Prokurator Bartłomiej Horba odmawia wszczęcia śledztwa ws. nienawistnych wpisów Jana Hartmana!

Jan Hartman, za: YouTube - Jan Hartman
23

Prokurator Bartłomiej Horba z Prokuratury Rejonowej Białystok-Południe odmówił wszczęcia śledztwa w sprawie Żyda Jana Hartmana. Zawiadomienie dotyczyło podejrzenia popełnienia przestępstwa przez Hartmana poprzez znieważenie Rzeczpospolitej Polski, obrazy uczuć religijnych i znieważenia członków hierarchii Kościoła katolickiego. Szczegóły dotyczące zawiadomienia do prokuratury zamieściliśmy TUTAJ. Horba to prokurator, który ścigał redaktora Jacka Międlara za… kazanie o „intronizacji Chrystusa” i „porzuceniu tchórzostwa” wygłoszone w białostockiej katedrze w 2016 roku.

„Kościół to zbrodnicza mafia”, „naziolskie czarne knury”, „agencja usług finansowych dla mafii”, „Marek Naziol Jędraszewski”, „biskupi to banda bluźnierczych przebierańców to przestępcy”, „watykańscy szubrawcy”, „11 listopada to święto kojarzone z faszyzmem”, „Polską rządzi faszystowski reżim”, „Wielki Polak kard. Karol W.”, „Polska PiS jest pospolitym faszystowskim reżimem”, „bandy zwyrodnialców w sutannach”, „ustrój faszystowski oparty na ideologii katolickiej”, „Faszystowskie bydło otwiera sobie melinę”, „Pomór czarnych knurów”, „Polska to katotaliban owładnięty nieludzką ideologią szerzoną przez kryminalistów” – między innymi takich wpisów Jana Hartmana dotyczy zawiadomienie do prokuratury.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zdaniem prokuratora Bartłomieja Horby żydowski publicysta Jan Hartman nie znieważał, nie obrażał uczuć religijnych i nie nawoływał do nienawiści (art. 133 k.k., art. 196 k.k., art. 256 k.k., 257 k.k., 212 k.k., 216 k.k.), a jedynie – jak czytamy w uzasadnieniu prokuratury o odmowie wszczęcia śledztwa – komentował aktualną sytuację polityczną w Polsce odnosząc się do podejmowanych działań przez członków aktualnie rządzącej partii i ujawnionych zachowań członków hierarchii Kościoła Katolickiego.

– Mając na uwadze poczynione ustalenia stwierdzić należy, że przyczyną publikowania zakwestionowanych wypowiedzi przez jej autora były konkretne decyzje podejmowane przez polityków oraz naganne zachowania członków kleru Kościoła Katolickiego i reakcje na te zachowania podejmowane przez hierarchów. Nie można wobec tego uznać, że motywem działania Jana Hartmana w tym przypadku była tylko i wyłącznie nienawiść na tle różnic wyznaniowych. (…) Również w przypadku nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych i wyznaniowych stwierdzić należy, że we wpisach Jana Hartmana nie dopatrzono się sformułowań, które mogłyby zostać uznane jako nawoływanie do stosowania przemocy lub też wzbudzanie uczuć wrogości i skrajnej niechęci wobec kogokolwiek – czytamy w uzasadnieniu. Analizując kwestię obrazy uczuć religijnych, prokurator Horba twierdzi, że o takim przestępstwie nie może być mowy. Na dowód tego na własną rękę wyszukał wpis Hartmana, który ma o tym świadczyć. Chodzi o „tłit” z 12 sierpnia 2022 roku, w którym Żyd mówi m.in. o „prastarym świętym symbolu krzyża”. Przyznamy, że z taką sytuacją się jeszcze nie spotkaliśmy, żeby prokurator na własną rękę wyszukiwał wpis, który ma być dowodem na rzekomą niewinność osoby, w sprawie której złożono zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa z tzw. „mowy nienawiści”.

Mężczyzna, który skierował zawiadomienie ws. Hartmana, złożył do sądu zażalenie na decyzję prokuratury o odmowie wszczęcia śledztwa, które jutro (12.12.2023 r.) o godzinie 8.30 zostanie rozpatrzone w Sądzie Okręgowym w Białymstok.

