Prof. Pawłowicz apeluje do nowego RPO: „Proszę szanować Konstytucję!”. Radny Matecki: „W jednym nie pobije Bodnara…”

Prof. Marcin Wiącek / Fot. YouTube
3

W środę (21.07.2021) Senat zatwierdził wybór prof. Marcina Wiącka na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich, co udało się przy niemal pełnym konsensusie politycznym. Wątpliwości nabrała była posłanka PiS Krystyna Pawłowicz. Wybór nowego RPO skomentował także radny miasta Szczecina Dariusz Matecki.

Po wielu miesiącach sporu udało się wybrać nowego Rzecznika Praw Obywatelskich. W środę (21.07.2021) Senat zatwierdził kandydaturę prof. Marcina Wiącka. Głos „za” oddało 93 senatorów, w tym m.in. parlamentarzyści PiS, KO, Lewicy, PSL i Polski 2050.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Panie M.WIĄCEK,dlaczego PRZED wyborem mówił Pan,że konstytucja RP jest nadrzęd.prawem w RP,także przed umowami międzyn.,a PO wyborze,ogłosił Pan,że jednak WYROK TSUE stoi przed KONSTYTUCJĄ RP i -WBREW jej art.8 u.1- wezwał Pan by ten wyrok wykonać? na Twitterze napisała (zachowaliśmy pisownię oryginalną) sędzia Trybunały Konstytucyjnego prof. Krystyna Pawłowicz i zaapelowała: – Proszę szanować Konstytucję!

Tymi słowami Pawłowicz skomentowała wybór prof. Marcina Wiącka na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich. Urząd ten obejmie po Adamie Bodnarze, który RPO był od 2015 roku i u lwiej części społeczeństwa wypracował sobie tytuł „rzecznika praw lewactwa”. Wskazał na to m.in. radny miasta Szczecina Dariusz Matecki (Solidarna Polska) we wpisie na Twitterze: Prof. Marcin Wiącek z całą pewnością w jednym nie pobije Adama Bodnara. Nie zdoła bardziej upolitycznić tego urzędu niż jego poprzednik.

Przeczytaj także:

Jacek Międlar uniewinniony! Sąd oddalił zarzut pochwalania zamachu terrorystycznego w Nowej Zelandii [WIDEO]

„Bóg, Honor, Ojczyzna” na paszportach zgodne z Konstytucją. Adam Bodnar skompromitowany!

Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok ws. RPO: Adam Bodnar musi odejść ze stanowiska

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. MAREK mówi

    Kolejny lewacki rpo na usługach międzynarodówki będzie działał przeciwko Polsce i Polakom. Selekcja negatywna trwa !!!

  2. Krzesimir Dobry mówi

    Pis wybrał wraz z POzostałymi szkodnikami kolejnego Bodnara. Tylko pogratulować, aha nie dziwcie się psiorki jak ten nowy Wicek będzie jeszcze bardziej lewacki niż badnerowiec Bodnar. Globaliści przyspieszają i wczorajsza demoralizacja jest dzisiejszą normą. Gratulacje Kaczyński, nikt nas tak nie załatwił jak ty i twoja dojna zmiana. Nie ma zdziwienia jeżeli zatrudniłeś na stanowisku premiera byłego doradcę tuska.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.