Rozlew krwi, handel ludźmi, pijaństwo i zezwierzęcenie. Przerażające wspomnienia Żydów z getta warszawskiego [WIDEO]

Opaska żydowskich kolaborantów Hitlera z Judenratów
16

W okresie II wojny światowej nikt nie był wobec swoich bliskich tak okrutny jak Żydzi wobec swych współziomków. Pamiętniki starozakonnych z getta warszawskiego nie kłamią. Z jednej strony rozlew krwi żydowskich mas, okrucieństwo, handel ludźmi, zezwierzęcenie, a z drugiej pijaństwo, hulanki i rozpusta. To obraz żydowskiego getta warszawskiego, który w pamiętnikach naszkicowali: Halina Birenbaum, Abraham Lewin, Leon Najberg, Emmanuel Ringelblum, Henryk Rudnicki, Marian Berland, Jehoszua Perle, Jechiel Górny. W ogóle zepsucie było już tak wielkie, że za przykładem judenratowskich łotrów (…), z powodu rozpaczy, rozczarowania i rezygnacji, całe społeczeństwo żydowskie stało się do nich podobne. Była istna sodoma i gomora. Korupcja, zdrady, donosicielstwo, oszczerstwo, złodziejstwo, pijaństwo, cudzołóstwo, prostytucja, karciarstwo i inne podobne „perły” były na porządku dziennym – pisał jeszcze inny z autorów wspomnień, Baruch Milch.

Poniżej publikujemy przerażające wspomnienia oraz filmy archiwalne dotyczące działalności policji żydowskiej w czasie wielkiej akcji likwidacyjnej w getcie warszawskim. W przeprowadzeniu wywózek do obozu zagłady w Treblince latem 1942 wielką rolę odegrała Żydowska Służba Porządkowa pod operacyjnym dowództwem Jakuba Lejkina. Członkowie tej formacji byli bezpośrednimi wykonawcami rozkazów niemieckich, wielu z nich zasłynęło z okrucieństwa i przekupności. W pierwszych dniach „akcji” w spędzaniu ludzi na Umschlagplatz uczestniczyli wyłącznie żydowscy policjanci. Technika działania polegała na blokowaniu domów lub grup domów, a następnie spędzaniu w jedno miejsce – na podwórze lub ulicę – wszystkich ich mieszkańców. Po sprawdzeniu dokumentów oraz zwolnieniu niewielkiej grupy osób, która nie podlegała wysiedleniu, pozostali kierowani byli pod eskortą na Umschlagplatz.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zachęcamy także do obejrzenia filmów archiwalnych wraz z publikacjami na temat Żydów w getcie warszawskim:

Szokujący film z getta warszawskiego! Żydowscy policjanci brutalnie prowadzą swoich na śmierć [wideo nr 1]

Zezwierzęcony antysemityzm żydowskiej policji. Mamy kolejny film z getta warszawskiego [wideo nr 2]

(18+) Czym poza biciem Żydów trudziła się żydowska policja w getcie? Kolejny szokujący film [wideo nr 3]

Kolejny film z getta! Areszt centralny dla Żydów w getcie warszawskim [wideo nr 4]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Robert mówi

  Widać ewidentnie,że ci panowie w czapkach i z pałkami w łapkach,to jacyś zwyczajni antysemici nie lubiący Żydów

 2. Krzysztof mówi

  O! I takie filmy należy rozpowszechniać na cały świat! Oczywiście w wersji angielskojęzycznej! Na to powinny iść nasze pieniądze, a nie na żydowskie cmentarze i muzea!

