Restrykcje są dla ciemnego ludu! Premier nie przestrzega wytycznych GIS i chwali się tym na Twitterze

premier Mateusz Morawiecki w restauracji w Gliwicach/ fot. Twitter
3

W piątek (21.05.2020) premier Mateusz Morawiecki udał się z wizytą na Śląsk. W Gliwicach spotkał się z właścicielami restauracji „Wanilia”, którzy skorzystali ze wsparcia w ramach tarczy antykryzysowej. Zdjęcia z tego spotkania zostały zamieszczone na Twitterze. Wynika z nich, że premier nie przestrzega wytycznych dla funkcjonowania gastronomii w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce, wydanych przez Ministerstwo Rozwoju i Głównego Inspektora Sanitarnego. I jeszcze chwali się tym w mediach społecznościowych.

Według wytycznych do rozporządzenia Rady Ministrów, pozwalającego na otwarcie restauracji od 18 maja, znajduje się następujący zapis: „Należy zwrócić szczególną uwagę na zasadę, że przy jednym stoliku może przebywać rodzina lub osoby pozostające we wspólnym gospodarstwie domowym. W innym przypadku przy stoliku powinny siedzieć pojedyncze osoby, chyba, że odległości między nimi wynoszą min 1,5 m i nie siedzą oni naprzeciw siebie. Wyjątkiem są stoliki, w których zamontowano przegrody, np. z pleksi, pomiędzy osobami”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Premier Morawiecki najwyraźniej ma w nosie te wytyczne i siedzi przy jednym stoliku z osobami, z którymi siedzieć nie powinien. A może właściciele gliwickiej restauracji to jego rodzina lub osoby pozostające z nim we wspólnym gospodarstwie domowym? Myślę, że wątpię. Premier urządził pokazówkę, żeby pochwalić się tarczą antykryzysową. Miało być ocieplanie wizerunku i sukces propagandowy, a wyszło na to, że po raz kolejny rządzący pokazali, iż restrykcje są wyłącznie dla ciemnego ludu. Najwyższa pora skończyć ten koronawirusowy cyrk i pozwolić ludziom normalnie żyć.

ZOBACZ: Jarosław Kaczyński kpi z restrykcji obowiązujących podczas epidemii koronawirusa! Obchody 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej

Źródło informacji: Twitter, gov.pl

Zobacz też:

Katarzyna TS: Wyjdźcie z domu, zdejmijcie maseczki!

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Carlos mówi

  Tyle tylko, że te wytyczne… Nie obowiązują. Nie opublikowano ich w BIP. Ani więc premier, ani inne osoby, niczego nie łamią.

  1. marju73 mówi

   Jakoś innych muszą obowiązywać pod groźbą kary ale najwyraźniej talmudystów nie.

 2. Elak mówi

  Takie zachowanie to jest nic innego jak śmianie się Kościołowi prosto w twarz………….

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.