Jacek Międlar uniewinniony! Sąd oddalił zarzut pochwalania zamachu terrorystycznego w Nowej Zelandii [WIDEO]

22

W czwartek (17.12.2020) Sąd Okręgowy we Wrocławiu uniewinnił Jacka Międlara od zarzutu publicznego pochwalania zamachu terrorystycznego dokonanego przez Brentona Tarranta na meczet w Christchurch w Nowej Zelandii. Absurdalny zarzut z art.126a kk postawiła Międlarowi prokurator Justyna Trzcińska z Prokuratury Rejonowej Wrocław-Stare Miasto. Szczególnie bulwersujące jest to, że Trzcińska wpisała do aktu oskarżenia zmyślony cytat przypisując Jackowi słowa, których nie powiedział.

Uzasadniając wyrok sędzia Marcin Sosiński stwierdził, że opierając się na opinii biegłej, prof. Jadwigi Stawnickiej, specjalizującej się w lingwistyce kryminalistycznej, sąd doszedł do przekonania i w pełni akceptuje konkluzje wskazane w tej opinii, iż wypowiedź Jacka Międlara nie jest elementem mowy nienawiści i nie stanowi pochwały zbrodni Brentona Tarranta i tym samym nie jest publicznym nawoływaniem do stosowania przemocy z powodu przynależności rasowej i wyznaniowej.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sędzia Sosiński odrzucił wniosek prokuratury o powołanie kolejnego biegłego i podkreślił, że analiza prof. Stawnickiej jest kompleksowa i uwzględnia kontekst językowy oraz kulturowy.

ZOBACZ: „Wypowiedź Międlara nie stanowi pochwały zbrodni Brentona Tarranta”. Opinia biegłego miażdży zarzuty prokuratury [WIDEO]

Prokurator Trzcińska nie pojawiła się na rozprawie. Natomiast zastępujący ją prokurator Krzysztof Umański wnosił o karę 12 miesięcy ograniczenia wolności w postaci prac społecznych w wymiarze 30 godzin miesięcznie. Ale art. 126a kk w ogóle nie przewiduje takiej sankcji! Karą przewidzianą za publiczne pochwalanie zbrodni jest wyłącznie pozbawienie wolności, czyli więzienie od 3 miesięcy do 5 lat. Czyżby prokurator o tym nie wiedział? Jedna prokurator kłamie w akcie oskarżenia, drugi prokurator domaga się kary, której nie przewiduje kodeks karny. Tacy specjaliści!

Kolejną bulwersującą kwestią w tej sprawie jest postępowanie Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara, który na podstawie zmanipulowanego fragmentu wideofelietonu Jacka Międlara złożył zawiadomienie do prokuratury oskarżając go o popełnienie przestępstwa publicznego nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych i wyznaniowych oraz publicznego pochwalania masowego zamachu skierowanego przeciwko grupie ludności. – Analiza wypowiedzi Jacka Międlara nie pozostawia wątpliwości, że usiłuje on usprawiedliwić postępowanie sprawcy zamachu – napisał Bodnar.

Co ważne, RPO sam przyznał, że nie wysłuchał całego nagrania, a jedynie jego fragment. To pokazuje, że Adam Bodnar nie kierował się w tej sprawie uczciwością, rzetelnością i troską o prawa obywatelskie, ale wykorzystał stanowisko do urządzenia nagonki na niewinnego człowieka. Wstyd, hańba i kompromitacja!

O tym, że prokuratura chciała za wszelka cenę dopaść Jacka Międlara świadczy nie tylko to, że Trzcińska przypisała mu słowa, których nie powiedział, ale również to, że gdy w lutym 2020 sędzia Mariusz Wiązek umorzył sprawę, złożyła zażalenie na tę decyzję i sprawa trafiła na wokandę. Dzisiejszy wyrok jest nieprawomocny. Czy Trzcińska odpuści, czy też będzie dalej kompromitować się i złoży odwołanie? O tym przekonamy się już wkrótce.

