Posłowie Konfederacji założyli nową stronę na Facebooku. Po kilku godzinach fanpage ma już 27 tysięcy obserwujących

Konfederacja na Facebooku/ fot. screen
6

We wtorek (11.01.2022) posłowie Konfederacji założyli na Facebooku nową stronę pod nazwą „Konfederacja – Koło Poselskie”. Po kilku godzinach fanpage ma już 27 tysięcy obserwujących. Skasowany profil obserwowało 671 tysięcy.

ZOBACZ: Facebook usunął stronę Konfederacji. Jako powód podano naruszanie zasad społeczności dotyczące zasad walki z Covid-19 oraz mowy nienawiści

ZOBACZ: Konfederacja o usunięciu strony przez Facebooka: „To bezpośrednia ingerencja w proces wyborczy w Polsce” [WIDEO]

O założeniu nowej strony posłowie Konfederacji poinformowali podczas konferencji prasowej w Sejmie. Poseł Krzysztof Bosak podkreślił, że jej założenie nie oznacza rezygnacji z walki o przywrócenie skasowanego profilu.

– Został on zablokowany niesłusznie, w wyniku nietransparentnych decyzji podejmowanych z pominięciem polskiego prawa, m.in. przepisów kodeksu cywilnego, ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, czy nawet konstytucyjnych norm zapewniających swobodę rozpowszechniania informacji – powiedział Bosak.

Poseł Artur Dziambor zapewnił, że Konfederacja wytoczy Facebookowi proces cywilny. Przypomniał też o projekcie ustawy przedstawionym przez koło Konfederacji, którego celem jest ochrona demokratycznej debaty w Internecie.

Źródło informacji: Konfederacja/Facebook

Zobacz też:

Konfederacja przedstawiła projekt ustawy o ochronie demokratycznej debaty w Internecie. Projekt przewiduje do 50 mln zł kary za usuwanie stron i treści z serwisów społecznościowych [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. szalom mówi

  Nie będę obserwującym bo na pejsobook nie zaglądam i konta tam nie mam

 2. Rebih mówi

  Rozumiem, że pchają się tam, bo z Facebooka korzysta wielu ludzi, ale to krótkowzroczne postępowanie. Facebook wyłączy ich wtedy, kiedy będzie to dla Konfederacji najbardziej bolesne np. w trakcie kampanii wyborczej.

 3. Theszcz mówi

  Aktualizacja
  Po kilku godzinach konta już nie ma.

 4. ziemianka mówi

  w marcu będzie już nowy wariant pizdron

 5. Grzech mówi

  Po co komu pejsbuk? Można żyć bez tego. Ja nie mam i żyję .

 6. ppp mówi

  FUCK pejsbook. FUCK zuckerman czy jak ta żałosna glizda o nieruchomym spojrzeniu się wabi

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.