 3. Roman mówi

  Obrzydliwy artykuł i bardzo daleki od prawdy. Sugeruje oto moralną wyższość „szlachetnych” Polaków nad „podłymi” Żydami. Ludzie zamknięci w getcie byli postawieni w warunkach zupełnie skrajnych. Albo śmierć z głodu, albo śmierć na ulicy, albo śmierć w komorach gazowych Treblinki. W takich warunkach normy moralne pękają. Pewien Polak zeznał tuż po wojnie, że był świadkiem takiej sceny: mały żydowski chłopiec może 6 może 7 lat, z tobołkiem i kawałkiem chleba w ręku próbował wydostać się z kanału, gdzie się schował. Zobaczył to Niemiec. Podskoczył, buciorami przydeptał chłopcu ręce, po czym kopał tak długo, aż ten wpadł z powrotem do kanału, po czym zasunął ciężki właz. Getto było jak więzienie. Wydostać się z niego było bardzo trudno. Przed bramami czekały tłumy polskich, katolickich szmalcowników, nauczonych przez endecję i przez kościół nienawiści do każdego Żyda, i każdego nieszczęśnika ogałacały ze wszystkiego, a potem wydawały go w ręce Niemców na pewną śmierć. Winą za to co sie działo w getcie należy obciążyć przede wszystkim Niemców ale również i Polaków. Nie wszystkich Niemców i nie wszystkich Polaków – tych z nich, którzy poddali się demagogicznej, szerzonej przez skrajną, nacjonalistyczną prawicę ideologii. Ideologii, jak widać, bliskiej autorom tego artykułu i tego portalu. Polacy, tacy jak Sendlerowa, nie poddali sie tej ideologii, i byli gotowi pomagać nieszczęśnikom. Można zadać pytanie, ilu Żydów wydali przodkowie nie podpisanych autorów tego artykułu, i jaką mieli w sobie zaszytą nienawiść do ludzi ginących w getcie, że zdołali przekazać ją swoim potomkom w spadku.
  I na koniec – bardzo wątpię, czy ten mój wpis ostanie się na tej stronie. Jej właścicielom nie zależy na prawdzie. Zależy na sianiu demagogicznych klamstw i półprawd, by usprawiedliwić te haniebne czyny popełniane przez ich przodków czy też ich ideologicznych współbraci z tego okresu.

 4. Marysia mówi

  Zgadzam się. Nie mamy moralnego prawa osądzać czyny osób żyjących w tamtych czasach. Ale mamy moralny OBOWIĄZEK wspierać nasz naród w walce z kłamstwami. Ile lat narracja INNYCH ma być najlepsza, a polska jest nieważna? Dlaczego tak wielu młodych Żydów nie zna Rumkowskiego z Łodzi, tych pijawek policyjnych, Lejkin itp. Wiecznie mamy przepraszać, bo okradziony Polak z majątku pomaga za pieniądze Żydom? Groźba śmierci i tak była sprawą NADRZĘDNĄ. Żydów się nie lubiło za możliwość lichwy, za wypieranie Polaków z klasy średniej (relacje dziadków z Wlkp.). Ale nie tak, żeby im życzyć śmierci itp. Użala się Pan Roman nad Żydami polskiego obywatelstwa. Czy współczuli Żydzi, obywatele świata? Jak Niemcy mogli tak szybko opanować jidysz? Żydzi zgotowali ten los. A teraz zarabiają na tym. Antypolonizm, to jest dopiero skandal.
  Sama to odczułam, niemiłe i niesprawiedliwe, nawet wśród dzieci.
  PS. Rocznik 91. Wielkopolanka do 5 pokoleń wstecz. Łańcuch. Gdzie żyło wiele narodowości. Teraz niby wszyscy Polacy, jedni obudzeni i świadomi. Drudzy globalni, nowocześni, indoktrynowani przez dziadków, fascynatów PRL. Tfu!!!

 5. Z. mówi

  Roman czy jak ci tam. Sami się w tym getcie zamknęli. A że później wiatr historii powiał w inną stronę? Nie nasza to wina.

 6. Al mówi

  Roman kanalio. Ilu Polaków uratował jakiś internacjonalistyczny żyd? A ilu Polaków uratował talmudyczny żyd?
  Są tysiące przykładów jak to żydzi witali kwiatami armię niemiecką i armię sowiecką i wydawali Polaków.W przeciwieństwie do twoich wypocin my możemy generalizować bo znamy fakty.

 7. Zbigniew mówi

  Romanowi wlasnie fakty bardzo sie nie spodobaly i w tym ma racje, ze jest porazony.

  Leja wode hektolitrami a jedna kropelka prawdy doprowadza ich do szalu. pluja sie o nacjonalistach, szmalcownikach ale nie mowia o szabezgojach, volksdojczach, ktorych przykladowo widac dzisiaj dokladnie.

  Polak patriota to „nacjonalisata” ale Zyd traktujacy Izrael za ojczyzne to juz nie jest nacjonalista ani rasista wobec Palestynczykow.

  Tylko, ze to co robia w Palestynie ten artykul i filmy uzupelniaja.

