Rozlew krwi, handel ludźmi, pijaństwo i zezwierzęcenie. Przerażające wspomnienia Żydów z getta warszawskiego [WIDEO]

Opaska żydowskich kolaborantów Hitlera z Judenratów
3

W okresie II wojny światowej nikt nie był wobec swoich bliskich tak okrutny jak Żydzi wobec swych współziomków. Pamiętniki starozakonnych z getta warszawskiego nie kłamią. Z jednej strony rozlew krwi żydowskich mas, okrucieństwo, handel ludźmi, zezwierzęcenie, a z drugiej pijaństwo, hulanki i rozpusta. To obraz żydowskiego getta warszawskiego, który w pamiętnikach naszkicowali: Halina Birenbaum, Abraham Lewin, Leon Najberg, Emmanuel Ringelblum, Henryk Rudnicki, Marian Berland, Jehoszua Perle, Jechiel Górny. W ogóle zepsucie było już tak wielkie, że za przykładem judenratowskich łotrów (…), z powodu rozpaczy, rozczarowania i rezygnacji, całe społeczeństwo żydowskie stało się do nich podobne. Była istna sodoma i gomora. Korupcja, zdrady, donosicielstwo, oszczerstwo, złodziejstwo, pijaństwo, cudzołóstwo, prostytucja, karciarstwo i inne podobne „perły” były na porządku dziennym – pisał jeszcze inny z autorów wspomnień, Baruch Milch.

Poniżej publikujemy przerażające wspomnienia oraz filmy archiwalne dotyczące działalności policji żydowskiej w czasie wielkiej akcji likwidacyjnej w getcie warszawskim. W przeprowadzeniu wywózek do obozu zagłady w Treblince latem 1942 wielką rolę odegrała Żydowska Służba Porządkowa pod operacyjnym dowództwem Jakuba Lejkina. Członkowie tej formacji byli bezpośrednimi wykonawcami rozkazów niemieckich, wielu z nich zasłynęło z okrucieństwa i przekupności. W pierwszych dniach „akcji” w spędzaniu ludzi na Umschlagplatz uczestniczyli wyłącznie żydowscy policjanci. Technika działania polegała na blokowaniu domów lub grup domów, a następnie spędzaniu w jedno miejsce – na podwórze lub ulicę – wszystkich ich mieszkańców. Po sprawdzeniu dokumentów oraz zwolnieniu niewielkiej grupy osób, która nie podlegała wysiedleniu, pozostali kierowani byli pod eskortą na Umschlagplatz.

Zachęcamy także do obejrzenia filmów archiwalnych wraz z publikacjami na temat Żydów w getcie warszawskim:

Szokujący film z getta warszawskiego! Żydowscy policjanci brutalnie prowadzą swoich na śmierć [wideo nr 1]

Zezwierzęcony antysemityzm żydowskiej policji. Mamy kolejny film z getta warszawskiego [wideo nr 2]

(18+) Czym poza biciem Żydów trudziła się żydowska policja w getcie? Kolejny szokujący film [wideo nr 3]

Kolejny film z getta! Areszt centralny dla Żydów w getcie warszawskim [wideo nr 4]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Robert mówi

  Widać ewidentnie,że ci panowie w czapkach i z pałkami w łapkach,to jacyś zwyczajni antysemici nie lubiący Żydów

 2. Krzysztof mówi

  O! I takie filmy należy rozpowszechniać na cały świat! Oczywiście w wersji angielskojęzycznej! Na to powinny iść nasze pieniądze, a nie na żydowskie cmentarze i muzea!

 3. Roman mówi

  Obrzydliwy artykuł i bardzo daleki od prawdy. Sugeruje oto moralną wyższość „szlachetnych” Polaków nad „podłymi” Żydami. Ludzie zamknięci w getcie byli postawieni w warunkach zupełnie skrajnych. Albo śmierć z głodu, albo śmierć na ulicy, albo śmierć w komorach gazowych Treblinki. W takich warunkach normy moralne pękają. Pewien Polak zeznał tuż po wojnie, że był świadkiem takiej sceny: mały żydowski chłopiec może 6 może 7 lat, z tobołkiem i kawałkiem chleba w ręku próbował wydostać się z kanału, gdzie się schował. Zobaczył to Niemiec. Podskoczył, buciorami przydeptał chłopcu ręce, po czym kopał tak długo, aż ten wpadł z powrotem do kanału, po czym zasunął ciężki właz. Getto było jak więzienie. Wydostać się z niego było bardzo trudno. Przed bramami czekały tłumy polskich, katolickich szmalcowników, nauczonych przez endecję i przez kościół nienawiści do każdego Żyda, i każdego nieszczęśnika ogałacały ze wszystkiego, a potem wydawały go w ręce Niemców na pewną śmierć. Winą za to co sie działo w getcie należy obciążyć przede wszystkim Niemców ale również i Polaków. Nie wszystkich Niemców i nie wszystkich Polaków – tych z nich, którzy poddali się demagogicznej, szerzonej przez skrajną, nacjonalistyczną prawicę ideologii. Ideologii, jak widać, bliskiej autorom tego artykułu i tego portalu. Polacy, tacy jak Sendlerowa, nie poddali sie tej ideologii, i byli gotowi pomagać nieszczęśnikom. Można zadać pytanie, ilu Żydów wydali przodkowie nie podpisanych autorów tego artykułu, i jaką mieli w sobie zaszytą nienawiść do ludzi ginących w getcie, że zdołali przekazać ją swoim potomkom w spadku.
  I na koniec – bardzo wątpię, czy ten mój wpis ostanie się na tej stronie. Jej właścicielom nie zależy na prawdzie. Zależy na sianiu demagogicznych klamstw i półprawd, by usprawiedliwić te haniebne czyny popełniane przez ich przodków czy też ich ideologicznych współbraci z tego okresu.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.