Jarosław Kaczyński kpi z restrykcji obowiązujących podczas epidemii koronawirusa! Obchody 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej

10. rocznica katastrofy smoleńskiej/ fot. Twitter
17

W piątek (10.04.2020) odbyły się w Warszawie obchody 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej, w której zginęła udająca się do Katynia 96-osobowa delegacja z prezydentem Lechem Kaczyńskim na czele. Politycy Prawa i Sprawiedliwości złożyli wieńce pod pomnikami prezydenta Kaczyńskiego oraz Ofiar Katastrofy Smoleńskiej, a także na grobach ofiar katastrofy na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie.

W uroczystości udział wzięli: prezes PiS Jarosław Kaczyński, marszałek Sejmu Elżbieta Witek, premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Jacek Sasin, wicepremier Piotr Gliński, szef MON Mariusz Błaszczak, europoseł Joachim Brudziński oraz posłowie PiS: Krzysztof Sobolewski, Marek Suski, Antoni Macierewicz i Piotr Naimski. Prezydent Andrzej Duda złożył wieniec na grobie Lecha i Marii Kaczyńskich na Wawelu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Podczas uroczystości złamane zostały obowiązujące obecnie w Polsce restrykcje związane z epidemią koronawirusa. Zgodnie z zarządzeniem premiera Morawieckiego obowiązuje zakaz organizowania zgromadzeń, a na ulicy nawet członkowie rodziny muszą zachować 2-metrowy odstęp. Wyjście z dzieckiem na dwór kończy się wnioskiem do sądu o ukaranie, a policja nęka osoby czekające na odbiór jedzenia na wynos.

ZOBACZ: Koronawirus: skandaliczna interwencja policji wobec ojca z trójką dzieci [WIDEO]

ZOBACZ: Koronawirus i policyjny łowca paragonów! Nęka Polaków odbierających jedzenie z baru. Potem grozi sprawą cywilną [WIDEO]

Dziś w Polsce można dostać mandat za korzystanie z bezdotykowej myjni, pozamykano cmentarze, w kościołach nie może być więcej niż pięciu wiernych. Cały czas słyszymy, że mamy zostać w domu, nie jechać do rodziny na Święta Wielkanocne, a od przyszłego tygodnia wchodzi nakaz zakrywania nosa i usta w miejscu publicznym. Tymczasem Jarosław Kaczyński i politycy PiS kpią sobie z tych obostrzeń. Jak do sprawy odniosła się policja?

– W związku z obchodami 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej przypominamy, że nie mamy w tym przypadku do czynienia ze zgromadzeniem w trybie ustawy, a poszczególne osoby wykonują  swoje zadania w ramach pełnionych urzędów i funkcji. Podobnie, jak prowadzący relacje dziennikarze – informuje na Twitterze warszawska policja. Jak widzicie, są równi i równiejsi.

Źródło informacji: Twitter

Zobacz też:

J. Międlar: Państwo policyjne, czyli izolacja i inwigilacja w imię walki z epidemią. Protesty w kominiarkach?! [WIDEO]

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. daria mówi

   przerzydle ruskie mordy ……czy nie widziecie roznicy miedzy swietem pastwowym a kwarantanna? swolocz z portalu ruskiego tez nie?

  2. marju73 mówi

   To jest święto żydopisowskie więc polecam w tył zwrot i na portal Sakiewicza (żydozależna) marsz. Tutaj prezentujemy Polską Myśl Narodową, Polską Rację Stanu i krytycznie odnosimy się do ludzi którzy pod publikę mówią jedno (obrona życia, obrona wartości narodowych, obrona polskich złóż naturalnych) a realizują faktycznie obce agendy i korporacyjne wytyczne. Takie same standardy oceny stosujemy do poprzedniej swołoczy peowskiej jak również dla tych którym tymczasowo dajemy ograniczony kredyt zaufania (Konfederacja) . Zresztą czas partiokracji się kończy. Pozwoli to ominąć władzę prezesów partyjnych co zburzy iluzję fałszywej demokracji gdy wchodzą pierwsi z partyjnej listy wyborczej a ostatni na liście choćby mieli miliony podpisów odpadają.
   A propo koledzy partyjni z obecnej rusofobicznej sekty rządzącej na potęgę ściągają rosyjski węgiel uwalając polskie kopalnie.
   Z tą nielogicznością pozostawiam do przemyślenia i przenalizowania faktów z historii dawnej i najnowszej.

