ONZ nakazuje Izraelowi wstrzymanie ofensywy i zaprzestanie mordowania cywilów! Żydzi lekceważą orzeczenie!

3

Najwyższy sąd Organizacji Narodów Zjednoczonych nakazał natychmiastowe wstrzymanie ofensywy w mieście Rafah w Strefie Gazy, gdzie ofiarami żydowskich zbrodni padają niewinni cywile.

W Rafah schronienie znalazło ok. milion Palestyńczyków, a mimo to Żydzi prowadzą tam ofensywę wojenną. MTS wydał orzeczenie w ramach toczącej się sprawy o ludobójstwo, wniesionej przez Republikę Południowej Afryki. Orzeczenia trybunału są ostateczne i wiążące, ale podmiot nie ma mechanizmu ich egzekwowania, a Izrael je lekceważy, stosują obrzydliwą manipulację polegającą na wmawianiu światu, że Żydzi jako „potomkowie pomordowanych w Holokauście” mogą po prostu więcej. I jak się można było domyślać Izrael wskazał, że nie przyjmie decyzji sądu nakazującej zakończenie wojny z Hamasem.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Premier Benjamin Netanjahu spotkał się z doradcami prawnymi, aby dokonać przeglądu orzeczenia, poinformował izraelski urzędnik stację NBC News wkrótce po jego wydaniu. Lider izraelskiej opozycji Yair Lapid również skrytykował orzeczenie, twierdząc, że sąd nie dostrzegł związku pomiędzy walkami w Rafah a powrotem izraelskich zakładników.

Eksperci wskazuję, że mimo wszystko to przełomowe orzeczenie wywrze presję na – co ważne – coraz bardziej izolowanego sojusznika USA.

Należy odnotować, że Palestyńczycy z zadowoleniem przyjął tę decyzję, wyrażając nadzieję, że ONZ wyda podobną w odniesieniu do całej Strefy Gazy, a nie tylko do Rafah.

Przypomnijmy, że za wskazanie na zbrodnie Żydów z Izraela i instrumentalne traktowanie historii Holokaustu, red. Jacek Międlar został skazany na 10 miesięcy ograniczenia wolności. O sprawie pisaliśmy TUTAJ.

Książki dostępne na https://sklep-wprawo.pl
Książki dostępne na https://sklep-wprawo.pl

Przeczytaj także:

Izrael morduje w sposób “cywilizowany”… Skandaliczne słowa wiceministra MSZ Władysława Teofila Bartoszewskiego [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Łagodny mówi

    Zbyt długo ludzkość jest pobłażliwa…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.