Powrót do nienormalności! Rzecznik ministerstwa o powrocie obostrzeń, segregacji sanitarnej i trzeciej dawce na Covid-19

rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz/ fot. screen
4

Rzecznik ministerstwa zdrowia zdradził jakie rząd szykuje obostrzenia w związku z planowaną (!) od miesięcy IV falą koronawirusa. Szykujcie się na powrót do nienormalności i sanitarną segregację!

Limity

Myślę, że od zaostrzania limitów w miejscach publicznych, w skupiskach ludzkich – kinach, kawiarniach – można zacząć, a dalej, to zgodnie z konsekwencją rosnących zakażeń, o ile taka konsekwencja takich zakażeń będzie – powiedział rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz na wtorkowej konferencji prasowej.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Segregacja sanitarna

Podkreślił, że rekomendacja ministra zdrowia jest taka, że obostrzenia wprowadzamy dla wszystkich na danym obszarze, ale, co logiczne, osoby zaszczepione, które są osobami bezpiecznymi, będą z części tych obostrzeń na pewno wyjmowane.

Dodał, że osoby zaszczepione w pewnych aspektach już dzisiaj są inaczej traktowane. Przypomniał, że obecnie obowiązuje limit 75 proc. obłożenia w hotelach, a osoby zaszczepione są z limitu zwolnione. Oznacza to, że rząd oficjalnie przyznaje się do wprowadzenia segregacji sanitarnej i nierównego traktowania obywateli ze względu na przyjęcie lub nie przyjęcie preparatu medycznego.

Trzecia dawka tuż, tuż

Do końca tego tygodnia powinna być rekomendacja dotycząca szczepienia przeciw COVID-19 trzecią dawką – powiedział w środę rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Przypomniał, że to Rada Medyczna przy premierze wyda rekomendację.
To pytanie do Rady Medycznej i do szefa Rady Medycznej, czyli prof. (Andrzeja) Horbana. Z tego, co wiem do końca tego tygodnia powinna taka rekomendacja zapaść i wówczas będzie podejmowana decyzja przez pana premiera, oczywiście przy współudziale ministra zdrowia – powiedział Andrusiewicz.

„Ekspert” od Covida

Przypomnijmy, że prof. Horban, na którego powołuje się rzecznik resortu zdrowia to główny doradca premiera ds. Covid-19. Ręka go świerzbi, żeby rekomendować obowiązek szczepień na Covid-19, nie wie, że pogoda ma wpływ na aktywność koronawirusa, a przedsiębiorcom bankrutującym z powodu wprowadzanych obostrzeń radził, żeby zajęli się produkowaniem masek. Czy to człowiek godny zaufania?

Źródło cytatów: Bankier.pl

Przeczytaj także:

Andrzej Duda z orderem za zasługi dla Ukrainy. Zełenski o Ukraińcach jako „potomkach potężnego państwa”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Blady mówi

    No sam już nie wiem dlaczego nie umarli na tego Cowita 666 ,może mają odporność bydlęcą.

  2. adam mówi

    ci idioci,to i tak delikatne okreslenie,robia z nas caly czas glupkow.nawet izrael potwierdza ze preparaty nie chronia przed zakazeniem a wiec ci co przyjeli szczypawki beda zarazac na potege i to oni maja miec przywileje.beda roznosic wirusa bez ograniczen.prosty z tego wniosek:horban morawiecki dworczyk i ich ferajna sa odpowiedzialni za rozprzestrzenianie sie wirusa ,a wiec za wszystkie szkody tj.zachorowania, powiklania brak leczenia, smierci,samobojstwa itd.poniewaz jest to bezprawie prokurator generalny, z urzedu ,powinien im postawic stosowne zarzuty i wsadzic tam gdzie pierdza w pasiaki!!!

  3. G G 12345 mówi

    Prokurator Generalny zajmuję się pękniętym kopytkiem w Zakopanem albo cierpiącym Karpiem w Białymstoku i kotki i pieski ma na głowie a Wy o jakichś PRZEDSIEBIORCACH

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.