 1. Flex mówi

  Tak mi wczoraj przyszło do głowy, że te maseczki to sposób PISu na „sprytne” wycofanie się z części restrykcji. Ta partia jak przedszkolaki do końca bronią się że to nie oni, inni (Tusk np.) winni uczynkiem i zaniedbaniem, a PIS zawsze chce dobrze tylko czasem nie wychodzi. Nie mogą zatem wprost pozwolić na to co zabronione, więc od czwartku zaczną powoli popuszczać śrubę w maskach. Spacer rodzinny OK, ale w maskach itd. Boję się tylko o zakaz wstępu do lasów państwowych. Czy to aby nie przygotowanie nas do ich ogrodzenia i wywieszenia tabliczek: „psom i Polakom wstęp wzbroniony”. Czy to aby od kilku lat nie są „lasy obiecane”.

 2. veto mówi

  Ładne zdjęcia. Pokazują jacy parszywcy z pisowskiej zarazy okupują Polskę.

 3. Teresa Maria mówi

  A mnie już dawno otworzył się scyzoryk w kieszeni, i chętnie bym ich wszystkich wychlastała po ryjach. Głosowałam na to bydło w 2015, ale już po roku zorientowałam się co oni sobą reprezentują. Za nadzieję której nie sprostali,” kula w łeb”.

  1. marju73 mówi

   Wielki plus za ocenę sytuacji i za właściwe wnioski szczególnie w ostatnim podsumowującym zdaniu.

  2. Jolanta mówi

   No to teraz na jakie bydło zagłosujesz?

 4. Leszek mówi

  Nie Komendant Stołeczny a ktoś kto nie zna prawa. Przykładem są obrady Sejmu gdzie każdy poseł pracuje w tzw. oddaleniu od kolejnej osoby. I gdzie tu cyt. ” nie mamy w tym przypadku do czynienia ze zgromadzeniem w trybie ustawy, a poszczególne osoby wykonują swoje zadania w ramach pełnionych urzędów i funkcji. ” ODWOŁAĆ GO. BRAK POSZANOWANIA PRAWA>

 5. Marcin mówi

  Kaczyński i jego wierni poddani śmieją się nam w twarz ! Wstyd mi za mój kraj bardziej niż kiedykolwiek ….

 6. Krystyna mówi

  dobrze wie że nic mu nie grozi, a szczególnie ze strony wirusa-świrusa, nie ma epidemii

  1. marju73 mówi

   Jesteś jakimś prorokiem że wiesz kto okaże się bydłem zanim ujawni swoje prawdziwe oblicze? Kiedy głosowała bydło robiło patriotyczną ściemę. Jak masz sposób ujawniania bydła politycznego zanim zaszkodzi to pisz. Napisz coś konstruktywnego. Potrafisz?

  2. marju73 mówi

   Przepraszam. Tekst do niejakiej Jolanty.

 7. z-k mówi

  Ma rację pan S. Michalkiewicz, że J. Kaczyński to mistrz gry politycznej ale miewa zaćmienia i w tej grze czasami potyka się o własne nogi. Takim wizerunkowym potknięciem było ostentacyjne olanie przepisów sanitarnych i wciągnięciem do tego swoich pretorianów – pieczeniarzy. Było to fatalne a nawet głupie.
  PS. Cieszę się jednak, że na Jego miejscu nie jest żaden Tusk, Schetyna, Kopaczowa, Biedroń, Zanzenberg, Budka czy Czarzasty ale martwię się, że w PIS poza Kaczyńskim…… długo, długo nic

 8. antypies mówi

  Miałem dużo sympatii dla PIS ,ale po tym co teraz wyprawiają straciłem ją zupełnie.
  Mamy totalną opozycję i totalną Pisowską tresurę , niezły tandem ,ale przynajmniej
  wiem już na kogo głosować.

 9. zbyszek mówi

  Takie popisowskie zachowania kiedys „musza wybuchnac”.

  Skad to wzialem?

  Natknalem sie na stary blog Szewczaka w sprawie Adamowicza.

  „Można się tylko zastanawiać, czy ta mina wybuchnie? Czy nie jest tak, że pan Adamowicz, tak samo jak pani Gronkiewicz-Waltz jest osobą nietykalną w danym środowisku?”

  Wiemy, jato wybuchlo!

  I teraz my mozemy chciec aby wybuchlo a wybuchnie tak, ze te sprawy zalatwia w swoim srodowisku tak jak z Adamowiczem. Czy Smolensk, nie bylo czyms podobnym?? Czy rzeczywiscie Tusk maczal w tym paluchy?

  Wart przeczytac caly fragment-

  https://januszszewczak.wordpress.com/2016/07/20/szewczak-sprawe-adamowicza-trzeba-wyjasnic-do-kosci-nie-moze-byc-tak-ze-nie-zgadza-mu-sie-kilkaset-tysiecy-i-nic-sie-nie-dzieje/

 10. bojący się przedstawić pesel mówi

  Święta, święta i po świętach… świetne zdjęcia… a propos żydostwa światowego – czy święta narodu wybrakowanego są również zablokowane przez działalność różnych instytucji, czy też ponad prawem jak gang Jarosława z Odessy?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.