Roman Giertych pełnomocnikiem Chabad Lubawicz w żydowsko-żydowskiej awanturze o synagogę

Żydzi przed zamkniętą synagogą Ajzyka/ fot. screen
8

Gdy w poniedziałek pisałam, że żydowsko-żydowska awantura o synagogę w Krakowie wygląda na sprawę rozwojową, nie przypuszczałam, że będzie aż tak ciekawie. A jest naprawdę ciekawie. Uwaga! Okazuje się, że Roman Giertych jest pełnomocnikiem Chabad Lubawicz w sporze z krakowską Gminą Wyznaniową Żydowską, która wyrzuciła chasydów z synagogi Ajzyka.

„Próbowaliśmy rozmawiać, próbowaliśmy doprowadzić do spotkania. Mogliśmy to załatwić w normalny, cywilizowany sposób” – powiedział PAP przewodniczący Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Krakowie Tadeusz Jakubowicz. W zeszłym roku Gmina chciała podwyższyć czynsz, w związku z czym sprawa trafiła do sądu. Jak poinformował PAP Jakubowicz, rozstrzygnięcie miało być korzystne dla Gminy. „Umówiliśmy się na spotkanie, żeby siąść, porozmawiać, ustalić cenę, jaka jedną i drugą stronę by zadowalała. Strona przeciwna nie przyszła. W momencie, kiedy już siedzieliśmy, dostaliśmy wiadomość, że jej pełnomocnikiem zostaje Roman Giertych” – powiedział Jakubowicz.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sytuację można skwitować słynnym cytatem „Ale jaja! Ale jaja!”. Antypisowski Roman Giertych reprezentuje interesy hołubionej przez PiS chasydzkiej sekty. Odradzanie się życia żydowskiego w Polsce jest pełne niespodzianek. Czeka nas żydowsko-żydowski proces o synagogę, a adwokatem jest ex-narodowiec i ex-minister w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Oby tylko nie skończyło się tym, że to Polacy okażą się winnymi w tej sprawie. A jak wygląda sytuacja przed synagogą Ajzyka, pokazuje film opublikowany przez portal jewish.pl.

Źródło informacji: pap, facebook

Zobacz też:

Katarzyna TS: W Nowym Roku wybierz sobie cadyka

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Antoni mówi

  A ja tak kiedyś wierzyłem Giertychowi… . Żeby tak ześwinić się? Kim trzeba być /

 2. Jacek Wójcikiewicz mówi

  Roman Giertych został Chasydem.Kto by pomyślał?

 3. czarny mówi

  Toż to antysemityzmm. Do pierdla z nimi.

 4. Robert B. mówi

  Giertych, obrzezaj się! Skończ to podchody. Może cię wtedy dopuszczą do pańskiego stołu albo i nie…

  1. Andrewss515 mówi

   może za późno:) jak ktoś nie płaci to nazista albo antysemita tylko jak to wytłumaczyć tym z USA?

  2. Robert B. mówi

   Niektórzy niczego nie muszą im “tłumaczyć”, np . taka Białoruś. Takie są skutki polityki na kolanach prowadzonej przez PiS.

 5. Robert mówi

  Kiedy już siedzieliśmy,będziecie siedzieć,bo siedzenie i rozmowa,to dla Romana i poszkodowanych,kasa darmowa międzynarodowa.Strach pomyśleć,dać Waszemu sędziemu do ręki młotek,cały $wiat będzie huczał od niezliczonych plotek,że orzekający sam się odprawił,bo niebezpiecznym narzędziem się w sądzie bawił,nie wiedząc jak i do czego w realu służy robotnikowi i służbowemu nadzorowi usraelskuego szeryfa

 6. ikss67 mówi

  Żydzi Żydom zgotowali ten los. Historia lubi się powtarzać….

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.