Premier ogłasza stan epidemii! Szkoły zamknięte do Wielkanocy, wzrasta kara za złamanie kwarantanny i wprowadzono „mechanizm śledzenia” [WIDEO]

premier Mateusz Morawiecki/ fot. screen
3

– Żeby zapobiegać kolejnym rozprzestrzenianiom się, wprowadzamy dziś stan epidemii. Podjęliśmy decyzję o dalszym wstrzymaniu lekcji do świąt Wielkiej Nocy – podczas wieczornej konferencji prasowej (19 marca 2020) powiedział premier Mateusz Morawiecki.

– Nie mam dość podziękowań dla wszystkich, którzy się tak pięknie angażują. To personel medyczny, lekarze, pielęgniarki, laboranci, ale także szerzej – dostawcy towarów, ekspedientki. Policjanci, którzy sprawdzają osoby przebywające w kwarantannie –  powiedział premier.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

ZOBACZ: Co się kryje pod „koroną”? Inwigilacja, krach, manipulacja…? [WIDEO]

Zapowiadając stan epidemii w Polsce, Mateusz Morawiecki poinformował także, że przedszkola i szkoły pozostaną zamknięte do końca przerwy wielkanocnej tj. do 14 kwietnia 2020 włącznie. Podjęliśmy decyzję o wstrzymaniu lekcji do Świąt Wielkiejnocy. To trudna decyzja, ale ważna i potrzebna, żeby nie doszło do bardzo szerokiego rozprzestrzeniania się koronawirusa. (…) Mam nadzieję, że już po świętach Wielkanocy będzie można zmienić tryb funkcjonowania. Jednak bardzo ważne to, żeby w sposób bezprecedensowy przestrzegać przepisów sanitarnych, dbać o higienę – mówił Morawiecki.

Premier podziękował wszystkim, którzy przestrzegają w Polsce kwarantanny. Wraz z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim podkreślił, że przebywa na niej kilkadziesiąt tysięcy osób. Zaznaczają, że od jej przestrzegania zależy życie wielu Polaków, podwyższył karę za złamanie kwarantanny z 5 do 30 tysięcy złotych. Premier poinformował także, że wprowadza mechanizm śledzenia tego, czy dany człowiek przebywa rzeczywiście w domu pod adresem, który zadeklarował. Nie sprecyzował na czym ma polegać ów „mechanizm”.

Czy z uwagi na stan zagrożenia epidemicznego termin wyborów prezydenckich winien zostać przesunięty na późniejszy?

View Results

Loading ... Loading ...

Przeczytaj:

Mieszkańcy Izraela protestują! „Netanjahu wykorzystuje koronawirusa do inwigilacji i wprowadza dyktaturę!”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. maciek mowi . mówi

  Szanowni rodacy nie przejmujcie sie ta propaganda tych rzadzacych nami pasozydow ktorzy jak powiedzili
  juz madrzy lekarze I naukowcy ze ci dranie zastraszaja nas czyli cale panstwa by nadal mogli pasozytowac
  na robotnikach , prawdziwych naukowcach i inzynierach wnoszacych prawdziwe dobro dla spoleczenstw
  przyczyniac sie do produkcji potrzebnych nam dobr . Ta pasozydnicza kasta nierobow chce uzurpowac sobie bezkarne prawo dalszego na nas pasozytowania , czas na Samoobrone I prosze wszystkich by w rodzinach rozmawiac z naszymi dziecmi rowniez sluzacymi w policji i wojsku by staneli murem w obronie nas samych a nie tej pasozytniczej mafi okupujacej nasze i pozostale Narody . Nie ma zadnego zagrozenia
  od wirusa , jest natomiast od tych pasozydow siejacych zament I spustoszenie , nie dajmy sie oglupiac !

 2. Idę w prawo mówi

  Jednoczmy się ludzie bo trzeba wprowadzić stan syjo-żydo-chazarskiej epidemii i odizolować (przynajmniej, albo zlikwidować) tą zarazę od reszty normalnych ludzi. Bo takie Qrewskie zamachy będziemy mieć co chwila, dopóki to bydło nie zniszczy świata, razem z tą prostą tutką Sryly Geitsem.

 3. . mówi

  A jaka kara bedzie, za udzial w zgromadzeniach wyborczych?
  Na ten czas kary beda anulowane?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.