Prof. Zapałowski o poszukiwaniu „ruskich agentów” [WIDEO]

5

Już od dawna określanie przeciwników politycznych mianem „rosyjskich agentów” było popularnym posunięciem. Jednak od niedawna takie określenia zaczynają wykraczać poza ramy politycznej publicystyki, a nabierać realnych ram prawnych. Dżina z butelki wypuścił jeszcze poprzedni rząd, tworząc Państwową Komisję do spraw badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo RP, która miała być wymierzona w Donalda Tuska, ale okazała się typowym „przemokniętym kapiszonem”, a nowa większość parlamentarna rychło ją rozmontowała.

Jednak ucieczka na Białoruś sędziego warszawskiego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, Tomasza Szmydta spowodowała wzmożenie poszukiwania „rosyjskich wpływów” w Warszawie. Premier Donald Tusk postanowił skopiować rozwiązanie zastosowane przez PiS, omijając jednak drogę ustawową i wydał zarządzenie, które powołuje komisję do spraw badania wpływów rosyjskich i białoruskich w latach 2004-2024. Na jej czele stanie szef SKW gen. Jarosław Stróżyk. „Bardzo bym chciał, żeby dzięki pracy tej komisji atmosfera i życie publiczne w Polsce zostało uwolnione od tego nieznośnego już ciężaru spekulacji, domysłów, setek publikacji, audycji telewizyjnych, dziesiątek książek na ten temat. Przez te lata mieliśmy ocean informacji o domniemanych, faktycznych, być może nieprawdziwych informacji, o wpływie rosyjskich i białoruskich służb na działania polityków lub urzędników wyższego szczebla. I dlatego będziemy czekali na pilne i szybkie efekty pracy tej komisji” – stwierdził Donald Tusk.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Oprócz komisji, Tusk postanowił uderzyć w znienawidzoną przez siebie partię Jarosława Kaczyńskiego i podczas debaty nad odwołaniem minister klimatu Pauliny Hennig-Kloski (znanej z forsowania przepisów na rzecz lobby wiatrakowego) wkroczył na sejmową mównicę i wykrzyczał, że partia Zjednoczonej prawicy to „Płatni Zdrajcy Pachołki Rosji”. Biorąc pod uwagę poszukiwanie w ostatnich latach rosyjskich wpływów niemal wszędzie przez takie osoby z kręgu PiS jak chociażby prawa ręka Mariusza Kamińskiego Stanisław Żaryn, czy inni funkcjonariusze „dobrej zmiany” brzmi to co najmniej kuriozalnie.

Jednocześnie politycy Platformy Obywatelskiej w swoim poszukiwaniu rosyjskich agentów wzięli na cel też Konfederację. „Chciałbym uświadomić wysoką komisję, że wśród posłów Komisji Obrony Narodowej znajdują się osoby o sympatiach prorosyjskich. To powszechnie znana informacja i być w może w kontekście sędziego Szmydta też wymagałoby ten temat wyjaśnić” – powiedział na posiedzeniu komisji obrony Paweł Suski z PO, wskazując na posła Konfederacji Andrzeja Zapałowskiego. W wypowiedziach medialnych jako dowody na „prorosyjskość” Zapałowskiego wskazuje on publikacje skompromitowanego blogera Marcina Reya, prowadzącego profil „Rosyjska V kolumna w Polsce”. Rey już dwukrotnie został skazany za zniesławienie.

O polowaniu na rosyjskich agentów, paranoi elit, a także o tym, jakie służby działają w Polsce, Kamil Klimczak porozmawia w kolejnym odcinku cyklu „Dokąd Zmierzamy” z posłem Konfederacji prof. Andrzejem Zapałowskim.

Przeczytaj także:

ONZ nakazuje Izraelowi wstrzymanie ofensywy i zaprzestanie mordowania cywilów! Żydzi lekceważą orzeczenie!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. gal mówi

  Dzis weszly nowe przepisy o mobilizacji z drakobskini karami na niestawiwnie sie do wojska. Ustawa od tygryska szablozebnego straszy Polakow karami wiezienia, choc sam tygrysek pakuje juz plecak ewakuacyjny. Chyba zdazy spakowac w 6 godz. czyli tyle co jest na stawienie sie do jw.

 2. Krzysztof mówi

  Do Gal : wielu będzie takich , co wybiorą więzienie. Przynajmniej będą żyć a głupek tygrysek czyt; kamyszek to może straszyć swoje dzieci . Ja za taki rząd nie mam zamiaru umierać dopóki , dopóty nie zostanie oczyszczony z ze zdrajców , przybłędów 7ydów – zwłaszcza ich- to nie zamierzam kiwnąć palcem . Oni uciekną z Polski , ale jak będą wracać – bedą -to powinni mieć zakaz wjazdu dożywotni i całe to plemię żmijowe , również kacapy , ukraińcy , białorusini ! Polskę trzeba oczyścić z tego gówna !

 3. Demokryta mówi

  W Polsce jeden na drugiego patrzy i dalej nic nie robi… Dlatego tak mamy!

 4. Irmina mówi

  Krzysztof czyściciel, żeby ciebie nie przeczyścili pachołku brukselski.

 5. adam mówi

  Do Tych Wszystkich Co chca Wojny z Rosja.Do Tych Tygryskow,Foksdojczow,Trzeciej Kolumny,Lrze Prawicy z kotem.Nie straszcie ale jdzcie i walczcie za Wolna Ukraine.To nie Moja wojna i film. Wolyn pokazal Nam na jaka zaplate mozemy liczyc.Ten Kraj jest Chory Nie potrafimy ochronic Naszych Granic.Nikt nie pyta Nas o prawdziwy poglad na sprawe Ukrainicow.Zadluzamy Kraj i nikt sie niemartwi o jutro.Jutro bedziemy maszerowac na Lwow.Bedzie Piknik Z zimnym piwkiem.Grill dostarczy czekista Putin.Jedna niewiadoma czy Ci z przygotowanymi plecakami zalapja sie do ZLESZCZYK

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.