Przypomnijmy za jakie słowa w ostatnich latach skazywano Jacka Międlara? 6 m-cy ograniczenia wolności za stwierdzeniem że poseł Joanna Scheuring-Wielgus jest „zwolenniczką zabijania (aborcji) i islamizacji”. 12 miesięcy ograniczenia wolności za cytowanie Ewangelii, potępienie szowinistycznych ustępów Talmudu i hasło „Polska antybanderowska”, „znieważenie narodu (banderowcy)” i „znieważenie komunistów”, oraz na kolejne 12 miesięcy ograniczenia wolności za „wyrażanie opinii wywołujących negatywne emocje”. 10 miesięcy ograniczenia wolności za stwierdzenie, że Adam Michnik to „ukraiński żyd”, redaktor naczelny „fabryki kłamstwa”.

Obejrzyj, kup i czytaj książki Jacka Międlara dostępne TUTAJ:

Przeczytaj także:

SKANDAL! Wzywał do “rizania lachów” i odebrania polskich miast – prokuratura odmówiła wszczęcia dochodzenia! Tymczasem Jacka Międlara skazano na rok ograniczenia wolności za “opinie wywołujące negatywne emocje”!

J. Międlar: Zdaniem sądu “nie można wyrażać opinii wywołujących negatywne emocje”! Dostałem rok ograniczenia wolności za nazwanie GW “propagandową tubą”. Na dodatek każą mi płacić 5 tys. zł!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. fajera mówi

  a do prokuratury w innym mieście nie można znów złożyć takiego zawiadomienia?

 2. verizanus mówi

  Może warto zapamiętać to uzasadnienie i powołać się na nie w innych sprawach ;).

 3. Adam mówi

  Opinia jakiegos tam zydka hartmana nigdy nic nie znaczyla i nigdy nic znaczyc nie bedzie. Dlatego nie przejmowalbym sie opiniami tych co sa dla innych tylko powietrzem.

 4. W K mówi

  Polska jest pod miękką okupacją. Niestety w okupowanym kraju okupant i jego poplecznicy mają większe prawa od okupowanych. Ludzie, którzy w Polsce biorą pieniądze za to, żeby Polska nie była okupowana, nie zwalczają okupanta.

 5. Rafał mówi

  Banda eurokomuchów funduje nam mrok i zimno przy prądzie z wiatraczków, a tu największym problemem jest obrona watykańskich pijawek które od ponad 1000 lat nękają i okradają Polskę!! Brawo wy!!!

 6. verizanus mówi

  @ Rafał To właśnie wszelkie komuchy, socjalisty itp mówią o „watykańskich pijawkach” i 1000 letniej okupacji. Lepiej niech nas po raz kolejny bolszewicy, albo niemieccy socjaliści europejscy z pod tej okupacji nie wyzwalają…

 7. Ewa-Maria mówi

  Być może że ten Horba to brat w wierze Jaska. .

 8. Negro mówi

  Przedstawicieli narodu wypranego nie obowiązuje prawo w Polsce.

 9. andrzej mówi

  ” KRUK KRUKOWI OKA NIE WYKOLE !!!

 10. Azalia mówi

  Tzw. polska policja chroni ukraińskich przewoźników, przeciwko polskim przewoźnikom i rolnikom, którzy domagają się wprowadzenia zezwoleń dla ukraińców, mających przywileje w UE!!! Polska policja zatem na polecenie popisiwego „rządu” działa wbrew interesom narodowym Polaków!!!

 11. Jolanta mówi

  Aż trudno uwierzyć. Marzę o Polsce, która będzie zarządzana przez rodaków. Czy naprawdę większość to obcy?

 12. Hammurabi mówi

  „Obcych” jest kilku – fakt. Reszta to przekupione dranie i idioci na usługach, którzy nie zdają sobie sprawy, że po wysłużeniu czeka ich to samo co Rumkowskiego z Łodzi…

 13. Metzitzah b'peh mówi

  W doopie mam texty wampirodemonów.

 14. Krzysztof mówi

  A jak żyd wdroży postepowanie przeciwko innemu 7ydowi . Gdybyśmy byli wolni od tej hołoty rzezanej w wymiarze sprawiedliwości , to pewnie byłoby inaczej . Czas „oczyścić stajnię Augiasza ” z tego nawozu.

