryce zabijające Polaków nadużycia prawa w czasie trwania tzw. pandemii , bezprawne mandaty , kary Sanepidu , nadużycia ślepo posłusznej psiarni policyjnej , która sprzeda się za kilka złotych : uj ,szumowski , uj niedzielski , afera zbożowa ,afera Getbank , afera KNF , afera węglowa , afera nieruchomości morawieckiego , afera wycinki drzew , itd , itd. dużo by wyliczać . I dlatego ta post komunistyczna partia terroru , kłamstwa i oszustwa , zamykająca gęby Polakom powinna być zdelegalizowana te śmiecie powinny trafić na długie lata do kryminału ! Także te qwy z PO – są siebie warci . Tylko selekcja i tylko powinni rządzić Słowianie – Polacy z krwi i kości , przybłędy won ! Niech was złodzieje szlag nagły trafi , krew nagła zaleje !

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.