Jacek Międlar zapowiedział na Twitterze, że w sprawie sfałszowanego cytatu w akcie oskarżenia złoży na Trzcińską zawiadomienie do Wydziału Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej. Obecnie toczy się już jedno postępowanie w sprawie podejrzenia przekroczenia uprawnień przez prokurator Trzcińską poprzez zlecenie akcji ABW w domu Międlara. Teraz będzie musiała tłumaczyć się z tego, że wpisała nieprawdę do aktu oskarżenia. Oby jej prokuratorska kariera zakończyła się jak najszybciej.

Zobacz też:

Międlar zapowiada pozew przeciw prokurator Trzcińskiej i medialnym oszczercom linczującym go za wideo-felieton o zamachu w Christchurch

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Beata mówi

  Brawo Panie Jacku! Cieszę się, że ten kretyński poziom oskarżeń został, jak sądzę, wytknięty w uzasadnieniu wyroku. Musi Pan teraz uważać na każde słowo, gdyż ww. prokurator będzie chciała się „odkuć”… i gdzie tu służba prawdzie i społeczeństwu?

  1. Robert mówi

   1:Tarrant i dziwne przypadki miasta Christchurch – Kim jest masowy morderca w meczecie Christchurch? „internet”! 2:Manifest zamachowca z Christchurch.

 2. W K mówi

  Z tego wynika, że @Adbodnar i prok. nie byli zbyt lotni w szkole. Czego Justynka się nie nauczy, tego Adaś nie będzie umiał, czy jakoś tak.

  1. Boguslaw mówi

   Kolego, a Ty juz ostatnio w ogole nie trzezwiejesz!?
   Za przeproszeniem: przeczytaj jeszcze raz, co tu napisales!

  2. anonimowy mówi

   Bogusław opanuj się. W K komentuje tu dłużej niż Ty. Jeśli nie rozumiesz co pisze nie znaczy że jest to bełkot.
   Jemu i wielu innym tu komentującym znanym mi od lat mógłbym powierzyć swoje życie a inni którzy przybyli w celu knucia niech idą swoją drogą do zatracenia.

 3. Tomasz mówi

  Niestety i w prokuraturze zdarzają się czarne owce! Jacku gratuluję. Potwierdza się tekst który często Powtarzasz że prawda sama się obroni!!!

 4. Marcin Malik mówi

  Gratulacje! Ale już niedługo przyczepią się o inny nonsens.

  Ja miałem spowiedź w konsulacie. Prokurator Młynarczyk przyczepił się nawet do tego, że napisałem że:

  – W Indiach jest syf i ciemnota. Potwierdzam że pomimo całego piękna tego kraju niestety tak właśnie jest. W Indiach jest nawet bogini prostytucji, i robią wróżby z krowich odchodów.

  – Że chcę przesłać murzynów do Afryki i zbudować im tam KFC, (czyli że Ja chcę ich nakarmić). (Czarni walczyliby o KFC jak lwy).

  Antypolskość na każdym kroku i to na kierowniczych stanowiskach.

 5. mlody z PO mówi

  Od lat mowie ,ze problemem patologii sadowniczej nie jest korupcja czy zlodziejstwo ale ich poziom umyslowy.
  Patrzac na wyroki i wypowiedzi wielu sedziow i prokuratorow ,mozna w ciemno strzelac, ze wielu z nich to wtorni anlafabeci.
  Po prostu nieuki i ciemnota.

 6. Leszek mówi

  Żona kupiła mi książke pod choinkę 🙂 Widziałem bo pakunem odebrałem 🙂

 7. jerzy23 mówi

  Pan sobie jaja robi? Nie można kupić książki przez PayU

 8. Robert mówi

  Gratulacje Jacku! Przy okazji informuję że dzisiaj odebrałem przesyłkę z Twoją najnowszą książką. Dziękuję za dedykację i dołączone gadżeciki. Zaraz zabieram się do lektury. Pozdrawiam serdecznie Ciebie i wszystkich prawdziwych Polaków. Czołem Wielkiej Polsce !