 15. Hammurabi mówi

  @Krzysztof
  To w takich realiach jest niewykonalne.
  Istnieje cała sieć zabezpieczeń, które w swoim tajnym przemówieniu naszkicował Berman.
  Polacy od zawsze lekceważyli spryt, solidarność i inteligencję żydowską. Istnieje nie tylko drugi ale i trzeci, czwarty „garnitur”, nawet powszechnie ceniony za „patriorltyzm”.
  To dlatego każde odejście od utartych schematów jest uznawane za „faszyzm”.
  Rozumiesz?

 16. Agnes mówi

  Zwroty Hartmana, przytoczone w tym artykule, są rynsztokowe. Wyjątkowo negatywnie świadczą o Hartmanie.

 17. A. S. mówi

  Jak to możliwe, że Hartman nazizm zarzuca innym?

  Już w pierwszym tygodniu naloty dywanowe na Gazę były rekordowe w dziejach świata – izraelskie wojsko chwaliło się, że w 6 dni zrzucili około 6000 bomb o masie ileś ton (https://www.businessinsider.com/israel-palestine-confilct-bombing-gaza-strip-hamas-united-states-isis-2023-10?op=1), na obszar wielkości i zaludnienia Warszawy lub Krakowa! Ale terrorystami i nazistami to nazywają innych? Oszukują nas.

  Widzieliście mur getta w Warszawie? Wygląda jak zwykły mur, ceglany, ma około 3 metry wysokości. Tandeta, w porównaniu do muru w Gazie, miejscami 7 metrowego, wbitego głęboko w ziemię, naszpikowany sensorami, kamerami, z wieżami strażniczymi z karabinami maszynowymi znacznie śmiertelniejszymi niż mieli Niemcy. Ludobójstwo, które Żydzi popełniają w Gazie jest tysiące razy gorsze niż Holokaust.

  Hartman, „Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz? Albo jak możesz mówić swemu bratu: Pozwól, że usunę drzazgę z twego oka, gdy belka [tkwi] w twoim oku? Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka twego brata.” Mt 7, 3-5

 18. Hammurabi mówi

  A ot i gest Pana Brauna i „rozdzieranie szat” przez stado miernot z któregoś tam garnituru…
  Wszyscy są durniami? Żaden. Wszyscy wiedzą gdzie są konfitury!

 19. Marcin Malik mówi

  Treść oskarżeń nie ma znaczenia. Są równi i równiejsi, jak pisał Orwell. Polacy tak wybrali.
  Hartman nie zostałby skazany nawet gdyby zwalił kupę przed kościołem.

 20. Krzysztof mówi

  Do Hammurabi : ja to wszystko wiem , dużo czytałem , ale nerwy mi puszczają w takich sytuacjach . Sposób zawsze by się znalazł – trzeba chęci , uporu i konsekwencji , a co najważniejsze Polaków z krwi i kości u władzy.

 21. Hammurabi mówi

  @Krzysztof
  Dużo czytasz – doskonale!
  Zwróć proszę uwagę, że odzyskanie niepodległości przez Polskę stało się możliwe dopiero wówczas, kiedy niewolące nasz kraj mocarstwa skoczyły sobie do gardeł, pomimo szwindli angielskich i wrzasku „starozakonnych” szantażujących Polaków w Paryżu.
  Dlatego twierdzę, że by cokolwiek się zmieniło obecnie, konieczne będą naprawdę tragiczne wydarzenia.
  Dopiero w obliczu własnej dotkliwej krzywdy (a unia już tam co nieco szykuje), Polacy którym dziś wszystko prócz koryta i gadżetów zwisa i powiewa zaczną się budzić. Dopiero bolące od przysłowiowych kopniaków dupsko obudzi tych, którzy dziś niczym małpy w kąpieli cieszą się z kolejnych rządów Tuska i ferajny.
  Kolejnym bardzo trudnym wymogiem prócz „chęci, uporu i konsekwencji”, jest zmiana postaw resortów siłowych. Póki policja i wojsko będą ślepo wykonywały rozkazy „garniturowych przełożonych” póty wszelkie protesty zostaną spacyfikowane z całą brutalnością.

 22. Dumny Polak mówi

  Jak ta obszczana morda zdonla jest jeszcze osadzic, co to jest zlo, a co Dobro!?
  Wyglada mianowicie jak brat, tego, co mialby byc osadzony, z tego samego kibucu, a w kazdym razie, ten sam parszywy kierunek hipokryzji.
  Przykro myslec, ze na takich skurw….now musimy wszyscy pracowac, aby nas za to gnebili!!

  Podobnie, jak i ci upadlincy!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.