 8. benedykt mówi

  Do „Romana”. Rozumiem, że artykuł jest „obrzydliwy i bardzo daleki od prawdy” ponieważ .. właśnie TĘ PRAWDĘ tyczącą żydostwa przedstawia bez żadnych niedomówień. Mało tego- tę okrutną , przerażającą prawdę podają w swoich pamiętnikach sami ..Żydzi! W którym więc punkcie „nieznani autorzy” mijają się z prawdą cytując żydowskich FAKTYCZNYCH autorów wspomnień?? A może film źle nakręcony i to wcale nie są żydowscy BARBARZYŃCY tylko jacyś bliżej nieznani „naziści”!? Długo można by jeszcze o „bohaterskich wyczynach starszych w wierze” ale na koniec parafrazując owego „Romana”, gorliwego obrońcę „narodu wybranego” zadam pytanie : Ilu Polaków WYDALI Żydzi w łapy ruskich i niemieckich bandytów w czasie gdy witali ich gorąco (jednych i drugich) , stawiając im wszędzie bramy tryumfalne jako „dla wyzwolicieli z pod polskiego jarzma” !?? (nie mówiąc już o oficjalnych , ale i skrytobójczych morderstwach na Polskich Patriotach po zakończeniu 2 WŚ w strukturach sądów i UB gdzie było ich pełno).

 9. Antykhazar mówi

  Budowali getta bo chcieli przetrwać wojnę. Twierdzili, że to nie ich wojna. Kolaborowali też ze wszystkimi wrogami Polski. Nawet ze Szwedami. Niech się … pier…ą w d…ę łajzy koczownicze. Nigdy nie byli przyjaźni Polakom. Tylko geszeft był dla nich ważny. Niech spier…ą skąd przyszli sukinsyny śmierdzące

 10. Mariusz mówi

  Nie zrozumiałeś nic z tego co pisze Roman. Z pewnością gdyby to Polaków zamknięto w gettcie, to wszyscy byliby braćmi i nie byłoby chętnych do pracy w polskiej policji. Ciekawe kiedy prawdziwi Polacy przyznaja się do szmalcownictwa tak jak Żydzi do tego, że inni Żydzi wykonali gros czarnej roboty dla Niemców. Film wielce odkrywczy – Żydzi od kilkudziesięciu lat o tym piszą. O mitach takich jak Żydokomuna to nie chce mi się pisać, bo szkoda tutaj na to czasu.

 11. Gadacz mówi

  Dlaczego w ponad 75 lat po wojnie, pisze się paszkwile, jacy to żydzi byli dobrzy, a Polacy źli? A to dlatego, że nie ma już świadków tamtych wydarzeń, prawda ich obciąża, hydra podnosi łeb! Polacy żyli w okupowanej przez Niemcy Polsce i tylko w Polsce za pomoc czy ukrywanie żyda, Niemcy karali śmiercią całą rodzinę. Ilu żydów, uratowałoby Polaka z narażeniem swojego życia? Z pewnością żaden żyd, nie uratowałby Polaka, gdyby groziła mu śmierć.

 12. Gadacz mówi

  Nie mogę zrozumieć, dlaczego w ponad 75 lat po wojnie, pisze się paszkwile, jacy to żydzi byli dobrzy, a Polacy źli? Dlatego, że nie ma już świadków tamtych wydarzeń, prawda ich obciąża i hydra podnosi łeb! Polacy żyli w okupowanej przez Niemcy Polsce i tylko w Polsce za pomoc czy ukrywanie żyda, Niemcy karali śmiercią całą rodzinę. Ilu żydów, uratowałoby Polaka z narażeniem swojego życia? Z pewnością żaden żyd, nie uratowałby Polaka, gdyby groziła mu śmierć.

 13. szalet w stambule mówi

  To nie przechodzi w żadna rubryka.

 14. Kwal mówi

  Henry Ford słynny producent samochodów powiedział, że żydowskim talentem jest życie z ludzi, nie z ziemi, ani z produkcji, ale z ludzi. Niech inni uprawiają ziemię, żyd, jeśli będzie w stanie, będzie ciągnął zyski z rolnika. Niech inni zajmują się handlem i przemysłem; żyd będzie eksploatował owoce ich pracy. To jego szczególny talent. Żydzi to naród wymyślony – jak pisze Shlomo Sand. To plemię najpodlejsze z podłych, bez etyki i z podwójną moralnością, plemię bezwzględne i pozbawione skrupułów, szczerze wierzące, że są stworzeni do władzy nad światem. Naród żydowski jako taki nigdy nie istniał, tylko został wymyślony przez rabinów, którzy ubzdurali sobie, że bóg ich wybrał do naprawy i przewodzenia światu. Kłamstwo to, jako talmudyczna bzdura powtarzane jest na całym świecie aż po dzień dzisiejszy…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.