 9. AS mówi

  Bardzo się cieszę, Walka o Prawdę nie jest łatwym zajęciem. Łączę wyrazy szacunku,

 10. jacek mówi

  i bardzo dobrze, brawo panie Jacku !

 11. Buran mówi

  Powstaje pytanie; czyich praw rzecznikiem jest p. Bodnar ?

 12. Janina mówi

  Ja 14.12.2020r zostałam skazana za 11.11.2019r grzywną 200zł. wyrok nie jest prawomocny będę się odwoływała !!! .

  1. Szczur mówi

   Życzę powodzenia i pozdrawiam 🙂

 13. Boguslaw mówi

  Jacku, czuje, ze tak samo wazne byloby, teraz ta dziwke wziac za dupe i niech sie jak najwiecej ludzi dowie, jakimi metodami posluguje sie bandycka, sterowana obcymi rekami, przestepcza, i bezkarna, POLSKA PROKURATURA!
  Przeciez ktos wreszcie sie za to smierdzace bagno musi wziac!

  Szczerze mowiac, wszystko to jest, mimo wszystko przyklejanie plasterkow na wieloletnia i ropiejaca rane na polskim narodzie i panstwie!
  Narod MUSI WRESZCIE DOKONAC WSPOLNEJ, JEDNOMYSLNEJ ODMOWY WSPOLPRACY z rzadem, sadami, urzedami, policja, i innymi panstwowymi wspolpracownikami tego satanistycznego systemu!
  Po prostu wszystko ignorowac, zachowac sie wszyscy jako niemi, nie podawac zadnych dokumentow, nic nie placic, wszystkie raty, podatki, IGNOROWAC, itd!!
  Inaczej, nie ma dla nas wiecej nadziei!
  Do tego potrzebne jest doglebne odczucie PRZEZ WSZYSTKICH PANSTWA, perfidii , celu i barbarzynstwa systemu przy extremalnej desperacji i solidarnosci calego narodu!
  Przeciez teraz juz chodzi wylacznie o utrzymanie dalszej EGZYSTENCJI naszego narodu i wyrwaniu glowy spod smiertelnego ciosu balbiniastego kata Polakow!
  NIE WOLNO NAM SIE DLUZEJ PASYWNIE TEMU, PRZYGLADAC!
  Musimy wreszcie wszyscy razem, sami przejac przemyslana i efektywna, inicjatywe!

  1. Konstanty mówi

   Ignorować raty, podatki…? Czyli kredyt wziąć to tak, spłacać to nie. Kali ukraść to dobrze, Kalemu ukraść to źle. Daleko byśmy zaszli w ten sposób…

 14. 𝒛𝒅𝒛𝒊𝒄𝒉𝒐𝒍 mówi

  Do gratulacji załączę opinię, że pochwalanie, zachęcanie i nawet wykonanie zamachu terrorystycznego jest w wielu wypadkach chwalebne a jego realizatorzy stają się niejednokrotnie bohaterami narodowymi. Wyobraźmy sobie, że Dzierżyński podłożył bomby w gabinecie Lenina podczas odbębniania egzekutywy KC.

  Ale tego nie zrobił i dlatego nadal jest komunistycznym zbrodniarzem.

  Gdyby Tarrant znalazł wielu naśladowców, to ’emigranci’ opuściliby NZ a ludność okrzyknęłaby Brentona bohaterem, wybrała go na prezydenta a system zmieniono by z poprawnościowego na demokratyczny. Ale niewolnicy nie mają potrzeby naśladować bohaterów, vide 'polacy’.

  1. ( ˇ෴ˇ ) mówi

   „dlatego nadal jest komunistycznym zbrodniarzem” a Stauffenberg, choć nazista to gieroj! Mimo, że dał ..ciała. Dokładnie to dał glowę :))

 15. Marek Bystrzewski mówi

  Brawo i gratulacje!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.